Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   227 / 2514
(#) lapose válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szia!

Ha kéred az alkatrészt mondani kell, hogy csak eredeti kell!
Általában ez nekem bejön, de nem kell meglepődni, ha az ára is magasabb lesz!

Ui: A múltkor kellet egy alkatrész(tranzisztor), nem a típusa volt a lényeg, hanem a tokozás, mivel javításra kellet és másfajta tokkal nem lehetett beépíteni!
Mondtam a boltban, ilyen tokozással kell tranzisztor, de megbízható, mert ipari helyre megy! Az eladó végignézte a készletet, majd azt mondta, most ilyen tokozással nem akarok tranzisztort venni, menjek vissza a jövőhéten!
Vajon miért!?
(#) cooper válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Köszi a segítséget! De sajnos neten nem találok ilyen potit... meg ahogy mondjátok is trukkös a jószág mert úgy néz ki mintha sima mono poti volna közben meg nem az és 4-4lába van+ami 4kis tartó az alján van... szal még egy kis segítséget kérhetek???
(#) szabi83 válasza cooper hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Mi meg egy képet...
(#) szamóca válasza cooper hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
A megoldás hogy kiveszed, és viszed magaddal a boltba, de előtte kérdezd meg hogy tartanak-e loudnesses potit.
Ugyanolyat biztos nem fogsz tudni beszerezni, (1986-os gyártmány)de ha ez a funkció nem feltétlenűl szükséges, akkor a sima 2X100KB potival simán helyettesíthető.

Loud pot..JPG
    
(#) Akashi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Azt olvastam erről a texasról sok helyen hogy eléggé megbízható és jó hangú (hi-fi) végfok ez. Nem igy van?

Még tervben van egy VF2 vagyis ennek a Kd mester féle változata a Conductor.
Van egy kipurcant erősítőm és abba szeretnék végfokot épiteni. Egyébként érdekes, mert a kipurcant készülék (sansui R-50) olyan végfokkal volt szerelve ahol a hangszín a végfokba nyúlt bele, nem az előerősítő részbe. (balance, mély, magas, és egy loudness) Ilyen kapcsolást nem találtam, a készülékhez pedig nincs kapcsolási rajz sehol. Pedig ilyen kellene igazából.
(#) CIROKL válasza Akashi hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Idézet:
„eléggé megbízható és jó hangú (hi-fi) végfok”
Ami azt illeti megbízhatóságból jó , nekem a minőségével már vannak fentartásaim !Ez az akkori kornak megfelelően természetesen nagyon jó hangzású erősítőnek felelt meg !csak azóta eltelt 20-30 év : már vannak tőle egy icikével jobb hangzású erősítők is!Holvan már az a HI-Fi DIN szabvány ?amibe ez még belefért.
(#) cooper válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
na, mivel már mondtam h eltörtem teljesállapotos képet ne várjatok... de köszönöm a segístéget... ja és mi az a Loudness-es poti? az mit tud másképp? mert az előbbi képről nem esik le iagzából... THX!
(#) Robi85 hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Lenne egy nagyon amatőr kérdésem felétek.

Adott egy tápegység ami egynirányitás és pufferelés után +-40 volt terheletlenül. Egy Quad-405 menne róla, és az lenne a kérdésem hogy ebből a 40Voltból mennyi esik le működés közben? Például ha félhangerőn van ha maximum hangerőn hallgatom.

Sajnos ezzel nemvagyok tisztába. Köszönöm a felvilágositást.
(#) CIROKL válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Ez a +-40 volt üresjáratban ? függ a trafód teljesítményétől ? a pufferkondik nagyságától .Szóval ez több dolog összetevője,de általában 3--5 Volt leszokott belőle jönni teljes kivezérléskor !
(#) Robi85 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Igen üresjáratban. A trafóm az 165Watt nem toroid. Pufferek 2db 63V/4700µF 2db 63V/6800uF. Összesen 11500uF.

(#) CIROKL válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
A trafód az kicsit karcsú erre a feledatra , lehetne nagyobb teljesítmény is . Ezzel a fölépítménnyel biztos az 5 volt esés ? De egyszerű történés összerakod és megméred . A pufferek azok elegek a Quadhoz. A greatz az már nagyobb ? legyen min 10 Amp
(#) lapose válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„Egy Quad-405 menne róla”


Sztreó vagy mono?

Egy csatornának elég, de kettőnek nagyon szűk! Persze otthoni zenehallgatásra elég lehet.
(#) Robi85 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Megmérem majd, csak még a másik panelon melózok.

Greatz még nincs, de csak probára van ez bekötve, hogy az erősitő müködik e. A trafóm is csak egy panelt visz, de azzal is melegszik egy picit. Gondolom ez normális. A végleges állapothoz már meglesznek a cuccok, csak még elnem készülnek a panelok teljesen addig nem vásárolok be.
(#) Robi85 válasza lapose hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
1 db Quad-405 végfok. Kettőhöz tudom, hogy kicsi. :yes:
(#) djyuri hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy trafó vásárlása előtt vagyok,de kettő is van belőle,ami jó lenne nekem.

FET-es végfokokat hajtanék róla...magas frekvencián (300W RMS teljesítményen oldalanként) (tehát nem basszus vagy egyéb)

Következő a kérdésem:
-Az egyik trafó DC-ben 68V jön ki,a másikban DC 83V
-mindkettő trafó 1000W-os.
-A FET-es végfok maxmimum 85V-ot visel el a leírása szerint. És 66V DC az ideális ajánlott feszültség

Én hajlok a 68V DC felé,mert félek,hogy lesz olyan frekvencia vagy egyéb jelenség,amitől a kiélezett 83V-os feszültség áttörik.
Igazából nem a hangfalakat féltem,mert nem tud ártani neki,hanem megint a plusz munka,hogy tönkremegy valami.


(a 83V ideális feszültség....tapasztalatom ezzel a diódasorral,hogy eszméletlen stabil,de 1,4V helyett 3V esik rajta....tehát elméletileg csak 80-81V DC lenne)


Egy keresztkérdés:
A végfokokból csak maximális feszültség körül jön ki az ideális teljesítmény vagy elég ahhoz az ajánlott feszültség?


Köszönöm!

BUÉK!
(#) szucsy3 hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sziasztok!
A trafóm egyenirányítva 37Vot ad le! Ehhez kellene nekem egy kb 100W-os erősítő kapcsolási rajza, és stb. A stabilizálás után csak GND és +37Vom van..

előre is köszi!

üdv.
(#) lapose válasza szucsy3 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Csak +37V-od van?
Ebben az esetben csak hídkapcsolás jöhet szóba!
Első körben TDA2030A +BD249-BD250 hídba ! ohm-ra kijön a 100W!
(#) lapose válasza djyuri hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Attól függ mekkora lesz a terhelő ellenállás!
Ha 4 ohmos, akkor én mindenféleképp +-68V-al hajtanám az erősítőt!
Ekkor viszont 8 ohm-on csak kb. 250W-ot tudna leadni!
Ha 8 ohm-os a terhelésed, és a kapcsolás bírja akkor a +-83V kell!

Szerk.: A maximális feszültség az amit a félvezetőkészlet még üzemszerűen elvisel!
(#) djyuri válasza lapose hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
HY

OK! Kimerítő!

DC 6ohm a műszerzsinórt levonva.

Akkor ahhoz sem ajánlod a nagyobb feszt igaz....?

Köszi!
(#) lapose válasza djyuri hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Látni kellene a kapcsolást, anélkül nem lehet pontosan megmondani.
Így látatlanban azt mondom, ha a kapcsolás 300W-ra készült, a +-83V-os tápfeszt csak akkor alkalmaznám, ha nem terhelném 8 ohm-nál kevesebbel!
Mivel itt impedanciáról beszélünk a 6 ohm egyenáramú ellenállás belefér!
(#) djyuri válasza lapose hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
ia

fent van a honlapomon...a különbség az,hogy 2 helyett 3 fet van kaszkádban és 940-helyett 640 azt hiszem. De a lényeg,hogy 200V-osat vettem.
A 940-re 150W van megadva...a mostanira pedig 125W...így 375W lenne ideálisan.

Bővebben: Link

Az Ohm szám úgy jön ki 6-ra:
2db 8 ohmos alap teljesítményű magas van párhuzamosan.....és ebből van három ilyen sorosan....ez eddig 12ohm....ezzel van párhuzamosan egy hangosításra alkalmas magasam,ami kiegészítő teljesítmény ellenállással van 12ohm...így a végeredmény 6ohm. Ez hajszál pontosan annyi a műszer szerinti DC-ben.


Köszönöm
(#) szabi83 válasza djyuri hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Idézet:
„a mostanira pedig 125W”


125W-ot tud elfűteni
(#) ngyzoli válasza lapose hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Na puff neki...sejtettem,h hamis az enyém is.Egyáltalán létezik eredeti ebből?
(#) szamóca válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Igen, nálam a műhelyben MEV 1991-ből. Bocs ezt nem hagyhattam ki.
(#) djyuri válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
HY

Akkor hány W az össz? Mellesleg nembaj,ha annyit fűt el...van hová...tél is van meg robusztus hűtőbordán van.
(#) ngyzoli válasza szamóca hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Kössz.Ez nekem megnyugtató...
(#) ngyzoli hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sajnos nem követem elejétől a topik-ot,és nincs kedvem átpörgetni most a majd'ötszáz oldalt,de megépítettem az alább látható kapcsolást.Teljesen rendben van az első katt'-ra,csak a nyugalmi áramot kissé keveslem.7-8mA-re áll be.Lehetne-e emelni rajta valamicskét,mivel nics beállító poti a rajzon.Esetleg,ha két diódát tennék be... Tapasztalatok ezzel az erősítővel?

érdekes.jpg
    
(#) Dióda válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ez nekem is tetszik csak én sem tudok róla semmit és furcsállom a nagy tápfeszt mert erről a feszről ezek a tranyók eléggé életveszélyesek a hangfal számára.
(#) Imi65 válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Már csak azt a "komplikált" diff. erősítőt kéne az elejéről egyszerűsíteni. Aranyos a tekercs polaritása.
Még csak nem is láttam ezt a rajzot.
(#) Dióda válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Az még csak hagyján de kondik polaritása meg sehol és nagyon furcsállom hogy a végtranyók bázisa között csak egy csóri dióda van. Lehet hogy ez diódával végzi a nyugalmiáram szabályzást? Ráadásul közös emitteres kapcsolásban kissé furcsálloma dolgot.Ráadásul 100-as erősítéssel isten bizony kíváncsivá tett engem is.
Következő: »»   227 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem