Fórum témák
» Több friss téma |
Adatlap szerint : RA0/ANO RA1/AN1 RA2/AN2 RA3/AN3 RA4/TOCKI/CMP2 Tehát nem hogy nem rendelkezik, de van 4 be és 1 kimenete is ami analóg!Adatlap
Én nem azt mondtam, hogy a PIC nem tudja, hanem a parsic nem tudja leszimulálni! Állítsd be a parsicban a 16f628 -at, rakj be egy AD konvertert, mentsd el, utána próbáld lefordítani.
Ezt holnap ki is probálom!
Csak nagyon ne lepődj meg hogy hibát ír a fordító ,
piros lesz a csík !
Ezeket fogja kiírni.
Bocsi! tényleg nem gondoltam, hogy a programban hiba van.
Látom nem érted a dolgot !! Nem a programban van a hiba , csak egyszerűen nem tudja azt amit te szeretnél :
A hiba valóban nem a programban van.
Egyszerűen ahogy kaqkk írta nincs benne valódi AD konverter. A komparátor módot pedig nem tudja a parsic. Ha a 628 adatlapját megnézed akkor láthatod, hogy jó pár dolgot be kell még állítani azon kívül, hogy "analóg" módba kapcsolod a portot. Pl honnan akarod venni a referencia fesztültséget, milyen finom referenciafesz. beállítási lehetőséget akarsz stb. Ha ezt mind bele is írod egy asm file-ba és include paranccsal megadod a parsic-nak akkor is belebuksz abba, hogy a portot nem tudod komparátor módba kapcsolni a parsicban. Ez van. Üdv.: mgabesz
Köszi! Így most kezdem érteni mit néztem be. Az adatlap nem analók inputot ír, hanem analóg komparátor inputot. És ezek szerint ezt a progi nem ismeri.
Szívesen.
Szia.
Sziasztok,
Tanácsot kérnék, mivel még ismerkedünk a Parsic-kal. 7szegmenses ledkijelzőt kéne multiplex üzemben kezelni. Eddig csak az jutott eszembe, megkapuzom a bit diszpécser kimeneteit, de ez nem túl elegáns. Lenne tipp valami egyszerűbbre? Előre is köszi.
Szia!
Ha erre gondoltál akkor segíteni fog. üdv: aderka
Szia!
Szerintem valami ilyesmire gondoltál.
Kőszi, de nem pont erre gondoltam, a lényeg, hogy a számlálók kimeneteit kellene sorban ugyan arra a hét portra kiadni.
Én így terveztem meg a 4digites 7szegmenses meghajtást (a parsic példaprogi alakításával) .
A digitmeghajtást egy 4017 es re bíztam ami 4es osztásra van beállítva (még nem próbáltam ki , de már készül hozzá a nyák . "így egy portra ráfér " akár 8 digit is !
Köszi, nem próbáltam, hogy a multiplexer Byte-ról Byte-ra is dolgozik. Most már csak egy 5 digit-es lefelé számlálót kellene összehoznom.
a progiban ott van egy 4 digites számláló nem nagy
munkával át tudod rajzolni .
Az a baj, nekem visszafelé kéne számoltatni.
Rajzoltam egy 2 digites oda vissza számlálót ezt folytasd
Tegnap egy hibát vétettem (a tabulátorokat átneveztem)
és megegyezett a nevük a számlálókkal ) ezért nem volt hajlandó lefordítani hexre . Itt a jó változat
Kicsit én is beletúrtam a táblázatba. Erről mi a véleményed?
Ez is jó . Én az alapot adtam a kivitelezés a tied .
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ha csinálok egy progit fényerőszabályozásra azt egy modulként nem lehet valahogy elmenteni? Hogy utánna ha megnyitom ne egy hatalmas progit lássak csak egy kis modult? meg lenne egy másik valahol láttam itt a forumban, hogy valaki felrakott egy szkóp képet, és lehet valahogy szkóp funkcióval figyelni a progit? Előre is köszi a válaszokat!
Nem tudom pontosan mire gondolsz?
A PIC-ről beszélsz általában, vagy arról a témáról amivel ez a topic hivatott foglalkozni... Ugyanis ezt azért nyitottuk, hogy van egy progi, amit Parsic-nak neveznek, és az "e" körüli dolgokat lehetőségeket, problémákat, ötleteket osszuk meg egymással. Ha egy ilyen kiterjesztésű file-t elmentesz, akkor csak ezzel a programmal tudod újra megnyítani... A szkóp funkciót szerintem a PICsimulatorIDE fejlesztő eszközhöz tartozóan láthattad többek közt. A modul utólagos nézegetéséről, nem tudom mi a konkrét szándékod. Én ha megírom a progit akkor annak általában van célja, és beletöltöm egy PIC-be és ott használom... Ha esetleg a szimuláció kiterjesztésében gondolkodsz, akkor csinálj egyik oldalra csak a ki-be meneteknek "kötéseket" zászlókkal és onnét lehet jobban tesztelgetni, ha esetleg több oldalas lenne a rajz...
A PICKit 2 programban is van egy szkópszerü tesztelö,Logic tool a neve
Szia Dcsabi Természetesen azt tudom, hogy amit ezzel a progival csinálok csak ez nyitja meg. Én arra gondoltam, hogy új modult lehet e ebbe a progiba csinálni. A szkópot meg úgy gondoltam, hogy például pwm kimenetet meg a vezérlő négyszögjelet összehasonlítani. ez az összehasonlítás azért érdekel, mert nem tudtam triac-al megcsinálni a fényerőszabályozást csak egyenirányítés utánn fettel megy, és arra lennék kiváncsi mit csinálna ha a hálozati 50 hz böl csinálnék négyszögjelet és azt kötném rá timer modul helyett jó e lenne.
Az elképzelésem egy lakás világítás vezérlés lenne azért lenne jó ha modult lehetne csinálni belőle. mert nem lenne több oldal a progi, meg sokkal átláthatóbb lenne.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy ha pic-ről például egy szöveget szeretnék küldeni pc-re rs232 keresztül az hogy oldjam meg?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |