Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   10 / 84
(#) rockersrac válasza Action2K hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Ha jól értem,akkor lényegében belépő ellenében bárki jöhet nézelődni? Mert ha igen,akkor meg kéne beszélni,hogy mennyi legyen a belépő!(szerintem legyen mondjuk 500 ft és akkor mindenki jól jár!)Meg el kellene kezdeni hirdetni a dolgot ha bárki jöhet nézelődni(esetleg vásárolni)! Várom a reakciókat!
(#) Action2K válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Így van! Mi HE-sek kiállítunk és árulunk is, mindenki más nézelődhet, vásárolhat. Az egységes 500Ft megfelelő ár (nekünk ill. látogatóknak).

Ha jól emlékszem, akkor tombola is szóba jött. Ha maradunk ennyien, azaz 31+1 (én nem szavaztam) akkor mindenki (HE-s) kap 3db tombolajegyet a belépője mellé. Ez kb 100 darab. Ezekkel lehet "indulni" a felajánlott (a helyszínen összegyűlt) nyereményekért. A Névre szóló belépőjeggyel pedig három, kiemelkedő értékű nyereményért. A fődíj igen értékes lesz, de még nem árulom el, szervezés alatt. Pár nap (egy hét talán) s kiderül, hogy össze jön-e, illetve az is, hogy mi lesz az.

A meghirdetéshez: Pár napon belül elkészítek egy plakát tervet. A hozzá való pár képet a csöves topikból fogom kiollózni (a készítőjének utólagos engedélyével ). Ha kész vagyok, felteszem ide a kis felbontású verzióját. Ha valamit kell rajta javítani, vagy valamelyik fotót a készítője nem akarja, hogy rajta legyen, akkor javítom, s mehet a kész plakát a "nyomdába".

Egyenlőre ez az eddigi tervem.
(#) Kovidivi válasza Action2K hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
A tombolára reagáltam régebben, hogy nagyon jó ötlet, de ha olyan dolgot kapok, amit nem tudok semmire használni, más pedig már 1000éve keresi, akkor senki sem jár jól
(#) hapro válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Utánna meg lehet csereberélni.
(#) Action2K válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
A legutóbbi szülők bálján három dolgot nyertünk: Egy üveg bor, egy "szalmakalap", 6 részes fagyikehely szet. Ebből kettőt tartottunk megy, lehet tippelni mit ajándékoztunk oda másnak, aki semmit se nyert.
A fagyikehely szet-et, mer abból kaprunk a nászajándékba párat. A bor az enyém lett, a szalmakalap a lányomé. Ja és az asszony kapott a borból kostolót
(#) Kovidivi válasza hapro hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Ebben a helyzetben előnyösebbnek tartanám, ha minimális összegért lehetne vásárolni. Mindenki azt vinné, ami kell. Én ezt tartom ésszerűnek. Viszont a tombolának is meg van a maga hangulata. Úgyis a szervezők döntenek, csak az ötleteimet osztom meg!
Jóéjt!
(#) Action2K válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Idézet:
„előnyösebbnek tartanám, ha minimális összegért lehetne vásárolni.”

Ezért lesz a börze!
Idézet:
„Viszont a tombolának is meg van a maga hangulata.”

No ez meg ezért lesz.
(#) Kovidivi válasza Action2K hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Akkor minden tiszta
(#) Operton hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Sziasztok! Ugyan nemrég regisztráltam a HE-ra, de már régóta olvasgatom a cikkeket és a fórumot. Mivel ezt a találkozót HE-s találkozónak tervezitek, ezért az lenne a kérdésem, hogy részt vehetnék-e kiállítóként?
(#) CIROKL válasza Operton hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Szerintem ha nem elektromos hurkatöltőt akarsz kiálítani akkor szerintem miért is ne ! Ez ugyebár mint ahogyan a kikiáltott cím is tükrözi
Idézet:
„Amatőr Audiofil Építők Találkozója”
Ami ebbe a kategóriába belefér miért is nem ? de el kell hogy hozd ! Mindenki szeretel fog várni .
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
Bocsánat, lehet, hogy hülyeséget kérdezek! :hide:
A találkozó ha jól értem úgy indult, hogy meg szeretnénk
hallgatni a mások által épített csöves erősítőket egy bizonyos hangfalon.
Ami nem megmérettetésnek, hanem tapasztalat szerzésnek minősülne. Mely után mindenki eldönthetné, hogy mely típus tettszik a legjobban. Ezzel komoly összegeket spórólhat meg a kisérletezgetéssel.
A kérdésem, hogy lesz-e ilyenre lehetőség?
Vagy csak megyünk, mindenki visz amit tud és lesz ami lesz?
Kissé nem látom még át azért kérdezem.
Egy kissé megzavart, hogy nyílt találkozó lesz és hogyan fog lezajlani.
Ha lehetne ezt tisztázni azt megköszönném.
Még egyszer elnézést a kellemetlenkedésért. /kelletlenkedésért /
(#) Action2K válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Egyáltalán nem kelletlenkedsz.
Aki akar, tud, hozhat mindent (erősítő, hangfal, jelforrás), ezek együttesének az egyenkénti meghallgatására is szeretnénk időt szakítani, úgy, ahogy az egységes jelforrás, és hangfalon történő meghallgatásra is.

Végül is nyílt lett, de reménykedünk a kisszámú OFF résztvevőkben, vagy reméljük nem fognak eme összejövetelünkben hátráltatni.

A részletes "programon", időbeosztáson dolgozom, ezért is kértem az adatlapokat.

A plakát szövege már összeállt, csak a képeket kell hozzá tördelni. 1-2 nap és felteszem ide.
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Azt megkérdezhetem, hogy milyen zenék szólalnak majd meg a hangrendszereken? Jó, nyilván, nem Heavy Metal-ra vagy Techno-ra kell számítani, de azért mégis érdekelne az elképzelés, ha már van.

Esetleg komolyzene lesz? Múltkor találtam itthon egy rekesznyi komolyzenei bakelitlemezt, azokat szívesen elvinném, akár csak belehallgatás szinten is, ugyanis nem ismerem nagyon az előéletüket és nem tudok róluk szinte semmit, hogy éppen milyen minőségben vannak rajtuk a zeneművek.

(Én amúgy szeretnék majd elmenni, de csak, mint "néző/látogató", igazándiból nincs mit vinnem egyelőre )
(#) mark.budai válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Azok lesznek, amit mondtál. Őrületbe kergetik Kecskemét lakosait.
(#) varttina válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Szerintem bármilyen akusztikus zene megfelel a teszteléshez. A lényeg, hogy a lehető legjobb minőségű legyen a felvétel. A legjobb, ha csak egy, legfeljebb néhány hangszer szól egyszerre. Ilyenkor lehet (vagy nem lehet) kihallani az erősítő és a hangfalrendszer által közvetített fínom rezgéseket.
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Várunk szeretettel, hozzad a bakeliteket (vinil ). Mintha úgy emlékeznék, lesz valaki aki hoz PL-lejátszót. Ki az aki tutira fog hozni?

Az egységes (etalon) zeneművekre már van elképzelés. Természetesen nem egészében lesznek, hanem egy-egy jelentős részlet kiemelve a műből, s ezekből készítek egy összeállítást. Ne aggódjatok, változatos lesz.

A hangminőséget illetően, sajnos nem tudom (fogom) LP re vágatni, de a lehető legjobb minőségben fogom elkészíteni. Annó a médiának dolgoztam az otthoni stúdiómmal, úgyhogy van min, van mit.
(#) lamalas válasza Action2K hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Idézet:
„A hangminőséget illetően, sajnos nem tudom (fogom) LP re vágatni...”


Sztem nem is kell, mert azon a felvetelen ami digitalisan hozzaferheto csak rontana az LP-re vagatas. A digitalis felvetelek szoljanak csak a megfelelo musorforrasrol (CD, DVD, SACD, szamitogep, stb.). Az analog hanghordozok (LP, magno) pedig szoljanak csak analog musorforrasrol.
(#) Moszkvai válasza Action2K hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Köszönöm a válaszod!

Tehát lesz olyan is, ahol csak az erősítőket fogjuk váltogatni. a hangfal, zene,lejátszó ugyanaz lesz.
Plussz aki tud hozza a teljes rendszerét és azok még
saját összeállításban is meghallgathatóak lesznek.
Köszönöm csak ezt szerettem volna tudni.
Jó munkát a zenei összeállításhoz!


(#) Action2K hozzászólása Jún 4, 2009 / 1
 
Sziasztok! Kicsit lassacskán de elkészültem a plakáttal is. Nem egy nagy "vasz isz dasz". A célnak megfelel.
Nézzétek át, ha valami nagyon nem jó benne, szóljatok, kijavítom. Ha megfelel, lehet "plakátolni".

Más: Ígértem a tombolára valami fődíjat. Összehoztam, bedobom a közösbe.

Európa 14 országának, 1000 hotelének egyikében, 14 ingyenes éjszakára szóló hotelcsekk, két fő részére.

Bővebben: Link
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Jaj, elfelejtettem írni, a fődíjra csak az jogosult, aki a mai napig már regisztrálta magát a HE-n.
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
CIROKL! Híres vagy! Barna, Te is!
Idézet:
„Ovisnak, bölcsisnek, tipegő-topogónak: ingyenes”

Ez jó! Lehet, hogy mégiscsak a találkozóra megyek, nem a Börzére...
(#) Müszi válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Az én egyik erősítőm sincs benne :hide: , pedig csöves vagyok

Amúgy :kalap:
(#) Action2K válasza Müszi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Ha mindenkinek az erősítőjét rátettem volna, akkor nem lenne újdonság a "népnek". Olyan lenne, mintha a mozielőzetesben leadnák az egész filmet.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Pont jó lenne az időpont is, 19.-én megyünk nyaralni.
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Ezt beszél meg majd a nyertessel.
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 / 1
 
Az direkt van úgy írva a PDF-ben, hogy "Hight end"?
(#) Mate78 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Tetszik a plakát, szép, és jól összefoglaltad a lényeget!
Hányan vagyunk akik biztosra mondták hogy jönnek?

(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
! Nem oda, hanem saját kifizetéssel. Ki tudja!? Én is veszek tombolát. De inkább csövezek, minthogy 2-szer menjek nyaralni! Oda az a baj, hogy nem lehet pákát vinni!
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Igen, és ezért is van idézőjelek között. Nekünk, nálunk szokatlan ez a forma. Az angoloknál ez olyan népszólásos, hájtek. Kicsit "gúnyolódva" a nagy High Tech gyártok felé, hogy lám mi is tudunk ilyet.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Megyek, veszek vasakat a GU-50 PPP-hez, aztán nevezek majd a hangerőversenyre. Ja, az anódfesz 970V lesz!
Következő: »»   10 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem