Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   459 / 2208
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2009
Ezek most éppen használatban vannak az egyik erősítőmben, sajnos közelről csak ilyet tudok fényképezni (mobillal). Különben is...mondtam, hogy vudu.
(#) Action2K válasza sturbi hozzászólására (») Márc 13, 2009
Ilyenem nekem is van! 1cm^3 az egész térfogata, kb. 10mm^2-es a vasa Az éppen írás alatt álló cikkemben is fog szerepelni egy.
(#) laci016 válasza djhans hozzászólására (») Márc 13, 2009
nagyon szép munka
(#) Imi65 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 13, 2009
Nem hinném, hogy egy Sokol fázisfordító ehhez képest óriásnak hatna.
(#) MrBrown hozzászólása Márc 13, 2009
Szia CHZ,
nagyon eltüntél az ECL86 PP projectel együtt
Gondolom mostanra ott tart az átvitele hogy a hangerőpotival a hangfalak helyére aggatott egyenáramú motor fordulatszámát is tudod szabályozni
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 13, 2009
Szia !
Nem álltam le , tegnap tekertem meg hozzá a hál. trafót , kimenőt is kell még csinálnom , mivel az R vasas gyengének bizonyul , mint ahogy fentebb mutattam is .
Ha kimenői elkészülnek bemutatom a teljes mérési eredményeket és beszámolok a hangjáról is .
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 13, 2009
Milyen fokozatkapcsolóval tudok teljesen szimmetrikus szabályzást elérni monoblokkok esetében?
(#) Ricsi1992 hozzászólása Márc 13, 2009
Sziasztok!Hú,nagyon pörögnek az események,amikor utoljára beléptem,kb 800 hsz. volt...

Sikerült szakkörön lemérnem a Junoszty kimenős PL500 PP-t.Imi,nagyon jól megtippelted,kb mennyit fog tudni.4ohm-os műterheléssel néztem,és 300V körüli anódfesszel 15W :yes: kijött belőle,szemre gyönyörű volt a szinusz.És még 17W körül is egész szépek voltak a hullámok.
Lassan jó lenne megépíteni a másik csatornát is,2x15W....

Szereztem egy szuper "kis" 400VA-es trafót.
Primerek:190v,220v,380v
Szekunderek:110v,190v,220v,380v,440v elbírna egy pár pcl-t.

sorry,hogy néha eltűnök,de annyi minden van a csöveseken kívűl(motor,gép,Tesla,AVR.....)és azokkal is kell foglalkozni.Mindíg máshoz van kedvem.Pl. most jön a jó idő,lehet motort szerelni,bicajozni... remélem értitek.
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2009
Izgatottan várom a fejleményeket!
(#) mark.budai válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Én azzal a jó idővel még egy kicsit várnék.
Nekem most szerencsére csak a PCL86 van, majd ha ezzel végzek, valami laportápfélét kéne csinálni, a doboz, meg a trafó már megvan.
(#) EcoPityu válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Ha tudnád én mennyi projectbe vagyok belekezdve....
Külön 5 éves tervet írtam róla, és aggattam fel a falra, és ahogy valamivel kész vagyok, kihúzom...
Aztán persze, ha valami felkelti az érdeklődésemet, azt is odaírom, és így soha nem lesz vége...
Bár eléggé vissza fog fogni egy tényező , úgy 8 hónap mulva.. :emptybottle:
(#) MrBrown válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 13, 2009
NAGYON vissza fog fogni ezt tapasztalatból mondom, de sose bánd :yes: :yes: :yes:
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2009
Nem is jöttek meg a kimenőtrafóim!
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 13, 2009
Heló
Tudom nem ide tartozik, de egy kérdésért nem akarok új témát nyitni! Ti biztos szeretitek az igazán jó hangminőséget! És az lenne a kérdésem hátha tudja valaki, honnét lehetne igazán jó minőségben zenét letölteni? Nem mp3 ra gondoltam! Akár klasszikus zene is lehet! Sőt!
Várom a válaszokat! heló
(#) Danaman válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Nem hogy nem ebbe a topikba még ebbe a fórumba se való a kérdésed. De erre számtalan lehetőséged van mindenféle Warez oldalról le lehet tölteni (persze ilyet itt senki sem csináll ) AUDIOCD típusban keresd a zenéket az a legnagyobb minőségű
(#) csezoli21 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 13, 2009
Esetleg egy linket nem dobnál mert én googlén nem találok ilyent! Ha nem akarod ide kiírni akkor üzenetben is jöhet megköszönném! heló
(#) llaci56 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 13, 2009
No ne máááá! Az adja a lendületet!
(#) Action2K válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Szia!
Idézet:
„honnét lehetne igazán jó minőségben zenét letölteni?”
Bárhonnan, ahol minőségben fel van téve.

OFF is lehetne ez itt, de most megpróbálok erre ON-osan válaszolni. Ha már csöves erősítőt épít az ember, és a hangminőség is számít, akkor természetesen nem csak az erősítőre értendő ez, hanem a jelforrásra is. Mivel a hang teljes mértékben analóg, ezért egyértelmű, hogy az MP3-as veszteséges, agyontömörített formátum itt nem nyerő. Az ADPCM már jobb (1/4 tömörítés a CD lemezhez képest). A CDA (Compact Disk Audio) már kezdi elérni az átlag emberek minőségigényét. Ennél már csak a SACD (Super Aidio CD) a jobb, de ezt már nem játsza le egy hagyományos CD lejátszó. Az ennél magasabb minőségű hangfelvételek már DVD formátumban készülnek, különböző Dolby technikákkal, illetve számítógépen speciális stúdióminőségű hangkártyákkal játszható le.
Összegezve: a nagyon jó digitális hangminőséghez megfelelő lejátszó is kell, illetve a hanganyag nagy helyet is igényel. 1-2GB/óra. No ilyet nem sokat fogsz találni Maradj a CD, esetleg SACD-nél. Azoknak is nagyon szép a hangjuk.
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 13, 2009
Van az AudioCD-nél is jobb előző hsz-emben kifejtem.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 13, 2009
Folytatva Akcio Laci gondolatát más megközelítésből...
Néhány éve meghallgattam egy erősítőt, a készítője szerint "nagyon nagyot szól"-t. (Az átmeneti halláskárosodás valóban megvolt!) Vittem magammal CD-n anyagot, hogy én is hallhassam a csodát. Nem részletezem, - nekem a hang nem tetszett, a hanghűség szóba sem kerülhetett. Csörömpölt, dörömbölt, semmilyen hangkép ki nem alakult...
Szerinte a New York-i Filharmonikusok felvétele sz@r, ilyennel nem lehet erősítőt próbálni. (Ezzel az erősítővel én is így éreztem, mert - kis túlzással - a hegedűt nem tudtam megkülönböztetni az üstdobtól!)
Miért ez a nagy nézetkülönbség? Ennyire szubjektív a hallott zene?
Aztán hazafelé rájöttem a megfejtésre. Honnan tudhatná valaki, hogy milyen a "hangzáshűség" pláne "felsőfokon", ha élő zenét még nem hallott!?
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 13, 2009
A hangminőséggel kapcsolatban: Az életkoron is múlik. A fiatalok a (sub) mély hangokkal tudnak csak betelni, sajnos a gyártók is nagyon rámozdulnak erre. Az már nem számít, hogy a középtartomány felettébb zavaros, ha van ütős mély, sziszegő magas, akkor jó.
(#) sturbi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Idézet:
„llaci56 írta:
.......Miért ez a nagy nézetkülönbség? Ennyire szubjektív a hallott zene? Aztán hazafelé rájöttem a megfejtésre. Honnan tudhatná valaki, hogy milyen a "hangzáshűség" pláne "felsőfokon", ha élő zenét még nem hallott!?”


Nagy igazságot írtál le most ide és bizony súlyosan összefügg a jó erősítő építésével az élőzene ismerete, mert sajnos nincs az a mérés ami azt helyettesíthetné. :yes:
-Hogy azt már ne is említsem, mekkora élmény élőben hallgatni egy szimfónikus zenekar hangversenyét, vagy csak egy kamarazenekart, egy vonósnégyest, de még egy templomi orgonát is, még annak is aki egyébként nem rajong a komolyzenékért.
(#) csezoli21 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 13, 2009
„llaci56 írta: .......Miért ez a nagy nézetkülönbség? Ennyire szubjektív a hallott zene? Aztán hazafelé rájöttem a megfejtésre. Honnan tudhatná valaki, hogy milyen a "hangzáshűség" pláne "felsőfokon", ha élő zenét még nem hallott!?”

Hát igen ez nagy igazság!
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Szia Ricsi.
Tényleg mindig eltűnsz.
No, azt gondolom, hogy az új szupertrafód 110V-ját egyenrángatva, megvan a segédrácsfesz, a 220V-ot kisimítva, meg megvan az anódtáp. A fűtést megoldod valahogy, és már hallgathatod is.
[OFF]Mi van a mocival? Április előtt Nekem nincs járművem. Majd akkor megyünk Köbzoli túrára.
(#) llaci56 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 13, 2009
Idézet:
„még annak is aki egyébként nem rajong a komolyzenékért”

Akkor képzelj engem! :yes:
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 13, 2009
Amikor beüzemeltem az 1. komolyabb teljesítményű csövest, átjött a szomszéd srác. Mutattam neki komolyzenét is, Ő meg így reagált: "A fenébe, ezen még ez is jó, pedig ezt a műfajt nem igazán komázom! De tudnám hosszabban is hallgatni."
Ez elég meglepő kijelentés volt tőle, mert megrögzött Depeche Mode rajongó.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 13, 2009
Valóban a ZENE élőben a legszebb, és ott nem számít hogy SE v. PP és miből hány W és hány dB, csakhát az ember ritkán jut el Bayreuth-ba, vagy a "Met"-be.
Van amit csak "konzervben" élvezhetünk, és akik megfordulnak ezen az oldalon talán ezt szeretnék a legjobb minőségben "kibontani". Ezért fordulnak Hozzátok.
(#) sturbi hozzászólása Márc 13, 2009
Kinek voltak itt QQE 40-esei ?
Említettem már, hogy szívesen elcserélném más csövekre ? (pl.6P3C-E, 6P14P)
(#) mark.budai válasza sturbi hozzászólására (») Márc 13, 2009
6P14P az joó !
(#) l48 hozzászólása Márc 13, 2009
Hát igen, az élő zene. Hirtelen meg akartam válaszolni és rájöttem, hogy én aki napi szinten hallgatok meglehetősen válogatott zenét ((és itt gyorsan hozzáteszem a magam izlése szerint válogatott. Mint tudjuk ez a standart mindenkinél más és más.)) viszont a két kezemen összeszámoltam, hogy igazi élőt csak nagyon nagyon ritkán. Úgyanis egy koncert legyen az pop vagy akár szimfonikus olyan szinten van hangtechnikailag trükközve, hogy nem igazán nevezhető annak. Az aluljárokban zenélő délamerikai vándorzenészek egy vonósnégyes 50 négyzetméteren és néhány lagziban vagy a valamikori jazzklubban a Petőfi Sándor utcában. Mind emlékezetes. És érdekes ez az élmény szinte mindenkinél azonos, hova tünik a szubjektivitás?
Következő: »»   459 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem