Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek: van két db Schneider Asfora fényerőszabályzóm, melyeket szeretnék váltóban összekötve használni, hogy két helyről lehessen szabályozni a fényt. Típusa: EPH6600121 Link: https://www.se.com/hu/hu/product/EPH6600121/asfora-f%C3%A9nyer%C5%9...3%A9r/ A szabályzón 4 bekötési pont van, 2 db LINE, egy fázisvágott kimenet a lámpákhoz, és egy X jelű, ami nem tudom micsoda. a "dokumentáció" csak annyit róla, hogy ha további fogyasztót tennénk az X kimenetre, akkor 10A-s kismegszakítóval külön kell védeni az eszközt. Ha egy sima váltókapcsolót teszek mellé, akkor tökéletesen működik, ha viszont mindkét helyre a fényerőszabályzót teszem, akkor egyáltalán soha nem kapcsol be a lámpa. Lehet, hogy félreértettem, és a váltóba köthetőség, csak annyit jelent, hogy alternatív kapcsolásban használható egy másik sima váltókapcsolóval? Bocsánat, ha butaságot kérdezek, nemigen értek hozzá mélyebben, de az volt az érzésem, hogy ennek működnie kellene. Esetleg bárkinek ötlete, tapasztalata ilyenekkel? Előre is köszönöm! Üdv: Marci
Kicsit agyaltam tovább, és van egy olyan érzésem, hogy ez így nem fog működni.
Ha úgy állnak a kapcsolók, hogy a lámpáknak égniük kéne, akkor lehet, hogy mindkét fényerő szabályzó "fázishasít"? A fázisom meg úgy széthasad, hogy atomjaira hullanak az elektronok, az áram és a feszültség szinuszai szétcsúsznak, mint Dajcstomi a kólapartin, és marad a sötétség... Vagy valami egészen más dolog történik, és még agyalnom kell tovább. Azért ha valakinek lenne ötlete, kérem, ne habozzon felvilágosítani, érted. Szép estét mindenkinek! üdv: Marci
Jól látod a dolgot, ez így nem fog normálisan működni. Megoldható lenne olyan fényerőszabályzóval, amelyiknek két potija van. Igaz, eldöntendő kérdés, melyiket vegye figyelembe ha mindkét kapcsoló "be" állasban van.
Ha jól értelmezem az adatlapot, ezek egyszerű fázishasítók. Ha sorba kötsz két ilyet (a lámpa fázisába téve őket), akkor vagy egyáltalán nem fog működni vagy villogni fog a lámpa össze-vissza.
Köszönöm szépen a megerősítést!
Gondolván, hogy azért biztos volt már rajtam kívül ember, aki ilyen hülyeséget talált ki, hogy az emeletről és a földszintről is lehessen dimmelni, keresgéltem kicsit, és úgy találom valami ilyesmire lenne szükségem: https://ledrex.hu/prod/tri-c1/ De ez már egy újabb téma lesz majd, amikor ezzel is elakadok...
Igazság szerint nem kitaláltam, hanem véletlen teszteltem. Fordulatszámszabályzós fúrógép elé kötöttem dimmert. Szegény fúrógép hol ránagtózott, hol nem ment.
Ezt úgy tudom elképzelni, hogy az egyik a központ, és a másik kapcsolási pont egy csengőnyomó. Rövid kattintás be-ki , hosszan tart fényerő fel-le. Így bármennyi számú kapcsolási pont rendelhető az egységhez. Igaz, hogy ezekkel ami neked van , ezt nem lehet megcsinálni, de építesz egy ilyen központot és készen is van.
Köszi, igen, ez jó ötlet, de akkor már egyszerűbb venni egy ilyen vezérlőt, amit linkeltem, és akkor már mind a három helyről is lehet tekergetni (távirányítóról nem is beszélve), és nem zavarják össze egymást. A 4 eszköz összesen kb. 25 rugó, alig több, mint egy ilyen schneider, amiből kettőt is vettem, lényegében feleslegesen.
(Ja merthogy a két váltó között még egy keresztkapcsoló is van, de azzal kiegyeznék, ha hagyományos maradt volna.)
Vagy megveszed a gyárit.
Akkor lehet, hogy olcsobb ha távirányitos dimmert veszel ( több távirányitoval), amit akár egyenesen a lámpába, vagy a dobozba lehet szerelni a távirányitokat meg oda teszed ahova akarod.
Szerintem pici panelon elférne az egész, és tutira tartósabb lenne amit magad építesz, mint a gyári. A nyomókapcsoló mögé a 65-ös dobozba bőven beleférne.
Igen, van gyári is. A döntés fmarci-n múlik.
Hát erről nem vagyok meggyőződve, de nagyon jól esik a bizalmad, köszönöm szépen!
Szeretek is új vizekre evezni, úgyhogy a következő projekthez már csak azért is építeni fogok (már meg is van, hogy melyik az a lámpa, amihez elfelejtettem kivésni a falat az extra kapcsolóhoz... Ja, merthogy épp a házamat újítom fel, innen indult az egész projekt csak nem akartam litániát írni. (De, hogy itt milyen megoldásokat találok 30-40 évvel ezelőttről a falban, azt mindenki lelki nyugalma érdekében inkább nem részletezném... és ez még csak a villany...) Ha valami nem fér be a 65-ös dobozba, oda teszek mélyített dobozt.
Egyelőre gyári lesz, most nem érnék rá építeni, meg is rendeltem, hétfőn itt is lesz.
Pl. Bemegy a csőbe egy fekete vezeték és kijön egy piros ? Mozgatod mozog ! Hogy lehet ez ? Középen a csőben toldva !
Bemegy a falba tömör alu, kijön a falból sodrott réz, nem mozog. Mi az? Össze tekert vezeték elvakolva.
S ha nem jön ki semmi, akkor rossz csöbe néztél…
Idézet: Ha golyó jön ki belőle akkor utoljára néztél csőbe „S ha nem jön ki semmi, akkor rossz csöbe néztél”
Mikrohullámosoknál/lokátorosoknál klasszikus mondás: Csőtápvonalba nem nézünk.
Vegyészeknél meg: Félszemű az tapasztalt.
Jajj, ne csináljátok, besírok!
Az alap kötés itt minden dobozban: rézvezetékek 6 cm hosszan összesodorva, 40 éves zöldsárga szigszalaggal körbetekerve, mely időnként már nemigen takar túl sokat a vezetékekből, és az egész már annyiszor megb...sztatva, hogy időnként az összekert blankolt vezetékek száma nagyobb, mint a szigetelőszalag alól kibújó szigetelteké... Aztán ott a letört drótvég valahol, csak keresd meg. Keresztkapcsolóknál ügyeltek a jelölésre, a 4 vezetékből az egyiken van egy darab málló szigszalag, a másik meg a doboz alján hever, most mit rinyálsz, mérd ki. Amúgy jól sikerült az alternatív kapcsolás is, kettőből kettő helyen csak a keresztváltó megfelelő irányban kapcsolt állapotában lehet felkapcsolni. A kinti szekrényben meg minden kismegszakító 40 éves és 20A-es volt, sokat védett, amikor a 3 bejövő fázis 10+6+6A volt... de legalább egy sarkára volt kötve alu és réz is egymás mellé, ahogy kell. a Fi-relét úgy tudjátok a legjobban elképzelni milyen lehetett, ha elárulom a hátulján made in DDR felirat volt...
Ha hosszú távra tervezel akkor érdemes kicsivel jobban megcsinálni.
Van rosszabb is amikor utoljára láttál egy optikai szálat.
Igen, éppen ezzel küzdök, az összes kötődoboznál visszavágom, újrablankolom és wagozom a kötéseket, és ugyanígy cserélem az összes konnektort, kapcsolót, illetve be kellett tennem még kb. 20 konnektort pluszban, mert mintha ezzel spóroltak volna.
Képzelj el egy 40 négyzetméteres nappalit, ahol egyetlen konnektor van a sarokban, az is a 6 amperes fázisra kötve... Na csak ide kellett még 9 darab. Persze az előző tulajt is zavarta a konnektorhiány, ezért átfúrta az egyik falat, aminek túloldalán volt egy konnektort, és abba dugott egy lengőkábelt, amit áthúzott a fúrt lyukon. Máris van "konnektor" a nappaliban, probéma megoldva. Persze az elosztószekrényt is azonnal szétbombáztam, igazából azzal kezdtem, új fi-relé, új kismegszakítók, 3 fázisú fésű stb. Azért még várnom kellett két hetet, mire kijött az eon megcsinálni a 3x16 amperes bővítést, annyit igazán ki lehet bírni még úgy is, hogy a reggeli zabkenyér sütéséhez ki kellett húznom a hűtőt... A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2024
Kitartás!!!
Köszi!
Idézet: „Igen, éppen ezzel küzdök, az összes kötődoboznál visszavágom, újrablankolom és wagozom a kötéseket, és ugyanígy cserélem az összes konnektort, kapcsolót, illetve be kellett tennem még kb. 20 konnektort pluszban, mert mintha ezzel spóroltak volna.” Szerintem kellene ottan mást is csinálni, de nincsen hozzá végzettségem hogy ezt így a szemedbe mondjam.
A nyomógombos kiegészítés a nyerő valószínűleg.
Meg minimum 20W izzó, vagy halogén... A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2024
|
Bejelentkezés
Hirdetés |