Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   4 / 728
(#) vicsys válasza rwtop hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
rwtop és moscito!
Miért nem próbáljátok ki a Winisd progit?
szerintem annyira egyszerű a kezelése...Ha megvannak a hangszóró paraméterek (amiket egyébként feltüntetnek a dobozon) akkor tényleg gyerekjáték. Induláskor már a progi ad egy közel ideális dobozméretet amit lehet finomítgatni. (anyagvastagság, szélesség, ürtartalom,stb...) Ha az angollal gondban vagytok, használjátok az angol magyar online szótárt! [link=http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar]http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar[/link]
A proginak van beépített grafikonja és hanggenerátora is-így könnyen tudtok tesztelni. Előre szólok-egy házi készítésű (igényes) szubláda mindíg sokkal drágább lesz mint a bolti tucat dobozok....(de az építés öröme ugye....)
(#) ndavid87 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Sziasztok!
Van egy pár Tesla gyártmányú hangfalam, ami
egy lemezjátszóhoz tartozott.
Ezt a hangfalat szeretném felhasználni az
erősítőmnek.
A hangszórókat cserélni kell benne, mert
betegeg, meg csak 15W-osak.
A kérdésem az lenne, hogy ugye van ezekben a
hangfalakban egy tekercs, (meg még valami).
Ezt érdemes bekötni az új hangszóróba?
Ez egyébként 60W-os SAL.
A hangfalban két hangszóró volt, de csak a nagyot
tudom kicserélni (nem olcsó mulatság).
A kicsit nem használnám.
Így kell neki ez a tekercs a hangfalból, vagy
elhanyagolható?

A másik kérdésem az, hogy a tv mellé szeretném rakni a hangfalakat, de csak árnyékolatlan hangszóróra
futotta, ami viszont elég tisztességesen elszinezi a
képernyőt.
Le lehet ezt a mágneses teret árnyékolni valamivel?

(#) szabi83 válasza ndavid87 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
először is vehettél volna bolti ár feléért is sal-t... itt
már mind 1

Idézet:
„van ezekben a hangfalakban egy tekercs, (meg még valami).”

ez a hangváltó 6dB/oktáv os ha jól tom.. érdemes betenni, de újra kell méretezni szentem..

Idézet:
„A kicsit nem használnám”

az a magas hangszóró.. kell bele..
mert a doboz 2 utas.., ha 1 hangszórósat szeretnél(1 utas) akkor szélessávú hangszórót kell venned..

üdv minden jót
(#) rwtop válasza zaik hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Szerintem csinálj 2 sávos ládát!!!
Ahoz csak 1 hangváltó kell vagy csak egy kondi a magashangra!!!!Jobban megéri.Ha sal méjsugárzót vettél annak túl nagy a mágneses tere és ha nagy teljesitményen megy akkor nö a mágneses tere a hangváltónak is nő!!!Tv mellé nem ajánlom!!!!

Vagy szélessávú ládát!!!
MErt ha csak 1 hangsugárzót teszel a ládába akkor nem kell hangváltó!!!!MErt a szélessávú hangszóró úgy van kialakítva hogy azonos mennyiségű hangot adjon minden frekvencián!!!!
(#) damatic válasza rwtop hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Nemá!

A disznózsíron kívül semmi nincs, ami mindenre jó lenne!

A szélessávú láda és a szélessávú hangszóró az 3.

A szélessávú láda attól az, hogy legalább 100Hz-től 18kHz-ig terjed az átvitele.

Egy "szélessávú" (Istenem bocsáss meg nekik a megtévesztő elnevezésért!) hangszóró meg jó ha 300Hz-től 10kHz-ig átvisz, de már ez is túlzás.

Tessék kibelezni azt a dobozt, gyanítom, hogy zárt, tegyél bele egy 40/60W-os SAL mélyközepet ami zárt dobozba való (ha nyitott a doboz, vagyis van rajta reflexnyílás, akkor nyitott dobozba való hangszórót vegyél), meg egy szintén SAL magassugárzót, a hozzá való hangváltóval. De ha nagyon lapos hozzá a zsebed, akkor legfeljebb hanyagold a hangváltót, és vegyél egy kondenzátort: 4,7µF-os 250v~ és kösd sorba a magassugárzóval, a mélyközepet meg 1:1-ben kösd rá a hangfalvezetékre. Polaritásokra figyelni!
(#) viczmandi válasza damatic hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
Egy kérdésem lenne. Egy 200 wattos 20 cm-es mélynyomónál mekkora ládára van szükség?:lookaround:
(#) szabi83 válasza viczmandi hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
200W -s biztos nincs esetlek pmpo telj
de így, hogy egy 200W os hangszórónak mekkora láda kell buta kérdés... és kevés az infó

üdv
(#) Peti_85 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Helló

Figyumár Vmann!
Azt a linket belinkelnéd mégegyszer, mer nem nyit meg semmit!

Most vettem egy SAL2530/4-es hanszórót és én is szeretnék valami korekkt dobozkát csinálni hozzá!!!
VAgy más rajzokat is küldhetnétek!!!
Köszi.
Peti.
(#) Lázár Péter válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Hali. Egy kis segítség a doboz méretének a meghatározásához ha nem kedveled a progikat: Válassz ki egy szekrényt otthon aminek van nagy beltere. A belépő nyillás méretébe illő vastag kartont illesszbe úgy hogy ne szoruljon tologatható legyen! A hangszórót ideiglenesen fogasd fel a kartonra és az adott hangerővel nyomasd meg. Ha szubcsövet is akarsz akkor a megfelelő átmérőjű jukat vágd a kartonba. És ha ez megvan kezd ki-be tologatni a hangszórós kartont. A kívánt hangzásnál jelöld be a karton állását. Innentől kezve pedig már egyszerűen megkapod a beltartalmat. Mit szólsz
(#) beni válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 4, 2006 / 1
 
Hellosztok!
Látom profik vagytok a szakmában azért kérném a segítségeteket.Hangfalat szeretnék építeni és SAL egyik Mélyládáját szeretném megcsinálni.Azt írja hogy csak akkor kell hangváltó ha szélessávú erősítő esetén szükséges de ha én dvd lejátszóhoz kötöm akkor kell-e ilyen bele vagy nem baj ha beleszerelem nem fog-e torzulni vagy ilyenek?
(#) Darazsx válasza beni hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Ha beépített erősítős dvd-re kötnéd akkor nemhiszem, hogy birná, de ez nem biztos függ a dvd-től és a hangszorótól is.
Én úgy csinálnám, hogy a dvd sub kimenetére kötnék egy mono végfokot és arról hajtanám. (ha van ilyen kimenete)
(#) Istike88 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
jééééé!!!!

ilyen megoldást még nem hallottam de ötletes nagyon!
lehet h én is kipróbálom egyszer, de én tudok angolul és betudok helyettesítgetni a winisd progiba
ha nem gond akkor egy kicsit akadékoskodó leszek
mi van ha a megfelelő hang eléréséhez nagyobb doboz kell mint a szekrény???
nekem egy 120 literes nyitott dobozra van szükségem a bc3040-es mélyem részére.

üdw
(#) Peti_85 válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
NA hali!

Akkor mondanám, hogy nekem mire lenne szükségem! (mert progim sincs és nem is tudok angolul, és ha neked nem gond)
Tehát SAL2530/4 ohm 100 W (25 cm), jah mély!
Tehát milyen doboz kellene neki? Nem is inkább a méret, hanem a szubcső lenne fontos. Amúgy gitározáshoz kellene egy TDA7294 mögé kapcsolva!

Vagy oda elég egy sima kis box???? Vagy ez hülyeség?!

Segítsettek!
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Jah meg láttam már hogy sokan írjátok, hogy neten vannak SAL hangfaltervek!
Azokat én nem találtam meg... (nem kell minősíteni a keresési módszeremet)
Tudnátok egy linket!
Köööszi!
(#) Istike88 válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
ez így nem elég hogy sal2530 a tipusa mert sok ilyen van. a 2530 előtt kell lennie valamilyen betűjelzésnek mint pl. BC2530 vagy SRP2530 ha ilyet tudsz mondani akkor kikeresem az adatlapját és mondok neked hozzá egy doboz méretet szubcsővel
(#) Dióda válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
http://www.somogyi.hu/jsp/hangfalepito.jsp

Letöltöd és benne lesznek a hangfaltervek.
(#) Peti_85 válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
De hülye vagyok!!! Nem azt akartam írni hogy sal, csak már bennem volt!
Tehát SBV 2530/4 subwoofer
Előre is köszi!!!

Peti.
(#) dB_Thunder válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
A reflexládához optimálisan 437 liter(nem elírás!) kellene, de ha beletesszük 40 literbe és kap 5 cm-es átmérőjű, és legalább 12,5 cm hosszú csövet akkor még szólhat valahogy.zárt ládába 71 liter kellene, de 40 literrel is szól....A hangja valószínüleg eléggé "kemény" lesz.
(#) Peti_85 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Nekem elsősorban gitárhoz kell és ott fontos hogy azért a membrán is remegtesse a dobhártyákat!
Úgyhogy ide nekem jó lenne egy tákolt ládika ami nem dől össze ha egy erősebbet pengetek...
Dehát nanáááá hogy nem elég! Azért vagyok itt, ha már csinálok akkor király legyen!
(#) dB_Thunder válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
akkor vegyél hangszórót........(és ezt add el egy 8 évesnek játszani....)
A Sal-ba is van sokkal jobb. pl 25 30-as átmérőjü kevláros (sba... sbx...)
(#) Peti_85 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Miért mondod ezt?
Ez nem olyan jóó?
Nekem megtenné! Ez lett... ilyet szereztem. .. ha venni akarok akkor konkrétan gitárhoz vettem volna!
Dehát egy haver adta.
Most beérem ezzel!
(#) Lázár Péter válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Jogos a feltevés de ugye eddig nem kifejezetten mélynyomóról beszéltünk Persze például egy 30-40cm-es mélynyomónak nem jó ez a fajta megoldás
(#) beni válasza Darazsx hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Kössz a választ de nekem nem teljesen kielégítő nem erősítős dvdre kötném ha nem csak simán dvdre (asztali) Most akkor kell-e bele hangváltó vagy sem?Amúgy micsoda pontosan az a végfok?
(#) szabi83 válasza beni hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
kell bele....
végfok -> (vég)erősítő

sima asztali dvdre ráköttöd???
ha nincs benne erősítő akkor nem lesz abból mélynyomó úgy..

kell egy végfok pl: tda7294 és a aktív low pass filter..

üdv
(#) beni válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
köszi amúgy a végfokot építsem bele a hangfalba?
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Figyu már?! A falapokat, amikből a hangfalat építem, azokat csak simán csavarozzam össze, vagy ragasszam is, vagy mi ennek a technikája?!

Köszi!
Peti.
(#) patexati válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Mindenképp ragasztani kell ha nem akarod,hogy zörögjön!És arra is figyelj ne legyen túl vékony anyagból főleg a háta mert tud kellemetlen hangokat produkálni!
(#) Lázár Péter válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Attól függ hogy teljesen zárt mélyláda akkor ragaszd meg és csavarozd is sőt nem árt a sarkokat is kinyomni szilóval vagy valami ragaccsal. De ha csak kis teljesítményű hangfal akkor ha megfelelő méretű a doboz elég ha csavarozod persze az illesztések pontosak legyenek
(#) realunit válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Én a lammellózást ajánlanám, igaz megfelelő gép hiányában nembiztos hogy megtudod csinálni, de talán ez a legjobb technika. (Gép meg akár vmelyik ismerősnek is lehet...)
(#) Blint válasza realunit hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
sziasztok!
Terveztem két sbx3050-es sal hangszóróból egy subládikót. Na most azzal van gondom, h megcscináltam WinISD-ben és JBL speakershoppal. A kapott méretek eléggé furcsák lette, ugyanis a winISD 80 literrel többet számolt!! szerintetek most melyiknek van igaza?
Következő: »»   4 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem