Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1128 / 1128
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 12:26 /
 
Rendezvényről? Hol a másik kártya a backuppal? Ma már minden komoly gép két kártyára fotóz.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Vas, 12:33 /
 
Igen az lehet. De hobbi fotós nem fog olyan gépet venni. Mondjuk így is elég komoly a gép volt szerencsém látni.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 13:38 /
 
Ja értem: nem munka volt, ebben az esetben csak ő bosszankodik ha nincsenek meg a képek.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 14:21 /
 
Tehát az elhangzottak közül az egyetlen windowsos és ingyenes programot ki sem próbáltad..
(#) rukh hozzászólása Vas, 18:16 /
 
Sziasztok!

Ugyan nem tipikus számítógép hiba, de feladta a leckét: kb. négy évvel ezelőtt összerakott Ryzen 5 processzort annyira "ráragasztotta a megöregedett hővezető paszta a gyári hűtőbordájára, hogy meg sem mozdul. Az alaplapi foglalatból kijött a proci, most ott "trónol" a hűtőbordán a lábaival felfelé és fogalmam sincs, hogyan tudnám a sérülés veszélye nélkül szétválasztani őket - van valakinek bevált ötlete?

Kösz előre is,
Rukh

proci.jpg
    
(#) Régi motoros válasza rukh hozzászólására (») Vas, 18:32 /
 
Óvatos ellentétes irányú csavarással általában szét szokott jönni.
Ha nagyon makacs és nem enged, nitró hígító sokmindent felold, bár pont ezt még nem próbáltam.
(#) img válasza rukh hozzászólására (») Vas, 19:19 /
 
Páramentes csomagolásban beteszed a fagyasztóba 2 órára, aztán leugrik magától. Utána ha kivetted nem nyitod ki a csomagolást hanem hagyod 12 órán át a saját ütemében környezeti hőmérsékletre melegedni. Miután kibontottad a csomagolásból, tedd ki a napra pár órára, hogy az esetlegesen benne ragadt pára kiszáradhasson.
(#) rukh válasza img hozzászólására (») Vas, 19:51 /
 
Köszönöm a javaslatokat, remélem sikerül épségben leszednem!
(#) rukh válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 19:51 /
 
Köszönöm!
(#) Doky586 válasza rukh hozzászólására (») Vas, 21:02 /
 
Amíg benne van a foglalatban, addig könnyebb (lett volna) letekerni róla..
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Vas, 21:39 /
 
Kivéve, ha véletlenül ragasztóval volt felrakva (láttam már ilyet), mert akkor a lábakat is le tudod tekerni
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Vas, 23:58 /
 
Úgy érted ugyanezen esetben ha kézben tartja az jobb..? Akkor is elgörbülnek a szélső lábak és még véres is lesz a tenyere. Ész is kell hozzá, nemcsak nyers erő.
A hozzászólás módosítva: Vas, 23:59
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») 8:13 /
 
Úgy értem, hogy ha ragasztotta véletlenül, akkor nem megoldás a nyers erő és a tekergetés. A foglalatba betéve eltekergetve pedig simán bent tudja felejteni a lábakat a foglalatban, ha elég erős hozzá. Az img féle fagyasztom - melegítem módszeres, illetve alkoholos rásegítés talán eredményre tud vezetni.
Mondjuk én eddig tényleg csak akkor láttam ilyet, ha ragasztóval volt összerakva, s nem normális hűtőpasztát kentek rá. Eddig a hűtőpasztások mind simán lejöttek különösebb gondolkozás nélkül, akár 8-10 év után is.
(#) rukh válasza bbb hozzászólására (») 9:45 /
 
Szervízben összerakott gépről van szó, nem tudom, pasztázták vagy ragasztották. Természetesen próbáltam óvatosan levenni a bordát, amíg a proci a foglalatban volt, de nem ment. Végül ki kellett húzni a foglalatból, szerencsére egy láb sem maradt a foglalatban és el sem görbült. Ma kipróbálom a fagyasztásos megoldást, ha nem megy, egyelőre fogalmam sincs, hogyan tovább.
(#) bbb válasza rukh hozzászólására (») 10:10 /
 
Pasztázni illene, de amikor nem figyel oda az ember, akkor elkövethet ragasztós baklövést is. Nem jellemző, de sajnos láttam már ilyet is (véletlenül rossz tubust vettek és nem vették időben észre, hogy hővezető ragasztó és nem hővezető paszta van ráírva, aztán már mindegy volt).

Izopropil alkoholban megáztathatod, elvileg az is puhítja, s ha be tud diffundálni a két felület közé, akkor segíthet a leszedésben.
(#) img válasza rukh hozzászólására (») 11:52 /
 
Ha van szabályozható hőlégfúvód, akkor 80 Celsiusra felmelegítheted a bordát (azért csak 80 mert beleszámítjuk az esetleges túllövését is amivel 100-ig is felmehet), és ha szerencséd van egy kés élét közéjük nyomva le tudod venni róla. Tegyél valami puhát alájuk amire a CPU eshet, hogy a lábai ne sérüljenek.
Következő: »»   1128 / 1128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem