Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ethernet kommunikáció PIC18F452-vel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem! Hobbi célból meg szeretnék valósítani egy olyan kapcsolást, amely egy Ethernet kapcsolat segítségével kapcsolódik egy PIC18F452-es áramkörhöz. Tolvolról szeretnék kapcsolni (pl a munkahelyről) egy fogyasztót.
Az a kérdésem, hogy nem-e tud valaki küldeni nekem egy magyar leírást erről a feladatról? Sajnos az angol tudásom kicsit ködös, ezért inkább magyar nyelven kellene az anyag!

Ha tud valaki, akkor kérem segítsen nekem!

Köszönöm előre is!

Üdv!
(#) googa válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
(#) watt válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Két dolog létezik:
1. Ethernetes PIC!
2. PIC topic!
(#) ciw válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Vagy ha egy darab kell, tehát nem sorozatgyártás, akkor a legcélszerűbb LAN/RS232 átalakítót használni.
Én ilyen célra már használtam a Tibbo gyártmányát és nem volt vele gond.
Igazából ha csak ki/be akarsz kapcsolni egy fogyasztót, akkor még pic sem kell hozzá. Bővebben: Link
(#) watt válasza ciw hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Egy kicsit borsos, de jó!
(#) ciw válasza watt hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Borsos, de működik.

A pic-es verzió sem lenne olcsóbb !
Nembeszéve a beleölt időről.

Vagy nézd meg a homey-nél, ott lehet kapni egy panelt, amin van egy pic18F452 és egy rtl ethernet chip, meg a hozzá való alkatrészek.
A pic maradék lába ki van vezetve egy tüskesorra.
Igaz ez sem olcsóbb és még a programot is meg kell írnod hozzá , mert gyárilag csak egy megpingelésre alkalmas hex van hozzá.

Némi átalakítással a microchip stack-je fut rajta.
(#) icserny válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Az Olimex már megcsinálta. Webszerver programot is írt hozzá. Magyarországi forgalmazója is van.


Kép: Hivatkozás
(#) watt válasza ciw hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Idézet:
„A pic-es verzió sem lenne olcsóbb !”

Azért ez kicsit túlzás! Egy 18F87J60 ára 1400Ft. Kell még egy trafó, meg egy panel(vasalni simán lehet). Szerintem max 3000Ft anyagár. Programozni természetesen kell, de van egy firmware a gyár oldalán, amit már egy másik topictársam ki is próbált még talán tavaj. Nekem is van egy ilyen IC-m, de még nem jutottam el a kipróbálásáig, de tervben van, mert az egyik alkateleme a házvezérlőmnek...
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Az Olimex gyártmányát már megtaláltam én is, de az a baj, amit említettem, hogy az angollal hadilábon állok. Már fejlesztem ugyan az angol tudásomat, de még mindig nem tiszta.
Van egyébként olyan illető, aki ezt a kapcsolást már megcsinálta? Nem sorozatgyártásra szeretném használni, magamnak fejleszteném. Nem is tudnám felvenni a versenyt azokkal, akik profik ebben.


Köszönöm!

Üdv.
(#) icserny válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Dec 10, 2008 / 4
 
Idézet:
„Az Olimex gyártmányát már megtaláltam én is, de az a baj, amit említettem, hogy az angollal hadilábon állok.”

Akkor kapcsolj rá! Az adatlapokat vagy a Microchip TCP/IP stack-jét senki sem fogja lefordítani neked. Az Olimex kártyát (az áramkörhöz nem sok angol tudás kell!) azért ajánlottam, mert viszonylag humánus árú, s gyakorlatilag letesztelve, konyhakészen kapod, könnyűnek tűnik vele a megindulás.

Saját áramkörnél az a baj, hogy a TCP/IP hálózat kezelése önmagában is bonyolult, s akkor honnan tudod, hogy az áramköröd rossz, vagy a programod? Ez már messze nem a ledvillagtatásos szint.

(#) Androla hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Vagy még alternatívaként ott van a Lantronix Xport-ja.
kb 10.000 Ft van benne kb fél mega tárhely a html-nek
és valahogy java alól lehet bűvölni az uart kimenetét.
TCP-t és UDP-t is kezel.
(#) Androla válasza Androla hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
TCP/IP, UDP/IP, ARP, ICMP, SNMP, TFTP, Telnet, DHCP, BOOTP, HTTP, and AutoIP

Kép: Hivatkozás
(#) ciw válasza watt hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
„A pic-es verzió sem lenne olcsóbb !”

Arra értettem, hogy 18F452 (ezzel akarta a témaindító megoldani)
Plusz RTL8019AS
Plusz egy kétoldalas nyák meg a sallang. Majdnem ugyan ott van árban. (Feltételezve, hogy hasonló minőségű nem házilag gyártott nyákról beszélünk)

Szerintem, ha nem jó neki az RJ45-be integrált eszköz, akkor inkább a mikrochip-es stack-et ajánlanám, mert ahhoz akár a neten is fellelhető sok projekt.

Ha viszont gondot okoz egy mikrochupes stack demo lefordítása, akkor nem biztos, hogy ezzel a projektel kellene kezdeni.
(#) watt válasza ciw hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ja értem. A többivel is egyetértek...
(#) mindenrevalasz válasza ciw hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Én majd a PIC18F86J60 -al fogom csinálni, csak túl hosszú a gépkönyve. Segíthetne valaki a végigolvasásában.
(#) pepe33 válasza mindenrevalasz hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Az olimex oldalán van 18f97j60-al demópanel webszerverrel.
A kapcsolás is fent van meg a firmware is hozzá.
Szerintem azt kell megépíteni kezdetnek.
Én már elkezdtem beszerezni az alaktrészeket hozzá.
(#) Thor válasza ciw hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
PIC18F87J60 vagy bármely hasonló kaliberű ethernetes eszközhöz tudtok valami jó netes projektet?
Nekem konkréten egy soros portadatait, max néhány nyomógomb állapotát kellene továbbítanom etherneten.
(#) potyo válasza Thor hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szerintem kiinduláshoz jó az, amit a microchip honlapján a tcp/ip mintaprogramok között találsz "TCPIP WebVend App" néven: Link
(#) pepe33 válasza Thor hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Bővebben: Link

Én ezt épitettem meg házilag, kiindulásképpen.
Ebben minden megvan azt hiszem.
(#) Thor válasza pepe33 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!
Közben kicsit belenéztem és nem tűnik túlságosan bajosnak.
Ellenben jól jöttek a linkek és az ott található ötletek.
Köszi.
(#) pepe33 válasza Thor hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 

Majd írj hogy mire jutottál. Nem volt egyszerü projekt .....
(#) Thor válasza pepe33 hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Ok.
Remélem rendben lesz.
Jó bemutatkozás lenne a gyakornoki időm végére.
Ahogy elnéztem az új Microchip példákban minden
megvan írva. A HW elég jól össze vanrakve, uh
remélem nem lesz semmi gond.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem