Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   2 / 29
(#) bbatka válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
A kérdésedre a választ nem tudom. Az XP a felhasználót hiányolja. Gondolom valahogy meg lehet adni neki.
(#) Balázs válasza bbatka hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Az üzenetet én is értem, de eléggé meglep, mert egyedüli felhasználó vagyok, rendszergazda, úgyhogy milyen engedélyt akar ez még tőlem?! Arra gondolok, hogy még nem teljesen indult be az XP, amikor elindítja a programot, mert ha utána én indítom, akkor megy. Vagy lehet, hogy valamilyen attribútummal kell indítani?
(#) Norberto válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Ezt az automatikus indulást hogyan és PONTOSAN hol állítottad be? Merre turkáltál a reg. adatbázisban?
(#) MaSTeRFoXX válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
miért nem az indítópultba rakod? Annál egyszerűbb nincs is. A saját fejlesztésű képlopó programom parancsikonját beraktam az indítópultba, és automatikusan indul, nincs semmi gond. Start>programok>indítópult....
(#) Balázs válasza Norberto hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.

A bejegyzés típusa legyen karakterlánc, a neve mindegy, az értéke pedig az elindítandó program URL-je.

MaSTeRFoXX: Ha ezekután megnézem az indítópult listát, benne van, tehát a két megoldás valószínűleg ugyanaz. Nem?
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Ja, hogy te arra az indítópultra gondolsz! Aha, mindjárt kipróbálom!
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Sajnos ugyanaz a jelenség. Ahogy mondtam, ez ugyanaz, csak a bejegyzést nem a LOCAL_MACHINE-be rakja, hanem a CURRENT_USER-be.
(#) MaSTeRFoXX válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Akkor nekem nincs több ötletem
(#) Balázs válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Na, sebaj, azért köszi!
(#) fureszk válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
én nem io.dll-el, hanem egy komponenssel kezelem az lpt portot. Sztem megkéne próbálnod azzal is.(A prog.hu-n találtam a komponenst, asszem, Dlportio a neve)
(#) Balázs válasza fureszk hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Ezt egyáltalán nem ismerem, de köszi, majd rákeresek...
(#) Programmer válasza Balázs hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Én a helyedben így csinálnám: létrehozol egy shortcut ot és a tulajdonságainál a Start in mezőbe beírod a mappát ahol a progid van. Majd a shortcutot bemásolod a Star Startup ba. Nekem mükszik.
(#) Balázs válasza Programmer hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Ez már ki lett próbálva. Ugyanaz, mint az én megoldásom, csak a HKEY_CURRENT_USER-be megy. A program el is indul, csak a dll-lel van némi gond...
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Na, sziasztok, megint itt vagyok. Az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet LPT portról bemenetet lekérdezni. IO.DLL-t használok, szóval legjobb lenne ezzel megoldani. Egyetlen nyomógombot kellene figyelni, semmi másra nincs szükség, se bemenetre, se kimenetre.

Van egy PortIn függvény, de ennek a visszatérési értéke 1Byte. Tudtommal a 8 bites adatvonal meg csak kimenet lehet. Szóval nem értem, hogy van ez.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Ja, és még annyi, hogy Delphi nyelven írnám meg.
(#) MaSTeRFoXX válasza Balázs hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Az LPT portnak 5 bitje van ami bemenet ami az állapotregisztere, Egy régen megtalált honlapról (ami már megszünt) másolnék be egy részt erről.
Ha a 0378-as port az lpt, akkor asszem a 0379-es az állapotregiszter. (Továbbá van még egy 4 bites kimenete a 037A porton is)

Remélem segítettem...

Az állapotregiszter

Ez a regiszter a báziscímtől 1-el nagyobb címen található és csak olvasható. Eredetileg a nyomtató ezeken az érintkezőkön (10-13) közöl információkat a számítógéppel.



bit állapot kivezetés
0 általában H n.c.
1 általában H n.c.
2 általában H n.c.
3 negált 15
4 negált 13
5 ponált 12
6 negált 10
7 negált 11



Egy kis magyarázat a táblázathoz:
n.c. = not connected, vagyis nincs kivezetve
H = high, a logikai magas vagy 1 szintet szokás így jelölni
L = low, a logikai alacsony vagy 0 szintet szokás így jelölni
negált = a logikai szinteket pont fordítva értelmezi, invertálja
ponált = a negált ellentéte
Az állapotregiszter nem igazán nevezhető regiszternek, mivel nem tárolja a jeleket. Csak olvasható.
(#) Balázs válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Nagyon köszönöm a válaszodat! Akkor így nézne ki:

A 12. lábra kötöm a kapcsolót egy felhúzóellenállással.
Ha a PortIn($379) függvény értéke ez lesz: 00100000, akkor be van kapcsolva. Igaz?
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Igen, sikerült! A 12. lábra kötöttem, és a 379-es cím 5. bitjét kérdeztem le.

Mégegyszer köszönöm! (Valaki legyen szíves, adja meg a pontot MaSTeRFoXX-nak!)
(#) balada válasza Balázs hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
azt szeretném kérdezni hogy lehet 4db 7szegmeses kíjelzőt kötni a pinter portra elöre is köszi
(#) Vaszlo válasza creative hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Hali, én is rengeteget bajlódtam az xp-s LPT vezérléssel, de nagy nehezen megtaláltam a megoldást, DLL nélkül, egy kis programocska kell hozzá, parmon néven fut, a honlapomról letöltheted:
[link=http://people.inf.elte.hu/vaszlo/]http://people.inf.elte.hu/vaszlo/[/link]
Üdv,
Vaszlo
(#) ZLED hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Csá!!!

Meg tudja valaki mondani, hogy az LPT porton meik a GND?????
(#) Balázs válasza ZLED hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
18-tól 25-ig mindegyik, illetve általában maga a gépház is.
(#) zsolesz088 válasza creative hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
szia!
ha még nem irta senki(én nem vettem észre) http://www.discolitez.com/pmwiki/pmwiki.php?n=DiscoLitez.Download itt találsz progit. külön is tudod ki/be kapcsolni, winamp-al is tudod vezérelni (ha nem megy vegyél fel msn-en és megprobálok segiteni--> zsolesz088@hotmail.com). nekem bejött, én csak ezt használom. ha már lpt-röl vezérlés akkor megkérdezem hogy hogy lehetne vezérelni a hálozati fesz.-t opto valamivel? ami a www.discolitez.com-on van az nekem nem müködött vmiért. vagy én voltam béna? szerintetek jo az? elöre is köszi: zsolesz
(#) zsolesz088 válasza zsolesz088 hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
szerintetek igy müködne?
(#) phc hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Szevasztok
én rákötöttem lpt re 6 db 4094 es shift regiszter és így van 48db kapcsolgatható kimenetem ha valakit érdekel akkor feldobok 1 alternatív programnyelvet hozzá csak még nincs telljesen kész.
(#) Darazsx válasza phc hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Engem lehet érdekelne
(#) phc hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Mint mondtam még nincs kész a prog mert nem igazán megy még a programozás.

pascalban írtam hozzá szóval működik csak igénytelen es csak egy művelet van. végigfut az összes leden.

De addíg itt van a kapcs rajz.

Ennél egyszerübb és olcsóbb megoldásról nem tudok ráadásul duplázható sőt hatványozható persze ez a sebesség rovására megy.

lpt079.JPG
    
(#) _JANI_ válasza zsolesz088 hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Én ->_EZT_<- a (gyári) változatot építettem meg, S eddig megvagyok vele elégedve.
Ezzel a kapcsolással a MOC3061 is ki lett próbálva, sem volt probléma...
(#) zsolesz088 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Köszi a választ is meg a kapcsolást is. Araa még megkérhetlek hogy a kész "műröl" küldenél pár képet? (zsolesz088@tvnetwork.hu) elörre is nagyon köszi
(#) Manyoc válasza ZLED hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Van egy kisebb gyüjteményem LPT-s vezérlésről : http://mselectronic.uw.hu
Következő: »»   2 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem