Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 1165
(#) (Felhasználó 12183) válasza Norberto hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Értem. Köszi a segítséget mindkettőtöknek!!!
Hol és mennyiért lehet venni ilyet?
(#) Norberto válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Például ITT.
(#) (Felhasználó 12183) válasza Norberto hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Köszi szépen!
(#) Hujikolp hozzászólása Szept 20, 2008 /
 
Ha egy diódán csak egy színes csík van, az mit jelent? Azt tudom, hogy a katód részén van, de van nekem zöld és kék színű is és olyan is, amin több színes csík van.

Mit jelölnek még?


Egy másik: egy szürke henger 2 kivezetéssel, nulla ellenállással. Semmi felirat. Az micsoda?

dioda.jpg
    
(#) KTobi válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Valószínűleg üvegtokozású germánium diódák. Gyorsabbak, és kisebb a veszteség rajuk, mint a sziliciumdiódákon. Ezért használják őket rádiókban, főleg detektoros, és hasonló muzeális darabok készítésekor. Mért meg multiméterrel a nyitófeszültséget, 0,3Vkörül kell lennie. Ha igazam van, akkor jól tedd el őket, ha detektorosra adod a fejed, vagy valamit javítanod kell, akkor jól jön. Mai áramkörökbe nem ajánlom a használatukat, túl gyengék, és értékesek ahhoz, hogy tönkretedd. Esetleg próbáld meg eladni, ha neked nem kell.
(#) Norberto válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Ezek speciális diódák, mármint nem mindennapi használatúak. Ezt jelenti a kék és zöld csík. Semmiképpen sem germánium-diódák. Szilícium alapúak.

A zöld csíkos valószínűleg Zener, méréssel tudhatod meg kizárólag, hogy milyen értékű.

A kék csíkos pedig valószínűleg Schottky-dióda, de pontos típus és adatok hiányában ezt se használhatod fel bárhova, max. kisjelű helyekre, ahova lényegében bármilyen Schottky elfogadható és alkalmazható.

Ilyen formában belátható, hogy az ilyesmi bontott diódákkal túl sok mindent nem lehet kezdeni...

Eladással semmiképp ne próbálkozz, hiszen ilyen diódákat boltban 10-15 Ft-ért utánadvágják újonnan... és hát őszintén: ki venne meg bontott, használtan max. 5 Ft-ot érő diódát, aminek még a típusa sem ismert?
(#) KTobi válasza Norberto hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Nem tudtam pontosan, hogy szilicium, azért írtam a nyitófeszültség ellenőrzést: Norberto kösz a javításért.
(#) erdgab válasza brato hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Üdv brato!
Az a valami egy IGBT modul,adatlapját megtalálod a neten,van bent 6 IGBT,3 felül 3 alul (3 fázis),mindegyiknek van védődiódája.A modulban 25A/1200V IGBT-k vannak.
Üdv!
Gábor
(#) dolfin hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Üdv

Az ilyen bóvli, LCD kijelzős karórákban ahogy elnéztem mindegyikben ugyanilyen IC található. ENnek a lábkiosztását honnan lehet megtalálni?
Engem a fenti 13 LCD lábak érdekelnének. Minden órában 13db van. Sima pici LCD kijelzővel vannak, de engem a lábkiosztás érdekelne. Hogyan lehet erre rákeresni vagy kimérni?

Köszi
(#) Hurka555 hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Hali,

Tudom nem teljesen ide tartozik, de ennek nem akartam külön topicot nyitni.
Hozzámkerült egy aggastyán erősítő. Egy DUAL CV12.
Ebben a szerkezetben szét volt égve egy SELYEMSZIGETELÉSŰ 0,47 OHM ELLENÁLÁSÚ 1 W-OS ELLENÁLÁS. (Csabai Dániel: Hangerősítő kapcsolások 1976 nyomán ) Itt azt írják ilyen kell. Hol tudok ilyet szerezni? Vagy esetleg valamivel helyetesíteni?

Üdv
(#) vicsys válasza Hurka555 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Szerintem bármelyik boltban van 0,47 ohm 1W-os ellenállás.
(#) papirhajo hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
"piezoelectric transducer" -t honnan lehet szerezni? Magyarul hogy nevezik ezt? Hol kapható? Ultrahanghoz kellene, tehát 25-40kHZ-ig bármi jó lenne.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Bocsi, hogy beleugatok, de szerintem nem az, hanem ez kell az ultrahanghoz... Van egy adó és egy vevő-tehát célszerű párba kérni, mint ultrahangos adó-vevő fejeket.
Bővebben: Link
(#) kocici17 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Jóestét mindenkinek.
Nekem is az lenne a kérdésem, hogy hol lehet kapni nagyobb telyesítményű ultrahang hangszorót, mert a szonszéd kutyájától már kiütéses vagyok.
(#) lapose válasza kocici17 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Nekem régen volt autós riasztóhoz komplett nagyteljesítményű piezós tölcsérem, és ugyanilyen volt egy patkány riasztóhoz is. Szerintem ilyen irányban kellene elindulni! Vagy egy piezó magassugárzó.
(#) Isti hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Jóestét!

Keresek (IRL féle) 5V -os gate feszültségen rendesen kinyíló nagyon alacsony csatornaellenállású (min. 10A-re kellene) p és n mosfeteket párba...(H-hídba kellenének, ezért az integrált védődióda is igénybe lesz véve) Tudtok valami tippet adni, hogy milyet keressek majd a l....be, ha Pesten járok?

D-S alap feszültség 10V alatt úgyhogy olyan 30V-os kellene...

Előre is köszönöm!
(#) Dobbs hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Sziasztok, üdvözlök minden kedves kollégát!

A következő találós kérdést szeretném feltenni nektek:
Szétszedtem egy "ajtóriasztót" tudjátok ami ilyen besurranó tolvajok ellen van. A kérdés a képen pirossal bekarikázott alkatrészt illetően merült fel. Ez mágneses mezőre kapcsol. Olyasmi mint ami a kerékpár kompjúterekben is adja a jelet. Mi ennek a becsületes neve?? Lehet kapni elektronikai boltokban? Szeretnék venni ilyet, de mégse állíthatok oda a boltba hogy "kérekszépen egy olyan izét ami abban a riasztóban van"
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) lapose válasza Dobbs hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Szia!
Reed relé.
(#) llaci56 válasza Dobbs hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Lehet kapni elektronikai üzletekben.
(#) Tys23 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Jo reggelt már vvolt a forumban szo az STK 6722 HZ-röl
de nem nagyon volt eredmény tud valaki valahol példa kőtést hozzá???
(#) llaci56 válasza Tys23 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Tudom, hogy ez nem a helyesírási topic, de az írásjelekről hallottál már?
A "kőtést" végképp nem értem, - talán próbáld meg magyarul!
(#) Tys23 válasza llaci56 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Bocsi.
A fórumon volt már szó az STK6722 HZ icről de igazán
használhatót nem találtam közöttk van valami ötleted
hogy tudnám használni stepper motor drive -ként??
vagy probáljam lepuskázni az eredeti nyákrol??
(#) istvanpal16 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
hello mindenkinek.... van egy TDA8405 os ic-m es egy TDA8421 es... mire tudnam felhasznalni???? valami hangszabalzok vagy mik
(#) jdani hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
helló. meg sdzeretném tudni ezekről a kondikról, hogy miylen kondik is ezek. Szerintem bipoláris, mert nicns rajtuk a polaritás, de viszont van köztük 6,8µF-os meg 2,2µF-os kondik is.

DSC01105.JPG
    
(#) maTaKee válasza istvanpal16 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Üdv!
TDA8405
TDA8421

:google: Amúgy nem mindegyik TDA IC audio alkalmazású.
(#) istvanpal16 válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
bocsi de ezek igen tudtom szerint es jol forditottam angolrol... audio iranyitok vagy mitomen... s vmi oasmit olvastam h "STEREO/DUAL SOUND PROCESSOR" es "Hi-fi stereo audio processor" azok miere jok??/
(#) jdani válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
amin egyértelműen polaritás van az a narancssárga kondi. a többin egyiken sincs polaritás. nem sok hasznát veszem, dobálom is hett el
(#) Dobbs válasza lapose hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
lapose, llaci56!

Köszönöm a gyors választ
(#) erdgab hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Van nekem néhány MC145453P LCD meghajtóm kijelzővel együtt.Tudna valaki segíteni abban,hogy ezeket mire és hogyan lehet használni?Azt azért tudom,hogy a bevitt adat kijelzésére lehet használni,de milyen formában kell bevinni az adatot,DC,AC,impulzus,tudomisénmi (?),lehetne e fesz vagy frekimérő alkatrészként felhasználni,esetleg valami más?Érdekelnének kapcsolások,linkek,bármi ami segíthet!
Köszönöm!
Gábor
(#) _ampervadasz_ válasza istvanpal16 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Az audió processzor, állítja elő a hangot, egy digitális jelből. Mintha wawe formátumú hangot hallgatnál.

Amúgy igaza van maTaKee -nek! Vagy is nam minden TDA audó alkalmazású. Van TDA ból RGB végfok, nagyfeszültségű függőleges eltéritő végfok stb., stb.

üdv!
Következő: »»   114 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem