Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   211 / 2501
(#) Gyurix válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
oké így már érthető kössz a seítséget.
(#) denes hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
hello mindenkinek keresem a TELEFUNKEN electronic center 6001 -es vegfok es a FISHER - CA862 kapcs. rajzat ha tud valaki segiteni nagyon megkoszonom
(#) retoocs hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
szevasztok ! mit tudtok az alabbi diodahidakrol hasznalhatok-e erositobe mennyire birjak!!!

Kép466.jpg
    
(#) hapro válasza retoocs hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hát ha látszódna rajtuk valami felirat akkor megmondhatnánk, de a diódahíd az diódahíd, mindegyik ugyanazt csinálja, szóval a felirat csak azért kéne, hogy teljesítményileg bírja-e azt amire neked kell. Röviden, használhatók erősítőkbe, és ugyanúgy bírja mint egy nem így kinéző diódahíd a saját korlátain belül.
(#) retoocs hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
nagyreszehez kaptam adatlapot de vannak az olyan feliratuak mint pl: 3pm4, 3pm1 itt melyik az "amper" es melyik a
"volt"?
(#) karpi válasza retoocs hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
a fekete tokozasuak ezek lehetnek

IMG_0209.JPG
    
(#) retoocs válasza karpi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
oh koszi szepen ilyet nem talaltam sehol!!!
(#) retoocs hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
mi lehet a problema ha a bd249,bd250 helyett tip35c,tip36c hasznalok?
(#) karpi válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
tanulmanykeny igen de letazik direkt hidkapcsolasnak IC ugyancsak a TDA csaladbol ha nem tevedek.
Keress ra GOOGLE-val vagy a" datasheet catalog.com" meg az "alldatasheets" katalogusokba .Epp a multkor lattam .!!!!.az asztalomon es megneztem a "datasheet catalog.com"-ba.

a helyzet hogy nem talalok mar semmit sem az asztalon ...hehe

IMG_0210.JPG
    
(#) retoocs hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
az alabbi helyre milyen erteko ellenallast tegyek mert a kapcsrajzon nem szerepel sajna!??
(#) karpi válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
van tobb ilyen megoldasu kapcsolas , a helyzet hogy nem csak a 2 Ohm -os terhelesnel OK a dolog,

Peldaul van Z=8 Ohm 100W-os hangszorod es szeretned meghajtani mondjuk 25 V-os 10 A-es tapegysegrol .

P= [U^2 ]/8*Z

P= [25^2]/8*8 = 625/84 = 10W

De ! hidkapcsolasba kb 40W -ot lehet leadni a hangszorora , ez mar jobban nez ki.

igy a hidkapcsolas ugyanannal a tapfeszultsegnel , teoretikusan 4 -szeres erot tud biztositani de a tapegyseg es mas vesztesegek , aszimetria ,meghajtas stb kozbeszolhat.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészült a Tda 2003 as végfok párom... Eszerint csináltam őket...
Tegnap felélesztettem ez egyik oldalt de nem az igazi!
A bemenő jelet egy MP3 lejátszóról adtam neki erősített is szépen.. De nagyon zajos.. Ha lehúzom a bemenetet róla és a hangerő szabályozó potmétert tekergetem (50k) akkor pittyeg.. Mikor kis hangerőn van kb 1-1.5mp enként pittyen egyet de ha feljebb tekerem gyorsul majd abbahagyja ..
Mi lehet a gond az erősítővel?
Előre is köszönöm!

üdv!
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
A helyedben először generátorral teszelném, nem egy mp3 kütyüről
Ha úgy is "pittyeg" akkor már lehet gyanakodni erre-arra. A potit jól kötötted be? Nem hibás? Egyébként hány kOhm-os? Mellékelhetnél képeket is. Az mp3 lejátszó füleskimenete nem a legjobb jelforrás egy komolyabb teszthez :no:
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Képeket csinálok..
A poti jól van bekötve.. generátor sajna nincsen..
Akkor mi a csudáról adjak neki bemenetet?

(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Tölts le egyet...van minden féle. Keress rá biztosan találsz.
Amit küldtem az csak 1 a sok közül.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Elkészült a kép..
A 2 panel TELJESEN ugyan ilyen..
Mi ért csipoghat?

üdv!
UI.: A jelgenerátorral mit csináljak? csak kössem rá és halogassam?

tda2003.JPG
    
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Jel nélkül, nyitott bemenettel mit csinál? Úgy is csipog ha tekergeted? Ha ki lehetne zárni hogy a jelforrás okozza, akkor előbbre lennél.
A hangkártya vonalkimenetét kösd rá és tesztelgesd, próbálgasd, játsz vele hátha kiderül a turpisság.
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Jelforrás nélkül is csipog :no:
Szóval nem a jelforrás a gond!Ha min en van a potméter ritkában csipog ha adom rá a kakaót akkor gyorsabban majd elkezd sisteregni..

üdv!
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ajajj...tán gerjed? Az nem jó! :no:
A tápja frankó? Az alapméréseket elvégezted rajta? Rendben voltak?
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Melegszik is? Kondik polaritáshelyesek? Nincs sehol véletlen hidegforrasztás?
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
A tápot egyenlőre labortápról adom neki..
Alapmérések? Szinte semmi áramot nem vesz fel (kb 100mA)
Aszzem a TDAxxx egy életre elásta magát előttem!
Valamii tranyós erősítő után kell néznem!
No megint jöhet a keresgetés :no:
Az IC melegszik.. a Konig jól vannak bent...
Bár lehet hogy az a sárga talán fólia kondi fordítva van nem tudtam eldönteni hogy a fekete csík pozitív avagy negatívot jelöl..
Szerinted mit jelölhet?
Megpróbálom megfordítani...
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Az a 100mA az nagyon nem "szinte semmi"!
Az kb egy normál áramfelvételnek felel meg, mondjuk egy icipicit még sokallom is TDA IC lévén...nem néztem utánna az adatlapnak.

szerk.: 44-50mA nyugalmi áramot ír az adatlap.
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Jajjmárrrr...nehogy szegény TDA-t okold!
A 100 mA-t sokallom. Hány V-ról ennyi? Szerintem simán gerjed a cucc.
Ha nem rontottál el semmit, akkor a kapcsolásban, vagy az alkatrészekben van a hiba. Ebből kell kiindulni és ezek egyike sem lehet elegendő ok arra hogy lemondjál róla.Mellékelnéd a kapcsolási rajzot? A linkelt oldalon nem találtam, a nyákot meg nem látni olyan jól hogy kibogarásszam.
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
No hát ez a gond hogy ehhez a rajzhoz nem találtam kapcsolási rajzot (illetve nem is kerestem) mert hát ott volt minden..
Azt a sárga kondit megfordítottam.. semmi eredmény..
Jól van nem okolom csak nem a szívem csücskei az IC-s erősítők.. Ezt kényszerből építettem.
Jah és 12V ot kap..
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Mellékeltem a gyári ajánlást.Itt kapcsrajz és nyákrajz is van. Jó esély van rá hogy a gyártója nem közöl róla hülyeséget

TDA 2003.pdf
    
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Akkor készíthetek új paneleket
Csak az a baj hogy ebből sehogy sem tudok nyáktervet kicsiholni :no:
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
A meglévők is jók lehetnek még...
A kapcsirajz alapján kövesd le a nyákot és az alkatrészeket.Ez ilyen kis panelen nem lehet gong
Biztos vagyok benne hogy közel jársz a megoldáshoz
Ha nem tudod kinyomtatni és átpontozni, akkor rajzolj valami hasonlót, ami még igazodik is az alkatrészeidhez.
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Az alábbi eltéréseket tapasztaltam a két megvalósítás között.


Tda2003.JPG
    
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Több olyan dolog is van, ami a gerjedést nem akadályozhatja meg, mert nem építetted bele. A kimeneten az 1 Ohm sorban egy kondival, azt nem kéne semmiképpen elhagyni. De nem 4700 µF -fel, hanem 100-150nF-dal, ahogy a rajzon látod. A tápra a 100nF is jót tesz, mert a nagyobb frekiken is hidegíted vele. A 39 Ohm -39nF is töréspontot állít be, hiánya okozhat gerjedést. A csatoló lehet nagyobb, az nem baj. A becsatoló nem baj, ha kisebb, de akkor a kicsatoló sem kell akkora, ezek egymással valamelyest összefüggnek.
(#) zoly15 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Oké akkor megpróbálom majd átalakítani a rajz alapján!
Következő: »»   211 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem