Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   376 / 1679
(#) vicsys hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
A barátom kérésére megterveztem és elkezdtem legyártani egy vízkőmentesítőt. Sajnos, hiányzik 3 IC. Mindenesetre bíztató a kinézete a panelnak, ami 60x60-as. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
CNC-vel készült?
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Nem. Csak simán fotózással és konyhai körülmények között...
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Nagyon tuti lessz , ez egyébként melyik kapcsolási rajz alapján van ? Vagy netán saját tervezésű?
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Jól néz ki! Milyen elven működik? Igazából fogalmam sincs arról, hogy miként működhet egy elektronikus vízkőmentesítő (hacsak nem vízkőmentesítő folyadékot adagol vagy ultrahanggal töri szét a vizkövet )
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ez alapján építem.

schematic.GIF
    
(#) szidom válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Üdv

Ilyet már láttam.
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Gondoltam mert a panel szerint gyanús volt ! énebből a tipusból már kb 20 -30 darabot éítettem , szerintem ez a te általad építettel majdnem megeggyező?
(#) CIROKL válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia : ITT olvasgasd el ezt a topikot!
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Nem majdnem megegyező, hanem ugyanaz!
Sokat túrtam a netet, hogy találjak valami szimpit. Végülis itt a HE-n a vízkőmentesítős topicba linkelte be valaki. Én tettem még rá egy táp részt, hogy külső fali adapterről is lehessen működtetni üzembiztosan.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Valamikor régen én INNEN szereztem az információmat erről a kapcsolásról , és következett asikeres megépítés . A nyákot személyesen a kapcsolás megalkotójától kaptam !
(#) pepe33 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
A multhéten szétszedtem egy ilyen készüléket (gyári), nem volt benne csak 1db 4060 -s IC meg pár ellenálás, dióda, kondi.
Lehet ujabban már kihagynak belőle alaktrészeket.
(#) erdgab válasza vicsys hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
vicsys!
Vigyázz a Te rajzodon a Q2 tranyó alatt a diódák fordítva vannak!!
(#) llaci56 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Szerintem meg azon van jól. Így a 0 -hoz lépest 1,5 V-tal megemelt potenciálra megy Q2 emittere a 10k -n. Forditva szakadást jelentene a 3db diófa. (1 is!) Ha Zener (cca 1,5 V) lenne (és az lehetett eredetileg!) akkor lenne helyes fordítva a diófa iránya.
(#) erdgab válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Ugye most ugratsz.
(#) llaci56 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Mert?
(#) erdgab válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Azt mondtam,hogy a 3 diódának a Q2 tranyó emittere fele kell nézni a pozitív oldalukkal,vicsys rajzán ez fordított így nem jó.Ha azt akarom,hogy kb. 1,5 volttal magasabb potenciálon legyen a kérdéses pont akkor a diódáknak pozitív oldalukkal az emitterhez kell csatlakozni.Csak egy példa:Szükségem lenne mondjuk 12,5 stabil feszre,de csak 12V stabkockám van,akkor a stabkocka test lábát egy diódán keresztül kötöm a testre,dióda a pozitív oldalával csatlakozik a stabkocka test lábára,a kimenetén mérhető is a kb. 12,5V.Ha elbeszéltünk egymás mellett akkor bocs!
(#) kocsgab002 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
szerintem dióda esetében beszéljünk nyitó és záróirányról. Ebben a kapcsolásban az anod magasabb potenciálon van mint a katód, így kinyit, és áram folyik rajta,mellesleg megemeli az emitter potenciálját.
(#) llaci56 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
erdgab! (...hogy folytassam az előttem szólót.)
De beszélhetünk anódról (+) és katódról (-).
Vicsys rajzán - hogy egyről beszéljünk csatoltam! - a Q2 emittere R4 en (10 k) keresztül megy D1-3 anódjára, és ez ÍGY JÓ!
Ugratni? Mindig ökörködök, de ilyennel nem!

v2009.gif
    
(#) Amarton válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
A stabkocka esetében ugyan úgy kell bekötni a diódákat, mint ahogyan a Q2-es tranzisztornál vannak.
Te is ezt mondtad, és a rajzon is így van.
Akkor miért is kellene megfordítani?
(#) erdgab válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Bocs! Én tévedtem!
(#) llaci56 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Semmi gond. De egy másik rajzon valóban fordítva van.
Talán eredetileg Zener lehetett ott, és azt váltotta ki a 3 dióda. (de ehhez meg kellett volna fordítani!)
(#) Sanyesz5 hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Üdv!
Most végeztem,ezzel az "Univerzális" Cb rádió programozóval.Életemben most építettem először ilyent,de működik.Egy Yaesu Fth 2008 típusú kézi cb rádiót sikerült átprogramoznom sikeresen vele,anak idején,a polgárőrségé volt,é lebutották 2 csatornásra,na hát én ebbe nem nyugodtam bele A kép baloldalán lévő kábel,a soros portra csatlakozik,a 2,5mm es jack,megy a mikrofon bemenetére.

2.JPG

1.JPG
   
(#) Doncso válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szép munka! A nyák milyen eljárással készült?
(#) Sanyesz5 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Köszi,fotó technológiával,utána kémiai ónozó.
(#) speccy hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Ma fejeztem be a labortápom építését. Ez egy sima 723 IC-vel megvalósított kapcsolás ami 0,8-30V között szabályozható, elvileg 10A-t bír, gyakorlatban azonban eddig még csak 6A ig mertem kipróbálni. Elsőre indult szépen, de teszt közben 2A terhelésnél az egyik 2n3772 C-E zárlatos lett -valszeg egy béna hamis darab volt-. Ennek cseréje után minden ment szépen. A két kis billenőkapcsolóval lehet beállítani a feszültség szabályozási tartományt 0-6; 6-30V illetve 0-1; 1-10A között az áramkorlátot.
(#) Ballage válasza speccy hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Tetszik ez a hosszúkás doboz. Ha majd egyszer eljutok odáig, akkor a saját tápomnak is valami hasonló elrendezést szeretnék. Amúgy mi volt benne, UPS?
(#) uli válasza speccy hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Nemsemmi! Nagyon farnkón néz ki.
Egy kérdésem lehetne? A szünetmentes táp saját trafóját használtad fel a labortáp működtetéséhez?
A képekről nekem úgí tűnik. Egy ilyen táp trafója 10 A-t is elbír? Nekem is van itthon egy szünetmentes, és nincs használatban. Elképzelhető, hogy újra életrekeltem, a munkád láttán. nagyon tetszik!
uli
(#) speccy válasza Ballage hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Köszönöm.
Igen, egy APC ups volt benne, de sokat szívtam vele, mert az előlapja teljesen müanyagból volt, így azt kukáztam, a házat megfordítottam és a hátlapra tettem egy alu lemezt hasonló bevonattal mint a doboz, és ebbe jöttek a kezelőszervek. Hátulra meg az előlap helyett a borda került szintén az előbb említett alu lemezre, + még egy merevítő rúd a tetejére, hogy bírja a gyűrődést.
(#) speccy válasza uli hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Nem, ez egy erősítő trafója volt. A ups trafója szerintem simán bírna 10A-t, bár pontos adatot nem tudok róla, de laglább 4mm vastag drótból van a secundere. Az egyetlen problémám az volt vele, hogy csak 2x 7,5V-ot ad le, áttekerni meg nem nagyon akartam egyenlőre.
Következő: »»   376 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem