Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó antenna jelerősítő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ilulacika hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Szeretnék építeni egy autó antenna erősítőt ehhez szeretnék kérni ötleteket és ha lehet kapcsolási rajzot.
(#) Zozeei hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Miért nem elég a gyári antenna? Szerelj fel egy tányért az autó tetejére
De az sem rossz megoldás, hogy egyszerűen nagyobb antennát szerelsz fel.

Esetleg egy sávszűrőt be lehet rakni az antenna elé, és akkor pár adót jobban be fog hozni.
(#) ilulacika válasza Zozeei hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Egy kapcsolási rajzot tudnál küldeni a sávszűrőről.
(#) besi99 hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
sokkal jobb az antennaerősítő helyett a gyári antenna, de nem feltétlenül a gyári rádió, hanem egy szerény 'kék pont' kóddal illetett rádiókból szinte bármelyik, de Igazi szakember tegye bele, mert az antennakört le kell hangolni
(#) zolika60 válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Már egy másik topicban is felvetettem, hogy a manapság gyártott rádiók érzékenysége elmarad a 20-30 évvel ezelőtt gyártottakétól. Sajnos antenna erősítő kapcsolást oda sem tett fel senki. Azért még reménykedem.
(#) ilulacika válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Egyet értek veled szerintem is rossz a mai rádiók érzékenysége, a kapcsolást meg én is várom a google-ban nem találtam semmit csak gyárit , de én saját építésűt akarok.
(#) zolika60 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Ezt a kapcsolást a gyűjteményekben találtam. Talán sávszűrővel jó lehet.
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
A 2004 -es Évkönyv tele van antenna erősítőkkel, mint kiskutya bolhával.Javaslom a végefelé lévő szélessávúakat, azokban egész jók is vannak. Nem kizárólag autóantennák,de szélessávúak; kb 10 oldal, nem tudom idevonszolni.
(#) ilulacika válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Sajnos nekem nincs meg az évkönyv de ha tudnád scanelni azt a pár oldalt az jó lenne.
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Sajnos PDF-ben van az egész évkönyv 50Mbyte, és az építési leírás 14 oldal, +hirdetés 2 oldal. Aki ilyet épít, jó lenne, ha elolvasná az egészet. A gépen jól olvasható, de próbáltam egyet másolni, nem jó. Kompletten el van látva tekercsadatokkal, de nem tudom elküldeni. Ha pesti vagy, itt nálam elolvashatod.
(#) ilulacika válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Nem tudnád az évkönyvet föltölteni valahova vagy elmondani hogy honnan szetted le.
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Sajnos én sem tudtam letölteni az összeset, mert közben valami jogi ügyek miatt megszüntették ezt a letöltési lehetőséget. biztos van, de, azt nem hirdetik. Ha nem sikerül, és ha meg akarod az újságot szerezni kb 700 ft-ért sok helyen megvehető az eredeti," google rádiótechnika évkönyv 2004"
millió válasz jön

antenna.doc
    
(#) ilulacika válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Találtam az egyik torrent oldalon egy packot amiben 2000-től kezdve ez összes megvan PDF ben. A 2004-es 49.5 MB. Gondolom ez van neked is.
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Csontannyi. A 2007től nincs is meg.

Na ha mindent elolvastál, ha akarod, tudok ezekhez hozzászólni.
(#) ilulacika válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Nem az évkönyv amit találtam hanem az újságok
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
A lényeget látod, bár , itt-ott kicsit bele kell nyúlni, az alsó bemenetet teljesen meg kell szüntetni, mert autónál ilyen frekitartomány nincs.
(#) ilulacika válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Tudnád küldeni a többi oldalt is ?
A minőség jó amilyen a példán volt.
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
A másik apró változtatás, hogy a kimenetnél a fojtó-tekercset nem a kimeneti csatlakozóra teszed, hanem rajta keresztül jön a zavarszűrt +12V az aksiról; minimum egy kisinduktivitású 500pf,
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
küldöm majd, de most van egy két vendég. A lényeget elküldtem és a két korrekciót is leírtam. Van még egy egytranzisztoros mosfetes amivel érdemes foglalkozni.
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Még ez is aránylag jó

ant.doc
    
(#) besi99 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 5, 2009 / 4
 
azért az antenna.doc küldeményemet jobban ajánlom, sokkal nagyobb az erősítése.
(#) oszy hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
üdv. kedves fórumozók. épített valaki antenna erősítőt azóta? és használja is? nekem most aktuális a dolog. legalábbis úgy néz ki.
(#) Nagy istván zsolt válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
szerintem nem érdemes bajlódni a megépítésével itt egy link:http://www.ostelsat.hu/antennaerosito_arnyekolt_ap-fm_18db_B9013.htm

csak a távtáplálást kell megoldanod ill, a csatlakoztatást, vagy:http://www.ostelsat.hu/tapfelado_levalaszto_azs-03_jack_aljzat_3_5_mm_C0397.htm

remélem tudtam segíteni.
(#) vhr hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
Sziasztok! Az utóbbit kipróbálta már azóta valaki vagy van előre haladás a témával kapcsolatban?
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Üdv a fórumozóknak!
Egy BMW C oszlopán volt elhelyezve a képen látható kis szerkezet. A rádió antenna vezetéke csatlakozott rá, és úgy látom hogy az antenna a hátsó szélvédőbe az ablakfűtés szálai közt volt elhelyezve. Eddig renden is vagyunk csak a többi vezetéket nem értem hogy mi célt szolgál. Van még fent az antenna két vezetékén kívül egy harmadik amire azt írja hogy Heizung + vagyis fűtés + és tényleg oda csatlakozik! Esetleg az ablakfűtést is ez kezelné? Lényeg hogy szeretném bekötni hogy legyen egy jó rádió antennám de már nem autóba, és kíváncsi vagyok hogyan működik, mi az amit be kell kötnöm hogy úgy működjön mint az autóban? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

ESG.JPG
    
(#) elektrorudi hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítsetek kérlek. Vettem egy ilyet a HE storból: Bővebben: Link
Bekötöttem Opel Astra-ba, de egyáltalán nem működik. Ha széthúzom a kábelét még jobban jönnek az adók, mint ezzel az "antennával". Tehát a széthúzott árnyékolt antenna kábel jobban veszi az adókat, mint ez.
A 12 Volt helyett 11V-t kap a rádióból (gondolom a többi feszültség a tranzisztoron esik, mert a rádió nyugalmi állapotban (30 másodperc múlva) elveszi a feszültséget az antennától).
Egyébként az antennában lévő erősítő 20mA-t vesz fel, tehát elvileg nem halott...
Vett már ilyet valaki? Működött? Mit ronthattam el?
Előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Ez az antenna ránézésre, a méretéből adódóan, erősítővel együtt is elég kicsi, itt meg a méret a lényeg, nem az erősítés. Ha olyan vételkörzetben vagy, mint itt nálunk Békésben, akkor nem csodálkoznék, hogy nem az igazi. De nem ismerem ezt konkrétan. Ha mondjuk ez az antenna egy érzéketlen rádióval találkozik, akkor megint nem fog segíteni a vételen.
(#) elektrorudi válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Budapesten a XVII. kerületben sem működik, de máshol sem jönnek az adók. Talán 1-2 adó jön összesen. A többi sehogy. A rádió egy gyári, OPEL rádió. Az érzékenységét nem ismerem.
Most már szinte miden autón "ilyen" van. A másfél méteres teleszkóp antennák már ritkán láthatók. A Wartburgomon még olyan volt.
Ez direkt autóra van elvileg, tehát tudniuk kellet volna, hogy ekkora méretben nem működik(?)
Lehet, ahogy HEstore-ban sz@rt árulnak? Hát, csak nem.
(#) pucuka válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Azt írja a doksi, hogy AM/FM 75 Ω. Nem tudom milyen az Opel gyári antennabemenete, a réginél nem 75 Ω -s volt, hanem nagyimpedanciás. Ha eredetileg nagyimpedanciás kiskapacitású antenna kábellel, 75 Ω -os meghajtással reflexió keletkezik, és lehet ez az érzéketlenség oka. Ha az antenna, és a rádió is 75 Ω -os, de az antenna kábel kiveszteségű akkor is lehet érzéketlenség.
Megoldható, ha a kábelhosszt úgy vágjuk, hogy minimális jel helye ne a vevő bemenetre essen.
A jel legalábbis FM esetében csak akkor lesz jó, ha az antenna 75 Ω -os kimenetére 75 Ω os koax kábel csatlakozik, és a rádió antenna bemenete is 75 Ω os.
Ha a rádió bemenete nagyimpedanciás, de az antenna, és az antenna kábel is 75 Ω -os, akkor a rádió bemenetét 75 Ω ellenállással kell lezárni
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2021
(#) ONKYOS válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Amennyiben Bp, en a XVI, ban, XVII, kerben sem működik gyári autoantennával sem fogja az adókat, akkor a bemeneti fokozat lesz a hibás,, de előfordulhat, szakadás is,,
Ezt át kell nèzni,, itt semmifèle antenna erősîtő nem fog segîteni,.
a règi Opel autó rádiók is 4-5uV, èrzèkenysègűek voltak,, tehát szinte bármilyen koax, al szólnia kellene..
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem