Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   243 / 1385
(#) valve válasza mex hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ez csak egy ártatlan Tranzisztor lábkiosztását ábrázoló kép...
(#) Jofo hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
hali mindenki
kéne nekem egy hasonló stílusú nyákterve mint az alábbi linkenitt csak egy oszlopos kivitelben, egy készülőben lévő szub ládába szeretném beépíteni de eddig nem sokat segített a hszek elolvasása. nagyon meg köszönném ha valaki el tudná készíteni a nyáktervet hozzá.
előre is köszi a helpet
(#) gydanee válasza Jofo hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Hali!
Egy ilyen kicsinyített Spektrum analizátor terve lett bemutatva a Ki, mit épített topikban. Itt találod meg
Remélem erre gondolsz.
(#) emmzolee válasza Jofo hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Egy oszlopos kivitelben??



Nem ilyenre gondolsz??

Kivezérlésjelző 932Ft-ért
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Hali. Egy régebben készült, vasalásos nyákom. Vannak még benne hibák, de jobb mint az előzők.

th_005.jpg
    
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Tyűűűha
Ez már valami!
Nekem sohasem sikerült ilyen
Milyen papírt használtál?

Üdv!
(#) gulasoft válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szép. A nyák jobb oldalán láthatók azok a bosszantó hibák amiért a vasalás számomra nem elég minőség. Nálam ugyan ez volt. Itt ott feljött, meg volt ahol elfolyt.
(#) csuszo_zalan hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Helló! Én hidrogén-peroxid-sósav kombinációt használok,és edding 8300 -as filctollat.Mindenki ezt ajánlotta.Az a bajom vele,hogy alámar.Meg már rajzolásnál látszik,hogy nem fed rendesen,de ha áthúzom mégegyszer,akkor az előző réteget leviszi.Szárítottam már hajszárítóval is,de akkor is levitte.Valaki tudna segíteni?
(#) Cunici hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Hello

Én Na - perszulfáttal maratok, és egy ijen tollal csináltam a rajzot, nekem nem mart alát 3dl vízbe tettem 130-140g ot és úgy jó lett. 15 perc alatt kész voltam , mondjuk ez egy egyszerű rajz volt vastag vezetősávokkal, nem tudom neked beválna- e . Ez csak ajánlat, de szeritnem egyszerűbb lenne ha nem rajzolnál, hanem vagy vasalás, vagy fotózás.
(#) jdani válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Így van! a bal oldala jól sikerült, de a jobb oldala valamiért nem. Lehet hogy ott kevésbé vasaltam át...
(#) gulasoft válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
A vasalás olcsó, de sok buktatója van, a fotózás drágább de kevesebb változóval kell számolni ha gyári nyákkal dolgozol, viszont kell egy levilágító ami 4-5000Ft ha nincs hozzá semmid, és ledeset építesz. Nomtató mind a két esetben kell, de az már mindenhol van.
(#) jdani válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Egyszerű fotópapír 170g fényes egyoldalas. Canon
(#) gulasoft válasza stefo hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Stefo, ezt a tonerfedőnövelőt hol lehet kapni?
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Az enyém épp most készül eddíg pont 5000 ben van

példul egy ilyen
(#) stefo válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
DENSITY SPRAY LF for laser fiols
Hungraphic Trade Kft 1047 BP. Labdarúgó u. 31
1/390-0517
1/370-5464
EZ VAN címkén. Legalább 2 éves ,........... (sokáig elég)!!
Közvetlenül világítom a pauszt. Nem kell Pauszklar.......stb
(#) emmzolee válasza stefo hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Hy

Ja keresgéltem a neten a képed alapján, és én is ezt a céget találtam, de a honlapjuk vírusos

Ez a Spray olyan, mint a transparent spray, ami átlátszóvá teszi a papírt? vagy mi ebben a jó dolog?
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
nézz vissza 1 vagy két lapot, rakott fel stefo képet.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
A képet láttam, csak azt nem tudom, hogy pontosan mire való ez a spray
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
De hát leírta. A toner fedését növeli. Szerintem előbb fújod a papírra és utána nyomtatsz, vagy fordítva. Sok választás nincs
(#) Attila86 hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Ez egy kicsit OFF lesz:
A vasalómban kioldott a hőbiztosíték. Tennék be a helyére másikat, na de hogyan lehetne bekötni? Mert a vasló hőmérsékletén a forrasztóón megolvad. Lehet esetleg kapni olyan ónt, ami mondjuk 300 fok fölött olvad csak meg? (A vasaló kb 220 fokos de biztosra akarok menni.)

Egyébként hajlom afelé, hogy ha már szét kellett szednem a vasalót, akkor teszek a talpára belülről egy hőelemet és egy kis szabályozót építek a vasalóba. Csak valami nagyon pici trafó kéne ami belefér.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Esetleg bakelit "csoki"?
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Bakelit? Lehet bakelitben is kapni?
De én inkább forrasztani szeretném mert abban jobban megbízok. Gyárilag sem volt benne csoki.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Igen, legalábbis régen lehetett kapni bakelitből is. (Hogy manapság kapható-e, nem tudom.)
Ha gyárilag forrasztva volt, és Te a pákáddal ki tudtad forrasztani, akkor minden bizonnyal nem keletkezik akkora hőfok, ami a normál forrasztó ónt megolvasztaná.
Másik lehetőség, ha vékony réz csövet húzol rájuk, és "összekrimpeled" (jobb szó híján...)
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nem, én egyszerűen elcsíptem.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Hmmm... Az is egy megoldás...
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Lehet kapni Úgynevezett vezeték toldót : ez úgy néz ki
mint egy szigetelt fém cső ezt rátolod a vezetékre és összeroppantod majd a másik vezetéket is beletolod a túloldalon és ott is megroppantod (ebben az esetben)
a műanyag szigetelést faragd le róla és a ropantáshoz használj kombinált fogót (én nap mint nap használom )
spec roppantó fogóval de egy két darabhoz nem szabad megvenni 5-7 ezer ft a fogó
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Hol lehet ilyet kapni és hogyan néz ki?
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Elektromos és villanyszerelő boltokban kapsz pár forint /db
A kinézete ? egy színes kb1-1.5cm hosszú kívűl műanyag csövecske (vékonyabb vezetékekhez 0.75 -1 ) a piros színű bőven elég (a kék és a fekete vastagabb vezetékhez való)
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Mai termés, kémiai úton-módon védelmezve 3-4 helyen kellett megkaparászni sajnos. Ilyen méretnél a nyomtatóm a keresztben levő vonalaknál tökéletes, de a hosszában levő vonalaknál zárlatokat csinál. Így sajna itt már néha korrigálni szükséges.
Más is tapasztalt ilyeneket?
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2

Haverom:
Vagy jól miniatürizálsz, vagy jó nagy gyufát vettél Ölelhető plüssgyufa
(#) emmzolee válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Én is észrevettem ilyesmit a nyomtatómmal. Két egyforma panelt kellett csinálnom, és úgy nyomtattam ki a fóliára, hogy egymás klónjai voltak. Ennek ellenére a nyomtatónál itt-ott keskenyebbek lettek a sávok közti hézagok. 0.2mm ide vagy oda a nyomtató miatt. Ez nem sok, de ha a vonalak közt 0.35mm-t hagyok tervezéskor, akkor már gáz lehet. Ezért mostmár úgy tervezek, hogy 0.55mm legyen a sávok közt, és így minden ok.

Én mostanában rászoktam a fotózásra. Azt vettem észre egy kicsit a foto tecnológia is ludas abban, hogy a vonalak közt kissebb lesz a hézag.


Te is fotóztad? Mert sok helyen belemart a sávjaidba. Ha igen, akkor ugyan arra a fóliára nyomtasd rá mégegyszer a nyáktervet, és akkor jobban fed.

Vagy ha te fotolakkoztad a nyákot, és nem a gyári lakkosat használod, akkor meg túl vékony a lakkod.

De ez szerintem inkább nem megfelelő maszkolástól lehet.
Következő: »»   243 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem