Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Nem tud valaki az NI LabView nevű programhoz házilag elkészíthető műszer kapcsrajzot + programot? (Gondolok itt pl pic+usb+vmi driverre), ez a téma meghaladta képességeimet, de érdekelne, hogy hogyan lehet kivitelezni... Ha valaki csinált már ilyet az írjon! Köszi szépen előre is!
Hello!
Mekkora sebességre lenne szükséged? Soros portot, párhuzamos portot kezelhetsz LabVIEWból, az nem jó? Ehhez driver sem kellene, esetleg valami egyszerű protokoll, amiben a PIC küldi az adatokat, LV-ben meg értelmezed.
Nem lenne nagy sebességre szükség, végülis a soros port is szóba jöhet...
Csak azt nem tudom, hogy hogyan kell osszehozni a LabView-ben a soros portrol erkezo dolgok ertelmezeset, meg hogyan lehet esetleg parancsokat kikuldeni. Nincs ehhez vmi jo tutorial?
Soros portot VISA-n keresztül kezelhetsz sztem legegyszerűbben LabVIEW-ban. Tutorial nem tudom van-e hozzá. Hogy milyen formátumban kommunikálnak, az meg leginkább tőled függ, ha már tudsz byte-okat küldeni meg fogadni.
Nekem TMS470 mikrokontrollerem van, mellette egy MAX3232 IC, és ez megy a soros portra.
ok, akkor tfh: mikrovez+korites osszedobasa + protokoll megtervezese utan radobok egy VISA vezerlot, es ezutan milyen lehetosegeim vannak?
ugy ertem mennyire bonyolult megertettetni vele azt, hogy pl 00-1234 ez az 1.es muszer altal mutatott ertek 01-3233 2. --||-- stb stb mert akkor PIC-el kuldenem folyamatosan, es egy megszakitassal meg figyelnem, hogy a LabView akar-e kuldeni vmi parancsot, ami pl 4 byteos lenne...
Soros porti kommunikációnál megadhatsz egy záró karaktert, tehát elküldesz n byteot, majd a zárót, és azt egyszerre tudod LabVIEW-ban kiolvasni a bufferből. Azt meg már úgy dolgozod fel a LabVIEW-s progival, ahogy akarod. Írás ugyanígy. examples mappában szerintem példát is találsz rá.
Rendben, kosz szepen.
Sziasztok;
Valaki tudja, hogy lehet LabVIEW -ben kozvetlen soros vagy parhuzamos portot vezerelni? Egy peldara lennek kivancsi, mondjuk egy kapcsolo felgyujt egy ledet,.. Esetleg egy szkop mutassa a kimenetek jelszintjeit,.. Majd logolnam az esemenyeket egy txt, vagy excel fileban (logolas megoldott, vezeres resze erdekel) Masik gondom, hogy lehetseges a *.vi filet, futtathato *.exe fileba kompillalni? Segitsegeteket elore is koszonom! Udv; Imre,..
Nem pontosan a téma, de LabView...
Hogyan lehet megcsinálni, hogy jön az adatgyűjtőből az adat (szinuszos pillanatnyi) és LabView-ben az effektív értékét lássam, tároljam? Nem láttam ilyen blokkot. Köszi, Roland
Sziasztok! Kardinális kérdés! Honnan érdemes letölteni ezt a programot? S ha demo, melyek a korlátai?
National Instruments honlapjarol,..
roleez; meg adatgyujto kartyaval nem foglalkoztam,.. de ha megtudod jelenitteni az adatot barmiben, akkor van egy Express Table -kent keress utana a search -ban, es ottan a Table,.. A jelet majd kilogolja a kepernyore, valahol be lehet allittani, es excel-be is kimenti,..
Köszi!
Nekem igazából az kell, hogy lássam a mért jel effektív értékét real-time, mert mérés közben kell állítani ezeket. Így a táblázatos - utólag feldolgozás nem jöhet szóba.
Milyen periódusidő, mintavételezési idő, frekit, amplitúdót változtatsz?
Én úgy indulnék, hogy szummázom a vett értékek négyzetét és osztom a vett jelek számával. De ismerni kellene hogy pontosan mi is a feladat.
valaki tud egy olyan verziót ami letölthető a netről és megy korlátlan?mondjuk 8.6
Keress meg privátban...
Esetleg,egy jó tutorial lenne valakinek a Labview progihoz.Nagyon hálás lennék érte!
Hali!
Nekem van oktatási segédletem hozzá,nagyon alapvető dolgokat taglal,de nem rossz,kapcsolom. Itt egy link is, ez is érdekes: http://techteach.no/labview/ Én éppen reakció mérésére csinálnok egy szimulációt Labview-ban kisebb nagyobb sikerrel... Abból áll hogy van egy taszter amire legkisebb időn belül kell rákattintani,és van egy led amit egy véletlen szám generátorral összekötött időzitő különböző időközönként felgyujt,és amikor kivilágit a led a program elkezdi mérni azt az időt ami eltelik a kigyulladás és a taszter lenyomás között.Csinál pl. 10 mérést és utána kiirja az átlag rekciósebességed. A szimuláció részletekbe megvan már,nem is tünt olyan nehéznek, csak nem tudom összehangolni hogy melyik részét milyen ciklusba rakjam. Ha valakinek van valami ötlete vagy már csinált ilyet várom tanácsaitokat. Üdv. :yes:
köszike!Én még csak az infó gyűjtésénél járok.Sajna kevés a magyar anyag.
Hello!
Összeraktam egy eléggé alap verziót, de talán hasznos lehet, ezt csatolom. A problémák ebben a verzióban: - Nem szép dolog Local variablet használni, inkább a vezetékeket, viszont local variable nélkül ebben az elrendezésben nem igazán lehet megoldani, hogy a led ki és be is tudjon kapcsolni. - Ha szeretnél egy kilépés gombot is, akkor amikor vár a gomb lenyomására, mást nem figyel. Ha ennek a működése megvan, akkor érdemes lehet úgy átírni ezt a kis programot, hogy legyen benne kilépés gomb is, és a fő ciklus folyamatosan pörögjön, és figyelni, hogy történt-e változás. Akkor ki lehet venni a Led Lokális változóját, és meg lehet oldani vezetékkel. Üdv: Laci
Csináltam még egy verziót.
Itt más a teszter rész felépítése, viszont kihagytam az átlagolást. Üdv!
Szép munka..
Az enyém nem akart összeállni teljesen, de összehozom ezekből a hasznos kis információkbol. Nagyon szépen köszönöm a gyors reakciódat :yes: Üdv. Joci
Sziasztok
Nekem LabView mérési feladattal lenne néhány problémám => kérdésem remélem tudtok segíteni. A probléma: Melyik függvénnyel lehet DAQ kártya analóg kimenetére szinusz jelet adni? Továbbiakban ez a jel egy Tranzisztoros erősítő kapcsolásra megy rá mérnem kell a bemenőjelet (0. csaotrnan) a kapcsolás bemenetén. A kimenő jelet természetesen a kapcsolás kimenetén (DAQ 1 csatorna). Ez akkor értelem szerüen több csatornás mintavételezés. Hogyan lehet meg határozni az erősítés értékét? Kimeneti jel torzításának értékének meghatározása? Az erősítő kapcsolás rajzát mellékeltem az adataival együtt(a rajz alatt) Segítségeteket előre is KÖSZÖNÖM!!!!!
Hello!
Szinusz jel kiadására sok lehetőséged van. - DAQmx függvények között van olyan, hogy write. Ez ki tud írni hullámformát, vagy tömböt is, ezzel megoldható. - Szintén a DAQmx függvények között van a DAQ assistant, itt is konfigurálhatsz kimeneti, bemeneti csatornákat mindenféle módon. - MAX-ban is létrehozhatsz különböző taskokat, amiket LabVIEW-ból már csak el kell indítanod. Példaprogramokat ajánlom, elég sokféle lehetőséget megmutatnak. Erősítés: Van két mért hullámformád. Ebből már azt számolsz, amit csak akarsz. Min. erősítés, max. átlag, stb. Torzítást meg úgy csinálnám, hogy a mért bemenő jelből kiszámolni, hogy mi lenne az ideális kimenő jel, ebből kivonni a valódit és ábrázolni egy grafikonon az eredményt.
Köszi a választ majd kiprobalom
Sziasztok!!!
Valaki ismeri ezt a LabView függvényt: HarmonicAnalyzerUsingSignal() Ha valki tudja hogy működik, akkor lenne szíves meg- osztani velem, hogy melyik paramétere mit jelent, mert nekem nem sikerült rátalálnom. Előre is köszönöm a fáradozásotokat. Idézet: „XXIII. Hacsak nem nagyon-nagyon indokolt, akkor a hozzászólásunkat ne színezzük, ne állítsuk át a betűméretet, ne húzzuk szét stb...” Kiigazítottam a hozzászólásodat, a fentiek alapján. Ha véletlenül nem tudnád, honnan idéztem, itt megtalálod.
Hi!
Egy kérdésem lenne LabView-val kapcsolatban. Egy soros porti kommunikációt szeretnék megvalósítani. Építettem egy kapcsolást pic16f628, max232-vel és a LabView-ból szeretném vezérelni.Ahhoz, hogy jól működjön ki kellene küldeni a porton a "05" és "AF" karaktereket(egymás után), de egy hibaüzenet miatt megáll. Paraméterek: Port: Com1; Adatok: 0x05, 0xAF; Sebesség: 9600 bit/s; Adat méret:8bit; Paritás:Nincs; Stopbit:Nincs Visa-val próbálkoztam a hozzászólások alapján. Ha valaki csinált már ilyet, vagy van valami ötlete kérem segítsen. Előre is köszönöm. |
Bejelentkezés
Hirdetés |