Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   43 / 123
(#) Bari- válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
A felfűtést követően a relé kb 2 másodpercenként kapcsolgatni fog, hiába 16A-es nem erre van tervezve hogy percenként legalább 30× 2-3A-t kapcsolgasson, nem lesz hosszúéletű, szépen be fog égni a csatlakozója, egy fél órás forrasztgatás után meg már eleged lesz a relé kattogásából. Az Attila86 féle kapcsolás olcsó alkatrészekből épül fel, 2E ft ból lesz egy jó kis forrasztóállomásod amihez késöbb kijelzőt is építhetsz.
Sajnos a thermoelemről nincs infóm, jelenleg trafó hiánya miatt még megmérni sem tudom neked
(#) gulyi88 válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Talán a BSS en lévő kapcsoláshoz voltak leközölve hőelem feszültség értékek. Ezt rajzoltam meg, hogy lássam mennyire lineáris (a mérés hitelességéről nem tudok semmit)...
szóval kb 50-60uV/°C
Tervezésnél úgyis kell állítási lehetőséget hagyni(+-20%).

csá

T vs U.jpg
    
(#) Rakloo válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Próbálkozz ezzel,ha digitális kijelzés nélkül csinálod akkor a 7805 és a 79l05-ös részt el is hagyhatod

Egyszerű és nagyszerű
(#) Akashi hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Köszönöm a gyors hozzászólásokat, megfogadom a tanácsot és hanyagolom a relét Erre gondoltam hogy megépitem, hőfokvisszajelzéssel egyenlőre nem foglalkozom, majd ha okosabb leszek
Jó igy ez a rajz ahogy van?
(#) Rakloo válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Szerintem nincs vele gond,de ha az Attila86-ét építed akkor arra csak egy csatlakozó kell és későbbiek során nyugodtan megtudod építeni a hozzá tartozó kijelző részt/panelt.
(#) Akashi hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Máris elakadtam.. az optocsatolón..
Azt irja MOC vagy TLP 30xx is jó.. namármost egyikből se találok a Hestore oldalon, pedig egyben kellene megrendelnem a cuccot.
(#) pipi válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
ha visszaolvasol volt róla szó, kb hány fok - hány mv
esetleg lehet hogy a welleres topicban volt. használd a keresőt
(#) Rakloo válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Én azt a HQ-video-tol rendeltem
(#) (Felhasználó 5823) válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Most is van a HQ-nál 185+áfa vagy vatera 80Ft csak sok a szállítás!
(#) Akashi válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Ja látom.. azért akartam a hestore-tól megrendelni mindent egyben mert tűrhető a szállitási költség. De nincs náluk helyettesitő alk. Legalábbis nem találok pedig már nézegetem egy ideje.
Valami mással nem lehet kiváltani? Olvastam valahol hogy nélkül is müködik.
(#) (Felhasználó 5823) válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Ha nem találsz küldj egy pm-et és találunk megoldást!
(#) vzoole válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Írj a HEStore topikba, hogy szerezzenek be.
Nem egy ritka alkatrész ez...
De ha végképp nem megy én is tudok segíteni.
(#) Akashi válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
mi az a pm?
(#) banyaiakos válasza Akashi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
personal message...
külgy neki egy üzenetet...
(#) Akashi hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Bocs, kissé pihent a projekt..
Nézegetem a kapcsolást és szeretném megérteni.
Valaki el tudja magyarázni hogy müködik?
Azt értem hogy az IC felerősiti a thermoelem feszültségét és ráküldi a triakra, de az már nem világos hogy miként állitjuk be azt hogy ha kihül a páka, meddig fütse fel.
Tehát mondjuk bekapcsol 200C-nál, és lekapcsol 220Cnál. Ezt a tartományt hol lehet beállitani?
Ill. eléggé amatőr kérdés, de még csak most ismerkedem az elektronikával. A triak miként müködik? Miért kell kettő, ill. vagy optotriak az áramkörbe?
(Bocs a sok kérdésért, csak szeretném megérteni a mükdödését nem csak utánépiteni)
(#) (Felhasználó 5823) válasza Akashi hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Hát azért mert nem egészen így működik, de ha vetted volna a fárattságot, és végig olvastad volna a topikot, te is megértetted volna. Amikor a beállított hőfok közelébe ér akkor csak impulzusokkal fűti a pákát. Ilyenkor az előlapi led villog. Kb 100 ember azt hitte, hogy ez hiba, de csak így lehet megoldani, hogy ne fűtsön túl. A ki-be kapcsolás különbsége ahogy sikerül, elvileg pár fok az enyém 4-5 fok különbséggel dolgozik. Egy másik probléma, hogy az első felfűtéskor hajlamos megszaladni, akkár 10-20 fokot, de utána stabilan beáll.
(#) Akashi válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Értem hogy impulzusokkal, de az impulzusok "hosszát" mi szabja meg? Mivel lehet beállitani?
Bocs hogy "értetlenkedek".
Egyébként a mai szerzeményem a trafó. Piacon vettem, kőkemény 300 forintért. 24V 60VA gondolom tökéletes egy Solomon pákához.

DSCI0010.JPG
    
(#) bajtaig hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Ezt a pákaszabályzó kapcsolást építem.
az nem zavar senkit , hogy a hőelem galvanikus kapcsolatban van a páka fémrészével ?

untitled.sch
    
(#) bajtaig hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Bocs.

untitled.pdf
    
(#) Akashi hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Halló..
Valaki segit megérteni a müködését nekem? Már többször átolvastam a topikot, de nem értem.
Odáig rendben van hogy amikor bekapcsolom az áramkört akkor az IC feszt enged az optotriakra ezzel együtt nyit a triak és fűti a pákát. Számomra az nem világos (mert még hiányos a tudásom) hogy az Ic honnan "tudja" mikor kapcsolja le az optotriakot, és mitől függ az az idő amig lekapcsolja.
Csak mint információ, nem lehet ezt a szabályozó kört megépiteni mondjuk TL071-el és tranzisztorral, vagy csak tranzisztorral? Valaki tud egy elméleti tranzisztoros kapcsolást rajzolni nekem?

(#) Zoli_bácsi válasza Akashi hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Én az Attila86 féle szabályzót építettem meg, hőmérséklet kijelzés nélkül. Olvasd el a cikket és közben kövesd a kapcsolási rajzot. Az ott írtak alapján könnyen megérthető az áramkör működése. Tulajdonképpen egy komparátor, ami a bemenő erősített jelet (ami a hőelemről érkezik) hasonlítja össze az előre beállított (potméterekkel) referencia feszültséggel. Ennek függvényében változik az IC kimeneti jelszintje, ami aztán vezérli az optotriakot.

Üdv.
(#) Akashi hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Akkor ha jól sejtem azért kell az optotriak, hogy úgy tudjuk vezérelni a triakot hogy ne zárjon le félperiódusonként?
(#) Piszkos hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget, végre működik az állomásom!

DSC00454e.JPG
    
(#) banyaiakos válasza Piszkos hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Átalakított műszerdoboz? :eek2: Mert ha igen akkor nagyonjó ötlet. Szép kivitelezés.
(#) Piszkos válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Igen, selejteztek le suliba, és megláttam benne a lehetőséget. Mint egy szobrász a márványtömbbe
Najó, összesen egy lyukat kellett rá csinálni a csatlakozónak és egy másikat kitágítani. Érdemes elhozni mindenféle haszontalan műszereket is, némelyiknek tök jó doboza van.
(#) jandark hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Sziasztok.van egy fahrenheit pákám aminek már 2éve le van vágva a csatlakozója,és egy lm 317es szabályozható táppal üzemeltem..
Hogyan tudom most megálapitani melyk a termisztor +és - lába,,elkészitettem a vzole féle forasztóálomás nyákot, ehez kellene..
Köszönöm szépen.
(#) Akashi válasza jandark hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Melegíted a pákát gázlángon, és közben rámérsz műszerrel.
(#) jandark válasza Akashi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Szia.A müködésével nincs gond,5szál vezetéke van a pákának:fekete-fehér=fütőszál.. piros-kék =termoérzékelő..és van egy zöld ami üresen van azon semmi sem mérhető..
A termoelem azon pontján ahol már az ónt megfolyósitja kb 135ohmot mértem,,majd hülés közben szépen igyekszik viszafelé..
A kérdés az hogy menyi jelentősége van a termo szálon a +- oldalnak (van e egyáltalán ilyen)és ez hogyan álapitható meg?
Vzoole kapcsolásában irta hogy a polaritásra ügyelni kell...
(#) (Felhasználó 5823) válasza jandark hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
A fenti alkatrész hőelem, ezért nem a ellenállását mérjük, hanem a hőmérséklet hatására létrejövő feszültséget. Ha fordítva kötöd be akkor lefele megy a hőmérséklet, és nem szabályoz az elektronika és szétég a páka. Ha a kijelzőst építed, jól látszik, hogy melegítés hatására lefelé indul el, ebből lehet követketetni , hogy fordítva van bekötve.
(#) jandark válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Mértem amit irtál semmi feszültség nem keletkezik a páka hőelemén hő hatására,,talán csak azt mutatta a müszer amit a kezeimből meritett 10-30mv ként..
Egyenlőre semmilyen kijelző nem lessz hozzá,ez a Vzoole által feltett Fahrenheit páka panele,ebből a két szálból (kék piros)kellene megtudjam melyket kell a +és -oldalra tennem..
A páka most is kiválóan üzemel csak nem kapcsol hőfokon mert egy 317es stab ic vel szabályozok 12és 24volt között..
Ezt kiváltva készitem a feltett nyákot..
Köszi.
Következő: »»   43 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem