Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   225 / 976
(#) djgombi válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Ez a macska is be unicum-ozott
(#) Doncso válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Nálam is, ott a pont!
(#) mark.budai válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Sütöttek előtte egy univált pulykát!
(#) DuMatyi hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
Üdv én is csatlakozom... mamarazzo

pic57301.jpg
    
(#) idlob hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
(#) gg630504 hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Anna Quarelina
(#) lidi hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Fülbevaló elektrós csajoknak: Bővebben: Link
(#) Frodo94 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
ez jóó
(#) melcher hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Vajon mi lehet?
(#) kiskacsa2009 válasza melcher hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Kooooooooooooomoly
(#) kokmate hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Üdvözlet!
Van egy jó kis rejtvényem Lehet, hogy hallottátok már.
Tehát: 3 férfi bemegy egy motelba éjszakára és kifizetnek a recepción 1 éjszakát ami 30$, tehát mind a 3man beleadnak 10$-t. Felmennek a szobába, de közben a recepciósnak eszébe jut hogy nem 30$ egy éjszaka, hanem csak 25. Így felküldi az inast a szobába 5 dollárral, hogy adja vissza a 3 férfinak. Az inas viszont nem tudja 3 felé osztani az 5 dollárt, ezért 2-t zsebre rak és csak 3-mat ad vissza. Így tehát mind a 3 fickó 9 dollárt adott bele(mert ugye 10-1=9). Ha a 9-et megszorozzuk 3-mal akkor 27-et kapunk(mivel 3 férfi van) és ha hozzáadjuk a 2 dollárt, amit az inas lenyúlt akkor 29 dollár jön ki.
A kérdés: Hova tűnt 1dollár?


Az "ui" rész jellege nem annyira tetszett, töröltem.
-- kobold
(#) kokmate válasza kokmate hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
bocsi
(#) Frodo94 válasza kokmate hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Hát nem tudok rájönni pedig már kb negyed órát töprengtem rajta, de szerintem vmi logikai hiba van a gondolatmenet végén és talán a 2 dollárt ki kell vonni a 27-ből, és 25-nek kell kijönnie? Na gondolkodom...


szerk: Ja igen persze, mert olyan mintha 2 csávó 8 $-t adna be a recepcióra, egy 9 $-t, és az inasnak odaadnak 2 $-t, és akkor ott a recepción a 25 dollár és az inasnál a 2 $. Ha rosszul gondolom javítsatok!
(#) melcher válasza Frodo94 hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Nem is tudom, szerintem ha 30-ból kivonunk 3-at és hozzáadunk 2-t akkor az ígyis-ugyis 1-gyel kevesebb lesz. Nem?
(#) szamóca válasza Frodo94 hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Ha a felvitt 5$-ból elvesz az inas 2$, akkor 25+3=28$ osztódik 3felé, azaz9,333* dollárba került egynek, és nem 9$-ba.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Dehogynem! Ez egy átverés!
(#) kokmate válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Így van sokféleképpen lehet bizonyítani hogy harminc dollár van, de azt kell megtalálni hogy mi a hiba a gondolatmenetemben nekem egy 20-25 percbe tellett mire rájöttem csak érdekesség képpen raktam fel
(#) zenetom válasza kokmate hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Idézet:
„tehát mind a 3 fickó 9 dollárt adott bele”
nekem ez nem stimmel.
(#) kokmate válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
hát ha eredetileg 10-et adtak bele és visszakapnak 1-et, akkor az csak 9 lesz nem?
(#) Stephani Mihaly hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Tiszteletem. Amikor megvásároltam aZ ELSŐ forrasztótűmet, otthon természetesen ki is próbáltam. Melegszik, forraszt, tehát müködik. Nagyon örvendtem neki. Kiléptem a műhelyemből, hogy a konyhából hozzak be egy gyufásdobozt, az összegyűjtött ellenállásaimnak. Amikor visszamentem a műhelyembe, s nekiláttam tovább kiszedegetni az alkatrészeket egy magnó nyáklapjából, a vadiúj forrasztó tű már nem működött. Még meleg, de már nem eléggé, s egyre csak hűl... Mi lett? -kérdem magamban. Nincs villany? Világítás van, a feleségem meg hallgatja zenét. Sakkó? -töprengtem. Kihúztam a hosszabbító konnektorjábol, amit a folyósóról vezettem be szerény műhelyembe, s visszadugtam, talán nincs érintkezés. Semmi. Bedöglött a forrasztótű! Biztos, mert én egy peches vagyok, nincs szerencsém semmihez! -gondoltam elkeseredetten. Hát fogtam, s visszacsomagoltam a dobozába. Becserélem. -határoztam el egyre bosszúsabban. El is vittem a boltba, s mondom az eladónak a panaszom. Ő fejcsóválva bedugja a csatlakozóba, hát működött! Azt hittem, hanyatt esek! MI lett? Miután "szépen" kioktatott, kisomfordáltam a boltból, s hazamentem. Otthon, a műhelyembe megint csatlakozóba teszem, megint nem működik. Azt hittem hogy odavágom! Ekkor meghúztam a hosszabbító kábeljét, s a folyóson koppanást hallottam. Kinézek, hát látom, hogy a hosszabbító dugasza leesett a földre... Persze! -csaptam a homlokomra, -Hát én mikor kimentem a konyhába a gyufásskatulyáért, beleakadtama a folyósót átszelő kábelbe, s kissé megrántottam. Akkor nem eset ki a fali csatlakoztatóból, de kijött belőle annyira, hogy nekem a műhelyben már nem volt áramom... Még jó, hogy nem vittem vissza megint...
(#) melcher hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Rendes gyerek! :yes:
(#) kokmate válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
megvan a nyertes!
nekem több időbe tellett... Bár nem mostanában hallottam hanem 3-4éve. Akkor meg még nem voltam egy zseni ilyen logikai feladatokból.(igazából most sem)
(#) zenetom válasza kokmate hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Én még most sem értem
(#) Georgee válasza lidi hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Ez a fülbevaló felvillanyozott , Ha a csajnak örömet okozol akkor világít a bal fülénél az izzó, ha a csaj elkezdett merülni akkor a job oldali jelez
(#) gg630504 hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Bejelzett az indikátor:
elindult a szundikátor.
(#) marton11 válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Nezzetek ide :
Bővebben: Link


Hivatkozás beszúrásához továbbra is kéretik a LINK gomb használata. Javítottam.
-- kobold
(#) melcher hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Ezt még muszáj volt beírnom mielőtt elkezdeném nézni a Győzike show-t.
(#) Frankye válasza melcher hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Vááá! A "Vízben szülés" volt a leginkább kiakasztó!
(#) szamóca hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
ÁáÁ ez a második ez valami hihetetlen..
Létezik ilyen?
Következő: »»   225 / 976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem