Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS házilag
 
Témaindító: pakibec, idő: Júl 24, 2006
Lapozás: OK   3 / 15
(#) kissanyi hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
„Azért erről beszélj jogásszal.”

Nagyon nem kell.
Ugyanis, van elvi állásfoglalás az ombudsmantól. Persze a kutyát nem érdekli mert a mobilszolgáltató multi a GPS szolgáltató, meg amcsi.
(#) Novak válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Végigolvastam a topikot, aranyos kis vita alakult itt ki. Ezen sokat lehetne veszekedni, hogy kinek van igaza, vagy miért van/nincs igaza. Ez hasonló mint a letöltött filmek, zenék, stb...
Én a magam részéről csak annyit fűznék hozzá, hogy "kissanyi" nem tudom mennyire vagy kicsi, de ilyen helyesírással, mint ami neked van, nehézkes elképzelni, hogy hogyan írtál az ombudsmannak! Borzasztó feleslegesen és borzasztó rossz helyeken pakolod tele a mondataidat vesszőkkel. Ahová nem kellene, ott mindig van, ahová pedig kéne, ott néha nincsen.
Tényleg nem rosszindulatból írom, de engem nagyon zavart olvasás közben, muszáj volt megjegyeznem.
További szép napot!
(#) kissanyi válasza Novak hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
„ilyen helyesírással, mint ami neked van, nehézkes elképzelni, hogy hogyan írtál az ombudsmannak!”

Nem tudom, hogy hogyan zárja ki egyik a másikat.
Ha, vennéd a fáradtságot, rájöhetnél, hogy nem azt állítottam, hogy én írtam.
Mondjunk olyanról véleményt, amiről tudunk is valamit.
Van oka, hogy ilyen a mondatszerkesztésem. Nincsen jelentősége, hogy miért.

Csak úgy helyesírás nélkül.
Kialakult egy vita, vagy valami. Te, nem bekapcsolódtál a vitába, hanem, minősítetted a vita egyik résztvevőjét.
Magatartásodnak akkor mihez is van köze?

Továbbá.
Vetted magadnak a bátorságot, hogy igazságot tegyél. Nem kell! A fene nem kért rá.
Egy kérdésről páran elmondtuk, hogy mit gondolunk róla.
Ennyi! Nem több és nem kevesebb.

A kérdéshez való hozzászólás és a vitázók, beszélgetők minősítése ugye …

Fogalmazzunk úgy, hogy te most engem kóstolgatsz.
Miért?
(#) Moderátor hozzászólása kissanyi hozzászólására (») Nov 21, 2008
 
Na most fejezzétek be az OFF-olást, mert ha még egy off-topic hozzászólás érkezik, azonnal zárolom a témát, és minden off-oló kap egy warn-t!
(#) puk65 hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Sziasztok !

Sajnálom, hogy ilyenformán jól megosztotta a társaságot az általam feltett pusztán technikai kérdés, miszerint milyen technikával lehet leárnyékolni a gps. vevőt anteenát stb.
Aki eddig valamilyen formában segiteni próbált azt köszönöm azonban továbbra sem sikerült általam kivitelezhető módszerre szert tennem. Zavaró jelet nem szeretnék inkább az árnyékolás az ami éredekel, pl. lehet e árnyékolni a vevőt egy fém burkolattal, vagy esetleg ólomból készült boritással.
Aki érdemben hozzá tud szólani az kérem segitsen.

ÜdvMindenkinek !
(#) Frankye válasza puk65 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Szerény véleményem szerint az anyagsűrűség és az anyagvastagság a döntő, histen itt egy nagyfrekvenciás jelről van szó, ami hasonlóan viselkedik, mint a rádióhullámok. Szerintem. :gumicsirke:
(#) Dudus válasza Frankye hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nem csak úgy viselkedik, de az is, csak -130dBm a szintje a földfelszínen. Ezért egyszerű leárnyékolni. Egy tekercs alufólia elég kell, hogy legyen ha rácsípteted egy földelésre.

-szerintem-
(#) kpepe válasza pici hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
szia pici
az elképzelésem ,hogy külön telep aksival cserélném ahogy lemerül. olvastam egy olyat hogy mozgásérzékelővel ellátott és nyugalmi helyzetben kikapcsolt majd újrainduláskor pedig megint bekapcsolt
a lényeg cserélhető (telep,aksi) van valami akár kész cucc is lehet elképzelésed?ha van ird meg előre is köszi
(#) pici válasza kpepe hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
100 és 150eft között vannak a készülékek, amik GPS koordinátákat küldenek GSM modulon. Aksijuk sokáig bírja.
Házilag kevesebb mint feléért meg lehet csinálni.
Szánsz rá ennyit?
(#) kpepe válasza pici hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
szerintem igen én valami hasonlora gondoltam mint az égipóráz csak házilag mert kellene még a mozgást is tárolnia. Mivel alig értek ezekhez és időm sincs sok érdekelne az elképzelésed
(#) Cöcö válasza pici hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia!

Még nem értem rá megnézni a cuccost. Egyelőre doksikat keresek. Eddig ilyet találtam:

EB817_en.pdf
eb817.html
eb817.pdf

Azt nem látom, hogy a soros portot tényleg 12 V-ról hajtja meg? Tényleg kell a uC-felé egy MAX232?

A 3. doksiban a 7es lábra (RxB) azt mondja, hogy oda lehet a DGPS-he adatot belökni. Nincs infód, hogy milyen formában várja?

Köszi!

(#) pici válasza Cöcö hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Az EB817 3.3V-ről üzemel rendesen.
A soros kommunikációja is ezen megy.
Ha PC-vel akarod összekötni, akkor kötelező a MAX232 vagy hasonló. (de minimum egy tranyó)
Ha uC-vel kötöd össze (AVR / PIC) akkor nem kell ilyen hozzá. uC megy 3,3V-ról is, de ha 5V a tápja, akkor a GPS modul által küldött 3.3V soros kommunikációt érti az 5V input (RX) és ha akarsz küldhetsz is adatot, mert 5V tolerant.
De szerintem elég a 3 vezeték:
- Vcc (3.3-3.6 V) (tesztboardon ment 5V-ról is, semmi baja)
- GND
- TXA amin automatikussan küldi az NMEA adatokat másodpercenként.
(#) Cöcö válasza pici hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Nagyon köszi!

Idézet:
„Az EB817 3.3V-ről üzemel rendesen”

Aha. 3,3 - 3,6 Vcc-t mond a doksi.
Én valami ilyesmire gondoltam a 3,3V-nak:
LF 33 CV Feszültségszabályzó IC, Low-Drop, 3.3V / 1A

Idézet:
„A soros kommunikációja is ezen megy.”

Ez tök jó! uC-ről szeretném nyomni, ami 5 V-ról megy.

Az RxB-ről nem tudsz valmai infót? Én DGPS-re szeretném használni és elvileg ez pont arra vagyon. Szerinted ha írok a COMPASS-nak, akkor fognak válaszolni?

Kösz!
(#) pici válasza Cöcö hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Azért írtam, hogy 3.3V-on megy rendesen, de alul ott a 3.3V-3.6V
Muszáj az 5V? Mert ha DGPS-t csinálsz, akkor mozgó legalább az egyik eszköz és akkor jobb a 3.3/3.6V aksi.
És akkor szintillesztés sem kell, bár amúgy se.
TXB (B port) akkor használható, ha felprogramozod a benne lévő ARm procit... nem használatos amúgy. ( :gumicsirke: )
DGPS-re hogy használnád? Mert a DGPS-hez 2 külön GPS modul kell 2 külön helyen.
"Szerinted ha írok a COMPASS-nak, akkor fognak válaszolni?"
Ezt csak ők tudják... próba cseresznye
(#) Cöcö válasza pici hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Igazad van! Kipróbálom a kapcsolást 3,6 V-on. Bár három ceruza aksi már 4V-hoz közelít, de ha 5V-on is elketyeg, akkor ebből nem lehet gond.

A korábban becsatolt harmadik linken a doksi ezt mondja:
Idézet:
„Pin 7: RXB
This is the auxiliary receiving channel and is used to input differential corrections to the board to
enable DGPS navigation.”


Több helyen meg azt, hogy ez a láb nem használt. Hmmm...

Egyébként szerintem miért vettem tőled 2 GPS modult? Eleve DGPS-t szerettem volna.

No mindegy. Próbálok szerezni valami értelmes doksit. Hátha megjön az ihlet.

Kösz!
(#) pici válasza Cöcö hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Amikor vetted a modulokat, nem gondoltam DGPS-re, csak ha az egyik bedöglik akkor ott a másik . De van még ilyen modulom, ha kell.
Érdekes project, egyetemista koromban végeztünk ilyen méréseket, mert akkor még zavarták a jelet, de pár napra rá megkaphattad a korrekciót.
Hogy korrigálod a mérést, realtime vagy feldolgozáskor?
Ha realtime, akkor mivel kommunikál a 2 GPS, milyen távot tervezel?
(#) Cöcö válasza pici hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Real time pozíció meghatározásra lenne szükségem. Azt olvastam, hogy a DGPS 1-2 cm-es pontosságú. Ezt szeretném megnézni. A doksik alapján a hiba nagyrésze a vevőtől független, tehát ha közel van a 2 GPS, akkor az kiejti egymást a DGPS-nél.

Arról van információd, hogy milyen sebességgel "vádorolhat" a GPS koordináta? Arra gondolok, hogy ha leteszek egy GPS modult és otthagyom, akkor az eszköz azt fogja érzékelni, mintha mozogna. Ennek mekkora a sebessége? Egy kollégám azt mondta, hogy neki volt, hogy álló helyzetben 6 m/s-ot mutatott a telefonja. Ez reális lehet?

A 2 GPS között egy 434 MHz-es kapucsengővel tervezem átvinni az információt.
(#) pici válasza Cöcö hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Igen, sokkal pontosabb a DGPS, hiszen a légköri zavarás mindkettőre egyformán hat kis távolságon belül (pár km) Az egyik a fix, meghatározott pont, a másik a mérés.
Kapucsengő.... hát nem tudom..., erre van pl az RF12 modul család, ami UART-on ad-vesz (ez is 434MHz)
A mai GPS modulok, már érzékenyebbek és pontosabbak. Ha "leteszed" pár másodperc múlva "megnyukszik" azaz eléri a pontosságát.
Utánna 1-2 m/s "mozgást" mutathat, de ez a koordináta elmászásból adódik, ezt lehet kiküszübölni DGPS-el. Ha a koordináta 1 bitet átbillen az észleléskor, az már mozgást jelentene. Mint AD átalakíton az 1 bit átbillenés.
És a koordinátákból számolja a sebességet...
(#) masters hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
sziasztok

a kocsiba szerelhető gps-en milyen vezetékek vannak ill hová vannak kötve.
a kérdésem hogy honnan tudja hogy én megálltam, ill mikor indultam el.A gyujtástól kap valami feszültséget?
(#) Beachway hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Sziasztok! Még új vagyok a témában, ezért ha butaságot írok bocs! A Maxim oldalán találtam egy GPS fej erősítő áramkört. MAX12000ETB. A datasheet-en van rá kapcsolás is.Arra gondoltam mi lenne ha ezt elkészíteném ,és ehez egy diditális illesztő áramkört készítenék, és esetleg egy laptopba küldeném a jelet.Egy progival lehetne használni vajon?Nem tudom milyen a digitális kimenete ennek az áramkörnek.Viszont az általatok írt max232 szintillesztő áramkör ttl/cmos ról rs232-re illeszt.
(#) pici válasza Beachway hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Tisztázzuk:
A GPS 2 fő részből átt: antenna és jelfeldolgozó modul (ARM vagy SiRfstar processor van benne memóriával és egyéb rf cuccok)
Az antenna (aktív-passzív) egy árnyékolt egyeres kábelen csatlakozik a modulhoz.
A modul demodulálja a műholdak kevert jelét és kiszámolja a koordinátákat és ebből a többi adatot.

Az általad említett fej erősítő, az csak az antenna jelét erősíti. Ha pl a jachtod főárbócán van az antenna és lent a feldolgozó modul, akkor az már messze van, erősíteni kellene.
De minek azt erősíteni, jobb, ha a modul az antennánál van (szinte ugyan akkora) és a koordináták mennének csak UARTon.

Szóval ezzel az erősítővel sokmindent nem lehet kezdeni.
Az általad készítendő digitális illesztő egy kicsit komolyabb dolog.
Vegyél egy sima GPS modult és az mindent tud amit akarsz (pl laptophoz kapcsolhatod)
(#) Beachway válasza pici hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Értelek! Köszönöm a részletes leírást.Gondoltam meg lehetne ezt a modult építeni esetleg bemutató áramkörökből ,és így a költségvonzata minimalizálódna! Ráadásul az építési szenvedélyem is kielégítené!
(#) Mc Elek hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem értek az antenna témához, de elkésztem ha van rá mód, leírás!
Egy GPS antennára lenne szükségem PSP-hez.PSP GPS-el autóban]PSP GPS-el autóban[/url]
Ilyen a gyári:PSP GPS ant.
Egy USB b4 mini csatival táplálkozik és a megfelelő programot futtatva navigációs eszközként használható. Az antenna része 4x4 cm és előre hátra dönthető az ára 15 000- 20 000 ft , de ha lehetne akkor inkább elkészítem pár ezerből.
Nos megoldható vagy felejtsem el mert hi-tech?
(#) maTaKee válasza Mc Elek hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Hello!
Nekem is van PSP-m és hát szerintem ha vennél egyet, akkor olcsóbban kijönnél, mintha építenél egyet. Amúgy ez az antenna dolog ez nem csak annyiból áll, hogy egy valamilyen csatlakozóra (jelen esetben mini USB) ráforrasztok egy darab kábelt oszt' jólvan működik is...
Láttam már olcsóbban is, mint amennyit te írtál árat!
(#) Mc Elek válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
"Amúgy ez az antenna dolog ez nem csak annyiból áll, hogy egy valamilyen csatlakozóra (jelen esetben mini USB) ráforrasztok egy darab kábelt oszt' jólvan működik is..."
Én sem így gondoltam. Wifi jelerősítő antennát építettem már hozzá, ezért érdekelne ez is. Mivel az 0 ft-ból kijött. De ha ez 5 ezerből jön ki úgy is jó Egyébként 16 000-től nincs olcsóbb, már újra gondoltam!
Ha neked van gps-ed esetleg bontsd már meg légyszi, aztán fotózd le és tedd be ide. Ha smd cuccok vannak benne feltétlen macrozd.
Előre is köszi!
(#) 111fer hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Mekkora lehet a legkisebb GPS jeldó amit ,mondjuk magammal hordhatok és mindig tudják a kollegáim, hogy merre járok?Futár szolgálathoz kellene,hogy mindig a legközelebbi címre küldhessenek.
Előre is köszi.
(#) pici válasza 111fer hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Szia
A GPS amire gondolsz, az nem jeladó, csak jel vevő.
Ha a vevő általi koordinátákat akarod elküldeni, akkor kell pl egy GSM modul is.
GPS + GSM
Vagy GPS-es telefon.
A GPS által vett koordinátákat elküldi mobil hálozaton pl SMS-ben a központi serverben lévő GSM modulba.
Lehet folyamatos GPRS vagy csak esetenként, ha megnyomod a gombot.
A kérdésedre a válasz, lehet gyufásdoboz méretű + akksi. De ha a mobilod GPS-es és lehet programozni (wince) akkor akkora.
(#) 111fer hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Köszi Pici a választ!
Ha veszek egy ilyen mobilt akkor a másik oldalon minek kellene lenni ahhoz,ha szeretnék tudni hogy utca szint szerint tudják,hogy hol járok?
Köszi előre is.
(#) pici válasza 111fer hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Elég egy másik GSM+PC ami veszi az SMS-ed és megmutatja a poziciókat.

(#) proci hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Megépítettem ezt a kapcsolást, de valamiért nagyon melegszik a 9V-os elemről a TS317-es IC. Esetleg ha tudnátok segíteni mi lehet a baj azt megköszöném...
Kösz

GPS_modul.JPG
    
Következő: »»   3 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem