Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   32 / 59
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Köszi a megjegyzéseket Akkor megnyugodtam hogy jó lett!
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Kicsit tudsz még variálni a LED elhelyezésével is (magasabbra-alacsonyabbra, szélére-középre) illetve egy kisebb átmérőjű tekerccsel (én jó eredményeket értem el 3,5 centi átmérőjűvel is).
Ez utóbbi kisebb pohárba is elhelyezhető, esetleg viaszból önthető egy vastagabb díszgyertya is (pohár nélkül)
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szia
De én azért nem akarok kisebb tekercsel mert, akkor kisebb a hatótáv mert,már én is csináltam kis tekercsel de nagyon minimális volt a hatótáv.sajnos
de azért köszi a tanácsot
Ja de kb:mekkora a hatótáv a 3,5centissel?
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nekem a két centis asztalt simán átvitte, igaz hogy ha már pohárba tettem a vevőt akkor nagyon pontosan kellett az adó fölé tenni. Mivel te láthatóan külön dobozt csinálsz az adónak (vélhetően két centinél jóval vékonyabb anyagból), ha arra teszed a poharat akkor szépen fog világítani.
Csak arra kell ügyelned, hogy a két tekercs pontosan egyforma legyen. Figyelem, ebbe a 4,7nF-os kondi lábai is beleszámítanak, azaz azok is legyenek egyformára és minél rövidebbre vágva.
(#) Vandor76 válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
És a lednek nem kell rövidre vágni a lábait?Mert nekem sajnos azért nincsen pont középen a led mert azt is lerövidítettem.De most zseléset akarok csinálni
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ha megnézed az enyémet, akkor láthatod hogy nemcsak hogy középen van, de még jó magasra fel is nyúlik.

Ismét a kép
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
És ez nem fogja csökkenteni a hatótávot?Bár igaz így a jó mert a fény szétoszlik és a gyertya szebb lesz.Ja és a képen a pirossal bekarikázott részen ott van a tekercs belül

DSC00843.JPG
    
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nos azt nem tudom hogy rontja-e, de szerintem könnyű kipróbálni, még a LED lábát sem kell levágni, max. nem a végére forrasztasz.
Szerintem próbáld ki bátran ha van kéznél alkatrész.
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
OK akkor kipróbálom.
De láttad a dobozt?
(#) alex077 hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
A vezeték nélküli gyertya továbbfejlesztése lehetne pl ez
Bővebben: Link
no ez persze nem komoly, nem lehetne akkora antennát használni/csinálni, h azzal annyi energiát szerezzünk, amivel már lehet kezdeni vmit
(#) Skori válasza Mickey5 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Mickey5: ITT a lap alján megtalálod.
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Láttam Nagyon jó lett, bármely lakás szép dísze lehet egy ilyen.
Ideje lesz nekem is beszerezni valami hasonlót, mert az asszony már nagyon unja hogy mindig csak számára borzalmasan unalmas alkatrész-halmokat mutogatok neki lelkesen, de "késztermék" meg nincs

Ha egyedi mintát szeretnél a dobozra és megvan hozzá a kézügyességed is, akkor érdemes ide elnézned : pirográfia
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ez tényleg jó oldal
Hát a kézügyességem szerintem megvan majd megpróbálok én is ilyet csinálni Ja és a dobozt Erdélyben vettük még régebben.Egy titokdoboz Ha neked is van ilyesmi dobozod akkor szereld bele te is az adót!
(#) Mickey5 válasza Skori hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Köszönöm szépen Skori (minden érdeklődő nevében)!
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Én majd a bolhapiacon nézek körbe ilyen dobozért, remélem emberi áron hozzá lehet jutni.
Esetleg a kínaiaknál...
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ja szerintem ott találsz.:yes: Majd rakjál fel róla képet ha meg lesz
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok!Én megcsináltam 4,5cm-re és nagyon jól világit kb-3. 3,5-cm lehet a hatótáv
Vandor76-tényleg igazad lett

DSC00861.JPG
    
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Látod mondtam én
Örülök a sikerélményednek és közben kicsit irigykedem a kék LED miatt. Ahol és amikor én akartam venni, akkor sajnos nem volt Na de járok én még elektrós bolt közelében

(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Szia!Én pont ma csináltam meg zselévelnagyon szép RGB ledet használtam küldök egy képet rolla

DSC00864.JPG
    
(#) Vandor76 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Yeahhh!!! Ez nagyon jól néz ki, gratulálok.
Mi is (asszonnyal) vettünk zselét, de díszítő elemekkel még nem állunk túl jól Igaz, RGB LED-em sincs... még
(#) M63-002 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit...
Megépítettem a kapcsolás második verzióját, ezúttal lyukraszteres panelra.
Az előző verzió jelenleg gyertyazselébe öntve van pár kavics és kagyló társaságában egy ízléses műanyagedényben nővérem asztalán. (Lediplomázott, és iylen "kütyü"-t kapott ajándékba)
Egyébként Győrben gyertyazselét a Pálffy utcában lehet venni (Nemzeti Színház mögött, Kreatív ötletház, 150 ml 450 Ft..., de van mindenféle színben)
Még nővérem verziójához annyit, hogy volt itthon egy funkcióját vesztett Nokia-töltő, aminek lecseréltem a csatlakozóját, és azzal van most táplálva az áramkör. 9V-os elemről (8.54 V van benne, megmértem) nem hajlandó menni az áramkör...
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!Én zselével csináltam meg küldök pár képet!A led meg rgb led
(#) Kovidivi válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Jó lett! És a kanóc ? Vigyázz, nehogy meggyújtsák!
(#) bigbazsi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ja.Kár volna érte!De amúgy már elajándékoztam
(#) moltam hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Kipróbáltam egy smps trafójának szekunderével de a hatótávon látszik hogy nem MHz s tartományba megy.
(#) Szetya hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Egy kicsit kapcsolódik a témához:
http://index.hu/tech/hardver/2009/02/11/haldoklik_a_konnektor/
Bár már lehetett róla hallani régebben is. Talán ha ide jönnének segítségért...
(#) huba válasza Szetya hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Pedig Tesla igen régen kidolgozta az elvet, és a müködő modellt csak akkor ugye nem tetszett.
(#) zenetom hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
EBBEN a Skori-féle kapcsolásban a vezetékek (a kék meg a piros) milyenek legyenek?
Anyag/átmérő...? Ja és kb mekkora a hatótávolsága ha mindent jól csinálok? Olvastam hogy akár 10..15cm is lehet. Ez nagyon tetszik, ha igaz akkor újabb project van kilátásban
(#) bigbazsi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szia.Én sima kábellel csináltam meg.Ja és a hatótáv nekem kb 8,10cm.de ha még nagyobb hatótávot akarsz akkor az alkatrészek lábát vágd 3,4 mm-re!Sok sikert!
Következő: »»   32 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem