Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 375
(#) audioheritage hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Keresem RFT EO 201 típ. szkóp manuálját/kapcsolását.
Köszönettel: audioheritage
(#) Sebi válasza audioheritage hozzászólására (») Jún 12, 2009 / 1
 
Íme....
(#) Twister válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2009 / 1
 
SZIA ne aggodj érthetö volt legalábis annak aki benne van a témába
(#) Mormoghy hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!
Lehet kicsit fura kérdés, de én egy TC2960E tipusú szoba kerékpár elektronikájának a rajzát keresem.
Hátha tud valaki segíteni.
Előre is köszönöm!
(#) audioheritage válasza Sebi hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) VRubenX válasza ferko33 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Abban sajnos nem tudok segíteni néztem egy kettőt de sajnos nem olyanok voltak ami neked kell.
(#) ferko33 válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Azért köszi a fáratságot!
(#) VRubenX válasza ferko33 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Semmi ha kell akkor segítek még ha tudok
(#) zsolti002 hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Üdv. Én egy Siemens Bildmeister fc 842-es tv-hez keresek rajzot. Konkrétan a 411es számú ellenállás értékére lenne szükségem. Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Helló ! Köszönöm szépen a segítségedet. Elmondom mihez kellene. Most építek egy labortápot és az árammérést analóg műszerrel szeretném meg oldani. Ami jelenleg 1 mA-es. Ha már labortáp, áram mérésben három mérés határt szeretnék, 40 mA , 400 mA , 4 Ampert. A sönt 0.1 ohmos és 40 mA -es méréshatárban az 1 mA-es műszer érzéketlen. Ezért gondoltam egy uA mérőre. Ha esetleg van más ötleted szívesen veszem.
Köszönettel: nagy hoho
(#) interweld hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Sziasztok, tudja valaki mikor jelent meg a Rádiótechnikában az a kapcsolás, amely egy fázisz-3 fázis átalakítót tartalmaz. Egy 555 volt az oszcillátor, aztán egy 74175-el csilálták meg a fázisztolást és ez végezte az IGBT meghajtó vezérlését is.
(#) lacu válasza interweld hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
RT 1995/8-as szám 388. oldal. Erre gondolltál?
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Hello!
Nem igazán gondolkodtam még ezen a dolgon. Minden esetre, ha 0,1ohm ellenállást használsz, akkor 40mA esetén, azon csak 4mV feszültség esik. Ha az áramkört legalább 1% pontosságon szeretnéd tartani, akkor 40uV-nál kisebb offset feszültségű erősítőre van szükség. Tehát itt "egyszerű lelki világú" OPA, nem igen felel meg. Minimálisan OP077 vagy a chopper-es ICL7650 a megfelelő választás. Kezdetnek kapcsolásra valami ilyesmit próbálnák ki. Itt a kapcsoló átmeneti ellenállása nem befolyásolja a mérést, ezért "elektronikus méréshatárváltás" esetén kapcsoló helyett Fet-eket (BS177) vagy esetleg nagy bétájú NPN tranyókat is alkalmazhatunk.
üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Helló ! Nagyon köszönöm , már közben építettem LF 356 -al egy uA mérőt de valóban gondok vannak a pontossággal de meg próbálom az általad javasolt 7650-el van belőle szerencsére. A kapcsolókat kis relékkel oldottam meg.
köszi: nagy hoho
(#) Muszti hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Üdv!
Orion T 2836 MTX-S tevéhez keresek kapcs rajzot, de sehol sem találtam. Segítségeteket előre is köszönöm. Bocsi, ha nem jó helyre írtam.
Bálint
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Hello!
Nagyon szívesen!
Hát igen, az LF356 offset feszültsége 3mV, amely majdnem a teljes méréshatárral egyenlő. Az ICL7650 meg 1uV-os ha jól emlékszem.
Én a BS170-et, kicsit kisebbnek találom, mint a relét.
üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Helló ! Ma meg építettem az általad küldött kapcsolást ICL7650-el, annyi különbséggel ,hogy az IC kimenete és a műszer közé tettem egy 4,7 kohmos trimmert. Ezt ha rövidre zárom akkor mintha ott sem lenne. A müszer helyére egy univot tettem / nem mertem rákötni az igazit/ de három voltos méréshatárban nem mutatott semmit. majd egy másik analóggal próbáltam. Amit nem értettem, hogy 150 mV- 500 mV- 1,5 V -os méréshatárban ugyan azt mutatta a műszer. Amit szintén nem értettem ,hogy a müszer nem reagált a soros 4,7 kohmos potira sem. A söntön átfolyó áramot változtatva a műszer kitérése is változik de nem lineálisan. Hát eddig jutottam, holnap bele vetem magamat. A BS170 -et illetően igazad van de volt 3 db pici kis relém és rájuk esett a választás. A táp már jól áll csak a fenti egységgel szívok egy már hete. Ha érdekel fél órán belül teszek fel képeket a "Ki mit épített" topikba. Kíváncsi lennék a véleményedre.
Köszönöm a válaszodat :nagy hoho
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Hello!
Amit tapasztaltál, az teljesen természetes. Az IC tulajdonképpen egy "feszültség-áram" konverziót hajt végre. Mert a kimeneti "shunt" ellenálláson állítja be ugyan azt a feszültséget, mint ami a bemenetre jön. Ez a feszültség, pedig a körben folyó árammal (azaz a műszerárammal) lesz arányos. Tehát a műszer belső ellenállása "akár mekkora" lehet, azt az IC kiegyenlíti. Mert addig tekeri a kimenő feszültségét, míg a kimeneti shunt ellenálláson meg nincs a bejövő feszültség. Tehát pont az a lényeg, hogy a műszer belsőellenállása (vagy a műszer + sorba kapcsolt poti ellenállása) nem befolyásolja a kőrben folyó áramot. Ezért nem változik az áram, ha csavargatod a potit.
Az UNIVO-nál is ez a helyzet. Mert feszültség méréskor soros ellenállások kerülnek be. De a műszer, mindig ugyan arra az áram értékre tér ki végkitérésre. Az áram meg nem változik a fentiek miatt. Szóval ugyan az, mintha a soros potit tekergetnéd, ha méréshatárt váltasz. Hiszen a műszer végkitérési árama nem változik, csak a "belsőellenállása". (Nézd meg a műszer hátlapján, hogy bármely feszültség méréshatáron, mérésekor a mérőáram azonos értéket mutat. Vagy ha ez nincs feltüntetve, akkor a V/kohm érték biztosan rajta van,abból is kiszámolható az áram.)
A gond csak akkor keletkezik, ha a soros ellenállás akkora, hogy a tápfeszültség (pontosabban az IC maximális kimenőfeszültsége) már nem elegendő ahhoz, hogy a szükséges áramot áthajtsa a műszeren, a soros ellenállásértéke miatt. Ilyenkor már valóban linearitási problémák is létrejönnek a túlvezérlés miatt. Tehát az UNIVO-t nem feszültségmérésben, hanem árammérésben kell használni ott a belsőellenállása kisebb. (most a műszer bemeneti feszültsége lesz állandó, és az áramértékek változnak)
üdv! proli007
(#) Sebi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
" tettem egy 4,7 kohmos trimmert. Ezt ha rövidre zárom akkor mintha ott sem lenne."

Ez minden körülmények között igaz...
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Helló ! Értem és köszönöm ! Ma nem volt időm és holnap sem lesz és már ott tartok ,hogy a kísérletezések helyett megépítenék egy kiforrott kapcsolást mert nagyon kevés időm jut az elektronikára és már szeretném a tápot befejezni. De hosszas keresés után sem találtam egy után építhető kapcsolást.
(#) nagy hoho válasza Sebi hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Erre nem is gondoltam. Kösz.
(#) BEAG hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Hello!

Nagy szükségem volna a SANSUI 5000, vagy 5000A típusú receiver kapcsolási rajzára.
A benne lévő F-1040 végfok-panelen lesz valami gond. A jobb oldal meghajtó-és végtranzisztorai bekapcsolás után nagyon felmelegszenek (nyilván elmászott munkapont - ilyenkor a szűrés se elég, halk brumm is megjelenik), majd 4-5 perc múlva minden a "helyére kerül" és lassan visszahűlnek üzemi hőfokra. Úgy nézem, hogy a komplementer pártól a végtranszisztorokig DC-csatolás van.

Sajnos az 5000X kapcsolási rajza nem jó, abban már F-6013 panel van.

Kérem, aki tud, segítsen. Előre is köszönöm!
(#) VRubenX válasza BEAG hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hello
Ő nem jó SANSUI BA 5000 SCH
Egyébként X es nekem is megvan
(#) BEAG válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hello!

Köszi a gyors választ. Szerintem az nem lesz jó, "kicsit" nagyobb a teljesítménye...
Az 5000X végén a nagy kapcsolási rajz milyen minőségben van meg?
(#) fari14 hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy nagyon egyszerű problémában elkéne a segítség.
Van egy 60v-os méréshatárú feszültségmérőm, 36v egyenáramom és 3db 12v-os sorbakapcsolt izzóm.
A kérdés az, hogy hova helyezzem el a mérőt, ha 36v-ot szeretnék rajta látni?
(#) proli007 válasza fari14 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hello!
Hát a 36V egyenáramra!
Egyébként hány éves a kapitány?
üdv! proli007
(#) VRubenX válasza BEAG hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Szia!
Ő az
(#) BEAG válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Szia!
Köszi, ez van nekem is
(#) VRubenX válasza BEAG hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hát akkor sajna nem tudok segíteni
Esetleg ITT nézd meg
(#) Frankye válasza fari14 hozzászólására (») Jún 16, 2009 / 1
 
Feszültséget párhuzamosan, áramot sorosan kapcsolt mérőeszközzel mérünk, tehát - gondolom - erre vonatkozott a kérdésed. (Lásd: melléklet kép.)

36V.jpg
    
Következő: »»   78 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem