Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
"gondolok itt a több gombbal és kevesebb menüvel elérhető funkciókra"
Igen ez nekem is szemet szúrt, hogy pl. a függőleges eltérítésnek összesen csak egy közös gombja van, nem pedig csatornánként. Az jobban tetszene. Esetleg használtál már ilyen rendszerű szkópot, ahol közös a V/div, és a Vertikális pozíció gomb? Mennyire nyűgös és lassú ennek a kapcsolgatása a hagyományos megoldással szemben? Mert itt előbb ki kell választanom melyik csatornát szeretném állítgatni. Bár el tudom képzelni, hogy pár nap ismerkedés után rááll az ember keze, és könnyen, gyorsan megy. Amúgy a műszer ára kb. 135-140ezer bruttó. Ez az ár úgy látom jóval alacsonyabb a hasonló kategóriájú szkópoknál.
Van egy olyan oszcilloszkópom, amelyiken egy gombbal több funkciót lehet állítani, de az nem összemérhető ezzel a szkóppal, az sokkal primitívebb.
Az egygombos és menüs kezeléshez hozzá lehet biztosan szokni. Ilyen összegért én szétnéznék más gyártók kínálatában is. Az OWON pl. több gombos, de alaposan össze kellene hasonlítani a szolgáltatásokat, és mérlegelni, melyik mennyire fontos.
Hello! Ha ez a szkop valoban 135..140eFt, akkor szerintem boven megeri az arat. Felteve, hogy garancialis szerviz is van hozza.
Valóban nagyon kedvező árban van. Én a legalább 40Mhz sávszélességűt választanám 1042C. A 400MSA/s mintavételezési sebesség kihasználásához legalább ennyi kell. Az FFT analízis meg akár nagyobbat is indokolhat.
Egyetertek. Viszont az hozzatartozik, hogy a 400MSa/s csak egy csatornas uzemmodban mukodik, ha mindket csatorna megy, akkor csak 200. Persze az is szep ennyiert.
Sziasztok!
En anno vettem egy 200Mhz-es Tektronix oszcilloszkopot, mivel 2 ev alatt 1 komolyabb feladatra se hasznaltam, igy erosen gondolkodok az eladasan. Tudom, hogy ez vasarlos topik, de szerintetek hogyan erdemes eladnom? Szemelyes ismeroseim kozt nincs olyan aki elektronikaval foglalkozna. Szoval merre probalkozzak? Vagy csak egyszeruen huzzam le a vateran es felejtsem el? Udv, Khiraly
Jó lenne, ha ki lehetne próbálni, tesztelni, mielőtt megveszem.
Ugyanezt a típust árulja a Conrad is (persze jóval drágábban), meg kellene nézni, hátha van náluk kipróbálható darab.
Bővebben: Link
Milyen gyorsan szoktak ezek a szkópok képernyőt frissíteni? Nyilván az analóggal nem összemérhető, de mondjuk van olyan gyors mint egy normál LCD-s számítógép / laptop monitor? Tehát ha mondjuk megnézek vele egy zenét vagy beszédet, tudja azt követni?
Na ez nem is rossz ötlet, mert asszem náluk van olyan lehetőség is, hogy ha veszek valamit, talán 5 napon belül visszaveszik, ha mégsem kell.
Idézet: „van olyan gyors mint egy normál LCD-s számítógép / laptop monitor?” Nem, nincs olyan gyors sajnos. Lazán tapasztalható/látható a különbség.
Mondjuk én ez nem játszanám meg, ha tudom, hogy úgysem tőlük fogok vásárolni, de az üzletben meg lehet próbálgatni (régen még legalábbis lehetett).
(Tizenéve, mikor vettem egy grafikus multimétert, akkor próbálgattam az övékét, aztán ránézésre ugyanolyat, de sokkal olcsóbbat vettem máshol.)
Tudom nehezen megszámolható dolog, de ez kb. másodpercenként mennyi lehet? Csak úgy nagyjából. Mondjuk 2Hz, 5Hz, 10Hz, stb. ?
"de az üzletben meg lehet próbálgatni (régen még legalábbis lehetett)"
Kb. 2-3 éve szerettem volna kipróbálni egy műszert ugyanígy, akkor nagyon nem tetszett nekik az ötlet. Végül próba sem volt, meg vásárlás sem. Vettem máshol, ahol készségesebbek voltak. Lehet hogy rossz napjuk volt?
Sziasztok !
Szeretnék segítséget kérni Tőletek, oszcilloszkóp vásárlása ügyében. Ti mit gondoltok erről a szkópról (valamivel részletesebb műszaki specifikáció itt található ) ? Oszcilloszkópok terén kezdő vagyok, leginkább mikrokontrollerekkel és analóg jelek illesztésével, tápegységekkel foglalkozok és néhány MHz-es jelek vizsgálatára használnám, esetleg hangfrekvenciás mérésekre. Válaszaitokat köszönöm. Üdv
Biztos látod hogy digitális módban 10MSP/s a mintavételezés sebessége , ez azt jelenti hogy 500Khz-ig elfogadhatóan használható. A mintavett pontok száma 2000. Szóval elég kevés. Szerintem grafikusan gondold végig hogy egy adott digitális jelsorozatot milyen pontossággal tudnál ezek ismeretében megfigyelni.
Én max.25eFt-ot adnék érte.
Ha különben jó állapotú, szerintem megéri az árát. Az általad mondott mérésekre alkalmas, és kb. elég is, feltéve, hogy nem 20 MHz-es négyszögjelet (vagy hasonló "keskenységű" impulzusokat) akarsz vele nézni. (Egy bármilyen 20 MHz-es szkóppal egy 20 MHz-es négyszögjel már erősen szinusznak látszik.)
Azért az nagyon erős túlzás, hogy kevesebbet ér, mint egy egycsatornás, 10 MHz-es "sima" analóg szkóp, mint például ez:
Na jó 30eFt. Az Ebay-es árát átszámoltad? Szerintem 41eFt nem fognak neki adni érte.
De nem is az ár a fontos, hanem hogy milyen sebességű digitális adatfolyamot akar vele figyelni.
Sziasztok !
Köszönöm a válaszaitokat ! Azért gondolkodom ezen a szkópon, mert analóg és digitális módban is lehet használni, ha jól értelmeztem a specifikációját. Javítsatok ki, ha tévedek, de analóg módban a 20 MHz-es sávszélességet hozza a szkóp. Jelenleg a közepes teljesítményű 8 bites PIC16f-es sorozattal foglalkozgatok, amelyhez szerintem elég a mintavétele a szkópnak. Még azt szeretném megkérdezni, hogy mit takar az, hogy 1GHz equivalent time sampling (at 0.1 ľs/div)?
Sziasztok
gondolkodom ezen a szkópon.Szerintetek érdemes megvenni, jók a Grundig szkópk? köszi előre is. üdv
Szervusztok!
Mint annyian az elmúlt időszakban elég nagy dilemmáben voltam, hogy milyen oszcilloszkópot is kellene vennem. Átolvastam az egész fórumot és utánnanézten a PDS5022S típusnak énis. A paraméterei tökéletesen megfeltek szándékomnak, így beis szereztem egyet. Sokan dilemmáznak, hogy milyen szkópot is vegyenek (analóg - digitális, asztali - pc) Én mindenképpen csak javasolni tudom a fent említett típust, nagyon megvagyok elégedve vele. Lehet, hogy sokan kevesellik a 35MHz-es méréstartományt, de lássuk be, amatőr körülmények között hol mérünk ettől nagyobb frekvencián! A szkóp mellett szól, hogy kétcsatornás, digitális, kurzoros mérési lehetőség is van benne, a mért frekvencia, feszültség, periódusidő közvetlenül leolvasható a képernyőjéről, valamint zoomolási lehetőség is van benne. Kijelzője szerintem tökéletes, kezelése egyszerű - igaz angol menürendszer telálható benne. A trigere tökéletes, szinte minden alkalommal azonnal állóképet kapok. Ezért minden amatőrnek csak javasolni tudom ezt a típust. Ha esetlegesen kérdés merülne fel a fenti oszcilloszkóppal kapcsolatban, nyugodtan keressetek!
A sávszélessége 25Mhz, nem? Nem kevés a 6000 mérési pont?
Bocsi elírtam! Tényleg 25 MHz!
Leírve kevésnek tűnik a 6000 mérési pont, de nekem még mindíg elég volt. Lehet, hogy azért mert még összetettebb jellel nemfutottam össze. Amúgy a 6000 mérési pont csak akkor van, amikor kimerevíted a mért jelet a képernyőjére (HOLD), vagy amikor átküldöd az adatot PC-re.
Nézegetem az adatlapját. Ha jól értem akkor képes a videojel egy adott tartományára is ráfogni a triggere?
Pontosan!
Többféle triger üzemmódja is létezik! Alapból automatára van állítva, van kézi (manuális) és van videojel analizálására is "videotriger". Igaz ezt még nemsikerült kipróbálnom élesbe.
Végülis megvettem a szkópot. (Rigol DS1022C 25MHz) Meg vagyok vele elégedve, rengeteg funkció, beállítási lehetőség van benne. A függőleges eltérítés kapcsolóját is megszoktam már, hogy csak egy van. A menüje jól kezelhető, elég ésszerűen vannak a funkciók csoportosítva. (Főmenüknek külön gomb, és viszonylag kevés almenü.) Kíváncsiságból megmértem vele egy kis FM adót, szépen mutatta még a 100MHz-es jelet is, de nyilván ekkor már nem lehet hiteles a feszültség mérés. FFT-ben is szépen mutatta a 100MHz-et.
Nem bántam meg, hogy megvettem.
Video triggelési lehetőség van a Rigol-ban?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |