Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nem nagy "durranás", egy kis PIC programozót ütöttem össze. Topi Nulláról a robotig cikke alapján. A nyákot átrajzoltam, mert nem tetszett. Alkoholos filccel készült, ahoz képest egész jó lett.
Egyébként működik szépen, dobozolni nem valószínű, hogy fogom. Megfelel így ahogy van.
Ahhoz képest, hogy kézzel rajzolt, nagyon szép munka! Elismerésem!
Nekem először fel sem tűnt, hogy filccel készült
Szép lett!
Szép napot!
Most marattam ki ezt a kis nyákot:
hüh....nem rossz...nagyon nem..
mi lesz? valami fejlesztőpanel?
Igen fejlesztőpanel, főleg PIC, de bármit bele lehet rakni. Ahol csinálták a szitanyomást, azt mondták ekkor nyákot még nem láttak. Igaz kértek érte 5400 forintot. De hát semmi sincs ingyen. Majd ha elkészül rakok fel még képeket, természetesen jobb minőségűeket.
Szep ! Sok sikert !
Ezt annó én is megépítettem, de nem lett ilyen szép, ez nagyon szép munka, pláne hogy filces, , egyébként neked éget rendesen? Milyen géppel használod? Nekem sosem akart működni, kevés volt az alaplapi feszültségem, vagy nem tudom.
Hello!
Készítettem egy Lágyindítót a toroid trafómhoz (630VA), amit kiegészítettem egy LED-es biztosíték kiégés jelzővel. Már régebben készen lettem vele, csak most akadt ismét a kezeim közé :smile:
:eek2: ..nem találok szavakat..gyönyörű előónozás és tökéletes kivitelezés ..kézi vagy kémiai előónozás?
Sziasztok.
Elkészültem a saját tervezésű Lítium-ion töltőmmel. Utólag belegondolva elég alkatrésztemető. Amit tud: 4 soros cella egymásutáni feltöltése, automatikus váltással, állítható töltőáram maximum 2A-ig. Töltés befejezése után 5-percenként végigzongorázik az akkukon hátha valamelyikhez még tölthet. Egy masszívabb számítógéptáp dobozba került, kicsit karcos, de lesz még rosszabb is idővel.
Ez bizony szép kémiai ónozás. Csak nem szabad hozzáérni puszta kézzel....
Köszönöm a dícséretet!
Nekem működik jól. (bár nem vittem még túlzásba, egy villogót bírtam programozni... lassan megy a tanulás) Teljesen átlagos PC-m van, Abit NF-7 alaplappal. Egyébként linuxból próbálkozok, Piklab-al. Minden megy szépen.
Gondolom, zsiros lesz es ott nem fogja. Vagy az ujjlenyomat savassaga miatt odamar.
Ónozás előtt zsírtalanítani kell, ez természetes. De utána miért ne szabadna hozzáérni, ezt nem értem.
sziasztok.
készülőben van az automata akkutőltőm, még nem teljesen kész meg nem is lesz túl szép, pc táp lett a doboz mert ez volt itthon, de a lényeg a lényegben jól működik, a tőltőfeszt 11-16 V között szabadon állítható, na de a képek, jah bocs a minőségért csak telefon volt közelben.
Egész jó lett! Mindenesetre te szebb képet készítesz telóval mint én egy cam-al
Halihó!
Elkészült életem első vasalós nyákja (meg mellesleg 20 év kihagyás után az első). Sajnos ez csak egy próba, mert fúrógépem még mindig nincs, de nemsokára azt is beszerzek, de addig is kíváncsi voltam, hogy mit lehet kihozni a technikából. Szándékosan egy nagyon finom rajzolatú nyákot csináltam, hogy lássam mennyire jönnek ki a hibák, de meglepően jó lett. Egy-két helyen ugyan alámart (valószínűleg nem volt elég tömény a nátriumperszulfát), meg a vasalás sem lett 100%-os, de majd legközelebb alkohollal zsírmentesítem, meg jobban felcsiszolom előtte (ja, meg nem 8 miles vezetőcsíkokat használok ). Az említett fúró hiánya miatt csak SMD alkatrészekkel tudtam kipróbálni a forrasztgatást. Komolyan mondom, az IC-ket könnyebb felrakni, mint a diszkrét elemeket. Teljesen fel vagyok aljzva, alig várom, hogy meglegyen a fúró, és akkor valami "éles" projektbe belefoghassak...
Üdv.!
Nagyon jó lett a nyák! Két tanácsot adnék hogyha megengeded: 1.- Az alámarást szinte zéróra redukálhatod, hogyha a papír leáztatása után a nyákot rárakod a vasaló még forró talpára 1-2 percre. (Persze ne a tintás fele legyen a talp felé.) 2.- Ilyen nagy furatátmérőjű és vékony forrasztási részű VIA-kat házilag kifúrni szinte lehetetlen úgy, hogy utána még maradjon is valami amihez lehet forrasztani.
Próbáld ki az SMD forrasztásnál a következőt! (Én már nem is tudom másképp...) Üveglapra ónpasztát kenek vékonyan, egyenletesen. Csipesszel fogva az alkatrész, lábaival (diszkréteknél a végével,) belekarmolok az üveglapba, csipesszel együtt fordítok, és mégegyszer karmolok. Ráillesztem a helyére, és mielött elengedem a csipesszel, egy injekciós tűvel leszorítom, és már nyomom is a pákát.
És pont mindig a legrosszabbkor szokott kiugrani a csipesz közül a fránya alkatrész. És persze soha nem találja meg az ember...
Köszi!
1. Köszönöm, ezt majd kipróbálom, bár lesz kétoldalas is, ott nem tom, mennyire lehet ezt alkalmazni. 2. Ez így van, ez a terv nem is házi gyártásra készült. Nem ilyen viákat szándékozok használni a jövőben, csak nem kezdtem el az Eagle-ban átállítgatni a via méretet a próba kedvéért egy sebtiben előkapott tervben. Már készülnek a libek, amiben a forrszemek közepén csak egy pici lik van a fúró megvezetéséhez (ami még nincs, szóval gomb már megvan, csak a kabát hiányzik )
Életed első nyákja, na persze, szerintemte voltál a NASA-tech nél a nyák gyártó gratulálok, tényleg nagyon szép munka, ha ez az első , akkor az elkövetkező időkben felrakod a mércét rendesen. Szuper lett!
Ez jól hangzik.... Akkor majd ónpasztát is be kell szereznem.
Köszönöm szépen. Nem életem első, csak életem első vasalós nyákja. Különben is, az érdem főleg a lézernyomtatóé és a műnyomópapíré. Megyek is, hétvégén veszek még pár ívet a Puskás börzén, már ha kint lesz a srác, akitől a múltkor vettem.
Kétoldalas nyáknál én 4db M3-as csavaranyát szoktam a nyák és a vasaló talpa közé tenni (nem, egyáltalán nem keni el a tintát).
A PAD-ek közepén lévő pici 'lyuk' jó dolog, mert megvezeti a fúrót és sokkal kényelmesebb a fúrás. De emiatt nem kell ám átrajzolnod az összes alkatrészkönyvtárat! A "drill-aid.ulp" Pont erre való! Csak beírod hogy mekkora furatokat szeretnél és az összes PAD közepére tesz 1-1 gyűrűt (ez így lehet hogy kicsit értelmetlenül hangzik, ezért inkább próbáld ki). Ezt a műveletet csak akkor célszerű megtenni, hogyha a nyákterv már teljesen készen van. |
Bejelentkezés
Hirdetés |