Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC probléma
 
Témaindító: jon@, idő: Aug 13, 2005
Lapozás: OK   1 / 2
(#) jon@ hozzászólása Aug 13, 2005 /
 
Sziasztok!
Szeretnék belefogni a PIC ek programozásába,de elakadtam az első programnál, ugyanis nem hajlandó működni, Persze LED villogtatásról lenne szó.
Egy próbapanelon lett összeállítva, egy 12F675 tel és 16F627 el próbáltam eddig és ugyan az volt a hiba mindkettőnél, mégpedig az hogy az áramkör csak akkor reagál ha megérintem a kvarc tokozását vagy a kondik lábait összefogom az ujjammal.A Microchip fórumán van egy hasonló téma
Itt,ahol nem igazán született megoldás.Próbáltam már kondit a táphoz:100µF osat a táp panelre csatlakozásához 100nF osat meg PIC foglalatához de semmi.1,2,4,10,20 MHz es kvarcokkal próbáltam és egy 4 MHz es rezonátorral de semmi....
Szóval ha van valami öteletetek írjátok meg legyetek szívesek, vagy hogy van e esély arra hogy működjön. Elsősorban az érdekelne hogy a próbapanelon működőképes e. Egyébként ezen a panelon egy AVR t már régebbóta használok szóval nem értem a PIC nek mi a baja vele:no:
(#) Norberto válasza jon@ hozzászólására (») Aug 13, 2005 /
 
Hello!

Azon az oldalon, amit belinkeltél, azt ajánlották, hogy egy 1 megaohm-os ellenállást kössél párhuzamosan a kristállyal, és ez lehet, hogy megoldja a problémádat.

Egyébként a "kezes" művelet miatt, mikor megérinted a kristályt, és beindul az egész, én ebből arra gyanakszok, hogy ott valami földelési probléma lehet! Úgyhogy a földelést a 2 kondinál az oszc. körében feltétlenül ellenőrizd le!

Egyelőre ezeket tudom ajánlani, remélem segítettem
(#) mspike válasza Norberto hozzászólására (») Aug 14, 2005 /
 
Szia én is földre gyanakszom, másik, hogy nincs-e véletlen debug bit bejelölve a picben... nekem az csinált ilyet ha debug módba progiztam de üzemszerüen akartam használni... másik ha föld gond, a kvarc fémházát is szokták földre húzni.
(#) jon@ válasza mspike hozzászólására (») Aug 14, 2005 /
 
Sziasztok
Köszönöm a válaszokat.
A debug bitet hol kell pontosan beállítani? Először azt szeretném ellenőrizni.Az MPLAB ban.Egyébként P16PRO t használok programozónak és a hozzá való szoftvert.A belső oszcillátorhoz a gyári kalibrációs értékeket le kell menteni mielőt egy új PIC et törlök? Ha igen akkor hogyan kell?
Előre is köszi.
(#) mspike válasza jon@ hozzászólására (») Aug 16, 2005 /
 
huh, MPLAB IDE-be ha debuggert használsz csak akkor írja be debug bitet, a programozó programodban elvileg benne kéne legyen, de az is lehet nem lesz benne, érdemes lenne törölni az egész picet és újra progizni hátha úgy... ha nem akkor jó kérdés....
(#) Hardre válasza Norberto hozzászólására (») Aug 17, 2005 /
 
Van egy pic18f452-m, eddig mindig sorosan progiztam, de most a pc-m elromlott, és a notebookomon nincsen soros port ("hisz minek"), ezért párhuzamos vagy usb-s kapcs rajzot várok égetőnek, amiket találtam idáig, azok nem működtek rendesen. Vagy ha tudtok olyan helyet, ahol olcsón lehet venni, akkor az is jól jönne.

(Nem akartam új témát nyitni, mert sztem ha minden egyes pic kérdésre új téma lesz, akkor senki nem tudja követni.... )
(#) jon@ válasza Hardre hozzászólására (») Aug 17, 2005 /
 
Hali
Ittvan amit én is megépítettem. A P16PRO az.
A doksiban NYÁK rajzolat is van.
(#) bbatka válasza jon@ hozzászólására (») Szept 16, 2005 /
 
Belekezdtem a Pic16f627 hardwares USART programozás tanulmányozásába. Felváltva "AACCAC" karaktereket szeretnék küldeni 9. bites módba, páratlan paritással. Elakadtam mert egyes karaktereknél helyes a paritásbit másoknál meg nem. Képtelen vagyok rájönni a hiba okára. Tud nekem valaki segíteni ebben?
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Szept 20, 2005 /
 
Megoldodott a problémám.
Ez a két progi sor megoldotta a problémám
WtHere btfss TXSTA,TRMT ; ha TRMT=1 akkor az átvitel teljes
goto WtHere
(#) Moderátor hozzászólása Feb 6, 2009
 
Az ICD2-es érintésű témát áthelyeztem az ICD2 - Kérdések, válaszok című topikba!
(#) viktorka0011 hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Sziasztok van egy forrásfájlom az a problémám vele hogy sehogy se bírom befordíthatóvá tenni mindig hibákat ír ki!
ebben kérném a segítségeteket nem a Hex-re lenne szűkségem hanem a működő forrásra!
Előre is köszönöm!
Bővebben: Link

lc628(4).asm
    
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Ha a processzor típusának 16F628 van beállítva, a nyakamat merném rá tenni, hogy az fp.txt file-t hiányolja (mondjuk a hibaüzenetet is leírhattad volna). Ha igazam van, töltsd le azt is, tedd a forráskönyvtárba, és hajrá.
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Itt vannak a hibaüzenetek!

Error[113] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RENDSZERGAZDA\ASZTAL\LC628(4).ASM 954 : Symbol not previously defined (FPS24)
Error[113] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RENDSZERGAZDA\ASZTAL\LC628(4).ASM 957 : Symbol not previously defined (FPD24)
Error[113] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RENDSZERGAZDA\ASZTAL\LC628(4).ASM 960 : Symbol not previously defined (FPM24)
Error[113] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RENDSZERGAZDA\ASZTAL\LC628(4).ASM 1085 : Symbol not previously defined (INT2424)
Error[113] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RENDSZERGAZDA\ASZTAL\LC628(4).ASM 1176 : Symbol not previously defined (FLO2424)
Error[105] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RENDSZERGAZDA\ASZTAL\LC628(4).ASM 1180 : Cannot open file (Include File "FP.TXT" not found)
Halting build on first failure as requested.


(#) icserny válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Idézet:
„Itt vannak a hibaüzenetek!”

Már csak el kellene olvasni: Cannot open file (Include File "FP.TXT" not found). Vagyis: nem tud megnyitni egy állományt, az FP.TXT fájl nem található.

Te biztosan tudod, hogy miért nem találja! (ha nem másoltad oda, az például elég alapos ok...)
(#) viktorka0011 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Linkeltem az oldalt és nem találom azt a fp.txt fájlt
A zip. fájlba ugyan megtalálható de így nem stimmel a 628-as processzorhoz ha be égetem a Hexet!
(#) viktorka0011 hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Kipróbáltam az oldalon található Hex fájlokat semelyikkel sem indult a Pic!
Megnéztem egy másik oldalon itt már a Hexek stimmelnek de továbbra sem találtam FP.txt-t?
Bővebben: Link
(#) MPi-c válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Idézet:
„Linkeltem az oldalt és nem találom azt a fp.txt fájlt”


Pedig ott van hol kell keresni és mit kell csinálni:
"FP.TXT which has, in the past, been found on the Microchip Web site. See http://www.microchip.com - search for AN575. The file you really want is called FP24.A16. Take out the subroutines FLO1624 and INT2416, which aren't used."
(#) viktorka0011 válasza MPi-c hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Sajnos nem nagyon vagyok kibékülve az angollal ezért is vagyok ezzel elakadva!
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Ha minden igaz, a csatolt file kell neked. Mentsd le a gépedre, tedd be a projekted forráskönyvtárába, és úgy próbáld futtatni a compiler-t.

FP.txt
    
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Ez nem stimmel ez az elsőnek linkelt oldalon található forrással stimmel de azzal nem indul a proci! A másodikon találhat forráshoz nem stimmel de a működő hex ott található!
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Kettőt kellett kattintanom a lineklt oldalról: egyet a lap alján lévő FAQ-ra, egyet a Microchip keresőjénél.
Erre hivatkozott az oldal. Másold ki a pdf-ből a forrást, mentsd el fp.txt néven (a meglévőt törölheted), onnantól, mint fentebb.
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Köszönőm megpróbálom!
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Á sajnos akárhogy próbálgatom kimenteni belőle mindig nagyon sok illegális karakter marad benne.
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Fp24.a16 rész csatolva, nem szedtem ki a kommenteket.

fp.txt
    
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Ez se jött össze sajnos!

(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Kíváncsiságból megnéztem projektben, az fp.txt-ben az aposztrófok nem aposztrófok voltak a decimális számok körül (biztos valami kódtáblás varázslat). Kicseréltem, hiba nélkül lefordult.
A korábbi hozzászólásnál (itt) feltöltött file-t kicseréltem a működőre, próbáld ki.

Még annyit azért hozzátennék, hogy a segítséghez olykor jól jön egy precíz hibaleírás. Mert ha véletlenül senkinek nem lesz kedve fordítás közben megkeresni a hibát, te pedig nem adsz infót a hibaüzenetekről, jó sokáig eltarthat a kínlódás...
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Hát nem tudom lehet hogy valamit nagyon elbaltázok!
De te az ezen az oldalon lévő forrással próbálod?
Bővebben: Link

lc2.asm
    
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Betűre ugyanazzal - nálad van valami gond. Megint nem mondtad meg, mi a hibaüzenet...
Csatolom a hex-et.

lc2.HEX
    
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Ezeket dobja ki!

output.txt
    
(#) icserny válasza viktorka0011 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Idézet:
„Processor superseded by command line. Verify processor symbol.”

A Select Device-ban (vagy a Project Wizardban)kiválasztott eszköz, és a programban definiált mikorovezérlő típusa különbözik. Eldönthetnéd, hogy mire fordítod a programot...
Idézet:

Register in operand not in bank 0. Ensure that bank bits are correct.”
Ez nem hiba, csak figyelmeztetés.

Idézet:
„Address exceeds maximum range for this processor.”

Túl nagy a program, vagy nemlétező memóriát címez a program?

Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem