Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   33 / 163
(#) bigbrother hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Bár nem vagyok elektro zseni, de valami olyasmi szerepe lehet az mpsa tranyóknak, hogy a műverősítőből kijövő jelet emeli egy kicsit fel a fet számára vagy valami ilyesmi.
A katalógus szerint 150 fokig bírja...
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Heló
Szerintetek ez az előerősítő jó a Conduktorhoz?
Ezt irták hozzá:
Előerősítő
Erősítés: 100-150
Bemenő feszültség: 2-20 mV
Bemenő ellenállás: 180 kohm
Frekvenciaátvitel: 20 Hz-40 KHz +-0,5dB
Tápfeszültség:22V
Áramfelvétel: 2 mA
A P1 trimmerpotméterrel az erősítés nagyságát tudjuk szabályozni.
Hangminőségre milyen lehet? csinálta már meg valaki?
(#) CIROKL válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Az attól függ hogy szeretnél -E olyan eszközt a bemenetre akasztani ami ezt a bemeneti feszültséget igényli 2-20 m volt ? Némi kis módozatal teljes mértékben alkalmazható ez a kis előfok ! nagyon sok mindenre , ebből már nagyon sok utánépítést csináltam és alkalmaztam ! A bc 109 ből azért ha teheted akkor a C-és jelűt használd hozzá . Mondjuk én ezt a kapcsolást jobb szerettem a BC 143 -mal , talán egy csöppet kevesebb a zaja ?
(#) Tarzan válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Kérdés milyen jellel akarod hajtani az erősítődet?
ha pc lesz a forrás vagy vonalkimenetű cd lejátszó, akkor fölösleges, sőt csak rontja a végeredményt. Ha mikrofon, vagy bakelit akkor hasznos lehet.
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Heló
A mellékelt kapcsolást ismeri valaki?
Működőképes? Meg ez tulajdonképpen micsoda? előerősítő? A potikkal mit lehet állítani? mert nem teljesen értem a leírását! Köszi heló

Tone_st.pdf
    
(#) Ronin válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ez egy előerősítő, és hangszínszabályozó.
Csatoltam a "leírást".

Snap1.JPG
    
(#) csezoli21 válasza Ronin hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Köszönöm szépen heló
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Heló
Nem igazán értek a trafókhoz, ezért gondoltam megkérdem tőletek jártasabbak vagytok a témában, van egy rossz mikrosütő, és az van ráírva hogy 850W os! akkor gondolom abban van egy 850W os trafó, ha azt áttekercseltetném, úgy hogy jó legyen az erősítőhőz azzal működne megfelelően? vagy mindenképp toroidot kell vennem? csak azért gondoltam erre mert így olcsóbban kijönne, de csak akkor foglalkozom ezzel a trafóval, ha nem megy a hangminőség kárára! szerintetek?
(#) szamóca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ez igaz, csak a bemenetéről hiányzik a szintillesztő fokozat.
(#) elektrorudi válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
A trafó jó (lehet), de...
Nincs véletlenül összehegesztve ?
Nem tartom valószínűnek a 850 Wattot, a méretéből kifolyólag.
Szerintem a "kínai fizika" szerint méretezték, azaz: túl van gerjesztve. Hangerősítőkbe inkább egy kicsit alul legyen gerjesztve a trafó, mintsen túl...
A vas keresztmetszetéből számítható, hogy valójában mekkora teljesítmény vihető át a trafón.
(#) X Sügi X hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Valakinek nincs meg véletlenül a VF2 nyákterve .lay vagy eagle fájlban?
(#) V L válasza Zupp87 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Kedves félvezetős erősítő építők.
Az igaz , hogy a hagszórókon alakul az elektomos áram hanggá. De az erősítőket csak a mérhető paramétereik alapján összehasonlítva döbbenetes hibákat hallgatnak el a marketingesek, amit a fülünk bizony észrevesz. Műszaki lévén persze azt mondom igen ilyenkor a méretezés a rossz, csak a problémák okait nem derítettük ki. Ilyenkor a fülünknek higgyünk!!!
A VF2 az egyszerűsége mellett is nagyon korrekt, bizonyára a kapott hangminősége is kiválló nagyon sokféle hangdobozzal.
Egyébbként ha egy kétsugaras tárolós oszcilloszkopot használsz úgy, az egyikcsatorna a bemenő jelet, a másikra a kimenőt teszed, majd A-B módba kapcsolsz,
akkor a hibamentes erősítő esetén a kimenet az erősités állításával tökéletesen nullázható.
Ezután a mérő ellenállás helyére kössél be egy hangdobozt és már nem is nulla a hibajel. Pláne ha pl. négyszög jellel vizsgálod. Na most akkor az 1Khz-es mérőjelet cseréld le zenére! Tanulságként a mérő ellenállás visszakötésével terheld túl a végfokot.
A tökéletes erősítőn ugye most is 0 lenne a külömbségi jel. Persze a külön hibajavító körrel is ellátott végfoknál pont ezt a hibát korrigáljuk, ( Q405 stb.)
Ha a háromutas hangdoboz egy idöpillanatban kap mind a három hangszórójára fortisszimó zenét akkor bizony a szükséges csúcsáram összeadódik, és úgy viselkedik mintha mondjuk az elvben 6 ohmos doboz 2 ohmos lenne!( A fázistolások miatti áram növekedés is lehet akár 100%-os és ezt még figyelembe sem vettük.) Nagyjából ezek miatt van, hogy egy sinusos 100W-os "átlagos" végfok kb. 30W-ig korrekt, és szép hangú. ( ugyanez egy kétutasnál kb. 50W, míg egy db hangszóró esetén kb. 70W).
Vagyis az erősitők jellemzésére használt paraméterek nem elegendőek, ugyanis van olyan cég ahol csak 25W a kivehető színuszos teljesítmény 8 ohmon, és ha 2 ohmot kötünk rá bizony leadja a négyszer nagyobb áramot is a teljes sávszélességben ugyan olyan paraméterek mellett. Csak az árcédula más...
Kellemes zenehallgatást mindenkinek! VL
(#) V L válasza kzoca hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
FIGYELMEZTETÉS!
Szarvas hiba a ciannoakrillátos pillanatragasztók alkalmazása!!!
( A műgyanta jó)
A műanyag tokozáson átdiffundálva önkreteszi a félvezetőt,- minél forróbb annál hamarabb.
Üdv. VL
(#) bigbrother hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
vagy nem diódát használunk, hanem bd tranyókat
vagy megépítjük a KD mester -féle javított változatokat, ahol a hűtőbordára kerül a hőkompenzáló elem
(#) Moderátor hozzászólása bigbrother hozzászólására (») Márc 17, 2009
 
Ezt kinek írtad, és miért nem használsz nagy kezdőbetűket?
(#) bigbrother válasza (») Márc 18, 2009 /
 
Én az előző hozzászólónak írtam.
Legközelebb az írásmódomra is jobban fogok figyelni, eddig lazább fegyelmű fórumokon voltam aktív. Bocsánat!

Egyetértek KD mester korábbi felvetésével, hogy ha van egy áttervezett, biztonságosabb, és könnyebben építhető változat, ami ráadásul jobbnak is bizonyult az eredetinél akkor miért szenvednek sokan az VF2 -vel, és a diódaragasztgatással, stb...

Természetesen tudom, hogy ez a téma a VF2 -ről szól, de elfér benne a többi, azon alapuló kapcsolás is.
(#) gerg0 válasza bigbrother hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Nem kell leírni Vf2-t se
Én már építettem 4db-ot (60V-osat) mindegyik elsőre működött és a hangja is gyönyörű, nem kell diódákkal szórakozni, azt tényleg mindenki elfelejthetné végre!
Vf2-nél is lehet tranyókat használni, rá lehet csavarozni az IRFP fetekre, szépen felfekszik rá. Az alapáramot is tartja amit beállítok neki.

Az egyik ilyen stereo végfok ment egész szilveszter éjjel teljes hangerőn és semmi baja, azóta is használja zenész sógorom és nagyon megvan vele elégedve.

Én maradok ennél, nemsokára megépítek egyet magamnak is, az is ugyanilyen ilyen lesz.

Az én véleményem elég szubjektív, mert nem próbáltam még KD mester egyik végfokát se.
(#) levaitamas hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Olvasgatva ezt a fórumot csupa szépet és jót látok a vf2-ről. Azt szeretném megkérdezni, hogy ennek hol lelhető fel az egyes típusaira a dokumentáció (legalább kapcsolás) mert ahogy nézem több tápszesz is fel van tüntetve. Illetve a másik dolog pedig az lenne, hogy a teljesítmény növelése mi módon oldható meg?
(#) bigbrother válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Minden szükséges tudnivaló fellelhető ebben a topikban, szépen végig kell olvasni. Az eredeti VF2 is, és a KD mester által módosított verziók is, amelyek között akad 450W -os szörnyeteg is.
(#) levaitamas válasza bigbrother hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Ez pompás! Valaki megcsinálta már a 450W-os verziót?
(#) bigbrother válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
KD mester biztosan elkészítette, és ki is próbálta...
Nem tenne ki utánépítésre olyat, ami nem működik...
(#) kavkar válasza gerg0 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Idézet:
„Én már építettem 4db-ot (60V-osat) mindegyik elsőre működött és a hangja is gyönyörű, nem kell diódákkal szórakozni, azt tényleg mindenki elfelejthetné végre!
Vf2-nél is lehet tranyókat használni, rá lehet csavarozni az IRFP fetekre, szépen felfekszik rá. Az alapáramot is tartja amit beállítok neki.”


tudnál adni kapcsolást hozzá?
(#) gerg0 válasza kavkar hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Itt van fönt a képek között.
Az 1N4148-as diódák helyéré kell betenni a tranyókat a piros rajz szerint, a 100ohm-os ellenállásokat nem raktam bele.
Kapcsolási rajz
Tranyók beépítése
Paneltervet pedig itt találsz az audio sarokban:
Haromb oldala
(#) Kovidivi válasza kavkar hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia Karesz Na hogyan állsz a VF-ekkel?
(#) kavkar válasza gerg0 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
köszönöm!
(#) kavkar válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Hát most már neki leszek állva. Vettem rack dobozt neki, szóval nem babra megy már a játék Csak bevásárolni kell majd jövőhéten azt indulhat a móka..
Jav: -szamóca
(#) SALáta hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Kész lettem végre a VF 2 KD moddal.
Csináltam 2 nyákot és a rosszabbul sikerültbe beültettem teszt céljából, több órát ment műterhelésen.
Most át lett ültetve, tökéletes, ha találok megfelelő hűtőbordát a dobozba (BEAG AET 453 doboza) akkor kész lesz végre a műremek.
Sok segítséget kaptam KD mestertől, ami ellenállás nem volt itthon (boltban sem) két ellenállás párhuzamos kapcsolásával pótoltam, megközelítve az eredeti rajzon lévőt.
Vegyes érzelmekkel indultam az építésnek, volt már pár "netes" befürdött tervem, ebben a kapcsolásban nem csalódtam.
Nos mit mondhatnék, lealázta az STK-s végfokot, ugyan azon hangszórón hallgattam meg, ég és föld a különbség.
Természetesen a VF2 javára.

DSC00127.JPG
    
(#) bigbrother hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Szépen lassan készülget a dolog. Alkatrészek nagyjából már megvannak, ki lett a nyák maratva, nem szépségdíjas ugyan, de nem fognak nyulat vele. Holnap talán neki tudok állni, ültetgetni, remélem hétvégére, de legkésőbb a jövő héten megszólal a végfok.
Persze tudom, még igen távol állok attól, hogy komplett készülék legyen belőle, de majd kialakul. Viszont egyenlőre azt sem tudom, hogy mibe rakjam egyáltalán bele.
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Heló szerintetek érdemes a Conduktorba kicserélni az ne5532
OPA 2134-ra? Mennyivel lesz jobb hangja, egyáltalán jobb lesz?
(#) bigbrother válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Nem tudom, mindenesetre érdekes, hogy az opa2134 darabja 600 Ft körül van, míg az NE5532 140Ft. A TL071 pedig ennek is csaknem a fele, mindössze 70Ft.
Én vettem 5532 -t és TL071 -et is... meglátjuk melyikkel lesz jobb, ha egyáltalán hallok majd bármi különbséget...
Következő: »»   33 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem