Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   369 / 1682
(#) MolnarG válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
A szitázást házilag csináltad? Ha igen egy rövidke leírást a folyamatról tudnál írni?
(#) kristofk hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Én távirányítós helikoptert építek.
(#) sny válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Az a helyzet, hogy a szitázás nagyon nem olcsó művelet. Pár szót ejthetek róla, hogyan lehet csinálni, de speckó cuccok kellenek hozzá:
pl jól tapadó, hőálló festék..
és pártized mm vékony sárgaréz lap. Erre kell fotózni a pozíciófeliratok inverz képét, majd kimaratni a sárgaréz lapot. Ezek után a nyákra helyezni, és a festékkel átkenni, majd eltávolítani a sárgaréz lapot, és kiégetni a festéket..
Házilag nagyon időigényes---
(#) sny válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Tervezem a közeljövőben egy alacsony költségvetésű DAC építését közzétenni itt a fórumon (cikk formában)
Jelenleg AVR programozót kergetek, nem akarok venni, sem építeni, csak programoztatni pár ic-t..
(#) Cunici válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Tudatlanként hozzászólnék a témához.

Esetleg nem lehet megoldani úgy, hogy lefújom a nyák felső oldalát lakkal, aztán egy fóliára kinyomtatom a feliratokat inverzben, aztán leviágítás, előhívás ( ugye eltűink a feleseges lakk). Aztán csak simán hőálló minőségi drága festékkel lekenem vagy lefújom, aztán hagyom száradni egy napot és utánna újra levilágítom de most az egészet és lehívom róla a felesleges lakkot és akkor megsütöm? Most szerintem itt a gond azzal lehetne, hogy az előhvó leszedi e a festéket vagy sem, de sztem nem, illetve egy próbát megérne.
Vélemények?
(#) Thomas10100 válasza sound.man hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Helló!

Most megnem mondom a bolt címét. De olcsó volt. Asszem a 4db volt 3eFt.
(#) pepe33 válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Milyen DAC ? Valamit irhatnál még róla.
(#) sny válasza pepe33 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Amint kész vagyok a sajátommal, jönnek az infók.
A cél az, hogy olcsón (10 000 ft) jó minőségű digital-analog konvertert tervezzek, építsek. (ez nem mindig egyszerű feladat, hogy olcsó is legyen, meg elfogadható minőségű is..)
Nomeg előre fel kell halmoznom alkatrészkészletet, ha netán valaki KIT formában szeretné -természetesen nyákkal együtt..
Egy jó AVR-es tervezőtárs jó lenne..
meg egy kis szabadidő sem ártana..
(#) zoknee válasza Cunici hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 

Igaz, hogy nagyon nem ebbe a fórumba vág, de a lézernyomtatós technológiával lehet könnyen szitának tűnő pozicióábrát csinálni. pontosan ugyan úgy kell eljárni, mint a lézernyomtatós módszernél. Meg kell csinálni a nyákot egészen addig, hogy kész legyen a maratás és a fúrás is. Ekkor ki kell nyomtatni a műnyomópapírra a pozícióábra tükörképét (mert felső réteg lesz), a megtisztított nyák feslő oldalára pedig a kinyomtatott mintát rávasalni. Ezután leáztatni a papírt, majd leszedni minden papírfoszlányt a fekete festékről, de azt nem lesikálni! Ezután jól megszárítani a felvasalt, megtisztított ábrát. Én még le is szoktam végső lépésnek fújni védőlakkal, úgy le sem kopik
(#) icserny válasza sny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Valami félreértés van a dologban, szerintem te nem DAC-ot tervezel, hanem valami egészen mást.

A Microchip dsPIC33FJ64GP802 mikrovezérlője pl. 1220 Ft+ÁFÁért (azonkívül, hogy 16 bites processzora van) 2x16 bites DAC-ot tartalmaz 100 kSMPS maximális mintafrekvenciával. Ezen nincs mit építeni...

Nem lehetséges, hogy te valójában egy S/PDIF dekódert és lejátszót tervezel?
(#) sny válasza icserny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Csak szűmodra van a félreértés, én AUDIO eszközök fejlesztésével foglalkozom, PIC-et, vagy AVR-t max távirányító funkcióra használok.
Azok a dacok teljesen mársa valók. Itt általában VALÓS MULTIBITES dacokról van szó (rosszabb esetben delta sigma), amelynek az a feladata, hogy a zenét, vagy a hangot jó minőségben reprodukálja a digitális forrásból.
Kitérhetnék itt DAC-és DAC közötti különbségekre, csak megtelne pár oldal a témával..
(#) sny válasza icserny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
SPDIF (AES-EBU) dekódert, és hozzá a DAC-ot.
Mert az SPDIF jel, és amit a dekóder után kapsz (I2S, stb) még eléggé digitális jel. Azon nem fogsz mit hasllgatni. Tehát kell hozzá egy olyan eszköz, ami ezt analóggá alakítja. --> DAC

A DSPIC jó, de messze más minőségről van szó.
Ha neked tetszik, használd egészséggel.
Épp ésszel azért belátható, hogy nem egy kategóriáról beszéltünk.
(#) icserny válasza sny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Valóban félreérthető volt, hogy "jó AVR fejlesztőtársat" keresel, ebből gondoltam, hogy mikrovezérlő is van a dologban. De a világért sem akartam ráderőltetni a a dsPIC-et.

Az, hogy "messze más minőségről vanszó" csak akkor derülne ki, ha tisztáznánk a szükséges felbontásra, differenciális és integrális nonlinearitásra valamint a beállási időre vonatkozó követelményeket, s akkor említhettem volna akár metrológiai pontosságú és stabilitású eszközök készítéséhez is alkalmas IC-t az Analog Devices, a Dallas Semiconductor, a Linear Technology vagy a Texas Instruments kínálatából.

Elsikkadni látszik a lényeg: csak a szóhasználatot szerettem volna pontosítani, mert nem feltételezem, hogy DAC-ot csinálsz (azt már megcsinálták a fent említett élvonalbeli gyártók).
(#) sny válasza icserny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
IC-ket mutogatni mindenki tud, de azt megfelelő kapcsolásban használni -illetve ahhoz megalkotni, kipróbálni kimérni...
vágj bele, rájössz, hogy nem a papírformát kell követni..
3 éve foglalkozom kifejezetten AUDIO DAC-okkal, nem beszélek hülyeségeket.
Ha megnézed a gyártók adatlapjait, akkor rájössz, hogy az AUDIO technikára gyártják a legprecízebb DAC -icket- hiszen a feladat igen bonyolult ---> sztohasztikus jelek valósághű leképezése.


(100kBit/s nagyon lassú audio célokra, inkább 1Mbit/s körül kellene nézelődni, minimum 16 bit VALÓS! felbontással)
(#) sny válasza icserny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„mert nem feltételezem, hogy DAC-ot csinálsz”


Egy IC még nem DAC...
(#) icserny válasza sny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Úgy látszik, nem beszélünk egy nyelven.

DAC = Digital To Analog Converter. Ez az általánosan elterjedt elnevezés, akkor is, ha egy szűkebb terület szakzsargonjában mást értenek rajta. Ez pedig egy IC...

Egyébként 30+ éve használok különböző gyártámányú és pontosságú DAC-okat, ilyenkor már nem szívesen vált az ember más terminológiára...

Természesetesen mi sem közvetlenüla DAC kimenőjelét használjuk fel, hanem pl. pereciziós tápegységekbe beépítve, annak vezérlőjeként. De a DAC-vezérelt tápegységet (vagy DAC-ot tartalmazó egyéb készüléket) már nem nevezem DAC-nak, mert az annak csak egy eleme a DAC a sok egyéb IC és alkatrész között. Már csak ezért sem mert most éppen olyan tápegységet tervezünk, amelyikben DAC és ADC is lesz... Ugye, érted?
(#) sny válasza icserny hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A DAC nem feltétlenül 1 IC.
Lehet pl. diszkrét ellenállásháló is, (R2R, etc..)

Egyetlen ic pedig nem fog önmagában semmit csinálni...
(#) Utca harcos válasza Dióda hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Helló!

Én is ép most riasztóban gondolkodom, mert ép most lopták el másodszorra. volna ötleted??

Köszi joey
(#) Istike88 válasza Utca harcos hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Szerintem rossz helyen jársz! Ez a Ki, mit épített topic!
A tt a múlt idő jele, azaz ez már elkészült művekről szól, nem a jövőben elkészíteni kívánt eszközökről!

Üdv
(#) llaci56 válasza Utca harcos hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Két évvel ezelőtt Dióda nyitott itt egy topikot. Arra válaszoltál.
(#) llaci56 válasza Istike88 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„A tt a múlt idő jele”
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A TT egy mollvasút méretjelölése. :hide:
(#) MolnarG válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A TT egy Audi nem is akármilyen
(#) deguss hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Építettem egy 12V-os 20A-es kapcsoló üzemű tápot, Skori tervei alapján, ami leginkább egy elektronikus fénycsőelőtétre hasonlít. Egy fúrócsavarozót üzemeltetek róla, iszonyat ereje van a gépnek. Egy picit megtrükkölt a kapcsolás, sok részlet fontosabbnak bizonyult mint gondoltam, de végül is sikerült összehozni.
Egy forgatókapcsolóval 5 fokozatban tudom állítani a feszültséget 8.2V-tól 15V-ig. Nem szabályozott, az üresjárati feszültség úgy 2-3V-al magasabb, és a kimeneten is jelen van a kapcsolásból adódó felharmonikusok, de csendes, könnyű, kicsi, és bivaj erőt kölcsönöz a csavarozómnak. Akár nagy akkumulátorok gyorstöltésére is jól jöhet, de sok minden másra is fogom használni. Amilyen egyszerű kapcsolás, annyira szabad értékelni, arra jó, amire én használom.
(#) SALáta válasza deguss hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Igényes munka! Szép dobozolás, mint a gyári!
(#) deguss válasza SALáta hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Köszönöm szépen. Igazából annyira nem is akartam túlcsicsázni, úgyis én fogom használni...
(#) Doncso válasza deguss hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
20A?? azzigen, nem rossz teljesítmény a kicsikétől, hát ekkora teljesítményt ad, szerintem nem érdekes az a 2-3V üresjárati plussz, pláne ha a méreteit nézzük, gondolom nem labortáp volt a cél inkább a nagy teljesítmény.
Szép és hasznos munka, gratulálok.
(#) Zoli_bácsi válasza deguss hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Hello!

Nagyon tetszetős kis jószág! Ötletes az alkalmazási terület, mivel ha épp lemerült a csavarozó akksi, máris jön a felmentő sereg, eme remek készülék képében és a munka mehet tovább, míg az akku töltődik.

Nagyszerű munka, elismerésem.

üdv.
(#) lidi válasza deguss hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Szuper lett tényleg. A belsejéről is kérünk képet !
(#) Abukodonozo válasza deguss hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ez gyönyörű! Várjuk a belcsínyt.
Következő: »»   369 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem