Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   210 / 2501
(#) Akashi válasza lapose hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Nem kínlódás. Élvezem A kitteket nem szeretem. A panelt is megcsináltam, beszereztem az alkatrészeket is. ..és sokkal jobb érzés (még ha elsőre nem is müködik tökéletesen) hogy ÉN csináltam, nem csak összeraktam.
Olvasgattam a topikokat, és tetszik a JLH is.
(#) lapose válasza Akashi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
A JHL egyszerű, de jó erősítő, de mivel A osztályú van egy két buktatója!
Az egyik, hogy kellően nagy táp kell az A osztály miatt, ugyanis a teljesítményfelvétele folyamatosan nagy!
Ebből adódik a másik probléma is: nagyon nagy hűtőborda kell neki, mert nagyon melegszik!
Ha ezt a két problémát jól megoldod, nagyon kellemes hangú kb. 10W-os erősítőt kapsz!
(#) Akashi válasza lapose hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
A régi sansuiból kioperáltam a hűtőbordát, 18*6,5*2,5 cm többlemezes.. Olyan 630 cm2 lehet a felülete. A tápja meg szerintem 100 Watt körüli lehet. Egyenirányitás után +/- 45 Voltot ad ki.
Tudom hogy ennek az erősítőnek van topikja, de feltenném a kérdést, mire kell ügyelni az építésekor?

Egyébként visszaolvasgattam a topikot, de nem találtam az eredeti kérdésemre megoldást.
(#) hapro válasza Akashi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Azt a két átkötést betetted, és nem ér hozzá egyik alkatrészhez sem?
Jó lenne fénykép róla alkatrész és fólia oldalról is.
Ennek ha jól ültetted be és jók az alkatrészeid, akkor pöcc-röffre kéne működnie. Pár példányt már én is építettem ebből, de meg sem fogja közelíteni az áhitott "jó hangminőséget" abszolút hallgatható lesz egy alsó, vagy max középkategóriás hifivel vetekedne.

üdv.:
Zoli
(#) M.Béla válasza Akashi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Nem értem miért pont ezt az erősítőt választottad.
Ez a nyákterv szörnyen néz ki

Mondjuk attól még lehet jó...

Fénykép tényleg sokat segítene.
(#) Akashi hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Ha hazaérek megkeresem a fényképezőt és feldobom a fotókat. A nyák tényleg eléggé gáz...
Egyébként fogalmam sincs miért esett erre a választásom. Első projektem.
Egyébként lehet hogy valamelyik alkatrész a rossz. Ha lesz időm kimérem mindet. Szerencsére van 2 garnitura.
(#) hapro válasza Akashi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Aha.. és a két garnitúra az két egyforma végfokot jelent? Ha igen akkor mindkettő ugyanezt produkálja?
(#) Akashi válasza hapro hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Két végfokot akartam épiteni, ezért 2 garnitura alkatrészt szereztem be, de csak egyet raktam össze, és ugye azon elszálltak a tranyók. Ezért nem is kezdtem bele a párjába. (hátha valami tipushiba van a dologban) Ha müködésre birom megépitem a párját is.
(#) hapro válasza Akashi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Típus hibáról nincs szó, ez így ahogy van működő képes.
(#) majzi hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Üdvözlök mindenkit
Egy-két régi zajkeltő javításához szeretnék segítséget kérni.
Az első egy Marantz PM-510, ebből hiányzik a kimeneti védelmet működtető relé meghajtó ic-je. Egy kilenc lábú inline tokos valami. A típusát szeretném megtudni.
A másik egy SONY TA-AX410 végfok ic hibás. STK4036X a tipusa. Nem találok ilyet valakinek van esetleg vagy tudja mivel lehet ürembiztosan helyettesíteni?
Lenne még egy FISHER CA-874 is amihez rajzot keresnék (végfoka kicsit hiányos).
Jó lenne még egy DENON DRA-275RD ketyere is bontásra itélt, az enyémet azt hiszem villám csapta meg.

Ha tud valaki segíteni légyszi tegye meg.
Előre is köszönöm Majzinger
(#) atti212 hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok. Azt írtátok e topic elejére, hogy megszállott erősítőépítő őrülteket vártok ide. Gondoltam e "műszerrel" megfelelek e célra

vég.jpg
    
(#) DJ Szabcsa válasza atti212 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Ez igen... Nem semmi. Pontosan mik a paraméterei?
(#) CHZ válasza majzi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Védelemhez ezt az IC-t ismerem , de ez csak 8 kivezetéses :
Bővebben: Link
Ez meg már nem kapható :
Bővebben: Link
(#) szucsy3 hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Csak egy kérdésem lenne:

Valaki ismeri ezt a kapcsolást? eléggé érdekes...
ha valaki tur infót róla és , hogy érdemes-e megépíteni az kérem írjon

üdv.
(#) Imi65 válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
A TDA 2030-nak két módon lehet növelni a teljesítményét. Egyrészt a kimenőáramot lehet növelni a tápáram vezérelt tranzisztorokkal, másrészt hidalni lehet, ezáltal a jelfeszültséget tudjuk a 2x-ére emelni a terhelésen. Itt e módszerek mindegyikét egyszerre alkalmazzák. Ez az IC egymagában is csak bizonyos minőségi szintig használható, ezen a tranzisztorok alkalmazása, ill. a hidalás sem változtat. Én nem építeném meg, ettől sokkal jobb kapcsolások is forognak közkézen. Nem beszélve arról, hogy 2 Ohm -os hangsugárzó nem nagyon van.
(#) majzi válasza CHZ hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Ezeket találtam én is.
Azért köszönöm.
(#) lapose válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Ez a kapcsolás panelrajzal több helyen is fent van a TDA2030-as topikban!
Az hogy mekkora a kimenő teljesítménye a tápfesztől és a terhelő ellenállástól függ!
Érdemes TDA2030A-t vagy még inkább TDA2040-et rakni bele. A max. feszültsége +-22...25V lehet!
Bővebben: Link
(#) Tomy27 hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Üdv!Tudom nem teljesen ide való a kérdés de azért megkérdezem.Most volna lehetőségem hogy a végfokjavított Real time technologi-ára épülő Denon erősítőm elcseréljem egy hasonló teljesítményű Optical class-A típusú Denon erősítőre, csak nem tudom hogy melyik áll közelebb az audiofil hangzáshoz, vagy hogy az optical van-e olyan jó minőségű eggyáltalán, ha valakinek van tapasztalata vagy csak véleménye azt szívesen várom...
(#) Gyurix hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok van egy NE078N-erősítőm és annak szeretnék tápellátást készíteni a trafóm 2x12v-os 2x6,67A-es és 160VA-s és azt szeretném kérdezni, hogy hová tegyek biztosítékot az erősítő védelme érdekében és mekkora értékűt?Kössz a válaszokat.
(#) Akashi válasza hapro hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Köszönöm a segitséget, rájöttem mi lehet a baj.
Én FAFEJ a nyákot mikor átrajzoltam Sprint Layoutban "tükrözve" nyomtattam ki...... (lúzer.. )
Néztem is, hogy a tranyók nem úgy állnak a panelon mint a képen. Nem volt egyértelmű igy elsőre. (Életem első nyák--áramkör projektje)
Gondolom ebbe a hibába mások is beleestek már.
Na gyorsan átforditom a nyáktervet és megcsinálom helyesen.
(#) hapro válasza Akashi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Amikor elkezdtem rajzolni számítógéppel a nyákokat, akkor első egy két nyáknál én is elkövettem ezt a hibát.
Ja. Ha vasalsz akkor sprintbe nem kell vele semmit csinálni, úgy jó ahogy van. Fotónál kell tükrözni.
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
P20-as technikánál sem érdemes tükrözni , mert jobb ha a nyomtatott oldal kerül a festett fóliára , így nem lehet a széleken alávilágítani .
Ha a nyomtatás van felül , akkor a hordozó vastagsága miatt a széleken alászűrődés keletkezik(het).
(#) Akashi válasza hapro hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Átdolgoztam a nyákot egy picit, és megforditottam Remélem este összejön a dolog.
Bár azt nem értem hogy miért nem müködött, ugyanis a tranyókat BCE helyesen tettem be, erre nagyon ügyeltem. Még néztem is hogy forditva vannak.....
Na remélem este kiderül a turpisság..
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Lehet hogy igazad van, ebben az életemben még nem készítettem fotózással nyákot. Csak elméletben gondoltam, hogy meg kell fordítani.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Sziasztok van egy NE078N-erősítőm és annak szeretnék tápellátást készíteni a trafóm 2x12v-os 2x6,67A-es és 160VA-s és azt szeretném kérdezni, hogy hová tegyek biztosítékot az erősítő védelme érdekében és mekkora értékűt?Kössz a válaszokat.
(#) Robi85 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Hali. Egyenirányitás után tegyél mindkét tápágba 2A-s biztit. Szerintem elég lesz mivel kb +-17Voltod lesz.

De ha tévedek akkor majd a profik kijavitanak.
(#) Gyurix válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
a 100nF-ek után vagy a graetz után ?
(#) Robi85 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
A pufferelés után . De nemárt a trafó és a 230as hálozati vezeték közé is tenni biztositékot. Oda tegyél egy 0.8A-atHa kevés lenne akkor 1A.

Remélem értehtően irtam...
(#) Gyurix válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
ja én is akartam oda tenni és oda tegyem a 0,8 vagy 1A-est és a a pufferelés után mekkora biztosíték kell és a 100nF-eket utána rakjam mármint puffer kondi biztosíték 100nF-es fólia vagy puffer kondi 100nF-es fólia és biztosíték?
(#) Robi85 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
A fólia kondi után menjen a 2A biztositék.
Tehát: greatz-Puffer kondik-fólia kondi-biztositék.
És mind a két tápágba tegyél. Tehát a pozitiv és negativ ágba is.

A 0.8as vagy 1A pedig a trafó és a hálozati kábel közé.
Következő: »»   210 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem