Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   382 / 1679
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ha jól emlékszem az egy kivezérlés mérő. De nem biztos.
(#) MrBrown válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Szia,
a hangláda téma hidegen hagy pláne hogy pájónyír , viszont a végfok az fullbrutál dizájn. Sajnos nem vagy ismerős a csöves topicból ugyhogy feltételezem félvezetős technológiát rejt az "akkutöltő"
(#) huba hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Topi spektrum analizátorából inspirálódva elkészültem én is a sajátommal. Két AVR dolgozik benne. Egyik számolja az FFT-t a másik frissíti a ledmatrixot. A kijelző valamilyen szerencsejátékból lett kibontva, majd visszarajzolva hogy meg tudjam indítani. A egy talált FFT lib-et használok. Spektrumon kivűl még bármilyen állóképet meg tudok jeleníteni, egy pascalban irt rajzprogram segítségével, ami kigenerálja a képet matrix megfeleltetésként. Nemrég fejeztem be egy Workshopra, ahol nagyon tetszett a közönségnek.
Videó ITT telefonos felvétel de a lényeg látszik.
(#) Flatlander hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Az nem akku töltő hanem valami két lámpa volt a tetején sulikba lehet ilyet látni de nemtudom mi akar pontosan lenni,de most az a végfok igen (ezvolt itthon) Elején a nagy kivezérlésjelző lehet kicsit megtévesztő de este kék fényben szépen néz ki és szépen is mozog.Ittvan róla pár kép És igen ez nem csöves erősítő (az kevés lett volna mélyhez,meg nem is arravaló)de még régebben azt is építettem 2xEBl 21-es csővel de az már szétlett szedve de lehet összerakok megitn egyet szépen csöves erősítőhöz minden van itthon,még válogathatok is Amugy van még pár egyedi dolgom amit sikerült csinálnom házi kompresszor is pl stb
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Klassz
(#) Doncso válasza huba hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Barátom......ez nagyon durva, nekem nagyon tetszik, mutat rendesen!! Gratulálok!! Szuper lett!
(#) llaci56 válasza huba hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Tetszik a visszarajzolt kijelző. (Mármint a visszarajzolás...) Meg a szerkezet is!
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Helló !
Nagyon penge lett a spektrum analizátor valami díjat is nyertél vele ? Azt is megmutathatod ! Gratulálók ! És a töltény hüvely is jól mutat mögötte, de vajon hol van a magja ?
(#) huba hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Köszönöm a dicséreteket. A rendezvény célja nem verseny volt, hanem inkább tapasztalatcsere, tehát a munkákat nem rangsorolták. Az a töltényhüvely valójában egy gyujtó, a hegyébe pedig be van építve egy fehér led.
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Idézet:
„hol van a magja ?”

Az enyémnek megvan: Link


Huba: Honnan sikerült ilyen displayt szerezni? Nagyon baró lett! Erre jó kis animációkat lehetne írni! Na meg az óra megszállottak jó nagy Dotmatrix órát alkothatnának belőle.
(#) zenetom válasza huba hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ez nagyon klassz!
Jó sok munka lehetett vele :kalap:
(#) torcsi2 hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Nem tudom épített-e már valaki mézpergetőre motoros hajtást. Hát én vállalkoztam egy ilyen megépítésére.
A mechanikus meghajtás és maga test készen jőtt hozzám.Nekem csak fordulatszám szabályozott motoros hajtást kellet rá építeni.
Adott volt egy 250w-os egyfázisú aszinkron motor.
Hűtő ventilátor.
Trabant ledes fordulatszámmérő.
És még pár apróság amit a műhelyembe találtam.
Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését várom a kérdéseket!
(#) zoz11 válasza torcsi2 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Hello
Én ezt a panelt csináltam mézpörgetőhöz : Bővebben: Link
Fordulat számszabályzós, lágyindítóval, védelemmel ellátva! Holnap teszek fel az egészről képeket!
(#) nagy hoho válasza Action2K hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Helló !
Ezelőtt 33 évvel nekem is egy két ajtós szekrényben volt a műhelyem a nappali egyik sarkában . De jó most újra ilyet látni,a régi szép emlékek elő jönnek.Az a töltény már egy kisebb rakéta.Olyan trafóm nekem is van ami a polcon van
(#) torcsi2 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Aszinkron motorhoz is építettél már fordulatszabályzót?
(#) kisfeca hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Hy! Elkészült 40 cm-es házilag készitett hangszóróm! Köszönet a számitásokért Lázás Péternek!


Bövebben róla a "hangszóró épitése" c. forumban!
(#) nagy hoho válasza torcsi2 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Helló ! A méhek nem szédülnek el aztán nem találnak a kaptárba ? Én a témáról annyit tudok ,hogy a szomszédom méhei időnként átjönnek hozzánk és ezrével lógnak a lila akácon. Aztán a szomszéd egy zsákban haza viszi őket. Még nem láttam mézpergetőt de biztos jó lehet amit csináltál. Azt értem ,hogy pergető de minek a ventilátor ? Az tartja távol a méheket ?
(#) nagy hoho válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Helló !
Én azt javaslom ,hogy mindenről csinálj komplett doksit mert ahogy telik az idő elfelejtheted. Én már azt is elfelejtem ,hogy a kapcsolási rajzot hova tettem. Gondolom a méhek nem örülnek annyira ennek az elektronikának !
(#) torcsi2 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Igazán vicces figura vagy, de már késő este nem tudok rajta nevetni. A mézpergető egy nagy "centrifuga".
Holnap teszek fel róla több képet.
(#) gydanee válasza torcsi2 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Érdekes, és ötletes megoldás.
Nekünk még csak kézzel hajtós pergetőnk van.
(#) zoz11 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Hello
A nyákterven nagyon sok infót szoktam hagyni, éppen az miatt hogy ha utána kell építenem akkor tudjam hogy mi hogyan volt!

Ebből a panelből most még 3mat kell csinálom, hála az égnek a az első pörgetőnek a tulaja jó reklámot csinált nekem!
(#) Action2K válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ez mega-brutál! A cikket is olvastam, gratula mindkettőtöknek! Jó lenne bemérni mit tud: Frekiátvitel érzékenység. Hány Wattosra készítetted? Minimum 100W, ugye?
(#) kisfeca válasza Action2K hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Hy! Köszi szépen! Igen lemérni jó lenne hogy mit tud, csak én nem értek hozzá hogy hogy kell lemérni gondolom kell hozzá szkóp is az meg nincs itthol ! Egyébként igen a 100W az minimum de elbir vagy 2-300at is azt mondja Péter !
(#) gtk válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nahat
Es hogy szol egy ilyen hangszoro?
(#) Action2K válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Szkóp nem kell, csak egy szoftver és egy ismert karakterisztikájú patronmikrofon.
(#) djgabi_8 hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Hali!
Hogy lehet megállapítani hogy hány amper van az aksiban ? (12V, és 30 Ah)
(#) bbalazs_ válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
A kerdesnek nincs ertelme.

A kapacitasa azt jelenti, hogy 12V-on, 1A mellett 30oraig birja, 2A-en 15h, 4A-en 7.5h stb.

A gorbe nem teljesen linearis, nagyobb aramok mellett kevesbe birja jol.
(#) bigbazsi hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok!Csinálok egy lézer show-t csak egy problémám van ,hogy a vezérlés hogyan csináljam mert potméterekkel szeretném megcsinálni. A válaszokat előre is köszönöm !
(#) djgabi_8 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
kösz
(#) bigbazsi hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok!Megcsináltam a lézer show-t csak a vezérlését nem teljesen egy csavarbehajtónak a szabályzóját szereltem bele.De én potméterekkel szeretném megcsinálni. lézer show akkor azt hogyan oldjam meg?Ha valaki bírna egy kapcsolási rajzot feltölteni azt megköszönném
Következő: »»   382 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem