Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   207 / 1385
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Arc szolival már próbálkoztam , Na nekem nem sikerült

lehet hogy azért mert már nagyon öreg (agyonhasznált)
készülék volt
(#) gulasoft válasza kobold hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Lehet forrasztani, itt is írták, csak egy kicsit magasabb hőfokon kell.
Igen, alacsony a fordulatszám, mert előtte műagyagot fúrtam, és nem volt kedvem átszerelni gyorsabbra, és tettem alá egy másik nyákot, azért van, hogy néhol nincs pereme. Csak azért raktam fel, hogy látszódjon hogy milyen szépen be lehet fogatni ezzel az ónozóval, és nincs korrózió.
Mentségemre szolgáljon, hogy kétoldalas, paussz volt a maszk, és kicsi tasakot csináltam, és mikor összeraktam a két oldalt, akkor még fedésben volt, de azután megtűztem, hogy ne mozduljon el, és itt lett elrontva. A tűzés elhúzta egy kicsit, kb. fél mm-t, nehéz volt úgy fúrni, hogy mind a két oldal jó legyen. Mindezt éjfél után kezdtem.
A maratásnál viszont most már nem a tesco 5-15%-os sósavat használtam, hanem rendes 20%-ost, döbbenetes volt a különbség! Az első másodpercekben zöldre váltott a lötyi, és kb. 2-3 perc volt. Ezzen annyira fellelkesültem, hogy gyorsan leónoztam, és nekiláttam kifúrni, annyira viszont már nem voltam lelkes, hogy átszereljem a fúrót.
Éjjel megforrasztom (vagy holnap) azután lefotózom újra.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
NEkem ez a második flakon tn160-am, az elsőt mikor kezdet gyengülni felmelegítettem, na ezt ne tegyétek!
Összeállt benne az agyag ilyen kása szerű izé lett, és haza is lett vele vágva, úgyhogy óvatosan azzal a meleg nyákkal. A lényeg a zsírtalanításban van, én acetonnal mosom, teljesen jó a lakkot is lehozza, és a nyákot is zsírtalanítja.
(#) MolnarG hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Hali!
Ti mit csináltok a maratás után visszamaradt maratólötyivel? Gyűjtögetni a végtelenségig nem lehet ugye...
(#) levii válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Mit használsz?
Vas-klorid vagy hidrogén-peroxid nem mindegy!
A vas-kloridot többször lehet használni a hidrogén-peroxidot egyszer.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Aki nem tudja hol lehet 135g-os műnyomót venni, annak üzenem, a zalkánál van a pantonnak üzlete, szombaton is nyitva van, és ma arra jártunk. A vágásért fizetni kell, 600Ft volt vágással kb. 90 darab A4-es. Ha 100-al számolok akkor 6ft/darab, és a zalkához megy sok busz, ott van a kőbánya alsó vasútállomás, tehát elég jól megközelíthető. Szombaton 13-.ig van nyitva keletitől pl. a 95-ös busz visz oda, csak azért írom le ilyen részletesen, mert sokan vannak vidékiek, szombaton egy kis kirándulással beszerezhető egy életre elég.
(#) gulasoft válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Megy a Wc.be, de nem húzzuk le, hanem hagyjuk hatni, vízkő ellen jó. Pár óra múlva 2* lehúzni. A sok szappan meg mosószer úgyis lúgos, nem hiszem hogy nem keveredne el, bár nálunk derítő van de a szúnyog megél benne, nagyon nem lehet gáz.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
600Ft-ot kértek el a vágásért??! Azta ku**a...
Én eddig két Panton üzletben jártam, mindkettőben 75Ft volt a vágás díja percenként. És minden alkalommal két percet számoltak, tehát 150Ft-ot. Szerintem lehet hogy téged átvertek.

(Ha már van, akkor nem küldök postán, pedig hétfőn megtettem volna szívesen.)
Tényleg, mikor próbálod ki?
(#) Attila86 hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Ezt a TN160-at olyan szívesen kipróbálnám, most van is 19db nyákom amit ma meg tegnap készítettem. Kár, hogy holnap se lesz még nyitva a Lomex.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Nem!
600 volt a vágással együtt a 90 darab!
De ez is íram, olvass vissza.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Ja hogy vágással együtt volt 600Ft! Akkor bocsi, rosszul olvastam.
(#) MolnarG válasza levii hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
TN150 gyorsmaratót. Igazából én nem szívesen öntök ilyen vegyszereket lefolyóba... nincs valami módja házilag a közömbösítésnek?
(#) levii válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Hát ha már nem működik szerintem mehet a lefolyóba én is oda öntöttem amikor azt használtam.
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Szoktad hagyni megszáradni az ónozás után?
(#) szabi83 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Vicsys írta:
Idézet:
„nem törölgetem, nem mosogatom, hanem hagyom, hogy megszáradjon. A maradék lötyit visszaöntöm a flakonba.”
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Én tegnap letörölgettem száraz papírral.
(#) Attila86 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hopsz tényleg, bocsi! Igazából Gulasofttól akartam kérdezni.
Nem baj, közben ő is válaszolt.
(#) Merida hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Sziasztok, a forumban olvastam a vasalasos teknikarol es ugy dontottem, hogy kiprobalom. Eloszor sima A4 es papirral aztan jott a munyomo, mondanom se kell, hogy van kulombseg a munyomo szinte magatol aztatas nelkul levedlett. Szerintem aki olcson akar nyakot, annak erdemes megprobalni. Kitartast es jo kiserletezgetest!
(#) gulasoft hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Hát megpróbáltam a műnyomós vasalásos technikát, csúfos kudarccal. Mellékelem a képeket. Egy esélyt még adok neki, mert a vasaló hőfokot nem tudtam megmérni, holnap kipróbálom a pont 200 fokos vasalótalppal is.
Látszik, hogy mindenhol vannak benne szakadások.
Ez egy hp laserjet 5l, vadi új toner, 600dpi-s nem gazdaságos nyomtatás.
A 3. képen van egy teleföldes nyomtatás csak hogy lássátok nem csinál rossz nyomatot a nyomtató.
Egyszerűen nem értem mi a baja, hacsak nem a hőfok. (Maxra toltam mérés hiányában)
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Üdv éjjeli-bagolybarátom
Ha kéznél van egy pesti-est vagy akármi-est annak a borítójával próbáld meg.
Csinálj belőle szendvicset:
-nyák
-toneres papír (est magazin)
-papírzsebkendő/ puha wc-papir
-normális papír

Ezután támadd meg a vasalóval. A zsepi kiegyenlíti a nyomást erre arra, az utolsó papír meg megakadályozza, hogy a toneres papír elmásszon.
(#) gulasoft válasza feki00 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Sajnos meghalt a multiméteremen a hőmérő, nem tudom mérni a vasalótalp hőmérsékletét, egyenlőre marad a fotózás. Levakarom a festéket ezekről a nyákokról és megpróbálom a papírzsepis megoldásodat, de igazából azt spórolom meg, hogy a vasalás az kb. 2 perc a levilágítás meg 10-15, ráadásul több különbözőt is tudok egyszerre levilágítani vasalni meg egyesével lehet gondolom rendesen és egyenletesen.
Az áztatás az az előhívás a fotózásnál, + ha gyári nyákot használok, akkor a sikálás is kihagyható, ráadásul ez a vasalás könnyen elrontható a fotózást meg gyári nyákkal nem lehet elrontani.
Azért ötletet adhattok miért maradt rajata a papíron a festék. Nem nyomtam rá eléggé a vasalót?? Túl magas volt a hőfok? Valami támpont kéne azért, hátha egyszer egyszer nem lesz kedvem fotózni, és rám tör a nyáksikálási inger.

(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
A hőmérséklettel nem lehet gond mert akkor nagyobb foltokban nem ment volna át a toner.
Próbálj meg teljesen rátehénkedni a vasalóra, meg lehet hogy csak a képen látszik úgy hogy nem teljesen volt alapos a csiszolás. Csiszolópapírral nehezebb jól lecsiszolni a nyákot, ha tudsz szerezni acélgyapotot azzal próbáld meg. Azzal nem jön le a réz a nyák sarkáról, meg kényelmesebben lehet vele csiszolni.
(#) gulasoft válasza feki00 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
2000-es csiszolópapír volt, eddig fotózáshoz bevált, acetonnal át lett mosva, de akkor mosom még egy kicsit.
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Ha már lecsiszoltad nem szükséges mosdatni, letörlöd a port valami nem zsíros ruhával/papírral és kész is.
(#) Attila86 hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Kipróbáltam ezt a TN160-at. Elsőre nem akart sikerülni, aztán másodszor sem. Harmadjára viszont rájöttem a titkára!
1.- A nyákot kegyetlenül le kell tisztítani olyannyira, hogy kis túlzással szinte már ne maradjon réz a nyákon.
2.- Illetve azonnal bele kell rakni a TN160-ba, rögtön a nyák lecsiszolása után úgy ahogy van, vizesen. (Hogy esélye se legyen oxidálódni.)
3.- A harmadik titok pedig az, hogy nem szabad hagyni rászáradni a TN160-at, hanem a nyákot kivéve az ónozóból azonnal le kell öblíteni vízzel.
Két kép a nem sikerült nyákról:
KÉP1, KÉP2
Ez után lecsiszoltam az ónréteget és újra beónoztam:
KÉP3, KÉP4
Ja, kb 10-15 percet volt a TN160-ban, néha-néha lötykölgetve.

Alapvetően tetszik a dolog, de ítéletet majd akkor mondok róla, hogyha már forrasztottam is és kibírt az ónréteg pár hónapot.

Üdv.!
(#) gulasoft válasza feki00 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Így csináltam, csak nem száraz rongy volt, hanem acetonos szilvia papírtörlő.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Ha anyák tiszta a fotózás előtt, azaz 2000-es csiszoló papírral pucoltad, akkor maratás után már nem kell csiszolni, csak acetonnal kell nagyon tisztára mosni.
Egyszer lemosod, majd papírt cserész és még egyszer lemosod, egész addig amíg egy icipicit sem színeződik el a papírtörlő. Rögtön utána mehet az ónozóba. 10 perc az sok, lötyögtetve 2 perc, ugyanis a kialakult ónréteg nem lesz vastagabb, mert a rézre rakódik csak rá, ráadásul levegőn lebomlik, érdemes gyorsan légmentesen visszazárni. Utána öblítés, és szárazra dörzsölés ugyancsak szilvia papírtörlővel.

Az első képeken látszik, hogy mennyire slendriánul van lecsiszolva a nyákod vasalás előtt, neked mégis feltapad a tinta a műnyomóról nekem meg nem.
Ez a vasalás annyira nyomtató meg toner függő, hogy teljesen kiszámíthatatlan az eredmény. Mikor vasaltam, már teljesen átlátszott a minta, a vízbe berakva meg a papíron maradt egy része.
Ma még megpróbálok még egyet vasalni, ha nem megy, akkor lesz egy adag eladó műnyomó papírom.

A lényeg az, hogy a nyáknak bizony annyira tisztának kell lenni, meg nem is oxidálódhat, mert akkor a tn160 csúnya lesz, a telerezesnél meg pláne látszik. A fotózásnál ugye a lakk alatt nem oxidálódik, lehet hogy a vasalásnál a melegítés csinál vele valamit.
(#) aderka hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Üdv!

Végre sikerült vasalással, egy szép NYÁK-ot készítenem!
Eddig azért nem sikerült, mert rossz papírral próbálkoztam. 200g-os matt műnyomóval. Nagyon sokat kellett azt javítanom. De ezt amit mellékelek, 135g-os fényes műnyomóval csináltam, sikerült beszereznem!

De majd ti eldöntitek h szép-e vagy sem. Nekem ez lett eddig a legszebb vasalva!

(#) Medve válasza aderka hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Van ott egy pad, track nélkül. Nem felejtetted ki? Szép amúgy!!
(#) totti91 válasza Medve hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
annak bizony +ra kellene kerülnie..jól gondolom hogy knight rider futófény?
Következő: »»   207 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem