Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   387 / 3569
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Jóéjszakát hobbitársak!

A kérnék egy apró szivességet ebben a topicban, ha lehetne róla szó. Előre is köszönöm a segítséget.

Minden jót mindenkinek!

Ampi.
(#) DuMatyi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
X akták. Azt én is szerettem... Scully szinkronhangja (Nárai Erika) valósággal megbabonázott 10 évesen!
(#) szamóca válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Az SGA-t jobban szerettem először, de most már nem tudnám megmondani melyik a jobb. A Universe-re meg várhatunk őszig. De az nagy költségvetésű lesz, mivel a két sorozat pénze egyre fordítódik, így nagyon látványos lesz azt ígérik. A BSG-t már régen láttam, de nagyon tetszett. Most még várok két nagy zárófilmet (a meglévő kettőhöz)az SG sorozatból hogy teljes legyen a paletta.
Azt tudom milyen nehéz várni az új epizódokat. Én direkt a vége felé kevesebb részt néztem, hogy húzzam az időt.
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
A via 3 ment pár évad belőle, de nem vették meg a teljes sorozatot.
Az SG-sorozatról itt sokat olvashattok.
(#) hapro hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Egy kis újdonság, hátha ez jobb mint a többi hasonló próbálkozás.

Bővebben: Link
(#) zolee1209 válasza hapro hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Érdekes. Az is, hogy a b*+ két "d"-vel mást jelent, mint egy "d"-vel! Az is érdekes, hogy kapásból ezt a szót írtam be...
(#) hapro hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Még egy érdekesség a vonat megszállotjainak.
Számítsátok le belőle a politikát, hiszen ez már csak történelem.

Bővebben: Link
(#) sprofan válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szia!
Ha esetleg valanmi úton-módon rábukkannál majd az SG - the ark of truth vagy continuum magyar szinkronos változatára, akkor szólnál nekem is? Egyébként szerintem az SGA nem volt és nem is lesz olyan jó (mivel ebből jelenleg 5 évad létezik, több nem is készül) mint az SG - SG1. Aztán hogy mit hoz az Universe az már a jövő titka
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Jóéjszakát mindenkinek! Mára elköszönök.
(#) kaszarobert válasza hapro hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Gyönyörű ez a vonat!
(#) Frankye válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Valóban nem csúnya, bár ez még jócskán a puritánabbak közé tartozik... Ha néhanap bejön kicsiny hazánkba a Venice-Simplon Orient, na abban aztán látni valóban gyönyörű kocsikat, amik kívülrő is, és belülről is tényleg csodaszépek!
Ami mindenképpen a linkelt blogbejegyzésben is szereplő vonat mellett szól(t), hogy magyar gyártmányú motorvonat volt!
(#) Attila86 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Idézet:
„Én direkt a vége felé kevesebb részt néztem, hogy húzzam az időt.”


Nekem ez nem ment. A csillagkaput napi 6-7-8 epizóddal néztem végig.
(#) Attila86 válasza titi hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
A lemezek miatt? Nem adom oda őket senkinek, de szívesen átírom.
(#) MolnarG hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kifejezetten elektronikamentes kérdésem. Adott egy műpadló (linóleum) ami műpadlóragasztóval le van ragasztva az alatta lévő járólapra, ezt a műpadlót kellene minél egyszerűbben felszedni az alatta lévő járólap sérülése nélkül. Igazából nem a műpadló felszedése a probléma, mert azt egy kicsit megbontva viszonylag könnyű feltépkedni hanem a ragasztó felvakarása a járólapról okoz nehézséget. Tavaly kb. 6m^2 -es felületről szedtem fel kb. 2 egész délután alatt vakargatással spaknival meg hasonlókkal. Most kb. 30m^2 ről kéne felszedni és kéne valami egyszerűbb és kevésbé fáradtságos módszer (tavaly amellett, hogy a sok térdeléstől 2 napig fájt a hátam meg a térdem, még a fél tenyeremről is lejött a bőr a spakni szorongatása végett). Szóval ha valakinek van valami tuti ötlete szívesen fogadom...
(#) zolee1209 válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ehhez a ragasztóhoz nem létezik valami oldószer, ami az alatta lévő burkolatot nem rongálja?
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Köszi. Én is valami oldószerre gondoltam, csak nem tudtam, hogy létezik e ilyen, és akkor ezzel a löttyel ha fellocsolom a felületet akkor megkönnyíti a ragasztó eltávolítását?

zolee1209: Annyira nem baj ha rongálja az alatta lévő felületet, mert ha fel van szedve utána jön egy réteg szintkiegyenlítő aztán az új járólap.
A járólap sérülése nélkül-t azt úgy értettem, hogy ne baltával menjek neki, bár szívem szerint azt tenném.
(#) radio30 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Létezik, és le is lehetett tölteni csakhát most egy kicsit szünetel )
A petyaművek oldal pedig elköltözött ide:
http://www.petyamuvek.try.hu
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
A kőműves azt mondta, hogy fel kell szedni a ragasztót...
(#) llaci56 válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Bizony, különben a új kiegyenlítő/ragasztó nem köt oda a régi járólaphoz.
(#) Georgee hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Hali mindenkinek. Sajnos fájó szívvel kell közölnöm, hogy a multiméterem ma az örök Ampermezőkre távozott. Nem gondoltam, hogy 230 volt AC ki fogja nyírni, pedig a méréshatár is be volt állítva rajta
(#) MolnarG válasza Georgee hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Biztosíték nem védte meg?
(#) Georgee válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Sajna nem most akármit mérek 0.5 voltot mutat Perelni fogom az áramszolgáltatót, mert kinyirta a multimat
(#) Ricsi89 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Nekem is így járt a kedvenc multim. Apám mérni akart vele hálózati feszt, beállította, majd rámért és pukkkk! Szegény végleg tönkrement. Tudtam is, hogy melyik IC szállt el, de már nem gyártják sajnos és nem kaptam hozzá. Nagyon jó műszer volt. Régi, nem tekerős, hanem kapcsolós. Az volt benne a jó, hogy nem tudott kikopni az érintkező rézpálya.
(#) DuMatyi válasza Georgee hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Nekem ilyen mérleg kell... Sosem lehet hítni, mindig ugyanannyit mutat!
(#) Norberto válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szerintem feszültségmérő állásban nem szokott biztosító lenni a mérőkörben.
(#) Georgee válasza Norberto hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Nekem is ugy rémlik, az biztos hogy kiverte... Itt a kép még akkor készült amikor megadta magát a kicsi.

SPM_A0156.jpg
    
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Tegnap volt egy éve, hogy regisztráltam ide. És szerettem volna kérni egy "szülinapi warn-t", hát erről megfeledkeztem! Nem lehetne egy napra bepótolni? :peace:
(#) Action2K válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Boldog HE-s szülinapot. Semmiről nem maradtál le, 8 napon belül nem késő.
(#) Georgee válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
csak vandálkodni kell tutti, hogy kapsz eggyet
(#) Moderátor hozzászólása zolee1209 hozzászólására (») Feb 3, 2009
 
Az úttörő ahol tud segít!
Következő: »»   387 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem