Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Nem kínlódás. Élvezem A kitteket nem szeretem. A panelt is megcsináltam, beszereztem az alkatrészeket is. ..és sokkal jobb érzés (még ha elsőre nem is müködik tökéletesen) hogy ÉN csináltam, nem csak összeraktam.
Olvasgattam a topikokat, és tetszik a JLH is.
A JHL egyszerű, de jó erősítő, de mivel A osztályú van egy két buktatója!
Az egyik, hogy kellően nagy táp kell az A osztály miatt, ugyanis a teljesítményfelvétele folyamatosan nagy! Ebből adódik a másik probléma is: nagyon nagy hűtőborda kell neki, mert nagyon melegszik! Ha ezt a két problémát jól megoldod, nagyon kellemes hangú kb. 10W-os erősítőt kapsz!
A régi sansuiból kioperáltam a hűtőbordát, 18*6,5*2,5 cm többlemezes.. Olyan 630 cm2 lehet a felülete. A tápja meg szerintem 100 Watt körüli lehet. Egyenirányitás után +/- 45 Voltot ad ki.
Tudom hogy ennek az erősítőnek van topikja, de feltenném a kérdést, mire kell ügyelni az építésekor? Egyébként visszaolvasgattam a topikot, de nem találtam az eredeti kérdésemre megoldást.
Azt a két átkötést betetted, és nem ér hozzá egyik alkatrészhez sem?
Jó lenne fénykép róla alkatrész és fólia oldalról is. Ennek ha jól ültetted be és jók az alkatrészeid, akkor pöcc-röffre kéne működnie. Pár példányt már én is építettem ebből, de meg sem fogja közelíteni az áhitott "jó hangminőséget" abszolút hallgatható lesz egy alsó, vagy max középkategóriás hifivel vetekedne. üdv.: Zoli
Nem értem miért pont ezt az erősítőt választottad.
Ez a nyákterv szörnyen néz ki Mondjuk attól még lehet jó... Fénykép tényleg sokat segítene.
Ha hazaérek megkeresem a fényképezőt és feldobom a fotókat. A nyák tényleg eléggé gáz...
Egyébként fogalmam sincs miért esett erre a választásom. Első projektem. Egyébként lehet hogy valamelyik alkatrész a rossz. Ha lesz időm kimérem mindet. Szerencsére van 2 garnitura.
Aha.. és a két garnitúra az két egyforma végfokot jelent? Ha igen akkor mindkettő ugyanezt produkálja?
Két végfokot akartam épiteni, ezért 2 garnitura alkatrészt szereztem be, de csak egyet raktam össze, és ugye azon elszálltak a tranyók. Ezért nem is kezdtem bele a párjába. (hátha valami tipushiba van a dologban) Ha müködésre birom megépitem a párját is.
Típus hibáról nincs szó, ez így ahogy van működő képes.
Üdvözlök mindenkit
Egy-két régi zajkeltő javításához szeretnék segítséget kérni. Az első egy Marantz PM-510, ebből hiányzik a kimeneti védelmet működtető relé meghajtó ic-je. Egy kilenc lábú inline tokos valami. A típusát szeretném megtudni. A másik egy SONY TA-AX410 végfok ic hibás. STK4036X a tipusa. Nem találok ilyet valakinek van esetleg vagy tudja mivel lehet ürembiztosan helyettesíteni? Lenne még egy FISHER CA-874 is amihez rajzot keresnék (végfoka kicsit hiányos). Jó lenne még egy DENON DRA-275RD ketyere is bontásra itélt, az enyémet azt hiszem villám csapta meg. Ha tud valaki segíteni légyszi tegye meg. Előre is köszönöm Majzinger
Sziasztok. Azt írtátok e topic elejére, hogy megszállott erősítőépítő őrülteket vártok ide. Gondoltam e "műszerrel" megfelelek e célra
Ez igen... Nem semmi. Pontosan mik a paraméterei?
Védelemhez ezt az IC-t ismerem , de ez csak 8 kivezetéses :
Bővebben: Link Ez meg már nem kapható : Bővebben: Link
Csak egy kérdésem lenne:
Valaki ismeri ezt a kapcsolást? eléggé érdekes... ha valaki tur infót róla és , hogy érdemes-e megépíteni az kérem írjon üdv.
A TDA 2030-nak két módon lehet növelni a teljesítményét. Egyrészt a kimenőáramot lehet növelni a tápáram vezérelt tranzisztorokkal, másrészt hidalni lehet, ezáltal a jelfeszültséget tudjuk a 2x-ére emelni a terhelésen. Itt e módszerek mindegyikét egyszerre alkalmazzák. Ez az IC egymagában is csak bizonyos minőségi szintig használható, ezen a tranzisztorok alkalmazása, ill. a hidalás sem változtat. Én nem építeném meg, ettől sokkal jobb kapcsolások is forognak közkézen. Nem beszélve arról, hogy 2 Ohm -os hangsugárzó nem nagyon van.
Ez a kapcsolás panelrajzal több helyen is fent van a TDA2030-as topikban!
Az hogy mekkora a kimenő teljesítménye a tápfesztől és a terhelő ellenállástól függ! Érdemes TDA2030A-t vagy még inkább TDA2040-et rakni bele. A max. feszültsége +-22...25V lehet! Bővebben: Link
Üdv!Tudom nem teljesen ide való a kérdés de azért megkérdezem.Most volna lehetőségem hogy a végfokjavított Real time technologi-ára épülő Denon erősítőm elcseréljem egy hasonló teljesítményű Optical class-A típusú Denon erősítőre, csak nem tudom hogy melyik áll közelebb az audiofil hangzáshoz, vagy hogy az optical van-e olyan jó minőségű eggyáltalán, ha valakinek van tapasztalata vagy csak véleménye azt szívesen várom...
Sziasztok van egy NE078N-erősítőm és annak szeretnék tápellátást készíteni a trafóm 2x12v-os 2x6,67A-es és 160VA-s és azt szeretném kérdezni, hogy hová tegyek biztosítékot az erősítő védelme érdekében és mekkora értékűt?Kössz a válaszokat.
Köszönöm a segitséget, rájöttem mi lehet a baj.
Én FAFEJ a nyákot mikor átrajzoltam Sprint Layoutban "tükrözve" nyomtattam ki...... (lúzer.. ) Néztem is, hogy a tranyók nem úgy állnak a panelon mint a képen. Nem volt egyértelmű igy elsőre. (Életem első nyák--áramkör projektje) Gondolom ebbe a hibába mások is beleestek már. Na gyorsan átforditom a nyáktervet és megcsinálom helyesen.
Amikor elkezdtem rajzolni számítógéppel a nyákokat, akkor első egy két nyáknál én is elkövettem ezt a hibát.
Ja. Ha vasalsz akkor sprintbe nem kell vele semmit csinálni, úgy jó ahogy van. Fotónál kell tükrözni.
P20-as technikánál sem érdemes tükrözni , mert jobb ha a nyomtatott oldal kerül a festett fóliára , így nem lehet a széleken alávilágítani .
Ha a nyomtatás van felül , akkor a hordozó vastagsága miatt a széleken alászűrődés keletkezik(het).
Átdolgoztam a nyákot egy picit, és megforditottam Remélem este összejön a dolog.
Bár azt nem értem hogy miért nem müködött, ugyanis a tranyókat BCE helyesen tettem be, erre nagyon ügyeltem. Még néztem is hogy forditva vannak..... Na remélem este kiderül a turpisság..
Lehet hogy igazad van, ebben az életemben még nem készítettem fotózással nyákot. Csak elméletben gondoltam, hogy meg kell fordítani.
Sziasztok van egy NE078N-erősítőm és annak szeretnék tápellátást készíteni a trafóm 2x12v-os 2x6,67A-es és 160VA-s és azt szeretném kérdezni, hogy hová tegyek biztosítékot az erősítő védelme érdekében és mekkora értékűt?Kössz a válaszokat.
Hali. Egyenirányitás után tegyél mindkét tápágba 2A-s biztit. Szerintem elég lesz mivel kb +-17Voltod lesz.
De ha tévedek akkor majd a profik kijavitanak.
A pufferelés után . De nemárt a trafó és a 230as hálozati vezeték közé is tenni biztositékot. Oda tegyél egy 0.8A-atHa kevés lenne akkor 1A.
Remélem értehtően irtam...
ja én is akartam oda tenni és oda tegyem a 0,8 vagy 1A-est és a a pufferelés után mekkora biztosíték kell és a 100nF-eket utána rakjam mármint puffer kondi biztosíték 100nF-es fólia vagy puffer kondi 100nF-es fólia és biztosíték?
A fólia kondi után menjen a 2A biztositék.
Tehát: greatz-Puffer kondik-fólia kondi-biztositék. És mind a két tápágba tegyél. Tehát a pozitiv és negativ ágba is. A 0.8as vagy 1A pedig a trafó és a hálozati kábel közé. |
Bejelentkezés
Hirdetés |