Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   24 / 91
(#) Akashi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Ja... már lassan törzsvendég vagyok a boltban, minden nap megyek valamiért mert kiderül hogy nem olyan az alkatrész aminek lennie kellene....
Legalább tanul az ember. Egyébként szerintem tök jó kis áramkör ez. Valahogy a túlfesz védelmet kellene még megoldanom, nehogy megint igy járjak mint most.
(#) kris87 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Hali!

Megépítettem még az előző terv alapján, ahol nem volt kikötve földre a 10-es láb, akkor nem működött, kijavítottam, de így sem hajlandó megszólalni. Hogy lehet letesztelni az IC-t, hogy nem krepált e be véletlenül? Lehet, hogy elégettem, kapott egyszer egy nagyobb feszt.
Ha "véletlenül" hozzáér a +12V az egyes lábhoz, akkor recsegve szól amúgy.
(#) Akashi válasza kris87 hozzászólására (») Júl 12, 2009 1 /
 
Az enyém is túlfeszt kapott és elszállt (egy zárlatos kondi miatt)
Én úgy teszteltem le, hogy beüzemeltem, és rámértem a 17-es lábra. Itt 5,4 voltnak kell lenni. Ha ez nincs meg akkor kuka.
Ha nem kötöd a 1-es a földre attól még működnie kellett volna, mert belül össze van kötve a 10-es a 20-assal.
Mérj rá a 17-es lábra.
(#) ZPKing válasza ABU hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Szia!
Előző oldalon írtad hogy megépítetted az Urbános LM1036 ot.
Elvileg van kapcsolási rajzod.
És ha tényleg rendesen szabályoznak a potik akkor légyszives tedd fel ide vagy küld el nekem mailba a kapcsolási rajzot ami alapján csináltad a nyákot.
Köszi
(#) kris87 válasza Akashi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Rámértem, nincs fesz rajta, ahogy máshol sem, kuka. Na majd most... csak az a baj, hogy nem minden sarki fűszeresnél van ilyen ic, várhatok hétvégéig mire meglesz, meg nem is olcsó.
(#) Akashi válasza kris87 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Ja.. én is várok... szabin van a boltos.. Hogy tudjam hallgatni az erősitőt addig is én az IC tokban összekötöttem a jobb és bal be és kimenetet.
Neked miért is ment tönkre?
Nálunk olyan 700 forint körül van amúgy.
(#) kris87 válasza Akashi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Egy trafóról akartam hajtani az erősítőt és ezt is, a trafó kimeneteit variálva papíron külön külön kijött a kellő feszültség (12 és 36 volt), csak a két kimenetnek volt egy közös ága. Összedobtam, nem volt nálam műszer, hogy rámérjek a feszültségre kész állapotban is, bekapcsoltam, és nem szólalt meg. Az ic forró volt, utólag rámérve a dologra 40 volt körül megkapta a magáét. Azóta külön trafóról hajtom, plusz a kimeneten még egy 7812-es is trónol, nehogy még egyszer megszaladjak.
De hogy ne legyen nagyon OFF, az lenne a kérdésem, hogy a két trafóról levett külön feszültség egyenirányítás utáni negatívjait össze kell kötni? Tehát van egy +36V és GND kimenet és egy +12 és GND kimenet, itt a GND-ket.
(#) Akashi válasza kris87 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nem vagyok egy nagy tudós, de szerintem a két trafó "GND"jét még az egyenriánytás előtt kösd össze.
(#) Kovidivi válasza kris87 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Egyébként ha belegondolsz,akkor az LM1036 gnd-jét úgyis összekötöd az erősítőd bemeneti földjével, ami pedig a trafó földje is. Ergo össze vannak kötve. A másik kérdés az, hogy lesz-e pozitív hatása egy huroknak? Ez már csak a vezetékezéstől függ, és hogy csillagpontosan van-e a föld elvezetve, mert akkor eleve minden föld egy pontból indul. Olvass utána a földhuroknak!
(#) ABU válasza ZPKing hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Üdv!

Ez alapján készült.
Akinek meg félállástól szabályoz, tegyen be lineáris potit. Lehet hülyén fogalmazom, de végül is a felétől szabályoz, mert középállástól lefelé vág fölfelé pedig emel. Nincs ezzel semmi probléma.
(#) kris87 válasza Akashi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
A jelföldre gondoltam, nem a hálózatira. Vagy nemtudom te mit értettél egyenirányítás előtti gnd alatt. Az utánad szóló hszén elgondolkodva valóban össze van kötve mindenképp.
(#) ZPKing válasza ABU hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
köszi a rajzot de sajnos nem tudom megnyitni. jpg-be rakjad fel létszi. Köszi
(#) Sebi válasza ZPKing hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nem a formátummal van baj, a .gif-et még a paint is ismeri...
Csak üres lap jön fel, képtartalom nélkül, nekem is.
(#) titi válasza Sebi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nekem jó...
Csak feleslegesen nagy méretű...
(#) Sebi válasza titi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Igen, le is töröltem... Inkább .bmp lehetett, mert egy A/4-es lap 200 dpi-vel 250k-nál ritkán nagyobb .gif-ben.
(#) Gyimate hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt az LM1036-os Hangszínszabályzót, és hát nem vagyok elragattatva tőle. A zajjal nincs problémám, nekem csak éppen hogy hallani valamit a magashangszóróból, de viszont van pár problémája. Nekem olyan tünetek jelentkeztek mint pl: Ha a hangerőt maxi-ra tekerem, akkor csak az egyik hangszóróból jön a hang, továbbá ha a mélyet feltekerem akkor az egyik hangszóró berecseg (nem az erősítő sem a hangfal hibája). Ami még érdekes, hogy 2 IC-t is próbáltam és mind a kettő produkálta a tüneteket. A kapcsolási rajzot a cikkekben közzéttből használtam fel. Annyi változtatás történt, hogy csak 50K-s potikat kaptam , de gondolom ez nem probléma. Ha valakinek produkált hasonló tünetet ez a hangszínszabályzó, és tudja a megoldást, az legyen szíves ossza meg velem is!
Köszönöm a válaszokat!
(#) ZPKing válasza Gyimate hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Szia!
Jó volna egy kapcsolási rajz és egy nyákrajz ami alapján megépítetted.
az 50k poti jó ha lineáris.
Valószínü hogy a potikat kötötted be rosszul.
egyenlőre ennyi.
(#) Cunici hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Van valaki akinek sikerült megépítenie ezt az előerősítőt akármelyik kapcs rajz alapján úgy , hogy az rendesen működött, és a volume poti is rendsesen szabályzott, mert nekem ez a fő problémám.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: István
(#) ABU válasza ZPKing hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Tényleg nagy volt a kép, nem figyeltem.

Itt van .jpg 200dpi.

(#) Gyimate válasza Gyimate hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Csak kapcsolási rajzom van, a nyáktervet én rajzoltam kézzel (nem tudtam nyomtatni, sem nyomtattatni). A kapcsrajz itt van : Bővebben: Link
A potikon megpróbáltam felcserélni a poralitást is, de csak tekerés irányát változtatta meg...
Ha kell akkor fényképet délután teszek fel.
(#) Akashi válasza Gyimate hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Jó lenne ha feltennél,
(#) Gyimate válasza Akashi hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Bocs, hogy csak ma teszek fel róla képeket, de tegnap már nem értem rá. A chip tudom, hogy nincs szépen beforasztva, de nagyobbra sikerült a furat, mint azt akartam. Amúgy a poti középsö lábán ugye hidegítés céljából van ott a kondi? A segítséget köszönöm!
(#) Akashi válasza Gyimate hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
A vezetősávok kontaktjai jók? Nem érnek esetleg össze? Az 50K-s potivan nincs gond, nekem is azzal müködik.
Ma kaptam új Ic-t és lineális potikat. Ha hazaérek letesztelem és megirom nekem hogyan muzsikál.
(#) Akashi válasza Gyimate hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Nna. Beraktam az új Ic-t, kicseréltem a potikat lineálisra, és leteszteltem.
Nekem teljesen jól müködik. Még a loudness is hibátlan. Esetleg a hangerő potit hagynám meg lognak
Ha a gyári kapcsolást építetted meg, működnie kell, az enyém is az.
Esetleg próbálj meg IC foglalatot használni, megéri. Az Ic szétmehet beforrasztáskor is ha túl nagy hő éri.
A kondik gondolom hidegitésnek vannak, lehet müködne e nélkül is de nem próbáltam

2.JPG

1.JPG
   
(#) Ricsi89 válasza Akashi hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Na csak összejött. Gratulálok.
(#) Akashi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Én köszönöm a segitséget
Annyi változás azért van az eredeti kapcsihoz képest hogy mélyek szabályzásához nem 390, hanem 470 nano kondi került.
(#) Akashi válasza Gyimate hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Lehet hogy én látom rosszul, de mintha kevesebb kondi és ellenálló lenne a panelon mint a kapcsi rajzban van.
Itt a panelterv, én csináltam, működik. Használd egészséggel. Csak egyre figyelj.. vegyél az IC-nek tokot!!!
(#) Gyimate válasza Akashi hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
A panelen annyi ellenállás van mint a tervben is szerepel. Az egyik maradt csak le, de azt a másik panelre bepótoltam. Az összes poti Lineáris. Az IC csak azért nincs tokban mert a helyi "elektro" üzletben nincs (tulajdonképpen nincs nekik semmi, pl: potiból is csak 1 fajtát tartanak) és rendeléssel meg nem tudom megoldani, mert van egy minimum összeg amit leküldenek, meg kb 1 hét és 1 hónap közötti a várakozási idő. Az IC-re vigyáztam, hogy ne hevüljön túl. Addig volt csak hevítve, ameddig bírta a kezem. zárlat nincs multival át van mérve. Furcsa képpen csak a hangerő nem működik megfelelően a többi szépen működik, még a loudness is. Ha ez számít elemről próbálkoztam, mert a dugasztáptól nagyon zúg.
Azért még egyszer átnézem, hátha...
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) Akashi hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
A hangerő potival én sem vagyok teljesen megelégedve (végülis müködik) de szerintem lehetne még finomitani rajta. A szabályzás feszültségvezérelt. Irja is az Ic adatlapja hogy rá kell mérni a 17-es lábra, mert azt a feszültséget osztja vissza az összes poti mint szabályzás.
Gondolom a potik ellenállásaival lehet beállitani ha nem felel meg.
Egyébként azon gondolkodtam hogy a hangerő potinak nem biztos hogy szerencsés lineálist rakni. Nekem lineálissal a feléig "kicsit" szabályoz, félnél már dübörög a cucc, és fél után minimális eltekerés mellett hatalmasat elrősit. Vagyis igy hallom. Nem lineálisnál félig semmit se csinál, aztán kezd el szabályozni, ha forditva kötöm be akkor meg nem tudom mert nem próbáltam de érdemes lenne kipróbálni. Valaki kipróbálta már?
(#) Gyimate válasza Akashi hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Leellenőriztem még egyszer a kontaktokat, azokkal semmi gond sincs. Azt még elfelejtettem leírni, hogy ezt a kapcsolást régebben megépítettem próbapanelen, akkor is produkálta ezt a jelenséget, de akkor azt hittem, hogy a panel az oka. Próbálkoztam magasabb és alacsonyabb tápfesszel is hajtani (7.5 - 13V-ig) de az eredmény ugyan az. Lehet, hogy kifogtam 2db rosz chippet (bár annak az esélye hogy 2db chippnek ugyan az a baja legye, háááátt...) Legrosszabb esetben rájöttem, hogy nem éri meg megépíteni ezt a hangszínszabályzót, majd megpróbálkozok valami más fajtával, hátha több szerencsével járok.
Következő: »»   24 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem