Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2501 / 2505
(#) szendi001 válasza firstman hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
Megtalaltam a gyari rajzot, amirol koppantottak. Agyig van rakva tranzisztorral. Amolyan DC szervo aramkor, a forditas alapjan. Nyilvan soha nem lesz 600 watt. 2x250W az altalam elvart elvaras, de nalam van elegendo eszkoz, hogy ezt ki is merjem. Elvileg 2x86 Volt a max tapfesz, de ezt meg sem probalom. Van egy erosito bemero tapegysegem, 2x65 ot tudok neki adni. Utana talaltam nagyon hasonlo alapon, de mas nyaktechnikaval keszult verziot.Bővebben: Link Marantz MA9S2 koppintas. Most ezzel probalkoznek, de eredeileg azert a nagy panelt vettem, mert egyben van a vedelemmel. Kesobb talaltam ezt a fuggetlen nyak verziot, szinten vedelemmel, de addigra mar megvolt a korabbi. Meresi jegyzokonyv nincs...
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2024
(#) firstman válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
Az ma9s2 nem rossz, de az egy hidalt monoblokk. Két csatornára kissé körülményes az építése.
(#) szendi001 válasza firstman hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
Nem lattam ra utalo jelet hogy ez hid lenne. De minden alkatresz, kiveve a munkaponti ledeket azonos, meg tipusra is. Az a baj ezekkel a nyakokkal, hogy semmilyen doksi nem jon hozzajuk. Mindenesetre ahogy hazaerek mar forrasztom is bele a kincseket, amik mar megjottek.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
Így néz most ki a két alany.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 23, 2024 /
 
Korábban kerdes volt, hogy az erősítőnek mi lehet a rajza. végül megtaláltam a Maratz-nak a gyári rajzát. Komplett gépkönyv. Az egyetlen eltérés amit látok, hogy a gyári verzióban van néhány munkaponti led, amit ezen a panelon nem szerepel. A végtranzisztorok 16 Amperesek, és a gépkönyv szerint 600 wattot tud 4 Ohmon. Mousernél találtam Onsemi termékeket, így megpróbálom ezzel összeállítani. Valamennyit haladt az ügy a fenti kép óta.
(#) firstman válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Még mindig az Ma9s2-ről beszélünk? Gondolom, már te is látod akkor, hogy hidalt erősítőről van szó. ~+-48Voltról megy a vége, ami kb 100W/8Ohmra elég, ha nincs hídban.
(#) szendi001 válasza firstman hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Még nem látom. A másik gépen van a gépkönyv. Megnézem.
(#) hajdumihaly hozzászólása Aug 25, 2024 /
 
Sziasztok!

Valakinek ismerősök ezek a modulok? Esetleg rajz és adatok róluk.

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2024
(#) szendi001 válasza firstman hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Bővebben: Link Tényleg érdekesen van a jelút kialakítva. Az általam építettben sok alkatrész azonos, de egyszerűen sehol nincs benne LED.Bővebben: Link
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Van kifejezettem MA9S2 nyák is. Ezen szerepel a LED. Bővebben: Link Azért haladok vele lassan. A kínai nem volt rest ráírni hogy 2x86 Voltrol is mehet az áramkör. Kíváncsivá tettél mennyit tud valójában. Ki fogom mérni. A másik dolog, hogy ennél a végtranyók is azonos tápról mennek.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2024
(#) reloop válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Szia! A LED helyén sima ellenállás is lehet, csak szűk 2 V essen rajta.
(#) mcc válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Nem jó. Ellenállással gerjed, sajnos. Minél kisebb belső impedanciájú LED kell bele.
(#) reloop válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Pusztán a tranzisztorokat megszámlálva kiderül csak az utóbbi hasonlíthat a Marantzra.
(#) szendi001 válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Nézegetem egy ideig a kettőt, és ami nekem lejött, hogy valamennyi hasonlóság a felépítés elvét tekintve van, de tény hogy kevesebb az alkatrész és a munkapont másképpen van megoldva. Köszönöm az észrevételt. Egyel több ok, hogy berendeljem a paneleket .
(#) mcc válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Sajnos csak igen kevéssé hasonlít MA9S2-re. Pont a lényeg nincs benne
(#) szendi001 válasza mcc hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Mi számít az MA nál ennyire különlegesnek? Áramkorlát, vagy valamilyen egyéb szempont?
(#) mcc válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
A hídkapcsolás meg a kétfokozatú erősítés a lényeg benne, ami minden nagyobb Marantz sajátossága (volt).
(#) agmt01 hozzászólása Aug 30, 2024 /
 
Sziasztok!

Kidobásra szánt hangszórót szeretnék feléleszteni. Ez egy Trust 2.1-es hangrendszer. A hibája, hogy halkan szól, mindkét oldal illetve a mélyláda is. Potikat kontaktspray-el átfújtam, nem lettem előrébb. Égési nyomot nem látok. Ha be van kapcsolva akkor a hűtőlemez melegszik.
Merre érdemes elindulni, hogy tudnék méréssel előrébb jutni?
Gagyibb műszer illetve oszcilloszkóp rendelkezésemre áll, elektronikai tudás kevésbé.
Köszi ha valaki segít!
(#) szendi001 válasza agmt01 hozzászólására (») Aug 31, 2024 /
 
Táp feszültséget érdemes mérni. Ebben kapcsoló üzemű táp van. Valahogy le kellene szakaszolni a táp feszültséget. Oda ideiglenesen lehetne tenni dugasztápròl villanyt. Mi a 3 IC típusa? Tda2030?
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 31, 2024 /
 
Ránézésre szimmetrikus táp. Ha a táp nem jo akkor irány a kapcsoló üzemű tápegység topic.
(#) tothbela hozzászólása Szept 1, 2024 / 3
 
Egy fórumtársunk kérésére készült a rajz. A csöves topik nem él, ezért ide raktam egy áramkört, amit használhatunk fojtótekercs helyett. ez tulajdonképpen egy elektronikus fojtótekercs. Hogy miért a negatív tápsínre került? Egyszerű. Nem kell sokszáz voltos szigetelés, sőt semmilyen. Mehet a sasszira
(#) Ge Lee válasza tothbela hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Mivel az a topik nem él, én is itt kérdeznék, ismeri-e valaki estleg ennek a rajzát? Nekem gyanúsan kevésnek tűnik a cső benne, van oldalanként egy ECC83 meg egy 6SN7, ezek eléggé behatárolják hogy milyen lehet a meghajtás, ránézésre SRPP vagy sima erősítő fokozat majd hosszúfarkú fázisfordító, na de hogy bír az meghajtani 2db KT170-et?
(#) agmt01 válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Köszönöm a segítséged, táp jónak tűnt, tda2030 van benne, viszont méregetésnél sajnos rövidre zártam így kap egy új erősítőt, a hangszórót meg felhasználom belőle
(#) tothbela válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Sajnos nem ismerem én sem a kapcsolási rajzát, de mivel a leírásban szerepel a szimmetrikus bemenet, ezért úgy gondolom, már az ECC83 is hosszúfarkú beállítás an dolgozik.
Kérdéses hogy a hangerő poti normál sztereó, vagy Quad.
(#) CHZ válasza tothbela hozzászólására (») Szept 3, 2024 /
 
IRF540 kevés lesz ide, IRF740 jobban megfelelne.
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2024 /
 
540 is jó…
(#) szendi001 hozzászólása Szept 3, 2024 /
 
Sziasztok! Haladtam a panellal.
(#) mek-elek válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Szerintem jobb oldalon az a két elkó az ellenállások között nem valami jó ötlet volt...
(#) szendi001 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Szolok majd a kinai fejlesztonek, hogy tervezze at. Kiprobalom ha kesz. Ha nagyon melegszik, elemelem a kondikat a paneltol, vagy hutoborda fuggvenyeben at teszem a tuloldalra.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) mek-elek válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Kétlem, hogy foglalkozna veled, amíg a hozzád hasonlók pénzt adnak érte. A túloldalra tett kondi jó ötlet...
Következő: »»   2501 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem