Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LabVIEW tapasztalatok
Lapozás: OK   2 / 5
(#) user válasza kobold hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Most nézem a c++ kódot és egy stopbit van, igazad van.
MFC ablakból küldve az adatokat jól működik
(#) user válasza user hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
A csatolt kapcsolást találtam adatküldésre, de nem igazán tudom, hogy lehetne módosítani úgy hogy a pic is értelmezni tudja a küldött adatokat.
A port monitor mutatja először azt amit a labview küld, utána azt amit a helyes működéskor kap a pic.
Akinek van ötlete hogyan lehet megcsinálni, hogy a két program által kiküldött adatok pontosan egyezzenek kérem segítsen.


üdv.
(#) kobold válasza user hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
A logból úgy tűnik, kétszer küld a progid (nincs LabView, így ellenőrizni nem tudom).
Először, szövegként, ASCII-kódokkal: 09 szóköz B3, majd utána 09B3. A Port.exe ezzel szemben binárisan küld, 09B3, aztán 0x2E (a pont) és még egy karakter ( ' ), aminek a kódját csak tippelni tudom, mert van többféle aposztróf-szerű is.
Elsőként át kellene a log-felületet állítani arra, hogy teljesen binárisan jelezzen ki minden adatot (nem is értem, hogyan kerülhetett a végére a .', mikor a többi bináris), aztán rá kell venni a LabView-t, hogy ő is legyen szíves bináris módban küldeni, a megadott kódokat, de csak azt. Biztos van valami beállítási lehetőség a soros port dolgai között.
(#) user válasza kobold hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Sikerült összehozni a kettőt, a monitor szerint. Kipróbálni még nem tudtam, mert nincs nálam a pic. Egy viszonylag egyszerű módosítást kellett csinálni a LabView példán.

üdv.

09B3.GIF
    
(#) El_Pinyo hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Az interneten szörfölgetve belebotlottam egy angol nyelvű videó dokumentációba, gondoltam megosztom veletek, hátha valakit érdekel.
Bővebben: Link
Üdv.
(#) Papp Ferike válasza El_Pinyo hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Köszike.Leszedtem.Esetleg valami magyar használati a 8.6-hoz?Vagy valamelyikhez?
(#) El_Pinyo válasza Papp Ferike hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szívesen. Sajnos egyéb doksim sem magyarul, sem külföldiül nincsen. :nemtudom:
Üdv.
(#) Ádám2000 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani egy olyan mérőkártya tipust aminek legalább egy bemenete és egy kimenete van. Amivel esetleg tudnék egy szkópot meg egy függvény generátort csinálni? Ha tud valaki használt is érdekelne.
(#) bodgabo hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok! Én is bíbelődök a LabVIEW-val és arra nem sikerül rájönnöm, hogy egy elkészült VI-t hogyan tudok beilleszteni egy másikba úgy, hogy az előző ki- és bemenetei az új VI-ban láthatók legyenek?
(#) Defrisco válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Szia Gábor!
Mi a kérdésed lényege? Beilleszteni nem tudsz, vagy a láthatóság a probléma? Mit értesz az alatt, hogy látható? Normál esetben a VI szerkesztésekor a Front Panel ablak jobb felső sarkában alaphelyzetben ott a VI ikonja. Ha jobb egérgombbal odakattintasz, a helyi menüben a harmadik pont a Show Connector. Ekkor kiad egy (új VI esetén üres) felosztott négyzetet, ahol a felosztott területek a kapcsolódási pontok, amelyek majd másik VI-ba beillesztve működni fognak. Rákattintva egy ilyen területre, az elszíneződik, jelezvén, hogy kiválasztottad. Ezután kell rámenni valamelyik Controlra (bemenet) vagy Indicatorra (kimenet) definiálása céljából. Ez ismétlendő értelemszerűen. Ha nem tetszik a négyzet felosztása, a helyi menüben a Patterns alatt találsz kedvedre valót (leggyakrabban sok ki/bemenet kell, több, mint amennyit a LabVIEW felkínál).

Remélem, volt használható információ is számodra. Ha kell, állok rendelkezésedre, kb. 4 éve nyüstölöm a programot.
Üdv. BK.
(#) bodgabo válasza Defrisco hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Köszi a választ, már azóta megtaláltam a manualban is, ez a jobb felső sarok volt a megoldás. Én is már jópár éve kezdtem bíbelődni a LabView-val, suliban is tanultuk az alapokat, de mivel rengeteg egyébbel is foglalkozok, nem sok időm volt rá. Biztos lesz még kérdésem.
(#) aki32 hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Én nem ismerem a Labview programot, de szeretnék egy olyan programot készíteni vele, melyben egy 0-255-ig skálázott potenciométer állását egy sztringként kiküldi a soros portra.
Tudnátok segíteni benne?
előre is köszönöm:
Ákos
(#) Mybuster hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Labview programmal szeretnék foglalkozni
még kezdő vagyok az ilyen be de mit tanácsoltok hogy
valmi egyszerűbb programokal kezdjem! Pl.:led futófény
És hogy mennyire nehéz ezeket kezelni mert van egy usb -s modulom amit lehet programozni Ni usb .kérdés nehéz-e ?
......válaszokat köszönöm!!
(#) Gagyicom hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Sokat szenvedtem a párhuzamos port prgramozásával, de egyszerűen nem jutok előrébb, a legjobb az lenne, ha valaki segítene nekem egy alap példával a sorosporti kommunikációra, mert nem tudom, hogy mit tartalmaznak a "message"-k, vagy mit kell tartalmazniuk, ha egy pic bemenetét olvasni, vagy kimenetét írni akarom...
Előre is köszönöm a válaszokat..
(#) gosztola.laszlo válasza Gagyicom hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Akkor most soros, vagy párhuzamos port?

A kommunikációt a pic-ben is meg kell valósítani.

Mi a konkrét feladat?
(#) Gagyicom válasza gosztola.laszlo hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
mind a kettő megoldás még mindig érdekel. A parsic nevű programmal egyszerűen kivitelezhető az uart kommunikáció, de nem tudom, hogy mit kell a csomagnak tartalmaznia, ha mondjuk rb.1-es lábra ki akarok adni valamit, vagy az adc-n lévő jelet akarom fogadni. Párhuzamosnál van ugye 8 db kimenetnek és 5db bemenetnek definiálható láb. Hogy lehet azokat címezni labviewban? Vezérelni és majd szabályozni szeretnék. A probléma igazából az, hogy nem ismerem a működésüket de az interneten nem találok semmilyen használható anyagot. DAQ kártyával egyszerűbb a dolog de költségesebb is.
Előre is köszönet.
(#) gosztola.laszlo válasza Gagyicom hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia!

Ezt a parsic nevű programot nem ismerem, de úgy látom, hogy azzal a PIC programozható. Tehát abban kell gondolom beállítani, hogy adott adatra, amit a soros porton kap, hogyan reagáljon a PIC. (Én C-ben írnám a PIC kódot)
Párhuzamos port használata LabVIEWban
Itt egy link párhuzamos port használatára LW alól.
Bár PIC-kel szerintem soros vonalon egyszerűbben kommunikálsz. Bár a PIC mellé kellhet egy MAX232 is a soros kommunikációhoz.

Egyébként: hol akarod a szabályozást és vezérlést elvégezni? A PC-n és a PIC csak egy végrehajtó egység? Nem elég akkor csak a párhuzamos port? Vagy a PIC-ben, és a PC-től csak alapadatokat kapsz?
Melyik működését nem ismered?

Üdv:
Laci
(#) Gagyicom válasza gosztola.laszlo hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
A labview használata megvan. Tudom használni mindenre, már csak egy interface kellene nekem, ami vagy a PIC mind ki és bemeneti modul, vagy az LPT port. Minden rendben van kivéva azt, hogy mondjuk a D0-állapotát akarom változtatni az LPT porton. PIC-nél meghatározom a PIC-ben hogy mi legyen a sorosporti kommunikáción, de nem tudom, hogy command kell vagy mi kell a labview-ban. Betöltöttem az Advanced Serial Port Vi-t a példák közül és nem tudom, hogy mit kell parancsnak írni(Pl.: Read RB.0) kiolvasásra vagy (Set RB.0) beírásra.
Egyébként köszönöm a segítséget.
(#) gosztola.laszlo válasza Gagyicom hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Hát, akkor azt a parsic nevű programot kellene megvizsgálni, hogy mit vár, hogy tudja molesztálni a PIC lábait.
LPT portnél pedig mintha külön lehetne állítgatni a lábak állapotát, a kiírt byte értékével. De ez nem biztos.
(#) Mybuster hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Ide várom az őrültnél őrületesebb kapcs. rajzokat!!
Kiváncsi vagyok hátha kapok egy kis ikhletet!!
(#) sany hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy Labview -ben hogyan kell ábrázolni egy matematikai függvényt az x és y tengelyen?
(#) user hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy pic16f628+ds1820-as áramkörrel kapcsolatban lenne kérdésem. LabView-ban soros porton keresztül működő hőmérséklet méréssel egyidejűleg szeretném bekapcsolni a pic egyik kimenetét,de csak úgy megy,ha a mérés ki van kapcsolva.(read gomb nincs bekapcsolva)
A hőmérséklet mérés alatt(ds1820) az rts kimeneti bitet 1-re állítja,azt hiszem ezzel lehet valami baj.
Ha valakinek van valami ötlete légyszi segítsen.

Előre is kösz.

üdv.

DS1820.vi
    
(#) puli122 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Nézegettem a LabView szoftvert, és a hozzá tartozó gyári hardvereket. Nagyon jó dolgokat lehet velük csinálni, csak az a baj, hogy a hardver iszonyat drága. A szoftver demo letölthető és legálisan még a Studenthez is hozzá lehet jutni.
Arra gondoltam elkezdek építeni egy alap hardvert, ami a szoftverrel kommunikál, és különböző dolgokat lehet vele mérni. Pl egyszerű szkópként használni. Vagy kommunikálni a soros porton stb...
Avr-t használnék, az jobban megy. Hogy kezdjek neki szerintetek, esetleg milyen funkciók lehetnének benne, ami kezdetben egyszerűen megvalósítható ?
A LabView használata sem megy még igazán, úgyhogy nem is igazán ismerem hogy pontosan mi tud, de az biztos hogy nagyon jó dolgokat lehet vele csinálni.
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Én is most kaptam egy fullos verziót. Sajnos nem volt időm utánanézni, hogy mit tud de én is szeretnék vele egy kicsit "játszani" szóval kíváncsian várom a hsz.-eket
(#) veress11 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok, nekem igazából programozásbeli problémám lenne. Az lenne a feladat, hogy két program futásának idejét kellene összehasonlítani. Azt se tudom, hogy kezdjek hozzá a feladathoz. Mind a kettő ugyanazt a műveletet végzi csak más módszerekkel. A program a következőt végzi:
- Van 4. gomb
- Számolja az 1. gomb lenyomásainak számát
- Kiírja egy kijelzőre, hogy utoljára melyik gombot nyomta le a felhasználó.
(#) Brian88 válasza veress11 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia

Az első megoldáss a gyorsabb.
CSak tenni kell a while ciklus I-nek a kimenetére egy numeric indikátort ami ugye azt jelzi hányszor futott már le a program.
Szemmem is jól látható hogy az elsőnél lényegesebben gyorsabban számol mint a másodiknál.
Ergo az első 1 másodperc alatt többször fut le.
(#) alex077 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!

2 projektem is van most, amiben használok labviewt. Mindkettőben egy HW küld egy (virtuális) soros porton keresztül adatokat számítógépre és a labview feldolgozza azokat.
Az egyik projekt egy hőmérő. Ezen a KIT-en található egy ARM uC, ami USB-n keresztül kapcsolódik a PC-hez. A uC egy virtuális soros portot emulál, így számítógép felől egyszerű soros portként látom. Ez mind szépen működik is. Ha Puttyal kapcsolódok a KIT-hez, akkor látom, ahogy jönnek a hőmérsékleti adatok. Viszont egy idő után elromlik a kommunikáció. Van, hogy egyszerre rengeteg hamis adatot vesz a labview, van, hogy jó ütemben, de rossz adatokat vesz.
A másik projektben ugyanezt a KIT-et használom, de egy bluetooth-os modullal kötöttem össze a géppel. A KIT mellé van rakva egy bluetooth modul (BTM112), ami soros portként látszik a PC felől. Ezzel a modullal kommunikál sorosan a uC. Ez is működik Puttyal. Labviewban viszont úgy tűnik, hogy sok adatot nem vesz és néha kifagy. Szerintem nagyon kis töredékét veszi az adatoknak.
Elegem lett a problémából és fogtam egy PIC-et és arról küldtem sorosan az adatokat a labviewnak (nincs a gépemen HW-es soros port, így egy USB-s átalakítót kell használnom). De erre meg frame hibát jelez a labview. Megnéztem más programmal, szépen tudtam venni az adatokat.
Valakinek valami ötlet ezzel kapcsolatban? Én csinálok valamit rosszul? Miért ilyen vacak a soros port a labviewban?
Köszi!
(#) El_Pinyo válasza alex077 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Szia!
Nem tudom sikerült-e azóta megoldani a problémát, ha nem, akkor felteszek egy lehetséges megoldást. Nálam működik, remélhetőleg másnál is fog. A hardver egy USB-RS232 konverter hardveres loopback-el (TX-RX láb vezetékkel összekötve). A tömörített mappában megtalálhatóak a project fileok, LabVIEW 2010-es verzióban (amennyiben korábbi verziót használsz, akkor szólj és elmentem az általad használt verzióként és újra felteszem). A fő VI a Data_Logger nevezetű, a Data_Producer csak a tesztekhez kellett, mely az adatokat generálja és küldi át a soros vonalon. A lényeges dolog az, hogy a megfelelő működéshez az adatoknak 3 jegyűeknek kell lenni, azokon a helyértékeken, amelyeken nem lenne szám, ki kell egészíteni 0-val (pl 99 esetén az átküldendő adat a 099). A kipróbálásnál először a loggert kell elindíítani, majd a producert. Leállításnál pedig a producert kell először leállítani a loggert pedig utána. Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel, igyekszem válaszolni.
(#) El_Pinyo válasza veress11 hozzászólására (») Jún 28, 2012 / 1
 
Alapvetően egy blokk diagram részlet, vagy Sub VI lefutásához szükséges időt a csatolt módon lehet megoldani (azért lehet másként is). Az eredmény ms felbontásban adja meg a szükséges időt.
(#) alex077 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a segítséget!
Sajnos most egy hónapig nem fogok tudni foglalkozni ezzel, mert nem leszek itthon. De augusztusban újra elő fogom venni és akkor kipróbálom azt, amit javasoltál. Ha van eredmény, akkor jelezni fogok.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem