Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitárerősítő
 
Témaindító: Stefan, idő: Máj 1, 2006
Lapozás: OK   12 / 55
(#) Jackass válasza karpi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Üdv!

Megméregettem amit mondtál.A link alapján: ( http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/view/28809/TI/TL081CP.html ) a 6 os láb az out. Mind2 erősítőnél megmértem és ugyanolyan értékeket mutatott.Egyszer az 1ik biztosítékot vettem ki másszor a másikat.A működőképesnél abban az esetben amikor mind2 bizti bent van -13 V körüli értéket mutat. Ha csak a pozitív ágon van bent akkor mind2 esetben - 0.1 V a fesz.Ha viszont a negatív ágon van bent akkor 14 V körüli értéket kapunk mind2 esetben.Van itt még valami amit nem értek.A helyesen működő erősítő kimenetén lévő DC figyelő abban az esetben nem húz be ha mind2 bizti bent van.Csak akkor húz be amikor csak a negatív ágon van bent a bizti.A rossz erősítő odlalán minden esetben behúz.Várom a segítséget
(#) bourbonstreet válasza Jackass hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Féloldalas táppal így sok értelme nincs méregetni. Jó lenne egy rajz az erősítőhöz, mert így csak nagyobb károkat fogsz okozni.
Ha megvan mindkét táp, a TL071-en kb ezeket kellene mérned:
7: +táp
4: -táp
2,3,6: kb 0V
Aztán kellene egy hanggenerátor meg egy szkóp. Szerintem...
(#) Jackass válasza bourbonstreet hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A pozitív és negatív táp stimmel 081 en(ez a rossz erősítő) itt ugye csak a pozitív táp érkezik.De 071 en 2es lábán 3.8 V 3ason 0.05 6oson -13.3V a 081 en is ezek az értékek csak itt a 6oson 13.8 V ennyi a külAmúgy végignéztem az egész panelt és rövidzárat nem találtam:SAmikor nekiláttam akkor a végofokokkal kezdtem és mind kimértem utána működött de egyszercsak megadta magát.SA jó fele most is folyamatosan szólElég jólKeresgéltem sokat de kapcs rajzot nem találtam
(#) karpi válasza Jackass hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Most en vagyok kodben , ez nem a vgerosito bemenokoreben levo IC ? hangszorovedo kapcsolassal van a baj ? lekapcsolja a kimenetet a relen keresztul a hangszororol?
Ezt vettem ki utolso hozzaszolasodbol .Akkor nem biztos hogymilyen fesz van az IC-n ha peldaul komparatorkent vagy trigger-kent van bekotve. @bourbonstreet -nek igaza van .
Rajz is elkelne , es szerintemse lehet mericskelni ha az IC vagy a tobbi nincs helyessen polarizalva vagy tapfeszultseggel ellatva .A meresek eredmenye igy nem nagyon vezet semmire.
Ahogy mar irtam ellenalast ugy 50 Ohm-ost 10-15W ra a biztositekok helyere kotni es akkor merni statikusan.( jel es terheles nelkul)
(#) Jackass válasza karpi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
De ez az IC a bemenő körön van a DC figyelőt külön kérdésként tettem fel.Akkor azt mondod hogy a működő erősítöhöz ne viszonyítsak?Mi szabályozza hogy ne billenjen át a feszültség?Vannak benne diódák is.Azok közül nem mehetett el valamelyik? MItől tud átbillenni?Sajnos nem találtam sehol kapcsolási rajzot de lehet rászánom magam és átrajzolom a nyákot meg a beültetést papírraHátha azon többet lehet látni
(#) tar.sandor9 hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
uraim!Szeretném ha valaki fel rakna egy 60-100w-os g.elö+végerősitőt tuti jót elöre is köszönöm,ha lehet akkor a végfok a bd sorozat legyen
(#) Jackass hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Üdv!

Nos a következő a helyzet:Az összes diódát kimértem és jónak bizonyultak.Ezután elkezdtem a feszültségeket méregetni.Ügyetlen voltam és 1 rövidzárat okoztam mérés közben.Ezután hát mondom biztos meghalt a cuccos.De nem ez lett az eredmény.Valami úton módon már nem billenik át a feszültség.Akkora fesz esik amekkorának kell esnie.Be is tettem a biztit a helyére.És eddig rendben is van dolog.Gondoltam kipróbálom hogyan szól.Először kezdtem az eddig is működővel.Az még továbbra is működik pedig ott okoztam a rövidzárat.A másik oldalra rákötöttem a hangszórót.Sajnos az örök vadászmezőkre üldöztem ezzel.Pedig előtte megmértem a kimenetet és nem jelentkezett egyenfeszültség.Áramot nem mértem meg.Pedig a kimeneti DC figyelő is működik rajt.Mi okozhatta hogy eddig nem volt helyén a feszültség?Mi okozhatta a hangszóró meghalását annak ellenére hogy a DC figyelő működött?Most újra kezdődik az elejéről minden. Várom a tippeket urak
(#) Jackass hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Üdv!!!

Újra a régi minden
(#) karpi válasza Jackass hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Emlitettem hpgy tegyel ellenallasokat a biztositekok helyett .Erre esene a feszultseg az aram novekedesevel .A hangszoro helyett muterhelest kell hasznalni. Pld. 8 ohm 50W ellenallast. ) az elso ilyen meroellenallast ( muterhelest) rezso ellenallas-drotbol tekertem tobbet parhuzamossan ,utanna mikor kb 8-ohm volt az osszesodort szalak ellenallasa egy nagyobb pertinax lapra fogtam fel .Ugy 80W-nal melegedett egy kicsit , de bemeresekre/bejaratasra kituno.
Kulonben azt ajanlottam hogy az IC-t merd be aztan kellet volna tovabb lepni ha valami megallapitasra jutsz.

itt egy gitarerositoo
de kene keresni egy kapcsolast aminek IC van a bemeneten .
itt keressel egy hasonlot a tieddel
nem szamit a Watt es a feszultseg ertekek csak a kapcsolasi megoldas.
(#) tar.sandor9 hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
ha feltennéd a rajzot lehet hogy tudnék segiteni, de lehet hogy nem
(#) Jackass válasza karpi hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Üdv!

Egyik tanárom javaslatára újra kimértem a végfoktranyókat.Valószínű hogy megvan a hiba okozója.Az egyik tranyó teljesen zárlatos.A holnap nap folyamán jutok hozzá remélem a tranyóhoz és akkor össze tudom rakniRemélem ez lesz a hibája.
(#) Jackass hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Megfogalmazódott bennem még 1 kérdés.Ez a tranyó ami megsült TIP 140. Az előzőekben volt szó arról hogy ennek nem a 147 a komplementere. Utána jártam és a 140 nek a 145 a komplementere. A 147 nek a 142. Annyi különbség van a 2 tranyó között hogy a UCB és az UCE a 140 nél 60 V a 142 100V. Melyiket tegyem bele? Az eredetit a 140 et vagy a 142őt?
(#) Jackass hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Nos urakMegoldódott a probléma mint kiderült az összes végfoktranyó zárlatos lett. Nem gondoltam volna h azok lesznek mert az volt az első h ki lettek mérve Utána murdeltak meg vhMindenkinek köszönöm a nagyon nagyon sok segítséget és türelmetSokat tanultam ebből.Köszönöm
(#) desz hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Szevasztok!
A topic legelején közölt 60 W -os erősítőt (az angol és a magyar leírás 75-100+ VA transzformátort emlegetett) ki tudna -e szolgálni két darab sorbakötött írásvetítő-trafó, melyek ha jól tudom egyenként 24VAC-ot állítanak elő?(a teljesítményükről viszont semmit nem tudok ) Jah és még valami: Igaz, hogy van olyan topic, hogy mi a különbség egy...... biztos mindenki ismeri, DE mi a különbség egy akusztikus gitárhoz/hangszerhez megalkotott és egy sologitárhoz való erősítő között??? Köszi a segítséget!
(#) vandorbot hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Egy occsó, de jó hangú komplett gitárerősítő.
Aki még nem ismerné. Valami gyári cucc.
Néhány megjegyzés hozzá:
A TDA-t elszigetelten kell szerelni a bordához.
Én a kasznitestelést a pufferkondik közelébe raknám.
a +-18V-ot nem szabad túllépni. A TDA 3-5 lába közé 100nF 50V kerámiakondi.
Sprint layout progival készült.

tunzon.lay
    
(#) vandorbot válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
JPG-ben

tunzon.JPG
    
(#) desz válasza desz hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Senki? Légyszi, írjatok, mert vagy másfél tucat kiszolgált írásvetítő vár rám egy általános iskola alagsorában....
(#) lapose válasza desz hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!

Teljesítményre biztos, hogy jó lesz, mert a 24Vos írásvetítőizzók általában 100W felettiek!
Csak a rajzzal van egy kis gond, ha az odairt trafófeszültséget használod, ahhoz nem elég a 63V-os kondi, oda pedig az van írva.
Ha a rajz szerinti fesz kell neki akkor pedig sok 48-50V.
Szerintem legalább 80V-os elkók kellenek.

Mindenesetre a trafókat kár veszni hagyni(persze, ha legális), mert kettőből frankó +--os tápot lehet építeni, arról pedig sokféle erősítő elmegy...
(#) desz válasza lapose hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Kösz a segítséget, pontosan erre voltam kíváncsi. A dolog teljesen legális, ugyanis az írásvetítők használhatatlanok, és némelyik már több mint másfél évtizede odalenn porosodik Egy utolsó ÁLLAT aki ilyen lehetőséget kihagy! Desz
(#) lapose válasza desz hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Mázlista!
(#) desz hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Bocs, hogy folyton ide jövök a kérdéseimmel, de mentségemre szóljon, hogy még elég rövid ideje és nem túl rendszeresen foglalkozom a barkácsolás e nemével.
Most két FET (az alábbi , kisebb kombó kapcsolásában levő 2N3819-ek) helyettesítése fogott meg, ugyanis ezeket egyáltalán nem tudtam beszerezni. Az érdekelne, hogy esetleg valami más , gyakoribb N-Channel FET vagy esetleg valamilyen más tranzisztor nem lenne-e jó a helyükre. Köszi.

ERÖ10-18.JPG
    
(#) lapose válasza desz hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szia!

2N3819 Possibly Equivalent to.. 2N3819
2N3819 Possibly Equivalent to.. 2N3823
2N3819 Possibly Equivalent to.. 2N4224
2N3819 Possibly Equivalent to.. 2N5484
2N3819 Possibly Equivalent to.. BF244
2N3819 Possibly Equivalent to.. BF244A
2N3819 Possibly Equivalent to.. BF245
2N3819 Possibly Equivalent to.. BF245C BF245C
2N3819 Possibly Equivalent to.. BFS72
2N3819 Possibly Equivalent to.. BFW61
2N3819 Possibly Equivalent to.. E100
2N3819 Possibly Equivalent to.. E103
2N3819 Possibly Equivalent to.. ECG133
2N3819 Possibly Equivalent to.. FE3819
2N3819 Possibly Equivalent to.. J203
2N3819 Possibly Equivalent to.. MEF3819
2N3819 Possibly Equivalent to.. MP102
2N3819 Possibly Equivalent to.. TIS74
2N3819 Possibly Equivalent to.. TIS88
2N3819 Possibly Equivalent to.. TIS88A
(#) Homeguitar hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Hello,
12VAC 20VA trafóhoz nem tud valaki valamilyen kisebb gyakorló gitár végfokot, lehetőleg tranzisztoros kivitelben? Ha nem, akkor esetleg le lehetne -e "butítani" a topic legelején bemutatott 40/60W-os végfokot? Gondolok itt ilyenekre, hogy mondjuk a TIP142-147 helyett pl.41-42-vel működjön, vagy még kisebbel, ha egyáltalán van ilyen a TIP szériában... Esetleg valami legkisebb BDX vagy ha nincs más BD139-140...
P.S.: Trafóm csak 1 van, és másik előreláthatólag nem is lesz valami hamar, ugyhogy valamilyen nem szimmetrikus kapcsolást szeretnék keresztülvinni. Köszike
(#) Ronin válasza Homeguitar hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
A helyedben egy ilyen trafóhoz TDA2003-ast raknék össze.
Link
(#) Homeguitar válasza Ronin hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szeretni fogja ez az IC a gitárt? Itt az oldalon is többen emlegették, hogy annyira nem rajonganak a jelért, amit a gitár ad. Jó, természetesen ez nem valami High End alkalmazás lesz. ? Ugyanerről a tápról hajtva esetleg még elétennék valahogy egy BF244-es FET-et egy előfok elemeként Ezt még elbírná a táp? (Bocs, ha hülye kérdéseket teszek fel, de még kissé kezdő vagyok) Köszike
(#) Jackass hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Üdv Urak! Újabb kérdéssel fordulok hozzátokAz előzőekben már volt szó egy gitárerősítőről a Robson DS 100-ról.Sikerült megoldani a problémát és hosszú ideig csodálatosan dübörgött is.Sajnos a mai nap során csütörtököt mondott(szerdán).A probléma a következő: Torzít a hangszóró már nagyon kis teljesítéménynél is,de csak az egyik kimeneten. Úgy történt a baleset, hogy éppen jókora igénybevételnek volt kitéve és egyszer csak rákezdett a köhögésre. Mi okozhatja a problémát?Várom a válaszokat
(#) desz válasza vandorbot hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Kedves Vándorbot, a nyákrajz felső részén van 3 - 4 3lábú valami, aminek a feliratát egyszerűen nem tudom kivenni a zöld háttéren.
A, Mi az?
B Értéke?
Egyebkent kösz hogy felraktad
(#) styxkukac hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Azt hallottam valahol, hogyha basszerősítőt használok 6 húros elektromosgitárral akkor az erősítő megadhatja magát kis idővel.
Mennyi igazság lehet ebben?
(#) Spacemairne00 hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Sziasztok.

Ha egy gitár erősítő alacsony hangerőn jól szól de nagyobb hangerőn úgy torzít ahogy a legdurvább hi-gain torzító pedálok akkor mi mehetett benne tönkre, elö vagy vég fog?
(#) lgyk válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Hi!

A végfokok tapasztalataim szerint gyakrabban mennek tönkre, de az is lehet, hogy az előerőlködő jelszintje túl magas (elállítódott a trimmer, nem stabil a tápfesz, stb.), lehet, hogy szimplán túlvezérli a végfokot.

Szkóppal meg lehet nézni, hogy hol milyen a jelalak és hol történik a clipping.
Következő: »»   12 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem