Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   10 / 118
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Hi!

Rendeltem pénteken két OPA2652-es műverősítőt. 700MHz-et bírnak, az nem rossz. Megkaptam azokat is ingyen. Kár hogy LCD-ből nem lehet mintát rendelni
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Viszont nem tudom hogy forrasztanám be, mert az egész IC nincs 2mm nagy. Kb egy szunyog egyik lábszárából alakíthatták ki ezt
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Énnálam a kijelző még mindig nem akar válaszolni...
Mondjuk sikerült már kiakakasztanom, és mindenféle kínai karaktereket rakott be
(#) Tomee válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Itt nézz körül.
Talán találsz valamit aminek hasznát tudod venni...
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Írtam az EDT-nek egy e-mailt hogy küldjenek nekem ingyen egy kijelzőt Kíváncsi vagyok mit reagálnak.:eek2:
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Na erre én kiváncsi leszek...
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Hi!

Találtam még egy jó műveleti erősítőt, amit a Bitscope projectben is használnak. MAX477 a tipusa, 300Mhz-et tud és van belőle DIP tokos ingyen minta.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
SZiasztok!

ELINDULT A KIJELZŐ!!!
2 napi fáradozás után.
Végül az volt a baja, hogy a reset lábát is elvileg a mikrovezérlőre kellett volna kötni, úgy is tettem, de nem ment, Az adatlapjában találtam a hardveres resetre, ami egy 100nF-os kondiból, meg egy 10k-s ellenállásból áll, mint egy régebbi pic-hez

P1030061.jpg
    
(#) Slope válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Nagyon frankó!!!
Asszem muszáj lesz beszereznem nekem is egyet...
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Gratula! Elég jól néz ki. Nincs valami adatlapod amin a pontos vezérlés rajta van? Esetleg kipróbálhaznád a képfrissítése milyen gyors.
(#) Tomee válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Fasza! jól néz ki!
Bezzeg amikor én vettem akkor még csak fekete/fehér volt, kék pedig nem.
Kéne pichez is valami progi ami alpból kezeli a grafikus kijelzőket és BMP-t simán beforditja a kódba.
Nagy meló egy kissebb grafikát is összehozni egy ilyen kijelzőn.

Valaki nem tudja, hogy a fekete fehér BMP-t, hogy lehet vissza fejteni és piccel kiiratni? Azt tudom, hogy a file eleje tratalmazza a méretét (sz,m) és a szín palettát, meg a kép tükrőzve is van és úgy van leirva a filébe, de ha szerkesztem hex editorral a filét akkor elromlik a képem és nem tudom megnézni.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Tomee honlapján van néhány adatlap, és alkalmazási segédlet a vezérlésről, meg forráskód Pic-re
(#) MaSTeRFoXX válasza Tomee hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Ezen az oldalon találtam PIC hez bmp-t lcd-re átrakó programot. Remélem jó
[link=http://www.piclist.com/techref/microchip/bmp2asm.htm]http://www.piclist.com/techref/microchip/bmp2asm.htm[/link]
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Te mivel állítod elő neki a negatív tápfeszt és menniyt? Találtam egy oldalt, nem volt időm végignézni, de ez is egy LCD-s szkóp project. A lap alja fele van pár link lehet hogy hasznosak.
Érdekessége hogy két mikrovezérlőt használ és nincs memória ahogy látom szóval nemtudom hova menti az adatot.
Ez itt az
A cikk alapján szerintem úgy működik ez a hátteres BMP-s dolog, hogy a kijelzőnek van valami memóriája a grafikára, meg egy a szövegre. A grafikus háttér az úgy néz ki, hogy amelyik pixel világos az 1 amelyik sötét az 0. Egy az egyben így van a memóriában bitenként.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Ez az LCD szerencsére tartalmaz egy DC/DC konvertert, tehát ezzel se kell szórakozni, amúgy kb -16, -5V körüli feszt igényelnek a kijelzők,
Ennek a DC/DC konvertere pl. -14V ot ad ki magából
A honlappal egyszer már találkoztam, csak azóta is kerestem...
Átfutom mégegyszer..
(#) Slope válasza Tomee hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Én a microPascal-t használom fejlesztésre, és abban van grafikus LCD kezelés, és BMP is közvetlenül importálható.

Szerintem a microBasic is tudja ezt, de hozzám közelebb áll a pascal nyelv.
(#) Gory válasza Slope hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Én meg inkább C-ben írnám AVR mikrokontrollerre, ha lenne valami támogatás rá. Valahogy kellemesebb mondjuk egy ATMEGA16 vagy 128 fejlesztése mint akármelyik PIC. Sokkal jobb a debugger és olcsóbb. Pedig PIC-ből is kipróbáltam jópárat. A mikroBasc tényleg elég jó. Minden készen megtalálható benne, amit el tud képzelni az ember mikrokontrollerrel, és 3 sorból megvan.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Idézet:
„Valahogy kellemesebb mondjuk egy ATMEGA16 vagy 128 fejlesztése mint akármelyik PIC.”

Ebben én egyetértek! Anno amikor még PICeltem, akkor egy felturbózótt JDM programozóm volt, amibe mindig ki/be kellett pakolgatni a PIC-et, ráadásul az IC-prog is csak az esetek felében működött XP alól... Amitóta áttértem AVR-re, azóta ott van az STK200-as programozó klónom próbapanelon, össze van dugva a céláramkörrel egyfolytában, és csak néhány egérkattintás, és már benne van a progi az AVR-ben
Gory: Te milyen C fejlesztőkörnyezetet használsz AVR-hez, mert amikor kutattam utána akkor csak valami WinAVR-t találtam, ami nem működött nálam jól...
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Úgye jól láttam, hogy nem láttam kapcsi rajzot a belinkelt LCD-s szkóphoz?
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Jól láttad bbatka, sajnos az nincs hozzá.
Masterfoxx: Én WinAVR-t használok és tökéletesen működik minden. Csak fel kell telepíteni előtte az AVR stúdiót, mert azt használja a WinAVR. Meg a fordításhoz kell egy makefile, amibe bele kell írni a forrásfájlok neveit. Ha gondolod segítek beállítani.

Én szerintem egyébként assemblyben van a legnagyobb különbség AVR és PIC között. AVR-ben nem kell bankot váltani össze vissza, ha valamit beállítassz regiszterben akkor az működik is elsőre. Meg az utasításkészlet is jobb.

És a JTAG ICE debuggerrel lehet a C-t is debuggolni, meg lépésenként szimulálni meg amit akarsz, ugyanaz mint a PIC-eknél az ICD2 csak mondjuk a gyári is 8 ezerbe kerül nem 40-be. (Nekem egy házilagos van kb 2 ezerből)
(#) Tomee válasza Gory hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Itt egy negativ fesz előálítása DC-DC konverterrel című project.
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Hopp! Most olvastam viszább 3 oldallal... Mindenhol 320*240-es felbontású LCD kijelzőt írtam... Valójában csak 240*128 as a felbontása. A bascom nem kezeli a nagyobbakat...
Biztos a suliban számtek órán...
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Kísérletezgettem egy kicsit a szkóppal. Beizzítottam az AVR belső AD konverterét, a bejövő jelet leosztottam egy potival, és rákötöttem egy kéttranzisztoros astabil multivibrátorra.
Ez most real-time megy, a jel frekvenciája az kb 1Hz.
A mintákat kb 15ms-enként veszi, és a pontokat vonallal köti össze
Most épp valami nagyon egyszerű szinusz generátort keresek

scopetest.bas
    
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
A kép viszont lemaradt...

scopetest.jpg
    
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Jól haladsz. Nem tudsz valamit arról miért nem kezel nagyobb kijelzőt a bascom? Mert én már kértem mintát a nagyobbikból Megnéznéd hogy milyen gyors a képfrissítés? Mondjuk hogy tized másodpercenként növelsz egy számlálót, az értékét meg kiírod rá. Ebből látni lehetne hány számonként frissít. Persze csak ha nincs jobb dolgod, nem akarok plusz feladatokat adni
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Szerintem azért nem kezeli a nagyobb kijelzőt, mert lehet hogy byte típusú változót használ a felbontás tárolására, tehát nem lehet nagyobb 255- nél. Felraktam az új bascomot is, de abban sincs benne. Amúgy a helpben fel van sorolva, hogy mekkora kijelzőket támogat.
A frissítés sebességét meg majd holnap megnézem.
A sebességről annyit hogy nem kell fél mp se hogy felrajzoljon egy bmp-t a kijelzőre, és ilyenkor még az avr csak 4MHz-en járt
Nem tudom hogy elküldik-e neked a kijelzőt...
De ha igen, akkor én is rendelek vagy 1 marékkal
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Kétlem hogy küldenek. Eddig nem írtak semmit az e-mailra. Pedig beleírtam hogy itt mifelénk nagy a szegénység,nem telik ám ilyesmire, meg az állam is csak lehúzza az egyetemistákat. Vagy lehet szó nélkül csomagolják és feladják?
(#) Norberto válasza Gory hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Úgy szokták mondani, hogy a remény hal meg utoljára, de én nem nagyon bízok abban, hogy tízezres nagyságrendű cuccokat így csipp-csupp forgalmaznának ingyen...meg az LCD-ket nem olyan darabszámban gyártják, mint egyes IC-ket, amiket emiatt lehet mintaként rendelni.

Egyébként egy kalappal, hogy szó nélkül elküldjék, én nem fogok egyet se rendelni, akár bejön nektek, akár nem
(#) Gory válasza Norberto hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Csak a poén kendvéérte írtam nekik
Masterfoxx: ITT van egy másik basic fordító ami támogat többfajta grafikus LCD-t is. Nemtudom amekkora méretig. Pl Nokia 3310 kijelzőjét. És elvileg a legkisebb kódot generálja szerintük.
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
És van ITT egy EasyGUI nevű cucc. C kódot generál, direkt grafikus LCD-re van kihegyezve. Támogatja az AVR-eket (ATMEGA64-et ajánlanak hozzá legalább). Elég profinak tünik, és kompatibilis a GNU GCC-vel (tehát WinAVR-el is)
Következő: »»   10 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem