Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   42 / 399
(#) amplifier hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, ha a TL071-et lecserélem OPA134-re, akkor a 3-as lábon található ellenállást el lehet-e hagyni itt is, mint TL071-nél.

A választ előre is köszi
(#) hapro válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Hali!

Ha nem TO-3 tranyót használsz, akkor hűtőborda-szilikonzsír (hőátadó paszta)-tranzisztor, majd ezt az egészet összecsavarozod, a csavar és a tranzisztor fém része közé raksz még egy kis műanyag szigetelő gyűrűt, ami a tranzisztor furatában központosítja a csavart, és elszigeteli attól. Ha meghúztad, akkor multiméterrel leellenőrzöd, hogy nincs-e zárlat a hűtőfelület és a tranzisztor kollektora között. Ha nincs akkor jöhet a beforrasztás.

Ha TO-3 tranyót használsz akkor szinte pontosan ugyanígy, csak annak ugye 3 lába van, és a kollektor az a tok maga, és a különbség abban rejlik hogy hogyan vezeted el a kollektort a tranyóról. Ez lehet kis forrasztható füllel és onnan vezetékkel, vagy a csavaron keresztül a nyákba. Ha ez utóbbit választod, akkor, a csavar amelyik vezetni fog fölül nem kap szigetelő gyűrűt, csak a csavar menetére kell szigetelő cső, hogy a hűtőfelület és a csavar ne tudjon vezetni egymás között.
(#) hitter.zoltan válasza hapro hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
köszi már ennyivel is többet segitettezek mint a szaktanárom 3 hét alatt )
(#) sixtek válasza hapro hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Nana!!

A 0.1Ohm-osnak kell csak 5W-osnak lennie, az 1Ohm-os az boven eleg ha csak 0.5W-os!
(#) hitter.zoltan válasza sixtek hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
az ilyen ellenállásoknál amugy miben számít a teljesítmény?
(#) hitter.zoltan válasza sixtek hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
hqvideo oldalon 1-2-3-10W-os 0.1 Ohmosok vannak csak. 5W-os nincs!!!
akkor elég a 3W-os is? vagy akkor már inkább legyen a 10W-os?

(#) hitter.zoltan válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
bocs elnéztem találtam 5W-ost is
(#) hitter.zoltan hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
hello
TRAFO 230V 2x35V 2x4.29A 300W
ezt rendelném meg a quadhoz de em tudom hogy a skory oldalán a táp rajzánál a trafóról lejön még egy GND és nem tudom h ez a trafó jó lenne e hozzá

köszi előre is!!! ZoLi
(#) sixtek válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
TÖKÉLETES lesz hozzá!
(#) hitter.zoltan válasza sixtek hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
oké akkor megrendelem és mi az a GND? azt tudoim hogy földet jelent de a rajzon ugy látszik hogy a tarforol jön le egy vezeték GND-nek vagy azt honnan lesz
a végfokokon is külön van GND negativ pozitiv
(#) hapro válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
A trafó közös kivetezése lesz a GND, és a két másik vezeték meg megy a GRAETZ-re, annak a plusz minusz kivezetése lesz a végfok plusz minusza, és a végfok GND-je meg a trafó GND-je.
ezt a GND-t meg a hálózat testtel kösd össze egy -egy szembe fordított dióda, velük párhuzamosan egy 10ohm 5W ellenállás, és ezekkel párhuzamosan egy 100nF kerámia kondi (tehát mind a négy alkatrész egymással párhuzamos). Ez a pont a sasszi lesz ahova a hálózat GND-jét kötöd.
(#) Moke hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
Üdvözletem!

A Guad 405 ös erősítöm egyik oldala, leállt. A másik tökéletesn működik. A készülékben van Sanyó hangszóróvédelem, hővédelem, koppanásgátló. Ez alapján kiderült, hogy a- táp jelenik meg a kimeneten. Becsülettel annyit megtettem, hogy kicseréltem a végtranyót és a meghajtót, de a helyzet változatlan. Vállalja-e valaki, hogy megnézi és megjavítja a szerkezetet?

Üdv: moke
(#) Moke válasza Moke hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Egy pontosítás. Természetesen Quad -ról van szó!
(#) Tomi20 válasza Moke hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Helyileg merre vagy?
(#) Moke válasza valve hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Jó hát rendben, igazad van. Egyébként Tomi 20 -nak válasz, pesti vagyok!
A Quud 405 remekül működött, sok nagy csatát megjárt, már csak itthon használtam. Az érdkes, hogy nem a folyamatos használat közben döglött be , hanem, egyszerűen e legközelebbi bekapcsoláskor, nem indult a banzai. Van egy Sanyo hangszóró védelem, koppanásgátló, hővédelem beépítve. Ez a panel megvédte a hangszórómat. Az egyik oldal működik, de a meghibásodott oldalon -46 V jelenik meg a hangszóró kimeneten.
Már volt ilyen esetem régen egy másikkal, hogy a hangszóró zárlata miatt elment a végfok. Kicseréltem a 3442 -ket és a meghajtót, úgy emlékszem csak az egyik ment el, de párban kellett cserélni.
Most viszo9nt más a helyzet, ez az erősítő hosszú évek óta működik és sajnos a végtranyó és meghajtó cseréje most nem segített. Nem is voltak rosszak a kivett, alkatrészek, a BD242 C -t lecseréltem BD 244 c re.
Lehetséges, hogy valamelyik elko elöregedett és az csinálja a cirkuszt? Nincs már türelmem küzdeni vele, pedig nagyon szeretem, marshal előerősítő, fetes vállasztó kapcsolók, remek hangszin, szép kijelző remek hűtés, tetszetős kivitel.
Hát a kérdés ,mi a fene lehet a probléma, hogy ott a táp a kimeneten.
Mit hasonlítsak a jó oldalhoz képest, hogy rá nyúlhassak a hibára?
Hát úgy ennyi!

(#) valve válasza Moke hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
"legközelebbi bekapcsoláskor, nem indult a banzai" akkor szerintem végy egy műszert és mérd ki a kondikat, lehet hogy valameik megszáradt. Gondolom nem mai darab a készülék! Műszer és nézz zárlat után,.. Majd meglátjuk a többit ha ez megvan. Amgy dobhatnál pár képet az erölködőről, nyákról, stb,..
(#) bensfregen hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
Érdeklődni szeretnék hogy valakinek esetleg megvane az a Quad 405 ös kapcsirajz vagy beültetési rajz amelyikben csak 1 tekercs van?
Van egy félig beültetett panelem , ls sajna nem tudom befejezni. Elméletileg valami Eektro vagy mi nevű újságban volt ilyen leközölve.
Nagyon hálás lennék érte.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
hello!!! hány ohm-os hangfal ajánlott a quad 405-re?
4 ohmos hangfalaim vannak és vhol mintha azt olvastam volna hogy nem szerencsés 4ohmos hangfalat rákötni
igaz ez vagy nagy hülyeség?
(#) amplifier válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Üdv!

Ha a 200W-os változatot építetted meg, akkor annak vinni kell a 4 ohm-os hangfalakat.
Én is hajtottam már 4 ohm-on.
(#) válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Szia!

Mivel pár oldallal előrébb írtad, hogy a régi Rádiótechnikás Quadot építetted meg, ezért valóban igaz a feltételezésed. 8 ohmra tervezték, tehát nem szerencsés lejjebb menni a hangfal-impedanciával. Ettől még persze fog működni 4 ohmos hangfalakkal is, DE sokkal hamarabb (kisebb bemenőjelnél, avagy nem kell hogy maxira legyen tekerve az előerősítő potija) el fogja érni a teljes kivezérlést, és ha nem vigyázol akkor megfekszik a végfokod.
Szóval ha nem akarod nagyon üvöltetni (mondjuk ez eléggé relatív), akkor próbálkozhatsz a 4 ohmos hangfallal, de ha nagyon odatekered neki a hangerőt akkor előbb-utóbb elszállnak a végtranyóid.
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Áramkorlát közbe lép 4ohmon. 0,1ohmos ellenállásra kell még egyet-egyet párhuzamba ráforrasztani nah meg mj 15003 végtranyónak.
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Idézet:
„Áramkorlát közbe lép 4ohmon.”


Nekem egyszer már megtette, hogy nem lépett közbe.... azért is írtam azt az előző hsz-emben amit írtam
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Bocs nem láttam. Nekem mindig közpelépett akár milyen Quad volt.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
igen a rádiotechnikásat csinálom 100W-ra ugy tom annyit tud--2N3442 van benne nekem mit kéne csinálnom h mindkettővel működjön normálisan--magyarázzátok el lécci ezt az áramkorlátot
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
és ha tudnátok segiteni lenne még vmi
szeretnék vmi olyan kapcsolást beépiteni hogy ledek jeleznék mennyire melegedett fel az erősítő ha lenne ilyen kapcsolásotok hozzá nyák+beült akkor előre köszönök mindent
(#) sound.man válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A végtranyókat cseréld ki mj15003-ra és van két 0.091 ohm -os ellenállás oda forrassz be két-két 0,1 ohm -os ellenállást párhuzamba. Szerintem így már jó lesz, vagyis nekem így van és működik.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
a 2N3442 semmiképp sem jo 4ohmra?
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
MJ150003: 140V 20A 250W
2N3442: 160V 10A 117W
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
jah és ha lemérem a hangfal kábelét akkor 10ohmot ir ki
(#) sound.man válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Most a kábel 10 ohm vagy ládával? Amúgy jó lenne szerintem 2n3442-vel is csak nem kettővel hanem 4el.
Következő: »»   42 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem