Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   315 / 2501
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Ezzel a felállással jónak tűnik a rajz!
Tápfeszt ráadod az ellenállatokon keresztül beállítod P1-el, hogy a kimeneten a legkissebb egyen fesz legyen, utána P2-vel a nyugalmi áramot.
És örülünk ha sikerül a dolog
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Értem, szóval a hangszóró kimenetnél kellene beállítani a legkisebb egyenfeszt. Nos én tegnap mértem itt és nincs semmilyen fesz . Gondolom hogy a hibás Fetek miatt.

A lényag, hogy ha meglesznek a Fetek akkor próbáljam így ki.

Köszönöm a segítséget nagyon rendes vagy.

Üdv.: István
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Nincs mit és sok sikert! Kíváncsi leszek a végeredményre mert elvileg még nagyobbat is szólhat egy quad-nál. Nekem itthonra csak egy mono quad-om van és az is elég.
(#) Directors válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Akkor megpróbálok rendet rakni a kábelek között.Hátha.
(#) lapose válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia!

Én a drágábbat venném, ha jól emlékszem a SNK a Sanken-t jelöli.
(#) Robi85 válasza lapose hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Okés. Köszönöm. Már megis van rendelve.
(#) ngyzoli hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Komolyan fontolgatom a hiraga végfok megépítését,ill újraélesztését,de a honlapját nézegetve kissé elijesztett,h csatornánként 160-180ezer(!!)mikrofarados szűrést ajánl hozzá a szerző.Csak ekkora táppal tudná a maximális hangminőségét,vagy lehetne ésszerű mértékben csökkenteni? 80e.µF-nál nem tudnék többet alkalmazni,csatornánként.
(#) saba válasza djloui hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Neten olvasgatva nekem a Zen erosito nyerte el a tetszesemet, mert egyszeru es jo hangzasu. passdiy.com -ot ajanlom figyelmetekbe. Ugy dontottem, hogy tovabb fejlesztem!
Itt mellekeltem a kapcsolasomat. BUZ11 FET-et erre a celra megfelelonek talalom. Az erosito 25V-os tap es 4Ohmos terhelesen 15W-ot produkal szamitasaim szerint. Ekkor a bemeno jel kb 1V. 1 csatorna FETjei osszesen 50W hot adnak le. A fejlesztesem a kimeno hf jel pontja. A ket soros 0.15Ohmos ellenallason a feszultsegeses allando. Errol a BC184C gondoskodik. A hangszoro arama hol az egyik, hol a masik ellenallason folyik. Tehat amennyit nol az aram az egyik ellenallason (0.15Ohm) a masikon annyit csokken. Igy a FET-ek tiszta "A" osztalyban dolgoznak jelentos aramtartalekkal. A 12.5V-os feltapot a 25K potival be kell allitani. Fix 22K durvan megteszi. A kapcsolas kritikus eleme a BC184C b-k kozott levo 220p ker kondi. Helyes ertekenek megvalasztasaval az erosito torzitasa minimalizalhato. Sajnos nekem erre nincs muszerezettsegem :no:
A kapcsolashoz panelt kesziteni nem szukseges. A fold pont csillag kialakitasu legyen. A felso FET drainjehez minnel kozelebb kell a 100n es 1000u kondiknak lenni. Sikeres utanepitest kivanok es varom a velemenyeteket

ZenVar.GIF
    
(#) hapro válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
A szerző 189.000+39.000µF-ot ajánl, persze szimmetrikus táp lévén ezt duplán. És ha két külön tápot akarsz akkor még azt is duplán. Pécsen a resonator electronicnál vettem olcsón 22.000µF/35V kondikat. 555Ft volt darabja Gluxon márkájú. 40db-bal meg is oldottam a táp kérdését. Keresd fel őket, hátha tudnak még olcsón szerezni.Bővebben: Link
(#) ngyzoli válasza hapro hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
"40db-bal meg is oldottam a táp kérdését"
Hmm...ez igazán megnyugtató! 40x555,az 22.200ft,-ennyit talán mégse szánnék rá,legalábbis addig,míg nem döntök,végleges készülék marad-e.Valószínű,teszek egy próbát,de ezekszerint a 66ezer µF-jaim itt csak játékszernek számítanak. Azért köszi!
(#) poky hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok

Nálam van egy Phonic mm 1002-es hangszínszabályzóKép
és az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e elékötni egy autó erősítőt?
Számítógépen üzemel.


Előre is köszönöm!
(#) varttina válasza poky hozzászólására (») Jún 27, 2009 / 1
 
Esetleg utána érdemes kötni. Egy próbát szerintem mindenképpen megér.
(#) poky hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
oké köszi a gyors választ
(#) ngyzoli válasza saba hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Ez érdekes...talán megér egy próbát.A 15W-ot mérted is,vagy csak kalkuláció? Elvileg 4ohm-ra kijöhet ennyi,ha valóban tudja,megéri.A nyugalmi áramot mivel tudod állítani?
(#) poky hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
És még az a kérdésem lenne, hogy be vannak számozva a csatlakozók 1-10ig azok a hangfalakat jelölik?
mert csak a main részben szól.
(#) djgombi válasza poky hozzászólására (») Jún 27, 2009 / 1
 
Ez egy zenekari keverő!!
(#) hapro válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!

ha szeretnéd, akkor nálam működőképessé lehet tenni, és meghallgathatod, ha pesti vagy, privátban értekezzünk erről ha érdekel az ötlet.

szerk.: most nézem, hogy cibakháza, de ha erre jársz, vagy akármi..
(#) poky válasza djgombi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
ja, értem köszi!!!
(#) zolle5 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Hello fórumozók!
Olyan problémám lenne ,hogy van egy grundig v8200 mk II típusú eqalaseres erősítőm és kb 3/4 hangerőnél leold benne szerintem valami relé.mihelyt lejjebhúzom a hangrőt visszakapcsol.
A hangfalaim is megfelelnek teljesitményre is meg Ω számra is.

valaki segítsen , hogy mit tudok vele csinálni,hogy ne kapcsoljon ki...

előre is köszönöm!
(#) tbalint3 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Üdv
Van egy problémám a mellékelt kapcsolási rajzzal, méghozzá az, hogy a BC179B tranzisztor PNP és a bekötése NPN tranzisztorhoz való.
Valaki tud segíteni, hogy akkor most hogyan kössem be a BC179-et?

img456.jpg
    
(#) lapose válasza tbalint3 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!

Én két NPN tranzisztorral próbálnám ki...
(#) zotyo91 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok, mi a véleményetek erről a rajzról
Szerintetek működőképes.
(#) zotyo91 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
5 tranyó van benne csak ezt a nevet adtam neki
(#) lapose válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!

Működőképes, de eléggé elnagyolt.
Szerintem ez hangszererősítőnek jó.
Ezzel a tranzisztorpárral(TIP142-TIP147) jobb kapcsolás is van itt a HE-n.
Bővebben: Link
(#) zotyo91 válasza lapose hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Kössz a gyors választ.
Én egy 200Wattos hangszórót akarok hajtani vele.
Otthoni használatra szerintem jólesz.
(#) zotyo91 válasza lapose hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hogy érted hogy elnagyolt?
(#) tbalint3 válasza lapose hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!
Sikerült megoldani, beírom a kapcsolási rajzba, hátha kellhet még valakinek, így kell bekötni a PNP tranzisztort, de azért köszönöm a segítséget.

img456.jpg
    
(#) lapose válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Pl. nincs benne védelem, a végfokok munkapont beállítását két darab dióda végzi.
A BC558-as tranzisztor 30V-os és a tápfeszültség 45V...
(#) lapose válasza tbalint3 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!

Ha tényleg PNP és így kötötted be akkor nem jó!
(#) zotyo91 válasza lapose hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Nem én csináltam. a neten találtam,és írták hogy működik
Következő: »»   315 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem