Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   33 / 59
(#) zenetom válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Oké, köszi!
(#) Attila86 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Én a napokban szereztem be egy vezeték nélküli egeret, mert az előzőre ráléptem és a görgője azóta néha kihagy. Nagyon rossz így UT-zni, amikor nem tudok gyorsan átváltani másik fegyverre.
Ha lesz egy kis időm és kedvem hozzá akkor átalakítom úgy, hogy egy antennát építek bele plusz egy másikat az asztallap alá, amely felett szokott az egér lenni. Ha az egeret az asztalnál használom, akkor az egér az akkumulátorját lekapcsolja és az asztallap alatti antennától kapott delejről fog működni. Ha elveszem onnan az egeret, akkor pedig automatikusan átvált az akkumulátoros üzemmódra. Ez azért jó, mert így sokkal ritkábban merül le az akksi.
Persze így akár kihagyhatnám magát az akkumulátort is, de néha jól jön a vezeték-mentesség amikor este az ágyból nézek filmet a laptopon.

Egyenlőre még nem mértem, de elvileg 3V kell az egérnek és 100mA. (Ez van ráírva.) Úgy gondolom ezt simán meg lehet oldani, főleg hogy szerintem ennél kevesebb áram is elég neki, mivel maga a két AAA-s akkumulátor is csak 2,4V-ot ad.
(#) pipi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
nem tom ez a folyamatos mágneses tér mennyire tesz jót a kezednek, csuklódnak, én inkább igy nem használnám
(#) Attila86 válasza pipi hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
3-4MHz kétlem hogy problémát okozna. Például a mobiltelefonok is sokkal magasabb frekvencián és erősebben sugároznak.
(#) Szergej86 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Én 0.75 ös kéteres hangszórókábelt használok.a led lábát pedig a kondi és a dióda ládával hosszabbítom meg
(#) deguss válasza pipi hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Ahogy írják, a 2W-os mobiltelefon az agyadtól 5 centire sokkal-sokkal rosszabb, Attilag ötlete szerintem még piacképes is, az egéralátétbe kell rejteni az adót.
(#) Szebence válasza deguss hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szerintem az emberek 50% nem használ egérpadot. Bár ki tudja, lehetne róla egy szavazást készíteni. Ami nekem legjobban bevált egérpad, egy A4-es lap ezt is csak azért használom, mert a fa asztalon van amikor elugrik az egér.
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Ezzel én pont ugyan így vagyok. Ezért fogom az asztallap alá építeni.
(#) deguss válasza Szebence hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Hát ízlések és pofonok... Kinek a pap, kinek a papné...
(#) zenetom hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Hali!
EBBEN a kapcsolásban a melyik kondi milyen? (Kerámi vagy elko...)
(#) Vandor76 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Elvileg az a jó, ha mindegyik kondi fólia, de nekem ment úgy is ha csak a 4,7nF-os volt fólia, a többi kerámia.
Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél mindből fóliát.
(#) bigbazsi válasza Vandor76 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Helló.Én az elsőt szinte csak kerámiából csináltam a 4,7 nF-os volt benne fólia és gond nélkül ment!Igaz ha mindegyik fólia kondi akkor még nagyobb a hatótáv
(#) Szergej86 hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Sziasztok. arra szeretném kérni az alkotókat hogy legyenek szivesek átszámolni a dolgot átmérő 20cm re és 230 voltra graetz hidas egyenirányítva.
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Én ma megcsináltam egy kis próbanyák darabra

DSC00892.JPG
    
(#) Skori válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Természetesen a sokszorosan előforduló és alaposan "kivesézett" hibák maradtak (hosszú vezetékek). Azt gondolná az ember, hogy ha már sikerült egyet működésre bírnod, csak tanultál is belőle valamit....
(#) bigbazsi válasza Skori hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Szia!És ha levágom rövidebbre a kábeleket akkor jobb lesz a hatótáv?Ja és kb milyen hosszú legyen a vezeték?Előre is köszi a z adatokat!
(#) AMD válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A lehető legrövidebb. De azért a tekercs megmaradjon.
(#) bigbazsi válasza AMD hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ok akkor a lehető legrövidebbre!!!
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Sziasztok!Raktam fel videót :itt a link a videóról
http://www.youtube.com/watch?v=DCectJ7fQTQ&feature=channel_page
(#) Szergej86 hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
függő lámpát szeretnék csinálni. kb 25W teljesítményre lenne szükségem,és olyan 50-60 cm hatótávra.
legalább a képleteket mondjátok el. vagy hogy mit cseréljek ki.
Előre is Köszi.
(#) Tee hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Az imént összeraktam ezt a Skori-féle kapcsolást.
Tök jó!!
(#) deguss válasza Szergej86 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Szeretnék egy digitális szkópot, egy napkollektort a tetőre, és félmilliós havi fizetést. Kihagytam valamit?...

Már ne is haragudj, de itt mW-okról beszélünk, és egy kézen megszámolható centiméterekről. Ez itt nem a NASA laboratórium, erről az ötletről sürgősen mondjál le. Végy egy darab drótot, illetve egy pár drótot, hisz az áramnak 2 kell hogy folyjon..
(#) Frankye válasza deguss hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Jó volt!
(#) Erik93 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
sziasztok!
megépítettem skori vezeték nélküli gyertyáját,4.5 voltról hajtom de villogás helyett csak azt értem el hogy melegszik a tranzisztor.Mi lehet a baja?

A segítséget előre is kösz! :no:
(#) Erik93 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
a vevő oldali tekercsen 0.30 voltot mérek
(#) bigbazsi válasza Erik93 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!A lednek nem villognia kellene hanem világítani.9-voltot adjál az adóra és úgy nézd meg hogy mi történik!Az is lehet hogy fordítva kötötted be a tranzisztort vagy a kondikat felcserélted.Majd írjál hogy mi történt 9-voltos feszültségen.
(#) Erik93 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
9 voltnál semmi nem történik,a kondikat és a tranzisztort jól kötöttem be
(#) deguss válasza Erik93 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Kérhetünk fényképet?
Valószínű Te is a többség által elkövetett hibába estél bele, de nem akarok ítélkezni, csak egy fényképet szeretnénk. Tudod, egy kép többet mond ezer szónál.
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Sziasztok!
deguss igazad van egy kép sokat mondana! :yes:
(#) Ubul12 válasza Szergej86 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Hello!
Ha függőlámpát szeretnél, akkor vezesd az áramot a függesztékként használt, használható vezetéken.
Mindenki így csinálja. Ha nem hiszed, kérdezd meg degusst. A képlet egyszerű, vezetékhossz egyenlő a függesztés hosszával, plusz a kötésekre felhasznált hossz. Cserélni meg a vezeték nélküli energia átvitelt kell vezetékesre.
Következő: »»   33 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem