Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   76 / 489
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Én is gondoltam hasonlóra de nincs épp egy számláló se itthon semilyen.
4040-ából tudok csinálni egy ehhez elegendőt? (remélem az adatlapját találok valami példát nem értek ehhez)

köszi
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szia,

ha az egy fordulat megtételéhez szügséges idő (200us egységben) kiírása elég, az egyszerűen megoldható, méri a program. Csak decimálisba kell váltani és máris kiíratható.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Itt derül ki, hogy nem tudunk semmit a lehetőségekről sem. Mit kellene megváltoztatni a programban, hogy ez teljesüljön és látható is legyen? Szia.
(#) pet válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szia!

Hát az tökéletes lenne, reciprokát vesszük sec-ben, megszorozzuk 60-nal és megvan az egy percre jutó fordulatszám Jól mondom?
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szia Janocsi!

A lehelőség adva van. Kicsit jobban utána számolva (egy bsf TMR0,7 elkerülte a figyelmemet) a mérés egysége 100us.

Fordulatszám kiírása:
Mielőtt nagyon örülnénk, a kiíráshoz két számításigényes lépés kell:

- 600000 -et kell osztani a számlálás eredményével (a programban csak egy 16 bit / 8 bit rutin van, aminek a hányadosa és a maradéka is csak 8 - 8 bit.)

- Az eredményt decimálisba kell átszámítani. Ez három újabb osztás 10-zel.

Ez nem kis feladat.....

A fordulat idejét lényegesen egyszerűbb kiírni, 16 bites számot kell BCD -re alakítani.

Még egy két fénykép....
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy apró hibát csak akkor vettem észre, amikor a képeket már feltöltöttem. A VI fordítva áll.

Fordulatszám mérésére van újabb ötletem... dolgozom rajta.

Sziasztok....
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Ez a hardver nekem nagyon tetszik, (ezt tudom értékelni), ugyanigy csinálgatom én is. Nagy munka fekszik egy ilyen elektronika kialakitásában is, meg a többi járulékos háttér-technikai eszközökben. A képeket nézve, tényleg kezd kialakulni a végleges formája. Klassz! Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a dícséretet...

Mivel ez még csak egy prototípus, a huzalozott megoldás a legrugalmasabb. Ha már a kapcsolás véglegesedik, akkor jöhet a nyák. Az eddigi ötletek miatt is sokszor átkötöztem a vezetékeket a legújabb ötletek miatt ismét módosulások várhatók.

RTC- ből az időt csak induláskor olvasom ki. Én nem folyamatos üzemre terveztem az órát. Kiolvasáskor előfordulhat, hogy akkor olvassuk ki az adatokat, amikor épen változnak, nem összetertozó pl. a nap a hónappal.

RTC-be az adatokat a beállítás végén küldöm el. Valamilyen látható változást kerestem a tárolásra. Ha állítottam időt vagy dátumot, a következő külső led váltásra tárolódik be az RTC-be (az RTC írása alatt az idő számíítását tiltani kell az RTC-ben).

Szia
(#) Neko0130 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Hi! Én még elég kezdő vagyok az elektronikában, és most éppen az órát csinálgatom. Van egy kis gondja pár Led nem akar világítani vagyis inkább ha világít is akkor is halványan ez mitől lehet?
(#) pet válasza Neko0130 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szia!
Nincs elég feszültség a propelleren. Tekerj még pár 10 menetet a szekunderre vagy tekerj le a primerről (inkább előbbi)
(#) Neko0130 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Ha jól tudom kb 50 volt környékén van a feszültségem sztem az bőven elégnek kéne lennie nem? Az analóg mutatója nem világít és a számoson pedig a 2 középső.
(#) pet válasza Neko0130 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
50 volt? Te titkolsz valamit.
Gondolom magad tekerted a trafót. Akkor viszont az kicsit nagyon sok az
De én is kezdő vagyok majd az okosok megmondják hogy lehet. Meg is mérted az ötvenet vagy... nem írtad 6ározottan
(#) Neko0130 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
tanárommal mértük meg oszcilloszkópon ott kb 50v volt a fesz. Én sem értk hozzá
(#) Krisz03 válasza Neko0130 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
A csúcsérték lehet akkora.
(#) Neko0130 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Akkor mi a gond? Én személy szerint a tranyókra gyanakszom. A propelleren kívül van egy másik gondom, nincs távirányítóm hozzá azt honnan szereztetek be ti?
(#) Peti.Janka válasza Neko0130 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Én is kezdő vagyok, de a Zener dióda nem engedi 15Vfelé, de ha mégis 50 volt van ott akkor a stab ic /7805/ is megpusztult valoszinüleg. Nekem 8V van a propelleren Sima digi müszerrel mikor ki van kapcsolva, és tökéletesen müködik!
(#) Neko0130 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Ebben a pecben megmértem nekem így simán 9,6v volt rajta
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Nagyon jó hírem van számotokra:
A fordulatszám mérésre minden eszköz adva van: Optikai érzékelő - az RB0 megszakítást kérő fototranzisztor jó lesz. Számláló: a program nem használja a Timer1-et. Kapuidő áramkör: az óra számolja az időt, így az egy perces kapuzás is megoldott. Kijelző pedig maga az óra. Egy kis programozás (a netről konverziós rutin) - és itt az eredmény.

Ez még ment átalakítás nélkül. A tápfesz is mérhető a 16F886-tal, de ide már kell egy osztó is.
(#) calibra válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia!

Hmmmm. Király vagy :worship:
Ha van valami amit tisztelek és becsülök,az a leleményesség és a tudás.Csak így tovább!

Üdv.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Nagyon jól haladsz az újabb rutinok kialakitásával, beépítésével. Ezek mind-mind hasznos, és eddig nélkülözött igen fontos kiegészitői lehetnek az új órának, amely a "mienk" is lehet már nemsokára. Nagyon várjuk a végkifejlet megépíthető, v.01 verzióját! Szia.
(#) pet válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia!

Grat hozzá nagyon praktikus lehet ez a funkció.
Én pedig rájöttem hogy van itthon számlálóm csak nem tudtam róla. (Nem a számológépem...)
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia Pet!
Akkor meg tudod mérni a fordulatszámot. Az lenne a jó, ha legalább olyan étréket kapnál, mint Hp41C mért eredménye. Igy a másodpecenkénti kb.: 23 fordulat már majdnem tökéletes állóképet mutatna. Szia.
(#) edison14 hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Szevasztok!!

Nagy kérdésem lenne :

nincs 0,2mm átmérőjű tekercshuzalom de van 0,1mm esem
valaki meg tudná mondani hogy működne e ezzel a huzallal az óra és hogy hány menetet tegyek az álló és a forgórészre
(#) pet válasza edison14 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia!

Nyilván működne (kivéve ha nem bírja a teljesítményt és elég) De elvben ugyan úgy jó és ugyan annyit kell tekerni mint a nagyobból. Viszont ezzel nem érdemes kisérletezni, nem olyan megfizethetetlen azér a 0,2mm-es huzal.

üdv.

A fordulatszám mérésével még bajlódok fotodióda stb...
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia Edison14!
A 0.1mm átmérő egy kicsit kevés ide, mert igen nagy belső ellenállása lesz a trafónak, vagyis tehelésre nagyon érzékennyé válik. Igy a keletkezett feszültség is instabil lesz. Ha nincs más huzalod, akkor legalább négy szálat kellene összefogni, (külön-külön csévére felteszel megfelelő mennyiségű huzalt), és úgy tekercseled meg. Ekkor egy viszonylag jó minőségű trafót kapsz eredményül. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!

Az órám építése kezdetén utánajártam:

A Villért boltjában árulnak cuz huzalt. Kis mennyiséget kérésre adnak - 20 dkg a mérhető legkisebb mennyiség.

Az óra 0.20 vezetékkel készült, jól bírja a terhelést - a Led -ek fényereje miatt a ledek árama csak 14 * 10mA

Érdemes venni, egyszerűbb a tekercselés.

cuz.pdf
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!


Küldtem e-mailt .....


Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megkaptam, most tanulmányozom. Köszönöm, amint valamira jutok, jelezni fogom Neked. Szia.
(#) edison14 hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
a csévetestet miből készítettétek az álló tekercshez ?
milyen anyagból legyen hogy a legnagyobb elekeromágneses
teret keltse a tekercs

a válaszokat előre is kösznöm
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Szia Edison14!
A csévét vékony mü.a. hengerböl cálszerü elkésziteni, hogy igen kicsi maradjon az álló/forgórész közötti légrés. Igy nem lehet majd később ezzel probléma. (Valamilyen, pl.: henger alakú fogpálcika tartó mü.a. ez keményebb anyagból is van. Keresni kell, és találsz otthon idevaló anyagot). A két szélére érdemes ragasztani valamilyen mü.a. lemezböl kivágott peremet, amely bíztositja a tekercs és cséve stabil egységét. Ezek már lehetnek vastagabbak is, akár 2-3mm-esek is. Szia.
Következő: »»   76 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem