Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   343 / 1679
(#) brezinajanika válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Leleményes

A háttérben odavág a pokémonos levonó
(#) MolnarG válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Látom nálad a minidrill elég unverzális eszköz nekem sincs állványos fúróm, de még nem törtem el fúróhegyet soha
(#) Istuuu válasza djyuri hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Kösz
(#) Manyoc válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Eddig még én se ,de azok elég hamar koptak. Enek darabja 4 euró. Remélem sokáig éles marad.
(#) dbase válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Felénk halason 150ft egy fúró, s az a jo benne hogy a menetes rész kb 1cm es, a többi meg megy a tokmányba. Na azt nehéz már eltörni.
(#) mex válasza dbase hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
A szára is olyan vastag mint a "menetes" rész?
(#) Doncso válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Ezt nem hiszem el, tudod mennyit törtem a fejem egy állványon a minidrillemnek? Ez nagyon szuper ötlet!! Sőt, na ezt holnap ha lesz egy kis időm rá össze is dobom, nem sajnálva rá egy CD mechanikát, hát, hogy az ember leleményessége mikre képes! Köszi az ötletet, nagyon jó lett!!
(#) 18david18 hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült a hangkártyás oszcilloszkóp illesztőfokozatom Lényege egy TL082-vel kialakított illesztőfokozat, mely diódás túlfeszültségvédelemmel van ellátva a bemenetén. Bemenőimpedancia 1Mohm, erősítése átkapcsolhatóan 1 vagy 10 lehet (1x/10x). Az áramkör tökéletesen működik.
A kapcsolási rajzot itt lehet megtekinteni.

Képek

NYÁK tervet tudok küldeni, ha szükséges.
Üdv!

próba.JPG
    
(#) Frankye válasza 18david18 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Gratula, ügyes vagy! Kézzel rajzoltad a panelt?
(#) mario1111 hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Üdv!

Elkészült a villanybringám egy újabb verziója.
Olyan jól sikerült,h első helyet nyertem vele a

Pécsi Tudomány Egyetem Pollack Mihály Műszaki Karán megrendezett Tudományos Diák Köri Tanács Gépész-Villamos Szekcióján. Jó hosszú

Ezenkívül továbbjutottam az országos versenyre

tdk3.jpg
    
(#) Frankye válasza mario1111 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szívből gratulálok mind a bringához, mind a helyezéshez, mind a továbbjutásodhoz! :kalap:
(#) cimopata hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Üdvözletem!

Csináltam egy hi-fi sztereó előerősítőt.
Kicsit csalódtam az LM1036 és társaiban, így inkább összehoztam egy jól bevált mezeit.

Nagyon frankón lehet vele szabályozni mindent, nincsen zaja és szépen szól.

A nyáktervet direkt így terveztem hogy az erősítő fa előlapjára belülről szépen rásimuljon és minimális helyfoglalása legyen. Így még árnyékolni is könnyű lesz.
(#) deguss válasza mario1111 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Elismerésem, gratulálok! További sok sikert kívánok!
(#) mario1111 válasza deguss hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Még 2 kép..., bár ez a mechanika, de a vezérlőt is én csináltam
(#) CIROKL válasza mario1111 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nagyon szupi lett ! a vezérlésről lehet valamit tudni? Aksit mit használsz hozzá?
(#) mario1111 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hát annyira nem nagy szám. Egy lm339-es komparátor előállít egy 3szögjelet. Ezt a jelet és egy gázkar visszajelzést felhasználva állítok elő egy pwmet, amit megkap 4 irf540-es fet. Plusz két párhuzamos dioda a motorral... A szkópon látszik, h lassú a felfutás, mert nyitott kollektoros az lm339. Az átlátszó cucc az hőpisztolyos ragasztó.
(#) Frankye válasza cimopata hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nagyon jó elgondolás, ügyes kivitel, szóval elismerésem! :kalap:
(#) Müszi válasza cimopata hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Egyszerű,de nagyszerű!
Szép kivitelezés
(#) 18david18 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Üdv!
Igen kézzel rajzoltam a panelt!
(#) Manyoc válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
A képeken nem látszik, de a CDROMból kiszerelt mechanikába beletettem egy rugót ami visszaemeli a fúrót. A duncgumik csak rezgés csillapításra vannak ott és , hogy az oldalirányba minimalizálja a kitérést.
Így most könnyű a használata. Egyújjal lenyomom, majd elengedem. Nagyon jól szuperál. Sajnos a 0,8mm vídia fúróhegyet sikerült eltörnöm vele, de az én hibámból.
(#) Doncso válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nagyon jó a cucc!! Tényleg!
(#) 2ltb hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Sikerült megepitenem egy forraszto allomast.
Az egyszerübb panelkivitelt valasztottam underspeed 3v3 as t.
Voltmerö modulnak öszeraktam egy ösregi c520d ic n alapulo kapcsolast,abbol az egyszeru okbol hogy az ic es a nyak mar par eve pihent a fiok aljan, igy elhataroztam hogy megnezem mi lesz ha öszerakom es kiprobalom.
A szabalyzo egyseg eleg jol muködött elsöre,viszont a led eleg gyorsan villogott miutan elerte a bealitott höfokot,ami bezavarta a voltmeröt,ezert kicsereltem a 470 ohm os ellenalast 4,7k ra.
Most kb 1 villanas /masodperc,es nem zavarja a voltmeröt se.
Volt ezenkivül nem keves szorakozas a modulok bedobolozasaval, 24voltos trafo tekercselesevel,meg meg jo par aprosaggal.
Az elektronika szinte 100% ka bontott alkatreszböl van par dolog kivetelevel,ide ertve a pakat is ami vadonat ujj,es 4 es labkiosztasu csatlakozoval van ellatva(cb radiokon hasznalatos tipus).

Reszemröl elegedett vagyok a müködesevel es köszönetet mondok mindazoknak akik hozzajarultak es leközöltek sajat fejlesztesü keszülekeiket,nem sorolom fel Öket,hiszen mindenki tudja kikröl van szo!
Minden tiszteletem ezek a töbnyire fiatal emberek elött,
akik a mai minden keszen vilagba ezt a hobbyt valasztottak, az eltaposodott töbseggel ellentetben!

(#) vtsoftware válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hallod, ez nagyon ott van, tényleg nagyon leleményes...
Nekem is van pár rossz meghajtóm, lehet összedobom.
Igaz megvettem a direkt "precíziós" fúrásra való kisfúrót, de szabadkézzel én nem tudok olyan szépet fúrni. Jóaz' jóaz' de ha pont oda fúr az ember aholva kell annál szebb nincs...
(#) speccy válasza 2ltb hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hű ez nagyon szép munka, és látszik, hogy sokat dolgoztál vele... Amint a mondás is tartja: Jó munkát csak jó szerszámmal lehet végezni.
Gratulálok
(#) Manyoc válasza 2ltb hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Jól nézki. Gratulálok
(#) Szebence hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Körülbelül 2-3 hónapja készült ez az audio spectrum analizátorom, amit barátommal Attilával csináltunk. Már bemutattam itt kép és videó formájában. Most volt egy kis időm és csináltam egy "jobb" videót a működéséről.
A videó minősége rosszabb és hiába a sok szenvedés pár század másodperccel így is elcsúszott a kép és a hangsáv egymástól :no: Itt a videó a működéséről.
(#) zoly15 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szia!
Ez atom jó!
Valami kapcsolási rajzot tudnál adni? meg nyáktervet és hasonlókat
Mennyiből sikerült kihozni (dobozoláson kívül)

Üdv!
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szia!

Köszi! Levélben küldtem információkat
Egyébként a kapcsolási rajz: Bővebben: Link
(#) Frankye válasza 18david18 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Kitűnő munka, igényes a kézzel rajzolt NYÁK, szóval elismerésem!
(#) Frankye válasza 2ltb hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Jaj, de jó ilyen igényes kivitelű, szép munkákat látni! Elismerésem!
Következő: »»   343 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem