Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefon csengő
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Júl 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Kallai Csaba hozzászólása Júl 1, 2006 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne megoldani azt hogy egy csengőt lehessen szerelni a telefon kábelre,mert ha kint vagyok az udvaron akkor nem hallom ha csörög a telefon. Előre is kösz! :help:
(#) vicsys válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Lehet a Tcomnál készen kapni, de nagyon egyszerű kapcsrajzok voltak valymelyik hobbyelektronika újságban...valami olyan volt a cikk címe, hogy: turbócsengő....(sajna a lapszámot nem tudom)
(#) Remci válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 1, 2006 / 4
 
Hello. A legegyszerűbb az ha szerzel egy régi tárcsás készülékből egy váltóáramú csengőt, sorba kötsz vele egy 1mikro/250volt-os kondit és ezt párhuzamosan rákötöd a vonalra. De előbb dobozold be. De ha dizájnosat akarsz 1500-2000ft körül már kapsz telefonos boltokban.
(#) bensfregen válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Enem például az érdekelne hogy mennyire bonyolult dolog lenne telefonra mikrofont és fejhallgatót tenni? Előnyösebb telefont átalakítani vagy lehet erre kapcsolás is? Nem kell hogy tárcsázni is tuggyon.
(#) Sebi válasza bensfregen hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Az újabb (elektret mikrofonos) készülékeknél semmi gond: kivezeted jack aljakra a mic meg a hallgató 2-2 pontját és OK. Azonban olyan headset-et kell keresned, aminél nem közösített a mic meg a hallgató GND-je.
(#) bensfregen válasza Sebi hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Az miért probléma?
Semmilyen előtét kis erősítés vagy soros ellenállás nem kell csak úgy ráköthetem ?
(#) Remci válasza bensfregen hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Ezt nem egészen értem? Magára a vonalra vagy a készülékre? Mi célból?
(#) viczmandi válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
én a helyedben beszereznék egy vezetéknélküli telefon. Annak kb. 500m hatótávolsága van. De ez csak egy tipp!
(#) Antauri hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Hasonló problémára keresek megoldást mint a témaindító, annyi különbséggel hogy a telefonvonalra csatlakoztatható vizuális jelző kellene. Valami lámpa vagy erős fényű led. Zajos helyen kellene észrevehetővé tenni a bejövő hívást. Gondolom izzót nem tanácsos rákötni a vonalra. Nem szeretném túlterhelni a vonalat.
Ha valakinek van ötlete és segít azt előre is köszönöm!
(#) kobold válasza Antauri hozzászólására (») Okt 26, 2009 / 1
 
Nézz szét ebben a témában.
(#) Peti027 válasza Antauri hozzászólására (») Okt 26, 2009 / 1
 
Szia!
Szerintem ez a legegyszerűbb, gyári, viszonylag olcsó, bárhol lehet szinte kapni.

Tud hang és fényjelzést is.

Bővebben: Link

Üdv: Peti
(#) Fecni hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok! Pótcsengő kapcsolást keresek. Valami egyszerűt, ami egy zümmerrel működik, és lehetőleg nem kell plusz táp. Tudnátok segíteni? Köszi előre is. Fecó
(#) Gafly válasza Fecni hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Igen.
Elektronikás a zümmered (esetleg fenykép/adatlap róla) vagy most akarod majd megvenni?
(#) Fecni válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Csak egy sima zümmer, semmi extra, egy olyan áramkör kellene amit telefonvonalra rádugok és csörög. Mint egy pótcsengő amiket lehet kapni, csak én sk szeretném megcsinálni.
(#) korei hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
Hello!
24 voltos villogó és hangjelzőt szeretnék nagymamámnak felszerelni, ha csörög a vezetékes telefon. A telcsin van 1LED ennek a jelét kellene felhasználni. Kérdés: feszültségerősítés, impulzuskapcsoló, vagy mi?...
köszi
(#) kaqkk válasza korei hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ha veszel szilárdtestrelét akkor akár 230v os lámpát csengőt is kapcsoltathatsz vele .
(#) darkpeter hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen jelszintek vannak általában egy telefon kézibeszélőjének hangszóróján és mikrofonján? Egy hangrendszerre szeretném rákötni, már az is megvan, hogy hogyan, csak azt nem tudom, milyen feszültség értékekkel kell számolni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem