Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   325 / 1679
(#) Doncso válasza Csibi hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Hát hogy őszinte legyek a sok kinszenvedés után annyira jól esik az embernek a mások pozitiv véleménye.
Köszi és örülök hogy tetszik.
(#) mutatvanyos válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Nekem is tetszik! Olyan pofás előlapja lett.. Gratulálok!
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Köszi.
(#) M.Béla válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Frankó lett, de mi az a 121V 60A???
az ugye nem valós???
(#) vicsys válasza M.Béla hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Bővebben: Link
Talán erre gondolsz...
(#) M.Béla válasza vicsys hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
jaaaaaaa

Így már világos

(#) M.Béla válasza vicsys hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
De azért nem lett volna rossz egy olyan labortáp ami tud 120V-ot 60A-el.
(#) vicsys válasza M.Béla hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Van olyan, csak kicsi a zsebünk hozzá...
(#) hapro hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Ezt csak Doncso kollégának....
(#) lapose válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szia!

Jó lett!
A tizedespontot én sem kötném be! Meg kell téveszteni az ellenséget!
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Ez szép. Remek lett! Nagyon szép az előlap. De mintha láttam volna már... Sőt, láttam is. Véleményeztük is többen, hogy melyiket válaszd. Jó választás volt. Úgy emlékszem én is erre szavaztam .

Még egyszer gratulálok hozzá!
(#) san398 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Ez tetszik,nagyon jó ötlet!
(#) Doncso válasza M.Béla hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Hogy pontosítsalak, akkor 500V-ot és 400A-t tudna
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
nem rossz ez hapro mester, szerintem semmi gond nincs vele, egy előlap kellene rá és kész.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Igen így volt, végül én is erre szavaztam, igaz kicsit elcsusztak a potik alul, illetve a power és a dc ledek nagyon beszorultak a kapcsoló és a szöveg közé, azt lehetett volna szellősebbre, de hát ez most ilyen lett.
Köszi és örülök hogy tetszik.
(#) Ricsi89 hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Helló
Tegnap lettem kész az után épített Videoton végfokommal. Még csak egy van kész belőle, de amint lesz pénzem megveszek mindent hozzá és megcsinálom a párját is, meg ebbe is normális végtranyókat rakok. Most modernizálom az egy éve készített erősítőmet és nagyon sok jót hallottam erről a végfokról, azért csináltam meg ezt. És tényleg nagyon szép hangja van. A nyákon lehet látni a kísérletezés nyomait, mert egy párszor ki voltak véve a bemeneti tranyók, mire rájöttem a hibára. meg kisebb hibák is vannak a nyákon, amiket már nincs kedvem kijavítani. Majd a másikon már javítva lesz. Sajnos a rajzon olyan kicsik lettek a kisjelű tranyók pad-jai, hogy fúrásnál teljesen eltűntek. Na de itt vannak a képek. Ezt már fotózással csináltam.
(#) hapro válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Kíváncsi vagyok mi jókat hallottál erről a végfokról?
Oszd meg velem kérlek.
Egyébként szép a nyákod, majd a következő még szebb lesz.

u.i.: én még jókat nem hallottam róla. Sőt volt is gyáriba ilyenem.
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Szia!

Hány wattos és mekkora feszről megy? 8Ohmos?
Szép a fotózott nyák, de szerintem a vonalak is lehettek volna kicsit szélesebbek!
Tetszik a CPU cooler-borda, ennél jobb, olcsóbb nemigen akad. Nekem is van egypár ilyen "alumínium darabka".
(#) Ricsi89 válasza hapro hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Hát igen van akinek nem tetszik, van akinek bejön. Én három évig minden ének órán ezt hallottam két bazi nagy hangfalra kötve. Teljesen tisztán szól nagy hangerőn is, semmi torzítása nem volt. A tanárt is kérdeztem, és ő is nagyon meg van vele elégedve. Meg a neten is sok jó dolgot hallottam róla.
Action2K: A gyári adatok szerint +-34V-ról 50W-ot ad le 8 Ohm-ra. A nyák tényleg nem a legjobb, de már ki van javítva. Ez olyan próbaverzió szerűség. A következő már jobb lesz. Még nemrég kezdtem el a fotózást. Lehetett volna jobb is a nyák, de a nyomtatóm nem igazán díjazza a toner utántöltését. A borda az csak ideiglenes rajta, addig amíg be nem építem. Ott majd megkapja a szép nagyot.
(#) Action2K válasza hapro hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Az tuti, hogy nem egy Hight-End kategóriás, de az egyszerűen megépíthető mivoltja ellenére, jelentős teljesítménnyel bír! Ja igen! Azért nagyon fontos az is, hogy milyen hangfalra teszed! Bár ez minden erősítőnél igaz.
(#) Pyte hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Sziasztok elkészült a végfokom kb 2hetes munka van benne Még 4db csati kell a hátára és teljesen kész is
(#) sound.man válasza Pyte hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Szép munka.
(#) brezinajanika hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Hali!

Elkészült a 3. nyákom,de ez az 1. amit "szépnek" lehet hívni.Nem látszik a nyákon,de én meg vagyok vele elégedve
(#) Action2K válasza Pyte hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Szia!
Csak kekeckedésből mondom hogy akkor vagy csak kész vele, ha az előlapját is "feliratoztad".
Egyébként az ilyen munkákra mondta a tanárom, hogy "etalon".
Gratula, remélem a gangja is gyönyörű lesz!
(#) MolnarG válasza Pyte hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Hali
Milyen típus, melyik kapcsolás, mit tud stb, stb...
Én igazából azt remélem, hogy a "hangja" lesz gyönyörű
(#) andrew24 válasza Dióda hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
mm nemis tudom hol kezdjem a kis naív projectem

holnap fog ideérni a "szükséges cucc", építek 2 darab erősítőt a TDA1554Q ra alapozva.

S egy mezei pc táppal fogom táplálni egyenlőre.
Tehát kapok egy 4 csatornás végfokot.

úúúgy csatornánként tizen-nemsok wattot várok a szerkentyűtől.

Aztán ehhez társul egy aktív crossover, és így fogok hajtani sztereóban egy pár kétutas 4 ohm os hangfalat.

(SAL AHX1620 as, és DTF12 es dóm darabjában, 3khz keresztezési frekvencia)

Remélhetőleg elég lessz hangszórónként a nemsok watt ahhoz hogy élvezhető legyen. Az egész az én jóóó öreg xboxomhoz fog csatlakozni, kifejezetten azért hogy tudjak zenét hallgatni és.. filmet nézni.

Ha elég, akkor a későbbiekben egy aktív mélyláda a TDA1562 es IC vel rendel. (tőle kb. 50 wattot várok el, egy AHX2530 as SAL hangszórót kell majd hajtania) szintén aktív crossover, 70 hz nél.

Minden crossover 24 dBL/dekád,
valszeg valami egyszerűbb e.q. t is fog kapni.

Ha nem elég a kis TDA1554Q a hangszórókhoz akkor.. első körben felvágom az ereimet egy rozsdás kalapáccsal, majdan csinálok 4 darab TDA1562 végfokot hozzájuk. És átszerelek ál qvadro szettre...


Képek kb. hétvégén, addigra lessz időm lemaratni a nyákokat, meg egyébb bohóckodás.

Legutoljára 6 éve volt a kezemben forrasztópáka, suliban.

Az ok amiért nekiálltam az, hogy ÉN rühellem a házimozi rendszereket, de sztereó erősítőt meg nem találok jót. (sőt.. szinte egyáltalán nicsen..ami van az meg aranyárban mérendő) valszeg ez egy filléres project, a 4 darab végfok a TDA1554Q val kijön kb. 2000 forintból. (komolyan.. nem pénz.)
A sok 4x11 / 2x22 wattos TDA végfok közül azért választottam ezt mert.. ennek van a legmagasabban a felső átviteli határ frekije.
(joh, tudm a dóm magas amit használni kívánok 8 ohm os, nem úgy mint a mélyhangszóró, de jóval érzéknyebb is. Remélem valahogy csak összehozom őket)
Gondoltam megnézem mibe kerül egy hangváltó, és rájöttem hogy a 2 hangváltó árából megépíthetem a végfokokat, meg az aktív crossovert. Bi-amp már csak jobb mint a passzív szűrő.

A naív elgondolásom az volt hogy.. ha feltételezek egy 2x40 wattos sztereo erőstőt, akkor tulajdonképpen hangszórónéknt talán ha 20 watt jutna full hangerőn. Amit szintén nem csípek. (nem kell hogy ordítson.) S még ebből lejön amit a hangváltó zabál fel. Gyakorlatilag azt remélem hogy közel ugyanazt a hangerőt fogom produkálni.

A mélyet 30 liter térfogat / 45 Hz hangoású relfex dobozba fogom tenni. (AHX1620) Az 2 méterre a hangfaltól (kb ahol úúúúgyis leszek) 15 wattnyi kakaóval durván 96 dBL. (darabja, gondolom akkor 2 darab 99 dBL-t fog adni) ez a wikipedia szerint kb. egy légkalapács 1 méterről.
Ehhez kb. 8 voltkimenő feszt kell produkálnia 12 voltról. Maradt neki 4 teljes volt amivel csinál amit akar.
(max 4 amperes fogyasztása mellett gondolom majd lefűti kb. 20-30 watt hő formájában..)

Hát ennyi.
lehet szidni a kapcsüzemű pc tápot
(12 amper 12 volton, abszolute no name, annyit tudok hogy felállt simán 2 darab 4700 µF 35 voltos pufferkondival --> ATX specifikáción kívül esik..) mást nem találtam hírtelen kéznél ami megfelelő lett volna. Végszükség esetén ha kapok értelmes ajánlatot akkor egy 120 wattos toroid fogja táplálni a 4 pici végfokot, 16,8 volt DC ről. (azzal álltólag 20 wattot biztosan tud egy egy ilyen ketyere... maaaaaajd kiderül...)

hűtőbordák darabja 372 cm^2, a parasztképlettel az
50/gyök (372) vagyis durván 3 K/watt , a kütyü kb. 60 wattot ha disszipál, ezért ezeket az alu bordákat megtámogatom 1-1 14 cm es halk ventivel, meg ha sikerül elég erős savat szerválnom akkor eloxálom a leadó felületet feketére. Ha netán ez senem elég akkor majd kihúgyozok valamit.

A panelt filcel fogom rajzolni mert a végfokok kapcsolása szinte meg sem érdemel egy maratott panelt.. mert tök primitív. A gyári kapcsoláshoz képpest a puffer kondit inkább 3300 µF re módosítottam, meg kap egy 15 pF es kerámiát a + táp és a föld közé. Meg a bemenetekre is.
tyű.. de hosszú lett..
(#) Pyte hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Az előlap feliratozásra nem tudtam semmi jót kitalálni de ha van jő ötlet azt szivesen fogadom A hangja egyébként egészen korrekt IRFP240-9240es fetek dolgoznak benne elvileg 300Watt ot tud 4 Ohmon +-82Voltról kenetem neki 2db 22000u85Volos puffer meg egy 900VA es toroid van benne !Még mielőtt megszólnátok,hogy nincsen benne lágyindítás elmondom van benne!Csak ott van atrfó alatt a lemezen triakkal csináltam meg!
Egyébként kösz szépen a dicséretet!
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Tegnap csináltam egy kondenzátor bankot, elmentem 35,170mF-osat, feltöltés után a piros led jó hosszú ideig világított róla.
(#) jdani válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Helló. nem rossz a nyák, de avval szúrtad el, hogy miután kimarattad, dörzspapírral szedted le a lézerfestéket, pedig nem azzal kellene. Jelenleg én is úgy csinálom, de a jövőben, hígítóval szedd le, úgy nem marad a nyák, olyan karcos, ,,ragyás,,. Én is mostanság dörzspapírral szedtem le, és azért is csúnya nekem.
(#) Pyte válasza jdani hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Nekem az Észter higgító nem hozta le meg a szintetikus sem! Én nekem van egy régi kiszuperált rezsóm arra rádobom vagy 2percre és utána letörlöm egy rongyal!
Következő: »»   325 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem