Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   4 / 27
(#) Doncso válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Pedig tuti el fog, látod már az SMD is a nyakunkon van, azt még lehet forrasztani. Bár nem hiszem, hogy nem lehet majd kapni hagyományos tokozást is.
(#) vpist válasza Holubek hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Nyugi én arra járok suliba (fazekas) odafelé csak mindent zsebben szabad vinni lomtalanításból (már ha ugye nem veszik észre a kupacokon ülő egyének, hogy felvettél valamit a földről) visszafelé azért lehet gyűjtögetni, de én nem voltam oly szerencsés, fater viszont talált nekem egy 15W-os hangfalat, meg 1500-ért elhozott egy szinte vadiúj hifit hangfalakkal....
Én 9kerbe lakok, de valami jobb környéken kell lakni, mert 500m ezek még tudnak sétálni az utcába, és ráülnek minden kupacra. Egyedül ami megmenthető a jó sok elektrós könyv. Az nem érdekli őket...
(#) Action2K hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Tegnap ismételten fent jártam anyum padlásán, s szedtem össze további kincseket, a gyerekkori gyűjteményemből. Termés: kibontottam újabb két rossz TV sassziját (a képen az egyik), ez még igazi NYÁK mentes. Viszont imádni valóan sok-sok forrléc van benne! A másik kincs pedig a gyerekkori "labortápom". 0-12V DC kapcsolgatós, illetve 24V AC, 42V AC. Bika van benne, mert annak idején a laposelemből kivett szénrudakkal ívlámpát is csináltam vele. Meg is van vagy 8 kiló
(#) csovalek hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok.
Volt egy régi crt monitorom amit szétszedtem.
Találtam enne öszesen 3d trafót.
Nem tudom, hogy lehet valamire használni azokat, vagy dohatom ki...
Kérném a tanácsotokat.
Igazáól egy egyszerű tápot szeretnék csinálni.
Kisérletezéskor mindíg használok dc áramot.
És ahhoz kellene.
Vagy van egy autó rádióm és ahhoz is jó lenne.
Képet mellékelek.
És köszönöm.
(#) Isti válasza csovalek hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Magas frekvenciás mag. Hálózatra nem jó, ne dugd be, mert csattanás lesz.
(#) llaci56 válasza csovalek hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Miért nem a billentyűzetedet csinálod meg először? (Látom, hiányzik az LY, meg még egy-két betű.)

Nem tudom, milyen az a 3d trafó, illetve azt nem tudom, hogy milyen lenne a 2d?
(#) csovalek válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Elnézést kérek.
Csak siettem az írással és nem olvastam vissza.
3 db trafó.
És a képeket pedig mellékeltem.
Szóval nem lehet belőlük tápot csinálni sehogy?
(#) szamóca válasza csovalek hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Felejtsd el, ezekkel nem csinálsz tápot. Ahogy Isti is írta nem jók neked semmire.
(#) SALáta hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Ki miben tárolja a kiépített alkatrészeket ????
Én lassan az ömlesztésből átpakolok kis üvegcsékbe(baba étel üveg), rendezés kondik: feszültség szerint, csatlakozók felhasználási cél szerint.
Amiből sok van annak külön üveg jár, amiből kevés annak pedig az ömlesztés hasonló alkatrészekkel.
Beépítés előtt mindent tesztelek! Bevált még a szószos üveg is, új ellenállássor tic taccos dobozba rendezve, fajták szerint.
Sajnos a méhtelepre nem engednek csak úgy be mint régen, én volt hogy hegesztőtrafót hoztam onnan(annak használom), de volt hogy 80 ft/kg ért két hatalmas 500mm hűtőtornyot, ventillátorral óriás ipari 100A FET-ekkel...
Nos régi fekvő számítógépek doboznak nagyon jók, ezeket gyűjtöm.
(#) csovalek válasza SALáta hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Ügyes vagy
(#) SALáta válasza csovalek hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Köszönöm.
Bár még nincs kész a válogatás, szelektálás, de már így is sokat segít a munkámban.
Pár fiók készítésén töröm még a fejem, majd még kapok üvegeket és a többi azokba megy.
(#) Doncso válasza SALáta hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ez az üvegcsés dolog nem is rossz, nekünk is naponta 2-3 bébi ételes üveg megy a kukába, lehet hogy nem kellene kidobni??
(#) FElici válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
nem, legalább szelektíven kéne gyűjteni.
(legalább!! )
(#) Action2K válasza FElici hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Idézet:
„szelektíven kéne gyűjteni”
Erre Frankye mesélt egy "jó" példát: Link. És sajnos ez nem az egyetlen eset.
(#) uli válasza Action2K hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Ezt már én is láttam, hogy így csinálják sajnos. De a kíváncsiság annyira furdalt, hogy felhívtam a helyi kukás céget és ott megmondták hogy azt márpedig külön külön rekeszekbe rakják az autóban. Mivel nem szedtem még darabokra kukásautót, csak azt láttam, hogy mindent egy helyre, nem igazán hiszem el nekik. De kitudja, lehet mi tévedünk...
(#) Frankye válasza uli hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Én viszont láttam a kukásautó belsejét is, mert amikor a nagy konténer kukát vette fel, akkor a hátlapja gyakorlatilag nyitva volt. Amikor az üveget öntötte be, látszott az előzőleg beöntött papír. Ez biztos, hogy sok minden, csak nem szelektív gyűjtés!
(#) Imi65 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Sajnos még nagyon sok minden inkább arról szól, hogy a közpénzeket át lehessen csoportosítani. Én is tudnék mesélni a környezetvédelmi munkákról, de inkább nem teszem, nagyjából úgy is mindenki el tudja képzelni.
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hogy egy kis jó dolog is legyen: A hétvégén pár dolgot megmentettem az emészettől, kukás autó feneketlen gyomrától.
A munkahelyemen selejtezések voltak, a termés: 3 darab lézer nyomtató (gyűrte a papírokat). Lett 3 darab "bika erős" léptető motorom, indulhat a CNC project Emellett 3 darab 170°C-os fűtőhenger nyákvasaláshoz. A ráadás 3 darab (alán 4*16-os) LCD modulja.
További termés: 5 darab analóg műholdvevő beltéri (hibátlanok, csak elavultak). Kitermelhető: sok-sok 7 szegmenses LED kijelző, infravevő, RF modulátorok, hipersziles táptrafók, és sok sok alkatrész.
És ez még mind semmi! 6 darab BOSH PIR-es mozgásérzékelő, 4 sziréna (ebből egy beltéri, egy pedig fényjelzős is), egy űvegtörés érzékelő (új), s végezetül egy Blaupunkt autós-magnós rádió (állapota szép, működését nem ellenőriztem még).
Ezek tuti újrahasznositottak lesznek (általam)
(#) Imi65 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Aki a rendszerváltás idején közel volt a tűzhöz, az rengeteg megtermelt, és már nem értékesített dologhoz juthatott hozzá. Meg gyakorlatilag az addig használt termelőeszközökhöz. Meg már kimaradt alapanyagokhoz is.
(#) Frankye válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Akkor kellett volna a híradástechnikai cégeknél melózni, mint a HTSZ, a BEAG, stb. Most nem lenne alkatrész-gondom...
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Akkor engem csak a füstje érintett sajnos Kilóra árulták a méregdrága maró-esztergáló CNC gépeket, ma meg guberálásból építhetek magamnak valamilyet (gépgyártástechnikus az egyik szakmám), mert még a gagyi kinai is többszázezer forint. Akkoriban 5Ft/kg áron ment el egy 5 millió forintos megmunkálóközpont. számoljunk 10 tonnával, az ugyebár 10000kg, szorozzuk 5-tel = 50000 Forint. A kiemelt, 3 műszakos nettó bérem 90000 volt akkoriban. "No comment". Az a gép akkor, "Jó lett valamire", valakinek. A legszőrnyűbb az a dologban, hogy az a gép egy centit se mozdult el a helyéről azóta, csak gazdát cserélt, s azóta is teszi a dolgát. Egy éven belül háromszor váltott nevet az akkori munkahelyem. Ez a megőrzött munkakönyvemben vezetve is van
(#) Action2K válasza Frankye hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Sőtt, talán a "Frankye ghost to BEAG" néven futna a cég most. Bocs a faviccért!
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Uram, Ön nyert! (A sajnálatos csak az, hogy én nem nyertem rajta...)
(#) Imi65 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Veszíteni is tudni kell! Én már régóta gyakorlom, már egész jól megy.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok! 2SB407 tranyóval lehet valami értelmesebb cuccot csinálni? Ha igen, rajzot tudtok felrakni?
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia! Tápegységet?
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Ahhoz már van.
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Áteresztőnek nem jó? Az most úgyis kéne.
(#) ProZsolt hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
Kicsit ujraelesztenem a topikot, mivel mostanaban nem irt senki.
Mindig irigyeltem a pestieket, hogy annyi mindenhez hozzajuthatnak, most hogy kolegista vagyok en is elkezdtem "gyujtogetni". Jelenleg lassan kiszoritom a szobatarsaimat a sokk kacattal. Talaltam G3-as powermac-et, mukodo kodo HP multifunkcios gepet.

A kep marcius elejen keszult, azota osszeszedtem meg ezt-azt.

Photo 5.jpg
    
(#) feki00 válasza ProZsolt hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Az ásványvizes palackokból szuper madáretetőt lehet csinálni
Következő: »»   4 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem