Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tv csatlakoztatása digitális-analóg audio konverterrel fejhallgatóhoz
Lapozás: OK   1 / 2
(#) okiv hozzászólása Máj 23, 2024 /
 
Sziasztok!
Hozzá nem értőként olyanban kérném a segítségeteket hogy a Samsung Tv-met szeretném csatlakoztatni fejhallgatóhoz. Itt a fórumon megtaláltam a megoldást. Vettem egy digitális-analóg audio konvertert amivel sikeresen tudtam is csatlakoztatni és van is hang. Viszont nem tudom a hangot szabályozni és nagyon halk.

Egy ilyen típusú készüléket vettem :Bővebben: Link

Van neki egy telefonos alkalmazásai is ami egy hang szabályozó igazából de bármit csinálok nem tudom felhangosítani. Már arra is gondoltam hogy esetleg kell hozzá még egy erősítő is? Bár elvileg az alkalmazása ezt a célt kellene hogy szolgálja. Esetleg van valakinek tippe hogy tudnám megoldani a problémát?
Előre is köszönöm
(#) Bakman válasza okiv hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Ez után kell egy fejhallgató (vagy valamilyen egyéb) erősítő is.
(#) okiv válasza Bakman hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
A fejhallgató rá van csatlakoztatva és hang is van, csak halk és nem tudom a hangerőt szabályozni
Vagy van pluszba ilyen kisebb erősítő?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2024
(#) uniman válasza okiv hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Ha nullára "letekered" a TV hangerejét, akkor is fix a hangerő a TV optikai?/ koax? kimenetén... Ez így normális! Én erősítővel (hangfalakkal) használom, azon állítgatom a kívánt hangerőt/hangszínt...de az erősítőbe lehet fejhallgatót is dugni.
(#) okiv válasza uniman hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Optikaival van rákötve a Tv-re. Akkor ezek szerint még be kell ruháznom egy erősítőre is
Miért nem érzékelheti a konverternek az alkalmazását?
(#) CHZ válasza okiv hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Kb vonalszintu kimenete van, ami kis impedanciaval nem terhelheto.
Kell hozza egy kisebb erosito, impedancia illeszto fokozat.
(#) okiv válasza CHZ hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Van esetleg valamilyen kisebb erősítő ami erre alkalmas és szívesen ajánlanátok?
Egyáltalán nem értek hozzá és azt se tudom hogy melyik márka vagy típus lenne a jó
(#) Bakman válasza okiv hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Ezt keresd: fejhallgató erősítő. Ebből van olcsó és drága is, igénytől függően, azokat pedig te ismered (pl. távirányítós legyen-e vagy sem).
(#) okiv válasza Bakman hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Köszönöm szépen
(#) robis01 válasza okiv hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Bluetooth nem játszik? Bár nem ismert az elvárt hangvisszaadási minőség, de amennyibe az átalakító + erősítő kerül azért már lehet venni b. fejhallgatót is. Én egy Aldi-t használok napi kb. 30 perc használat, heti egy töltés. Nyilván nem zenehallgatásra való, de akár filmet is lehet nézni vele. Két hete az Lidl-ben láttam hasonlót 6e ért.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2024
(#) okiv válasza robis01 hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Nem sajnos nem bluetooth-képes a Tv-m. Megpróbáltam bluetooth stick-et használni de sajna nem működött. De itt az előző hozzászólások segítségével úgy hogy keresgéltem az erősítőt, rátaláltam hogy van konverter erősítővel egyben. Szóval eladom a meglévő konvertert és veszek egy ilyen kombit
De köszönöm a tippet
(#) Inhouse válasza okiv hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
A képeken jelzi a fejhallgatót, de Jack aljzat sehol nem látszik rajta. Tehát csak vonal kimenete (RCA) van? Vagy a valóságban van rajta Jack aljzat is? Hogyan csatlakoztattad hozzá, RCA->Jack átalakítóval?
Mihez van telefonos alkalmazás? A TV-hez?
(#) okiv válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
RCA kábellel csatlakoztattam és annak a másik vége meg jack és az megy fejhallgatóba.
Az alkalmazás az a konverterhez van. A leírásában volt egy QR kód hogy ott le tudom hozzá tölteni a hangerő szabályozó alkalmazást

De már találtam egy kombinált eszközt, szóval ha valakinek hasonló problémája van akkor javaslom hogy egyből erősítővel ellátott konvertert vegyen

Ez az új készülék
Bővebben: Link
(#) uniman válasza okiv hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Az "USB wireless" fellirat a dobozon...talán bele van építve egy BT vevő is és annak a hangereje szabályozható. (Próbáld ki mobiltelefonnal)
Az enyém sima...
(#) okiv válasza uniman hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Sajnos semmit se enged, akármit próbáltam.
De mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. Már megrendeltem az újat amiben benne van az erősítő is
(#) okiv hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Új probléma
Megvettem az erősítővel felszerelt konvertert. Tökéletesen működik, a hang csodás. Tv-adásnál és Youtube-nál szuper, de Netflix, HBOMax csak borzalmas fülsüketítő recsegés, sistergés van.
Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond?
(#) Bakman válasza okiv hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Elvileg itt a megoldás: YouTube video (masszív akcentussal, de angolul mondja).

TV-n beállítások menü -> Hang -> Haladó beállítások -> Digitális hangkimenet formátuma: Automata helyett PCM.

Gondolom ez a menüpont TV-től függően más néven és/vagy más helyen érhető el de ilyesmit kell keresned.
(#) robis01 válasza okiv hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Elárulod a tv típusát?
Érdemesebb lett volna bluetooh képes erősítőt venni.
Sokszor van hogy bekapcsolom a tv-t, elindítok valami beszélgetős műsort, amit nem kell nézni, elég csak hallgatni. Így fejhallgatóval a fejemen tudok sétálni a házban, pl. közben tudok főzni, mosogatni a konyhában, stb.
(#) hamel hozzászólása Máj 28, 2024 /
 
Szervusztok. Az én kérdésem ebben a témában: optikával hozom ki a hangot a Panasonic TVből, d/a dobozkával, erősítőre. A TV hangbeállításában nem tudom a külső erősítőt beállítani, mindig azt írja ki, hogy nincs külső erősítő. Több dekóderrel is próbáltam. Az optikán nem lát külső eszközt. Vajon, HDMI csatlakozáson használva látná a külső eszközt ? Azért akartam beállítani a külső erősítőt, hogy a TV saját hangerő szabályozója ne működjön, ne lehessen a saját hangszórókat működtetni.
(#) Massawa válasza hamel hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Az optikai kimenet általában teljesen független a TV készülek hangrendszeretöl igy a TV kezelöszervei a forrásválasztáson kivül ( meg a kisugárzott hangformátumonon) semilyen hatással nincsenek a kimeneti jelre.
A HDMI bizonyos esetekben biztosit kétirányu kommunikáciot, azaz ugy a TVröl lehet kezelni az erösitöt vagy visszafelé az erösitöröl a TV-t ( bizonyos esetekben elég bonyolult a beállitás, föleg ha nem egy gyárbol kerülnek ki az eszközök. Ráadásul emlékezni kell a távirányiton mikor mit kell megnyomni.
Az optikai átvitelben ilyen opcio nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) robis01 válasza hamel hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Szedd szét a távirányítót és ragaszd le hangerőgombot valami szigetelő anyaggal (pl. szig szalag).
(#) okiv válasza Bakman hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
PCM-re van állítva de sajnos nem jó.
Megnézem a videót köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) okiv válasza robis01 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Bluetooht sticket próbáltam de nem vevő rá a TV.
Típúsa: Samsung Smart TV Modell: UE55NU7102K ez a típusa
(#) hamel válasza robis01 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Ez mekkora ötlet ! A probléma az, hogy anyósom, kicsit süket, nem elég neki az, ahogy az erősítő szól és mindig rácsavar a TV szabályzón a TV hangjára. Na az egy jó nagy katyvasz. Sajnos a menüben nem tudom beállítani a külső erősítőt, mert a készülék nem érzékeli, hogy az optikai kimeneten van eszköz. Próbáltam már a fejhallgató kimenetről meghajtani az erősítőt, az nem volt olyan jó hangzáúu, mint szeretném.
(#) uniman válasza okiv hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Ilyen a tévéd? (Ismered?): Bővebben: Link
A TV nem "vevő", hanem adó! Azaz BT-n sugározza ki a hangot, BT hangfalaknak, BT fej/fülhallgatónak...vagy nem?
Létezik BT receiver ás tansmitter, de ezek audio ki/bemenettel rendelkeznek. A "stick" az micsoda?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) okiv válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Bocsánat úgy értem hogy nem vevő rá a Tv-m hogy nem ismeri fel a bluetooth sticket és nem akar vele csinálni semmit.

Nekem amit Euronics-ban ajánlottak az egy kis USB Bluetooth stick ami felokosítja a Tv-t hogy BT-vel csatlakoztathassak hozzá fejhallgatót, de ez sajnos nem működött.
Amit linkeltél megoldás az nem működik mert nincs beépített Bluetooth és nincs ilyen menü pont.
Csak az optikai és a Tv-hangszóró van.

Jelenleg ami van erősítővel kombinált konverter az tökéletes és működik, Tv adás, Youtube, csak Netflix vagy HBOMax-nál nem jön át a hang és erre keresem a megoldást.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) robis01 válasza okiv hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Hát ez olyan mint a Mátyás király mese, amikor parasztlány hozott is ajándékot, meg nem is.
Van benne bluetooth modul, így nem kell kívülről rácsatlakoztatni semmit, méghozzá nem csak küldeni, hanem fogadni is képes verzió, mivel bill. egér is csatlakoztatható hozzá.
Viszont ezt a funkciót régiónként szoftveresen tiltják le. Amit tehetsz hogy felfrissíted a rendszert, hátha ez segít.
Esetleg felveheted a kapcsolatot a Samsunggal, és kiderítheted hogy Magyarországon milyen verzió kerülhetett hivatalos forgalmazó által (EURONICS) forgalomba.

samsung
(#) robis01 válasza hamel hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Erre is jó a bluetooth fejhallgató, azt is lehet hangosan hallgatni (saját erősítője van mindegyiknek), ráadásul másokat sem zavar vele.
(#) okiv válasza robis01 hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
köszönöm szépen akkor még megpróbálkozok ezekkel talán sikerül
(#) robis01 válasza okiv hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Szívesen.
Az USB stick nem olyan hogy usb-ről kapja a tápot, de van AUX bemenete?
Ha igen akkor a stick bemenetet össze kell kötni a TV AUX (fejhallgató) kimenetével.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem