Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   47 / 399
(#) SALáta válasza gabikft hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Jó.
Egy kis titok tekercshez : ha azt akarod hogy "öntartó" legyen akkor celluxal lehet fixálni.
A fa tipli nem befolyásolja a tekercset.
Nekem van olyan erősítőm amibe "vadtekercseléssel" van a tekercs elkészítve.
(#) gabikft válasza SALáta hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Köszi! A Vadtekercselés mit takar?
(#) SALáta válasza gabikft hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Nem épp szép munkát, menetek egymáson, hajlott, szétcsúszott tekercs....
Ettől függetlenül működik, csak nem szép.
Így is tökéletes, próbáltuk régen körömlakkal is csak nem akart száradni gyorsan.
Lehet hogy kipróbálok még egy profibb módszert is, kétkomponensű ragasztó, meg cellux ötvözése h csak a vezetékek látszódjanak(cellux alul felfelé a ragadós része bekenve epoxival és rátekerve a megfelelő menetszám).
De ezt még nem próbáltam.
Én 16 mm-es csőre tekerem(ha jól tudom ez az ajánlás az urbános cikkben de lehet hogy tévedek).
Mindenesetre így is jó, erre még én nem gondoltam h fa hordozóra tekerjem.

Üdv Sanyi
(#) Szebence válasza SALáta hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Ha öngyújtóval finoman melegíted a tekercset akkor elvileg össze kell ragadnia a menteknek ha szépen vannak feltekerve és egymáshoz érnek.
Másik megoldás ami szóba jöhet szerintem a pillanat ragasztó, de csak nagyon nagyon vékonyan.
(#) gabikft válasza SALáta hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ez mostmár így marad, szépre akartam megcsinálni, de ha nem szép legalább a funkciója jó legyen . Mostmár nem szedem szét az biztos!Végülis belülről nemfogják látni, de mostmár így marad (ha a célnak megfelel). Üdv!
(#) SALáta válasza gabikft hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Természetesen megfelel.
(#) Árpy válasza Szebence hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Helló!
Elektronikai szerelések során nem szívesen használnék pillanatragasztót. Csak egy picit vezet, és ez már bőven elég, hogy megszívassa magát vele az ember. Egyszer jártam így egy erősítő során, valószínűleg offsetet állított elő, mert brumm került a végfok kimenetére, jó kis munkába került lepucolni a pillanatragasztót, de az erősítő túlélte.

Igaz, a rézhuzal zománcozott, de ki tudja, hogy nem-e lép kémiai reakcióba vele, vagy csak ha már egy kis helyen le van pattogva a zománc, akkor már kész a baj.
Üdv, Arpy
(#) Szebence válasza Árpy hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Értem! Nem tudtam, hogy vezet, meg így bele sem gondoltam a kémiai reakciókba és tényleg előfordulhat!
Erre oda fogok figyelni,
(#) SALáta válasza Szebence hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Off:
Mestertapasz is vezet!!! Ezt megtapasztaltam már, nem Quad építésénél de azért újra leszedni az antenna árbócról az antennát mert ezzel lett szigetelve nos elég nagy munka volt.

Ha jól tudom a 3 tekercs közül kettő csak ellenállásként használja a Quad a harmadik tekercsnél számít igazán az indukció.(lehet tévedek???)
(#) hapro válasza SALáta hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Én meg úgy tudom, hogy kettő számít igazán, és a harmadiknak nincs akkora szerepe. Első verziós QUAD405-ben például csak kettő induktivitás volt.

Bővebben: Link
(#) matheus666 hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Ne haragudjatok, biztos másnak pofon egyszerű a dolog, nekem még nemigen.

A gondom az lenne, hogy szeretném megépíteni a Quad 405-öst, mégpedig az Urbán féle korszerűsített doksi alapján. Az alkatrészekkel, beültetéssel, nyákkal nem is lenne gond, de az elektrotanárom azt mondta, hogy ehhez a trafót nehéz beszerezni...

Tehát a kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék megfelelő teljesítményű trafót szerezni, mik a pontos értékek? Természetesen az lenne a legegyszerűbb, ha vennék egyet, mert láttam interneten olyanokat, amik szerintem jók lennének 5-6e forintért kb.

Kíváncsi lennék azonban arra, hogy milyen régi berendezésben lehet ilyet találni, ami megfelel egy 405-ös táplálására? Valami olyasmit is hallottam, hogy a trafó teljesítménye kb. az erősítő kimenő teljesítményének 170 %-a körül kell lennie. Tehát, ha mondjuk ebben az esetben a Quadunk 100W ugyebár, akkor egy 170 Wattos trafó kellene hozzá?

Bocsánat a mások számára talán nagyon alap kérdésekért, de úgy gondolom, hogy nem vagyok annyira idegesítő
És még talán helyesen is írok!
(#) lapose válasza matheus666 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia!

Neked egy sztereó QUAD-hoz egy 2*35V-os trafo kell.
Ha a 100W-os változatot építed meg 300VA-es, ha a 200W-os változatot építed 500-600VA-es trafó kell!
Használtan pl. a vaterán, itt a HE-n az apróhirdetések közt lehet keresgélni!
Hasonló trafó van a régi BEAG APT100-as erősítőben!
(#) matheus666 válasza lapose hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Lapose! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet!

Ja és úgy néz ki sikerült szereznem egy 400-as trafót, ami 42 Voltos, szóval az szerintem elég lesz a sztereó 100 Wattos Quad-hoz Egyébként lehet, hogy nekem elég lesz csak egy csatorna is, mert gitárerősítőnek szeretném majd használni. Elvileg ahhoz is jó nem?
(#) gabikft hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a quad-ot! Elenállással kirstálytiszta a hangja, minden nagyon jó. Most hogy kivettem az ellenállásokat, elkezdett torzítani.. Esetleg velami tipp? Szól, csak torzít. Köszi!
(#) hapro válasza gabikft hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
mekkora tápfeszt mérsz ellenállással és anélkül?
Persze az ellenállás után mérve.
(#) lapose válasza matheus666 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!
Szívesen!
Használhatod hangszererősítőnek!
(#) overvoice hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Megépitettem 2 urbános 100 w os quadot, jó a táp, izzókkal élesztettem mindkettőt, stb. viszont az egyikben elfüstölt az R35; 22 ohmos ellenálás. ami a negativ tápon van a BD 249 bázis emitterén. kicseréltem átnéztem mindent, semmi zárlat semmi szakadás, bekapcsolás után elfüstölt megint. A tranyók nem melegednek, se az ic, a diódák is jól vannak, nem tudom mi lehet a baj tudtok vmit segíteni? a végtranyókat hogyan lehetne kimérni a nélkül hogy kiforrasztanám? ( a hűtőbordára szerelése elég cumis XD)
(#) Árpy válasza overvoice hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Helló!
Ilyen problémáról már korábban volt szó, nem is olyan régen: Link
Ugye mi mindenre jó a kereső?
Üdv, Arpy
(#) overvoice hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Bocsi! mielőtt irtam volna kérdést elkezdtem olvasni ezt a fórumot, pont a legelején aki nyitotta ugyan az volt a problémája mint nekem, neki is az R35 ég ki. elolvastam az első 10 oldalt de semmi konkrét válasz nem volt rá. max annyi hogy az A osztályú részét kell átnézni.....na most találjam ki hogy az hol van benne ,mi tartozik ahoz.....
Szóval nem olvastam végig mind a 90 akárhány oldalt feleslegesen,inkább irtam egy kérdést. tul sokra nem haladtam azzal a linkel amit adtál,de kössz a segítséget. nekilátok és átnézem az összes tranyót.
A probléma ott van hogy egyik tranyó se füstölt el és nem is melegszik egyik se, valamint a negativ tápon lévő bd249 bázis emitterén zárlatot mérek, ez baj? mert amugy élesztés előtt is zárlatot mértem és utánna még szolt szépen. nem tom hogy az jó még vagy cseréljem ki?
(#) hapro válasza overvoice hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

diódákat mind cseréld ki, azok néhány forintos tételek, bc212 tranyókat is cseréld akár jók akár nem (valószínű ők lesznek a felelősek), ezen kívül nézd meg, hogy jók-e a PNP teljesítmény tranyók amik a hűtőbordán vannak, ők is felelősek az A-osztályú működésért.
IC kimenetén még mielőtt bármit tennél mérjél a testhez képest feszültséget lezárt bemenettel (azaz egy potival zárd le a bemenetet és hangerő letekerve állásnál mérj).
Ha ott van valamekkora feszültség akkor IC csere is, ha nincs feszültség ott akkor a végfok eleje rendben van, és vagy a védelem, vagy a végfok/meghajtás részével lehet probléma.
IC 6-os lába a kimenet.

ha méregettél akkor tudok többet írni erről.

üdv.:

Zoli
(#) overvoice hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Szia Zoli!

köszi a segítséget! Eddig odáig jutottam (akkor még nem olvastam amit irtál) hogy a kimeneten +46 volt egyenfeszt. mértem, az ic kimenetét mértem földhöz képest,igaz nem lezárt bemenettel de akkor is 14.5 volt jön ki rajta tehát tuti IC csere is lessz,csak hirtelen nem találtam itthon másikat. a diódákat mértem azok elvileg jók, de sztem halgatok rád és ki fogom cserélni.
A tranyókat még nem forrasztgattam ki hogy lemérjem, de majd nekiugrok meg cserélgetek.
és még 1X kössz a segítséget!
(#) hapro válasza overvoice hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Tehát IC rossz (valószínű rossz).TL vagy NE típusokat tegyél bele esetleg OP TL-NE olcsó, OP drága, de megéri.
Ha olcsó kategróia kell akkor én símán NE5534-et tennék bele, szerintem annak jobb hangja van mint a TL-nek.

IC tápjai rendben vannak?
Azt is mielőtt cserélnél IC-t mérd meg, megvannak-e rendesen a +-15V-ok. a testhez képest.

BC tranyókat is megéri mindet cserélni, pár forintos tételek. Az akkor biztos, és nincs mi szivasson.
(#) sound.man válasza gabikft hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Igen... Akinek a TDA-k se működnek az miért épít Quad-ot? Inkább TDA-kal kéne próbálkozni és ha azok nem durrannak el akkor utána talán quad.
(#) k.attila hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok! Meg uj vagyok ezen a forumon enis is epitetem egy URBAN fele quad-405-ost. Sajnos meg nem volt idom vegigolvasni a forumot. Szoval it lehet felteni kepeket a kesz erositorol esetleg tapasztalatokat?
(#) QUAD-405 válasza overvoice hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hello Kicsi Dex vok!!!

Ha zárlatot mértél a tranyón akkor az nem műkszik esetleg 22 ohmot mérhetsz mert vannak benne olyan ellenállatok akkor van zárlat ha viszonylag jó elem van a műszeredbe és diódavizsgálón lemegy kb 006 ra akkor bizti ki kell cserélni a tarnzisztort ( és persze ez más félvezetőkre is igaz, mérj meg mindent ic általában a 4 es láb de legjobb ha cseréled, bc tranyók végek ,meghajtók zener diódák és hogy meg van -e rajtuk a 15 volt 4148 as diódák).A félvezetőknél mérj meg minden irányt , variációt akkor műkszik ha a diódavizsgálód nem mutat zárlatot (005,006,007stb) és szakadást de csak akkor ha a másik irányból sem mérsz (pl550,600at).Ha esetleg ST jelzéső tarnyó van benne akkor Goooo-----> szemetes.Ha élesztésnél (égőkkel !!!!!!!) ezek után is baj van akkor amikor nyugodt vagy (kávé cigi) szépen át kell nézned a műszerrel a panelt jah és egy kb 150w os halogénizzó fölött (nálam élesztésnél 90% hogy panelhiba a vasalásos technikának hála). Jah és am ha a másik oldal műkszik akkor vedd le a tápról azt is és méregess pl ellenállásmérővel rajtuk hogy hol különbözik a két végfok néha bejön és hamarabb megvan a hiba.
Egyenfeszben mennyi különbség van a trafódon a +- között ? Vagy már megcsináltad ?
Sok sikert!!!
(#) ngyzoli hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Sajnos rossz hírem van...
Az új,Urbán-féle átdolgozott quad hangminősége bizony nem éri el az eredeti verziójét.Már nagyon régen építettem az első quadot,term.az még a régi nyákra épült,2N3442-essel a végén.Vagy 6-7 évig használtam,szinte nap-nap után,tehát elég jól ismerem a hangját...aztán megláttam a felújított verziót,gondoltam itt az ideje lecserélni az"öreg"erősítőt.Több,mint valószínű,én is utángyártott DB 249-essel építettem meg.Bár az első"katt"-ra indult(s évek óta megy ez is),mintha mégsem úgy szólna,mint a régi.Aztán nemrég került hozzám egy csúnya fekete doboz,benne gigantikus méretű toroiddal,a szekunder drót úgy 3.5-ös.És mellette két eredeti nyák,de ez még a kéttekercses verzió.Így már adott volt az összehasonlítás lehetősége,s a gyanú beigazolódott.A régi elrendezés dinamikusabb,lendületesebb,több a"graft"a hangjában...(A táp term.ugyanaz)Ezt én túlnyomórészt az eltérő típusú végtranzisztoroknak tulajdonítom.(Ebben 3773-asok vannak).Aki teheti,a nyák-nál ragaszkodjon az eredeti topológiához,semmi baj nincs vele,igaz kissé nehezebb szerelni,és ajánlatos a végtr-hoz menő fóliasávok átónozása.Úgy fogja bírni a hajtást. Nálam 4ohmnál alacsonyabb terheléssel is volt kergetve,semmi baja,igaz nem kapta meg a 2X50voltot,csak 2X40-et.50 voltos tápnál már nem annyira megbízható az erősítő,főleg a javarészben hamis DB 249-essel szerelve. :no:
(#) QUAD-405 válasza ngyzoli hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ebben teljes mértékben egyetértek hogy a quad (100w) tényleg nem stabil 50v vagy egy picivel fölötte még akkor sem ha csak üresjáratban vannak ezek az értékek.az én legrégebbi tipusú quadjaim csak az rt-sek voltak azoktól tényleg jobb az újabb urbános ,de viszont már nagyon kíváncsi vagyok az eredeti quadpanelra is majd egyszer lehet hogy összedobom.Am az 50 v ot a Bontott(tehát nagyvalószínűséggel eredeti) 2n3773 , 2n3442 Jobban bírta és még a hangja is jobb volt. Am szerintem xxxxx a honosításait úgy csinálja hogy az neki a legjobban megérje
(#) QUAD-405 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Jah
Valakitől egyszer halottam hogy volt,van egy magyar torrent oldal ami csupa elektronika,doksik,gyári szervízkapcsolások ....stb Nemtudom hogy létezik -e még vagy eggyáltalán létezett e ? Ha esetleg nem akkor valakinek kéne csinálnia eggyet
(#) hapro válasza QUAD-405 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
van ilyen torrenttanya és elektrotanya, de meghívós.
(#) QUAD-405 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Az 50v ot BD-kel nem bírja Az mj15003 ast még nem próbáltam mer mifelénk nem lehet kapni. De majd ha rendelek akkor nagyvalószínűségel a 2SC3281 tranzisztorral próbálkozom ennek még jobbak az adatai és hifi tartományra vannak tervezve nem to-3 as tokkal vannak felszerelve hanem hasonló mint a nagy bd csak még nagyobb . Próba cseresznye
Következő: »»   47 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem