Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
fantasztikus! Valahol el kell kezdeni az elektronikát
Sziasztok!
Félig-meddig próba képpen, félig-meddigm, mert szükségem van rá, készítettem egy fólia billentyűzetet. Képen látható a nyákja amit grafikai programmal terveztem, így láttam egyszerűbbnek... Elkészítése: Kimartam, beónoztam az egészet, ráforrasztottam a ellenállásokat, öntapadós papírcsíkot vágtam és ragasztottam a sorokat harmadoló vezetősávok fölé szigetelésképpen, majd ezek fölött átvezetve összekötöttem a sorokat egy szál (0,05mm) rézdróttal. Írásvetítő fóliára kinyomtattam a számokat, majd préseléssel kialakítottam a fóliából a gombokat, (kicsit lejött néhol a festék). Gombok hátuljára alufólia köröket ragasztottam kétoldalas ragasztóval. Az egész gombsort felragasztottam a nyákra. Kicsit megkínoztam/összedolgoztam . Tökéletesen működik. Mérete: 30*38mm, majdnem olyan kicsi, mint egy telefon billentyűzete. Ez alapján terveztem : Resistor matrix 3.pont
Amúgy a gombok kb 0,8mm-re állnak ki az egész síkjából, persze csak ha nincsenek benyomva. ..
Jah és ajánlom Action2K -nak!
A napelemes akkumulátor töltöt itt találtam: http://www.cirkits.com és az SPC3 nevűt épitettem meg.
Szia! Ügyes, ez már nem "ál" fóliabillentyűzet! A dombornyomást mivel végezted? Általában ekkor szokott kiszakadni a fólia.
Tetszik ez az "egyvezetékes" megoldás. Több gomb lenyomásakor nem jön ki fals érzékelés?
Dombornyomást állványos fúróba befogott "szépre" reszelt csavarfejjel és alatta lévő kicsivel nagyobb furattal rendelkező plexilappal és leszorító rugóval+leszorító gyűrűvel végeztem. Beigazítottam a "gomb"-ot a csavar feje és a furat közé majd préseltem, szerintem elsőre nem rossz, meg még működik is. Ez az írásvetítő fólia meg meglepően jó, mintha erre találták volna ki.
Idézet: Ezt , hogy érted, hogy ha ráfekszem a gombokra? Tehát arra gondolsz ha lenyomom a 8-ast meg a 9-est akkor pl 5 öst érzékel? Mivel a kis áramköröm úgy müxik, hogy az utoljára mért adc értéket dolgozza fel ezért minden ok, mert ugye egyszerre nem tudod felengedni a lenyomott gombokat. Bár mondjuk egyszerre lenyomni sem, tehát ez a probléma szerintem elhanyagolható... Nem rosszabb ez mint egy 7 vezetékes keypad. Ezt most így mondom 10 perc tesztelgetés után. „Több gomb lenyomásakor nem jön ki fals érzékelés?”
Gratula. Pöpec lett a Girdered. (milyen szenzort használsz?) Kérdésedre a válasz.
Hali!
Grat! Idézet: „öntapadós papírcsíkot vágtam és ragasztottam a sorokat harmadoló vezetősávok fölé szigetelésképpen, majd ezek fölött átvezetve összekötöttem a sorokat egy szál (0,05mm) rézdróttal.” Miért nem használtál 0 ohm-os ellenállást?
Hát mert az vastag! És mivel ez a fólia alatt van nem igazán engedhető meg 2-3 tized mm-nél nagyobb vastagság. Ez a kb 0,05mm átmérőjű rézdróttal és a papírcsikkal + forrasztás együtt max 1 tized mm.
Nincs eltúlozva
Sziasztok!
Elkészültem a távirányítómmal végre. A lelke egy PIC12F675 ami egy ALPS dekóderrel van összekötve. Ez már végre normálisan működik, még a vevő oldalt kell egy kicsit hergelnem
Nagyon jol nez ki
RC5 alapu? En a napokban ket fele veteli modszerrel is probalkoztam AVRen, RC5 alapu mindketto, de ilyen altalanos taviranyitoval egyikkel sem sikerult stabil, hasznalhato eredmenyt elerni.
Szép, igényes kivitelezés. Itt a gombok helyett az encoder-rel szabályozol?
Nem, nem RC5 alapú.
Azért döntöttem egy saját "protokoll" mellett, mert nem akartam ágyúval verébre lőni. Összesen három utasítást kell átvinnie (fel, le, OK), és a fogadó oldali kontrollerbe még pluszba bele se fért volna egy RC5 implementáció (kicsit teleírtam szegénykét ).
Igen, a gombot kicsit "kommersznek" találtam, akartam valami kis egyediséget belevinni.
A forgatási irány szerint megyek a menüben fel/le, és a forgató gomb benyomásával választom ki a menüpontot.
Brilliáns. Azt gondolom, ennél egyszerűbb, kezelhetőbb távirányító nem is létezik. Remek lett.
Ez valóban nagyon jó, s nagyon egyszerű, és ötletes és még szép is. Nagyon tetszik!
Köszönöm a dícsérő szavakat, örülök, hogy nem csak nekem tetszik
Sziasztok!
Ismét alakulóban van egy, számomra "műalkotás". Elhatároztam hogy nem rakosgatom mindíg félre azt az Atmega128-at, hogy majd esetleg valami fontosabb dologra felhasználom és így lett ő, egy egyszerű digitális LCD óra ami a következőket tudja: - Pontos idő, dátum (éééé.hh.nn), a hét napja - Dátumokat, szökőévet, 2009-2017 között (tovább nem terveztem, addigra talán lesz másik ) - Szöveg tárolás (max 256x20 karakter) - Napi jegyzet hozzáfűzés az adott dátumhoz (20 karakter) - A jegyzetet, szöveget a már megszokott SMS módszerrel lehet írni (1-es gomb: abc1 stb..) - Távirányítós RC5 szabványt tanulta, tehát azzal működik együtt (csak mert van belőle egy rakat ) - Ébresztő funkciója is van, állítható, hogy naponta vagy 1x ébresszen - Ébresztőhöz egy "szundi" funkció ami a nem reagálásra dob még egy 5 perc pihi időt (szundisabbaknak lsd. én ) - 64KB SRAM ami biztosítja mindezek tárolási helyét (winyóból bugáztam ki) Úgy röviden tömören ennyi. A szoftveres része még fejlődőben, ugyanis még csak 9,8%-on vagyok: kb 2100 sor kód C-ben. Egy pár kép:
Jó kis projekt. De ha lúd legyen kövér, írj bele olyan naptárat ami "örökké" müködik.Bővebben: Link Még gimiben írtam programot rá, aminek az long integer max mérete szabott csak korlátot. Szeretem a hasznos dolgokat
Sziasztok!
Készítettem két kapcsolóüzemű 12V-os akkutöltőt. Ez már a második kiforrottabb verzió. Az első egy PC tápegység dobozába került, csak abban elég kicsi volt a hely és össze kellett zsúfoljam a dolgokat. Ez a második már egy tágasabb dobozban szép kényelmesen elfért, így csak erről készítettem képeket.
Hű, de szép! Kívül-belül. De főleg belül! Tetszik ez a "kétoldalas" műszer.
Üdv.!
Nekem nagyon tetszik a nyák a sűrű alkatrész-elhelyezés, a teliföldek miatt és mert szinte minden alkatrész a nyákon van, minimális a vezetékezés. Ez utóbbit én mindig nagyon preferálom.
Hasonlót én is csináltam mikroszkóphoz Annyival tud többet, hogy a fényerő állítható...
Aranyos lett.
Két okból is tetszik külsőre: - a műszer nem mai konstrukció, régies hatás (mániám) - és a feliratok minősége (gondolom öntapadós fólia) A belvilághoz MÉG! nem-nagyon konyítok, amugy meg azt már úgyis minősítette Attila86.
Szep munka, nagyon
Hello!
Hát ez nagyon aranyos lett! Még soha nem gondoltam a középállású műszer "ilyen irányú" felhasználására. Pedig nekem is van egy elég szép, leánykorában PH mérő volt. Köszi az ötletet. A kapcsolást is megosztanád velünk, hogy okulhassunk? üdv! proli007
Köszi.
A teliföldeket én is kedvelem mert sokkal könnyebb a nyáktervezés, és sok vonal megspórolható. Ezáltal egyszerűsödik a rajzolat és az alkatrészek is jobban rendezhetőek a nyákon. Nem mellesleg kapcsolóüzemnél a nemkívánatos gerjedésekre is jó hatással van. Ez az első kapcsolóüzemű áramköröm, sok ötletet merítettem az oldalról, ami nagyban hozzájárult a sikerhez. Ezuttal is köszönet mindenkinek aki részletesen tárgyalta egy-egy áramkör kapcsán a működési leírást, és a kivitelezés részleteit. A műszer egy régi Szovjet gyártmány, nagyon jó mert szétszedhető és így tetszőleges számlap készíthető hozzá. Az előlap nem fólia hanem egy speciális bevonatú, papír vékonyságú alumínium lemez. Proli007 rendben az akkutöltő topicban felteszem hogy itt ne offoljak.
Ez egyszerűen gyári minőség, a működése gondolom az otthon készült készülékek minőségével (szerintem jobb mint a gyári) egyezik meg.
Talán ha egyszer lesz kis időm megépítem ha fent lesz a dokumentációja
Szerintem kellene ebből egy cikket írnod.Elég sok érdeklődő lenne szerintem egy ilyen töltőre, és egy cikkben azért elég részletesen le lehet írni az egész projektet, sokat segítene az utánépítőknek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |