Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   574 / 574
(#) user1914 válasza Vappali hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Nem lehet, hogy a nyomásmérő mutatója megszorul?
Én biztos szétszedtem volna már megnézni.
Üdv. M.
(#) Gafly válasza Vappali hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Idézet:
„Ezzel azt akarom mondani, hogy a Saunier Duval kazánt nem szeretik a szerelők, ahogy észrevettem.”

Ez valóban így van, aki nálunk beüzemelte és karbantartotta szervizes cég jogutód nélkül megszünt. Sanier Duval márkaképviselet szervize csak azzal foglakozik, akinek van már velük szerződésük. A weblapjukon felsorolt szervizpartnerek közül egy volt, aki hajlandó lett volna megnézni...
(#) fakezű válasza patexati hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Jó, de neked könnyű... mert értesz hozzá.

Nekünk meg marad a kérdezés, próbálkozás, és a DIY.
Már ha nem akarjuk a szerelők találgatását szponzorálni...
(mint ahogy itt svedmalac kolléga példája is mutatja, akár 75000 forinttal)
(#) Vappali válasza svedmalac hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Így van. Ha valami tönkrement, ki kell dobni, ok. ez van. Megértem - elfogadom. De amikor azért mondja hogy cserélni kell, mert fingja sincs hozzá ... na azon vagyok kiakadva.
Nem emlékszem anno ki adta azt a visszacsapó szelep tanácsot, amivel több szerelő is birkózott - végül arra jutottak csere, mert öreg. Aki a tanácsot adta - kérdésemre mondta, hogy mozdonyvezető... És az volt csak a baja. Kis vízkőoldó és wd40 megoldotta.

Na most lement a nyomás 0,7-re. Mondjuk nem is csoda amennyit leengedtem belőle. Lehet leengedem teljesen, hátha jön le egy kis dzsuva.
(#) svedmalac válasza Vappali hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Ma egy régi ismerős ajánlására felhívtam egy srácot, de mint kiderült, ő inkább kivitelező. Amint elmeséltem a sztorimat, egyből mondta is, hogy ő ebben nem tud segíteni, részéről kazáncsere. De van egy szám, amit megad és beszéljek vele, hátha.
Na ez az újabb úriember kijön hétfőn, ha minden igaz. Már ez is valami.

Amúgy pár éve a Bosch 10 éves kazánommal jártam úgy, hogy sokszor C6 hibát dobott.
A helyi Bosch szervizt hívtam, mindig fiatal tanuló srácokat küldtek, kipucolták a kazánt, majd javasolták, hogy vegyem lejjebb a melegvíz hőfokot és jó lesz. Ez ment párszor, mire meguntam és írtam a Bosch központnak. Feltettem a költői kérdést, hogy tudnak-e olyan szakit, aki végre érdemben hozzá tud szólni a dologhoz, vagy cseréljek márkát.
Na erre kiküldettek ugyanezzel a helyi céggel komoly szakikat, volt hogy négyen agyaltak egyszerre nálam több egymás utáni napon.
Kicseréltek ezt, majd azt, látszott, hogy ez olyan feladat, amit meg kell oldani.
Érdekes módon meglett az ok (a kéményből kapott kevés levegőt).

Lehet itt is ez lesz a vége, mert tényleg vicc, hogy ezt kell csinálni.
Ha elromlik a 15 éves autóm, arra sem az a megoldás, hogy veszek újat, nem?
(#) JZoli válasza svedmalac hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Mi lett, a VIM kolléga által javasolt áramléérzékelő átnézésével? Nem az volt a hiba?
(#) svedmalac válasza JZoli hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Majd kiderül. Én Szhelyen lakom, a kazán meg anyámnál Dunaújvárosban.
Remélem hétfőn többet tudok.
(#) Vappali válasza user1914 hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Digitális.
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Júl 6, 2024 /
 
Ha ide visszaolvasol (olvasd végig ha teheted) a kazánnal kapcsolatban akkor még többet is megtudhatsz ennek a típusváltozatnak a felépítéséről és hogy, hol lehet számítani a vízkőlerakódás okozta problémákra. A kettő közt csak a ventilátor a különbség, a vizes blokk az ugyan olyan. A nyomásmérő az ilyen felépítésű piezzoelektromos elven méri a nyomásváltozást de ha oda bele szennyeződés kerül akkor tévesen fog mérni.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2024
(#) CirkoUser hozzászólása Hé, 10:46 /
 
Sziasztok!

Junkers Euroline 24kW-os kéményes kombi cirkó a beteg.

Teljesen random, hogy mikor produkálja a hibát, de statisztikailag kb. az esetek 20%-ában induláskor nem gyújt egyáltalán. Érzékeli, hogy folyik a víz, mert a szivattyút elindítja, de a kétszeri gyújtáspróbálkozás egyike sem hallatszik, utána elmegy hibakódra (75 ˚C)
Ha nyugtázom, általában gond nélkül elindul. Van, hogy többször működik egymás után, de van, hogy 2-3 alkalommal sem gyújt.
Pár hónapja csínált már ilyet, akkor magától gyógyult, most megint elkezdte a sz*rakodást.

Valakinek van ötlete, hogy ezt mi okozhatja? Kondi, trafó? Van egy másik panelem, de ha azt lecserélem, akkor nem tudok menet közben mérni rajta, hogy merre lehet a hiba. Szkópom, multiméterem van, de kapcsolásom nincs hozzá. Ha valakinek van ötlete, hogy mit nézzek meg rajta, azt megköszönném.

Üdvözlettel, Gábor
(#) VIM válasza CirkoUser hozzászólására (») Hé, 12:46 /
 
Szia! Ha a hibatörlővel lehetett törölni a hibát akkor az nagy valószínűséggel relé hiba lesz ami a gyújtás engedélyezéshez nem áll át. Lehet bipoláris relé vagy üzemállapot váltást kapcsoló/elenőrző relé. A gyújtóelektróda porcelánját és csatlakozásokat is megvizsgálhatod nem e repedt valahol és ott veszik el a szikra gyújtáskor.
(#) CirkoUser válasza VIM hozzászólására (») Hé, 14:08 /
 
Köszönöm szépen a tippet, megnézem a kontaktokat. A porcelán nem koszos, nem repedt, szerintem jó, de csekkolom azt is.
Következő: »»   574 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem