Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időnként Lila monitor és tv
Lapozás: OK   1 / 2
(#) nooris hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Időnként a tv-n és a monitoron is, a bal oldalt elhomályosodik a kép. Igazából ellilul néhány másodpercre. Olyan mintha egy hatalmas mágnest tennék mellé és azután elvenném.
Nem tudom mi lehet a probléma és nagyon zavaró tud lenni.

Látott már valaki hasonlót? Esetleg valami ötlet?

Előre is köszönöm!

Üdv,
nooris
(#) Benzol válasza nooris hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Látáshiba ?
(#) gabiszaki válasza nooris hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia,föleg ha mozgatot,nincs degauss .Le kell mágnesezni a képcsövet szerintem,táp mellet keres PTC-t ha meleg akkor jó nem ez a baj.Probára kösd rövidre pillanatra,vigyázz mert két lábon táp van.
(#) djmagoo válasza nooris hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia!


Nincs a közelben lift az épületben? Lehet furcsa de láttam olyant hogy a fel-le közlekedő fülke által keltett mágneses tér színezte el a képet (irodaházban, a fal túloldalán volt a liftakna...)

Esetleg a közelben lévő erősáramú kábel/vezeték időszakos mágneses tere is okozhatja...

Üdv!

TamásBP

u.i.: van már azt hiszem TV-s topic, lehet a moderátorok nem szívlelik ezt a témát...
(#) damkodav hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Szerintem is külső mágneses tér okozza falon menő troli vezeték vagy hasonló mert a lemágnesező termisztor a bekapcsoláskor mágnesezi a képcsövet úgyhogy akkor közben bejövő foltért nem ő a felelős.

Próbáld arrébb rakni a tvt ha nem működik akkor a tv képcső árnyékoló harisnya földelésre való kötését ellenőrizném repedt forrasztás vagy hasonló vagy hangszóró a tv mellett .

Remélem valamelyik megoldja a problémát.
(#) nooris válasza djmagoo hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia!

Köszi a tanácsot és ötletet.
Sajnos nincs lift a közelben, tehát ezt kizárhatjuk.
A falban megy ugyan vezeték, de ez a normál 220 as kábel, úgy gondolom ez nem okozhatja a problémát!

Köszönettel,
nooris
(#) nooris válasza damkodav hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a tippeket. A TV már volt más helyen is a szobába és ott is jelentkezett a leírt jelenség. Ezen túlmenően a legfurcsább az, hogy a monitoron is jelentkezik a probléma.

A következőt tenném még hozzá.
Nemrég vásároltuk a lakást és fel lett újítva. Ezalatt bekerültek a falba a kábelek. Így került egy horonyba az antenna kábel és a villany kábel ami a konnektorokhoz érkezik.
Esetleg ez bekavarhat, mármint úgy értem, hogy az antennát zavarhatja a mellette lévő táp kábel.

Üdv,
nooris
(#) magitor hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Hmm a tévé a gépre rávan kötve és akkor? mert ha géppel hazsnálod akkor lehet hogy haldoklik a vidkari zöld ága (aszem lila lesz ha kék piros megy csak) Ha nem akkor passzolom.
(#) pixels válasza magitor hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Ha TV és a monitor közel van egymáshoz, akkor lehet nincs is baj. Amikor az egyik lemágnesezi a képcsövet, akkor az zavarja a másik képcsövet. Nekem negyed méter van a két képcső között, és ki-be kapcsoláskor minden színben játszik egy pillanatra a képcső.
(#) nooris válasza magitor hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
hello,

a tv nincs összekötve a géppel, csak a monitoron is ez a jelenség.
(#) nooris válasza pixels hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
A közelmúltban, nem volt a monitor közel a TV-hez, sőt egyáltalán nem volt beüzemelve a gép és így a monitor sem. Ekkor is jelentkezett a leírt probléma.
(#) mark.budai válasza nooris hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Esetleg a 220-ban nem lehet probléma (nem a koax miatt, hanem, a tápellátás miatt)? Egyszerre csinálja a monitor és a TV? Egy kismegszakítóról mennek? Esetleg ha igen, akkor van valami a körben, ami zavarhatja őket (gagyi mikró, vagy ilyesmi, ami zavarhat, de nincs hálózati szűrője) ?
(#) interferi válasza nooris hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia
Ha jol értem a tv és a monitoron is ugyanaz a probléma és a tv nincs összekötve a pc vel.
A számitogépre rávan kötve a tv antenna?
A tv és a monitor bal oldala egy irányba néz?
(#) webinas válasza nooris hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Egyszer nekem is volt egy ilyen problémám.
Még pöttöm volt a lányom, és elkunyerált egy erős mágnest tőlem. Mindenen kipróbálta, természetesen a TV-n is.
Este csak néztem nagyon bambán, hogy mi a bánat baja lett a TV-nek. Lila lett a mágnes helyén. Majdnem szerelőt hívtam.
(#) besi99 hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Nem lehetne esetleg, hogy kedves mamád éppen akkor mos, amikor a hiba előjön, mert igennagy áramot vesz fel a mosógép, amikor a motorja indul programja szerint vízzel, ruhákkal terhelten, mer akkor komoly mágneses tér keletkezik!
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Nemcsak a mosógép mellett, hanem a falba süllyesztett vezeték mellett is, és ezt a monitorok rossznéven veszik?
(#) Vygis147 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Hali, szerintem egy szellem okozhatja, köztudott, hogy elektromágneses zavart okoznak.. Najo ez csak vicc volt, tulsok supernaturals-t (odaát) néztem :yes: amugy nekem a monitor közvetlenül a tv mellett volt régen, kb 0centi volt közöttük, és akkor sem szinezték el egymást.. Én valami magasfeszültségü vezetékre gondolok a ház alatt, vagy hasonlo helyen, ha csak néha-néha jön elö a probléma.. amugy ilyenröl még nem hallottam, de nagyon érdekes.. üdv
(#) jaccint hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Sziasztok!

A mobiltelefon tud még ilyet okozni. Én azt tartanám a legvalószínübbnek. /Le kell cserélni mindkettőt LCD-re, az nem olyan kényes /
(#) nooris válasza nooris hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de talán megoldódni látszik az időként lila monitor és TV. Pontosan, hogy mi történhetett nem tudom, de a galvanikus földleválasztó miatt kihívtam a DIGI TV-s szerelőket.
Mivel úgy gondoltam, hogy búg a hangfalam és ennek megszüntetése az ő dolguk lenne. Nos erre nem született megoldás így csináltam egyet házilag, ami kicsit rontja a jelet de legalább nem búg a hangrendszer.
A lényeg az, hogy fenyegetőztem kicsit az NHH-val, erre ők mértek valamit. Nekik is említettem a tv-n és a monitoron látottakat.

Azóta nem volt a lila monitorom és tv-m sem. Gyanítom, hogy rájöttek valamire és kijavították, de ez csak egy feltételezés, lehet hogy hülyeség.


A legfontosabb, hogy most már búgás nélkül és lila folt nélkül nézhetek TV-t!

Köszönöm a válaszokat!

Üdv,
nooris
(#) besi99 válasza nooris hozzászólására (») Jún 4, 2009 / 4
 
Ha már felhoztad a témát, akkor már igazán szeretnénk tudni a megfejtést is. Ennyivel tartozol nekünk. Nyomozd ki
(#) rolós hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
A tv-m alsó része zöld,felül kék.Középen kó a szín.Mi lehet a hiba?Olvastam,hogy valaki forrasztópákával demagnetizált.Meg lehet ezt oldani akkumulátoros csavarbehajtó töltőjével is?Ha igen,akkor hogyan?Köszi
(#) nooris válasza nooris hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Továbbra is megvan a probléma! Mivel csak télen tapasztalom, talán az évszakkal is összefüggésben van!

De az igazat megvallva, fogalmam sincs és nagyon bosszantó!


Üdv,
nooris
(#) bimbi hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Helló!
Van egy ismerősőmnek Orion 2836 mtx-s 5 éves tv-je és a körülötte lévő hangfalak illetve mélynyomó "szép színessé tette a képet". Kívülről kék, majd zöld, sárga, piros belül normális, de amikor oda kapcsolok ahol a adás van a közepe zöld.
Mivel tudnám megoldani a problémát?
3 kép lent.
(#) kadarist válasza bimbi hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!
Húzd ki a hálózatból. Várj fél órát. és indítsd el. Általában ettől megjavul ez a probléma.
(#) bimbi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Ezt már olvastam sajnos nem vált be. De azért köszi a választ.
(#) BarnaPili válasza bimbi hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A hangfalakat sem ártana arréb tenni,továbbá a PTK is lehet rossz a TV-ben.Forraszd ki,rázd meg,és ha zörög,akkor kuka.Illetve akkor is lehet ilyen a kép,ha pofára ejtették a gépet,és maszkhibás lett a képcső.Ebben az esetben sok mindent nem lehet tenni,bár csináltam már olyat régen ,hogy hátulról egy pár mágnessel ki sikerült tisztítani a színeket majd az egész képernyőn,de a geometria kissé megsínylette.
István.
(#) kadarist válasza bimbi hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Persze a hangszórókat távolítsd el a készülék mellől!
(#) bimbi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Nincsenek hangszórók mellette, mert a tv itt van már nálam. Nem tudom, hogy a menüjében van-e lemágnesező funkció, mert a kapcsolót elfelejtették elhozni és csak holnap lesz meg, a tv-n meg nincsen menügomb. Ha nincs ilyen a menüben akkor megnézem a PTC-t.
Köszönöm a válaszokat.
(#) bimbi válasza bimbi hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
A PTC alatt eléggé meg van feketedve és a nyák túl oldala is. Szétszedtem a PTC-t és benne ami oda fogja a korongot eléggé szenes.
(#) bimbi válasza bimbi hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, kicseréltem és jó lett.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem