Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   4 / 74
(#) Lázár Péter válasza Frank hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Köszi. Rájöttem ahogy jobban beleolvastam a témába.
(#) Lázár Péter válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Amúgy nem tudja valaki ha jól emlékszem JVC minihifi ahol a hangszóró membránja fa, hogy az milyen tipusú faanyag mármint dió, bükk, stb..? Előre is köszi.:kerdes:
(#) devil 05 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
csak azt tudom hogy cseresz fábol készitett háza van.amugy meg van a prospektus amin ez van ,,2*41 w teljesítmény,DVD-Audio/Video,DVD-R/RW,CD,CD-R/RW,VCD/SVCD,MP3/JPEG,RDS,digitális tuner FM/AM,
cseresznyefábol készitett ház.famebrán hangszórók.
hibrid visszacsatolású digitális erősitő.Dolby Digital/DTS dekóder(2 csatorna).192kHz/24 bitaudio D/A komverter,10bit/54MHz-es video D/A konverter,virtuál surround hangzás,alumínium kivitel(központi egység),távszabályzó,stb."amugy JVC EX-A1 a meg nevezése.remélem tudtam segiteni.
(#) devil 05 válasza devil 05 hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Amugy 140 ezer lenne ez a kis JVC HiFi. Találtam róla képet a neten...

JVC.jpg
    
(#) Lázár Péter válasza devil 05 hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Köszike. Csak mert azon morfondíroztam meg kellene próbálni esztergálni.
Csak attól tartok hogy ne repedjen el a fa. Illetve lakkozni nem jó de valamivel célszerű bevonni a fát de mivel?
(#) Lázár Péter válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Amúgy találtam egy szuper honlapot olcsó cuccok>>> barcikaikampi.ingyenweb.hu <<
(#) devil 05 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
hello
meg néztem az oldlt van rajta egy két cuc ami jó.ép az előb olvastam a szigeten nagy szimpadi hangositásárol.szerintetek hány KW volt a nagy szimpadon (zenecuc).azt el modom hogy 400.000w fény technikavolt!!!
(#) Frank válasza devil 05 hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Hi!

Úgy tudom 250kW volt.
De nem 100%.

üdv
Frank
(#) devil 05 válasza Frank hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
ja 250 kw.az mid az enyém lenne akkor nem nagyon kelene tőrődnőm semivel.szép kis cuc lehet???azt nem tugyátok hogy milyen márak???
(#) Frank válasza devil 05 hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Hi!

"A Nagyszínpadon például a legmodernebb technikáknak megfelelő digitális hangkeverő pultokat állítottak be a rendszerbe: 250 kW, Meyer Sound hangtechnika, Line Array hangrendszer."

Ennyit tudok.

üdv
Frank
(#) szabi83 válasza Frank hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
Akkor biztos gyomorforgató lehetett az élmény aki kint volt
bár nem értem mi azaz 50milliós nyereség,mert az kicsit kamuzás én véleményem szerint!
üdv
(#) devil 05 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
hello esetleg nemtudtok valami érdekeséget a BP. parádérol valami hangtechnikai dolgot?
(#) abdul válasza devil 05 hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Sziasztok!

OFF!

Csak neked tűnt fel, hogy devil05 = Roland69?
Vagy másnak is gyanús?

No mindegy, szép dolog az érdeklődés, meg a személyiségfejlődés...
Mindenesetre mind a helyesírás, mind a tárgyalásmód arra enged következtetni, hogy az egyenlőség fennáll.

ON!
(#) patexati válasza abdul hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Á dehogy biztos egy clone!
(#) mikike33 válasza patexati hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Sziasztok! Ezúton megragadnám az alkalmat hogy friss húsként Üdvözöljek minden kedves fórumozót és Moderátort! Én is foglalkozok de csak hobbiként hangfalépítéssel, nem úgy mint egyes Roland96-ek! Nekem konkrét cuccom van lefényképezve amit szeretnék veletek megosztani és kikérni a véleményeteket!
Nem túl nagy teljesítményű és pénzhíján kicsik a mélyek de ahoz képest jól szólnak!
Tehát akkor:

Mély: SAL SR 2530
Közép: Philips C399, CH 6017
Magas (piezo): SAL KHS 105A
Reflex: SAL KAH 303

Egész jól szól és mindössze 25000 Ft-omba került!

Doboz méretei:
Magasság: 1200
Szélesség: 320
Mélység: 360
Tudom a doboz egy kicsit nagyra sikerült de így se hangzik rosszul.
No most jöhetnek a kritikák. Teszem hozzá ezt tényleg én készítettem nem vagyok olyan mint egyesek!

hangfal.jpg
    
(#) Norberto válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Én nem mondok többet, deee...ez...

IRIGYLÉSRE MÉLTÓ MUNKA! :yes:

(Valószínűleg nagyon sokan ezt/vagy valami hasonlót fognak mondani )

Jah, és légy üdvözölve köreinkben! Reméljük, sokat fogod látogatni az oldalt ezek után is!
(#) mikike33 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Oh köszönöm szépen! No meg van az első dícséretem! Sajnos csak most találtam meg ezt a fórumot mert már régóta kerestem egy ilyet! Kérdésem majd a későbbiekben lesz dögivel már előre látom! További szép estét!
(#) pbalazs válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Üdv.
Idézet:
„a doboz egy kicsit nagyra sikerült”

Ez mit jelent? Nem úgy van, hogy a méretet pontosan ki kell számolni a hangszórók, teljesítmény, reflexió, keresztezési freki, meg mittudomén minek a függvényében?
Én még nem csináltam ilyet, azért kérdezem.
Egyébként nagyon profinak látszik, gondolom nem ez az első.
(#) mikike33 válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Szia!

Köszönöm a dícséretet!

Én ennyi tényezőt nem veszek figyelembe hangfalépítésnél! Meg volt adva egy SAL-os füzetbe ehez a mélysugárzóhoz tartozó doboz háromutas hangfalként, azt megépítettük a haveromnak gyári dolgokkal mindent amit bele kellett tenni beletettük de nem volt valami meggyőző a hangja így egy kicsit átterveztem a dobozt, másféle nagyobb teljesítményű hangszórókat tettem bele (pl magasnál dóm helyett piezot ami küldi rendesen a magasat), csak amikor ezeket a hangszórókat vettem anno 4800 Ft/db-ért 100/80W-osak 5400 Ft/db-ért vehettem volna M.N.C. 350/200W-osat ha jól emlékszem, csak későn vettem észre...
Ezután jól kitömtem szivaccsal és így született meg ez a gyönyörűség. Ez a hangfal ha párba nézzük akkor a második volt saját részre. Az előző pár a fentebb említett gyári.
Ezen kívül nemsok doboz van a hátam mögött, számszerint összesen 7 (3 pár és egy mélyláda), de mint mondtam én csak hobbiként űzöm ezt, valahogy fával dolgozni egy jó kis kikapcsolódás! Lehet asztalosnak kellett volna mennem és nem Környezetmérnöknek! :yes:
A rendelésekről viszont hál' istennek csak pozitív jelzések jöttek igaz csak közeli ismerősöknek mertem elvállalni semmi haszonnal, de nekem nem a pénz kell hanem elég a bizalom. Előbb a kishalak aztán a nagyok!
Szóval a doboz nem ilyen teljesítményű hangszóróra van tervezve hanem olyan 120-150 W-osra. Viszont ahoz képest hogy nagy lett a doboz jobban szól mint a gyári... Persze lehet vitázni mindenkinek a sajátja bármilyen gyárinál jobban szól!
(#) szabi83 válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 14, 2006 /
 
Nem rossz az igaz, csak a képet jobb lett volna nappal csinálni:yes:
A hangszóróhoz hozzá lehet jutni 2 ezerért is.


üdv
(#) mikike33 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 14, 2006 /
 
Igyekszek majd egy nappali képet csinálni de csak majd hétvégén tudok és felrakom olyan vasárnap magaslatában! A hangszóróhoz azóra tudom hogy hozzá lehet jutni most már olcsóbban is, de ezt a hangfalat 2004-ben raktam össze akkor meg még más árak voltak!
(#) szetty válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 14, 2006 /
 
mikike33: egy kérdésem lenne: hogy tettél rá fafurnért a bútorlapra?
üdv,
Szetty
(#) mikike33 válasza szetty hozzászólására (») Szept 14, 2006 /
 
Miután méretre vágtam a lapokat elvittem egy asztalos ismerősömhöz és ő rávasalta nekem. Először gondoltam rá hogy szövettel bevonom az egészet de ő mondta hogy az drágább meg könnyebben piszkolódik. Így pedig szép cseresznyeszínű lett! Üdv
(#) szetty válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
hmmm már reméltem, h megtanulom a módját a laminálásnak :S
nem baj, nagyon szép lett
üdv,
szetty
(#) mikike33 válasza szetty hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
Az a baj a vasalással hogy valami nagy vasalógép kell hozzá ami elég drága és csak nagy üzemben érné meg csinálni. Mondjuk ha azt vesszük a 2 doboz összesen került kb 5000 Ft-ba. Az meg nem egy olyan nagy összeg két ekkora dobozért.
Üdv: Miki
(#) szetty válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
az nem volt drága.
amit én terveztem 5.1 hangfalrenszert, annak csak az MDF anyagára lett volna 40 ropi, és ebben nincs laminálás
ezért nem csináltam még meg, bár a tervek megvannak még valahol
(#) szabi83 válasza szetty hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
40 ezer?
nekem egy ahx2030-al passziv-sub került 3 ezerftba, igaz jó lenne bevonnom már
(#) szetty válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
uhum kb 40 lett volna. tele volt rakva merevítéssel a saját anyagából. rengeteget kellett volna vágnom
(#) mikike33 válasza szetty hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
Huh! A 40ezer elég ütős kis ár! Pláne hogy csak a fa kerülne ennyibe! Juteszembe amit a kedves topicnyitó betett képe arról a bizonyos "saját készítésű" mélysugárzóról nem egy rossz ötlet. Az exponenciális mélytölcsérek már régóta érdekelt témám csak nem jutottam el addig hogy egyet valóban elkészítsek mert ugye az nem egy egyszerű kis doboz benne egy hangszóróval!:no: :no:
Találtam a világhálón egy elég jó kis tervet és egyből
jönnek is a kérdések:

Ezt csak hangosítási célokra használják vagy otthoni "zenehallgatásra" is lehetne-e? (Persze diszkréten a szomszédok miatt )

Épített-e már valaki ilyen hangfalat és ha igen milyen hangszóró(ka)t rakott bele?

Mi a legfontosabb amire vigyázni kéne építés közben azon kívül hogy a hangszóró ki ne maradjon belőle? Gondolom ezt a dobozt nem elég csak ragasztani!

Ha valaki tud ehez szólni azt örömmel veszem! Üdv: Miki

kick.gif
    
(#) Frank válasza mikike33 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Hi!

Haverral megépítettük ezt a dobozt, kisebb változtatásokkal.
EW-15H hangszórót használtunk hozzá(Voicekraft).
Ez nyugodtan használható otthoni célra is.
Sok sikert!

Ha egyéb kérdésed van bátran tedd fel!
Jah és itt van pár kép ösztönzésnek.

üdv
Frank
Következő: »»   4 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem