Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
Valahol írtad hogy az ETD59-et tudod a legolcsóbban beszerezni (olyanyira, hogy még a fojtót is azzal akarod megoldani).
Hol és menyiért? Kösz: P István
Hali!
Hát átlapozgattam az általad linkelt pdf-et. Nem igazán látom, hogy TE honnan látod benne az elméleted igazolását. Én ebben a pdf-ben is rátaláltam az igazamra. Gyanítom az lenne a megoldás, hogy mindketten megépítjük a saját elképzelésünk szerint, kipróbáljuk, összevetjük a tapasztalatokat. Félretéve a szakmai rálátási különbözőségünket, viszont, nekem inkább a kapcsi rajz ami bejön. A trafót én mindenképp keményre építeném. A PWM szab. majd teszi a dolgát. A fojtót készíteném el úgy, hogy a trafó helyett tegye a dolgát. Én egyébként azon sem csodálkoznék, ha mindkét variáció jól működne. Mármint a TE elképzelésed és az enyém is. Ja! az ETD. Lakhelyem szerint minden jó bolttól messze vagyok. A RET-től rendelgettem eddig, korrektek, gyorsak. Ami közelebb volt bolt, ott azt sem tudták az eladók, mi az az ETD59. Val'szeg, ez mindenkinek helyi sajátosság, hogy honnan tudja beszerezni. Nekem a RET volt eddig a legkifizetődőbb, mondom: eddig! Lehet, azóta már változott a felhozatal. Most a RET-nél az ETD59 1100Ft, a cséve hozzá: 700Ft
Kösz.
Az 1100 Ft párban értendő vagy darabra?
darabja 1100Ft tehát párban 2200Ft mostanság
Ha már az alkatrészekről beszélgetünk. A rajz amiről a beszélgetésünk folyik. A benne szereplő IGBT nem épp kispályás. Főleg a teljesítménye miatt, de, hogy még belső védelemmel is rendelkezik. Nem volt sok időm a net-en nézelődni, vagyis még nem találtam rá, hogy hol lehet beszerezni és a lényeg, hogy mennyiért.
( 2MBI100-060 ) van neked (nektek) forrásotok? Gyanítom, jó magyar módra helyettesítéssel kell megoldani. De legalább a rajz szexi, a többit megoldjuk!
sziasztok
érdekel a téma csak nem hiszem hogy el is tudnám késziteni, bár a fekete-fehér tvkben használt sorkimenő trafóból itthon biztos van 10-20 darab.kérdésem lenne: ha jól értettem a maci változat 130A-t tud.mennyiért vállalnátok az elkészitését?
Hali!
Először is miért gondolod, hogy nem tudod elkészíteni? A ferrit anyag ha már van az bíztató. Onnan már csak néhány lépés. Főleg ha már kész eszközt építessz után. Végül is ebben pont az a lényeg, hogy TE készíted el magadnak. Műszereid vannak?
dvm az van .meg kisebb dolgokat csináltam is már. meg tv javitás, ilyesmi.
csak a kapcsolóüzemü tápokban nem vagyok otthon.meg én Erdélyben élek 17km re a határtól és igy nem biztos hogy a félvezetőket itt be tudom szerezni
Hali!
Én biztos nem tudom bevállalni. Főleg azért, mert időm nem sok, még a saját ötleteimre sem. Ha tényleg kell egy inverteres hegesztő, de nem akarod megépíteni, akkor jobban jársz, ha veszel egy boltit. Azt sajna nem tudom, nálatok milyen a kínálat. Ha viszont magadnak akarod megépíteni, akkor egy oszcilloszkóp kell még (minimum), nomeg beleásni magad a témába. (na nem kell doktorálni belőle.) Tanáccsal és rajzokkal tudunk szolgálni. Nálunk sem lehet mindent beszerezni. Van lehetőség és néha kell is helyettesíteni. De egyre több cég csomagküldéssel juttatja el a cuccot a vevőnek. És ha belegondolsz, sokszor még így olcsóbb is. Szerintem...
Hali!
Még a 10. oldalon írtad: Találtam egy jó kis kapcsolási rajzot egy valami "Harbor Freight TIG 130A" géphez. Írtad a forrást is. Nos én átnéztem elejétől a végéig a jelölt oldalt, de rajzot nem találtam. Biztos én vagyok a muja. Kellene még infó a gépről. Tudsz segíteni?
Ha végig olvastad a fórumot és megnézted a képeket,azokat is amiket felraktam,az egyiken láthatsz egy gagyi műszert (M830),én annak segítségével alkottam a végeredmények a 7. oldalon vannak,fentről a második hozzászólás mellékleteként.Az eredeti rajzot,ami alapján én nekiláttam az építésnek,szándékosan nem teszem fel,mert mindenki hanyatt-homlok menekülne.Szkópom nincs,ha én mégis meg tudtam csinálni akkor másoknak és neked is sikerülhet,csak követni kell az építési leírást.
Zerocross!
Pedig ott a rajz mindkét helyen! A 10. oldalon a sematik -ra tessék kattintani!Ha a forrás oldalon nézed,ott is ott van PDF formátumban,vagy másmilyen rajzot keresel (?),nincs más a 2 képen kívül (10. oldal kép1,kép2),én sem találtam mást.
Kérdés!!!
3 pár IRG4PC50UD-vel mit fog bírni??? Ezt az IGBT 55A-es, elvileg 150A kellene vele kihozni, vagy nem????
Egyszerű tolómérővel hogyan lehet lemérni egy 0,35-ös CuZ drótot?
5 százados pontosságú tolómérővel nemigazán tudod.
Jobb a körskálás (órás) kivitel,mert ez 0.02 mm felbontású. Mostanság árulják a digitális kijelzésű tolómérőket,ezeknek a mechanikájuk teszi kérdésessé a pontosságukat. Legjobb a mikrométer,én is ezt használok.
Tolómérővel és a mikrométerrel a pontosságon kívűl még az a probléma hogy deformálja a huzalt és kevesebbet mérsz a ténylegesnél.
Megoldás, hogy 10-20 vagy 30 menetet szorosan rátekersz egy vékony hengeres (D=5-10 mm) bármire és megméred a tekecs hosszát, ebből már elég pontosan lehet számolni. (végszükségben még egy vonalzóval is) A 0,35 CuZ huzal átmérője még függ attól is hogy egyszeres vagy kétszeres szigetelésű: ha kétszeres, akkor kb 0,4 a tényleges átmérője. Az a 0,3-as amit én nemrég vettem az meg 0,35-ös. Általában a réz vezető átmérőjét adják meg.
Vitatkoznák... :hide: A mikrométer századpontosságú felbontása tökéletes,ha rendeltetésszerűen használják. Mérni a nyomatékhatárolós forgatórésszel illik, (na ezt nem teszik sokan).
Az átmérő mindig a tiszta rézre értendő!
Nincs mindenkinek mikrométere, a tolómérőn pedig egyáltalán nincs nyomatékhatároló. A zománcozott rézhuzal pedig elég puha/rugalmas főleg a kétszeresen zománcozott és még a nyomatékhatárólóval is deformálódik (főleg a nagyon fékony huzalok) igaz, jóval kisebb mértékben mint a tólómérőnél. Amúgy van mikrométerem, és 0,05mm pontoságú fél méter hosszú tolómérőm is és tudom is használni őket.
"Az átmérő mindig a tiszta rézre értendő!" Minha éppen erről írtam volna... Üdv: P István Idézet: „Az átmérő mindig a tiszta rézre értendő!" Minha éppen erről írtam volna... ” Nem Te ezt irtad: Idézet: „Általában a réz vezető átmérőjét adják meg. ” Üdv
Az általában szó nem zárja ki az ettől eltérő méretmegadást,mig a "mindig" szó egyértelműsiti azt.
Üdv
Te tényleg vitatkozni akarsz...
És ki tiltja meg bárkinek hogy eltérjen az általánostól? Egyébként a Gyártó mindkét méretet megadja. Üdv: P István
Nem,nem vitatkozni szeretnék,ez az egész a kérdező szemszögéből máris érdektelen. Viszont nem hagyom magam,ez tény. A gyártó természetesen megadja a nyers és a bevont méretet is,ez utóbbit meglehetősen nagy tűréssel,ami gondolom a gyártástechnológia miatt van. Ezért is kell a nyers méretet mérni. Az,hogy a védőréteg egy,két vagy háromrétegű,teljesen más kérdés,ezt az alkalmazás dönti el.
Üdv
A gond az, hogy én nem a te hozzászólásodra írtam az első hozzászólást erről a témáról, hanem Te szóllítottál meg! Éppen ezért sem értem -meg másért sem-, hogy miért érzed úgy, hogy meg kell védeni magad.
De ez már tényleg OFF, ezért a magam részéről ezt a "vitát" lezártam. További jó védekezést: P István
Pusztán a mikrométerre vonatkozó megállapitásod inditotta el ezt a nagyrészt felesleges szövegelelést...
Amit irtam fenntartom,igenis alkalmas pontos mérésre,csak megfelelően kell használni. Nem saját magam kell megvédeni (jól is néznénk ki),hanem az álláspontomat,ezt meg is teszem. Vitázni továbbra sincs kedvem,csak tényközlésre szoritkoznák.... Üdv
Szia !
Találtam egy táblázatot, hátha segít
Kedves p istván!!!!!!
Az a tolómérő nem satu!!!! Azt nem kell annyira összeszorítani, hogy deformélja a drótot. A mikrométerrel is érzéssel kell mérni. De ezt neked hiába mondják mert te mindig mindenkinél okosabb akarsz lenni. Nem elég, hogy nem tudod beismerni a hibádat még neki is állsz vitatkozni az okosabbal. Ez a te egyéniséged.
Ritkán szólsz hozzá, de akkor is minek...
A tolómérőt asztalos-szorítónak használatán kívül , ma voltam egy vas és szerszám árúházba és szép kis inverteres hegesztőt láttam 24700Ft volt az akciós ára.
Sajna (szerintem) semmire sem jó, avagy hegesztés helyet extrém sportnak is beillő szikráztatásra jó lehet. Einhell 1000/1 a tipusa. |
Bejelentkezés
Hirdetés |